Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Σάβ Μαρ 21, 2015 2:33 pm

dorothea έγραψε:Obscurus σημερα τα κατεθεσες? Εγω ημουν κατα τις 1.30 στο πρωτοκολλο , μη μου πεις οτι ησουν εσυ αυτος που μιλουσε με την κυρια στο πρωτο γραφειο? Δε σε θυμαμαι εμφανησιακα, εχουν περασει και χρονια. Με τη xoreftarou τα ειπαμε! Εμενα ενας αλλος που ειναι στο γραφειο μου ειχε πει οτι υπολογιζει κατα το καλοκαιρι, 4-5 μηνες δλδ


Όχι εγώ πήγα την Πέμπτη όταν μιλήσαμε. Σίγουρα δεν ήμουν εγώ!

Kafetzou84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2015 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό Kafetzou84 » Σάβ Μαρ 21, 2015 8:11 pm

DIKHGOROS1982 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:
DIKHGOROS1982 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Κατεθεσα κ εγώ τα χαρτια μου σήμερα. Απο οτι μου είπε ο συνεννοησιμος κύριος εκεί, η διαδικασία που θα ακολουθηθεί απο εδώ και πέρα είναι εντελως καινούργια. Ισχυει απο τον Οκτώβρη του 14. Καμια σχέση με την 1κ!


Καλημέρα. Μήπως αυτός ο καλός κύριος σου είπε τίποτα για το χρονικό διάστημα μέχρι το ΦΕΚ διορισμού;
Καλό θα ήταν να ξέρουμε πάνω κάτω πότε θα αναλάβουμε καθήκοντα, δεδομένου ότι οι περισσότεροι από εμάς πρέπει να ψάξουμε για σπίτι και να κάνουμε ολόκληρη μετακόμιση...


Ήταν εντελώς αόριστος. Είπε ότι το βλέπει απίθανο για 2μηνο.
Όσον αφορά στους κτηματικούς, όλοι μας πήραμε και καταθέσαμε χαρτιά στη γενική γραμματεία δημ.εσόδων. Οι κτηματικές όμως ανήκουν στη δημόσιας περιουσίας. Πώς στο καλό γίνεται να πάμε σε κτηματική λοιπόν? Δεν στέκει, θα σκίσω τα πτυχία μου! Παιδιά εγώ φτάνω σε ένα συμπέρασμα πλέον. Ότι κανείς δεν έχει ιδέα!


Φανταστείτε τι έχει να γίνει με τα υπηρεσιακά συμβούλια για τις τοποθετήσεις!
Ο κακός χαμός!
Συμφωνω μαζί σου obscurus.δεν έχουν ιδέα όμως!εγω απορώ ακόμα πως μας θυμήθηκαν μετα απο τόσα χρόνια!

dorothea
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2009 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό dorothea » Σάβ Μαρ 21, 2015 11:50 pm

lucydox έγραψε:
dorothea έγραψε:Εγώ θα βάλω στα χαρτιά μια αίτηση με την οποία θα ζητώ να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου αναφερόμενη σε συγκεκριμένους λόγους (υγείας, οικογενειακής και οικονομικής κατάστασης). Θα τα καταθέσω αυτοπροσώπως την Πέμπτη στην Αθήνα οπότε αν ανέβει και κάποιος άλλος και επιθυμεί να συναντηθούμε ας μου πει. Εξάλλου θα πρέπει σε δεύτερη φάση να δούμε τι θα κάνουμε και με το οικονομικό κομμάτι σε περίπτωση που δε μας δώσουν την προσωπική διαφορά όπως και στους άλλους ΠΕ της 1Γ. Αναπληρώνουμε άτομα τα οποία θα την παίρνανε αν παρέμεναν στις θέσεις τους άρα δε θα έπρεπε να είναι αυτονόητο ότι τη δικαιούμαστε?


Καλημερα και απο μενα,
dorothea θα ηθελα να σε ρωτησω αν τελικα εβαλες την αιτηση για να επιστρεψεις στον τοπο διαμονης σου και αν την δεχτηκαν, οταν υπεβαλες τα χαρτια σου.


Την έβαλα κανονικότατα μαζί με κάποια έγγραφα που αποδεικνύουν τα όσα ισχυρίζομαι. Τον ρώτησα και μου είπε να τα βάλω και αν τα δουν τα είδανε, αν πάλι τα προσπεράσουν δε χάνω κάτι.

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Κυρ Μαρ 22, 2015 6:28 pm

dorothea έγραψε:
lucydox έγραψε:
dorothea έγραψε:Εγώ θα βάλω στα χαρτιά μια αίτηση με την οποία θα ζητώ να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου αναφερόμενη σε συγκεκριμένους λόγους (υγείας, οικογενειακής και οικονομικής κατάστασης). Θα τα καταθέσω αυτοπροσώπως την Πέμπτη στην Αθήνα οπότε αν ανέβει και κάποιος άλλος και επιθυμεί να συναντηθούμε ας μου πει. Εξάλλου θα πρέπει σε δεύτερη φάση να δούμε τι θα κάνουμε και με το οικονομικό κομμάτι σε περίπτωση που δε μας δώσουν την προσωπική διαφορά όπως και στους άλλους ΠΕ της 1Γ. Αναπληρώνουμε άτομα τα οποία θα την παίρνανε αν παρέμεναν στις θέσεις τους άρα δε θα έπρεπε να είναι αυτονόητο ότι τη δικαιούμαστε?


Καλημερα και απο μενα,
dorothea θα ηθελα να σε ρωτησω αν τελικα εβαλες την αιτηση για να επιστρεψεις στον τοπο διαμονης σου και αν την δεχτηκαν, οταν υπεβαλες τα χαρτια σου.


Την έβαλα κανονικότατα μαζί με κάποια έγγραφα που αποδεικνύουν τα όσα ισχυρίζομαι. Τον ρώτησα και μου είπε να τα βάλω και αν τα δουν τα είδανε, αν πάλι τα προσπεράσουν δε χάνω κάτι.


Εγώ επικοινώνησα με την προϊσταμένη της ΔΟΥ της περιοχής μου, η οποία μου είπε να το κυνηγήσω αλλά ότι πρέπει να προηγηθεί ο διορισμός μου και στη συνέχεια να απευθυνθώ στην Διεύθυνση Προσωπικού για απόσπαση ή μετάθεση.

nearxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τρί Ιουν 17, 2008 8:25 pm

Δημοσίευσηαπό nearxos » Κυρ Μαρ 22, 2015 7:08 pm

Μισθολογικά πού θα κινούμαστε ξέρει κανείς;
Εχουμε μάθει τελικά κάτι για την υπερβάλλουσα; Θα την πάρουμε έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να κινηθούμε νομικά για να την πάρουμε; Κινηθούμε δεν κινηθούμε θα πάρουμε το μακρύτερο;

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Δευ Μαρ 23, 2015 7:21 pm

nearxos έγραψε:Μισθολογικά πού θα κινούμαστε ξέρει κανείς;
Εχουμε μάθει τελικά κάτι για την υπερβάλλουσα; Θα την πάρουμε έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να κινηθούμε νομικά για να την πάρουμε; Κινηθούμε δεν κινηθούμε θα πάρουμε το μακρύτερο;


Δύσκολο ως απίθανο να την πάρουμε έτσι κι αλλιώς. Νομικά λογικά υπάρχουν ελπίδες αλλά δεν είμαι ειδικός. Σίγουρα είναι εξαιρετικά χρονοβόρο αυτό το σενάριο. Για μένα ο καλύτερος τρόπος είναι να βρούμε την απόφαση που έδωσε τη διαφορά στους υπόλοιπους της 1γ και να πιέσουμε. Υποθέτω ότι αυτή η απόφαση δεν κατονομάζει άτομα αλλά τους επιτυχόντες του διαγωνισμού. Η λογική μου (και ελπίζω και η κοινή) λέει ότι η απόφαση πρέπει να επεκταθεί και στους αναπληρωτές. Σημαντικό, νομίζω ότι με την 1γ πρόλαβαν να γίνουν κάποιες λίγες αναπληρώσεις ΠΕ όταν έπρεπε πριν από χρόνια. Αυτά τα άτομα πήραν την υπερβάλλουσα διαφορά ή όχι?

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Δευ Μαρ 23, 2015 11:00 pm

Μπορεί και να είμαστε οι πρώτοι όμως και να μην είχαν προλάβει τελικά καμία αναπλήρωση. Τουλάχιστον από γενική κατηγορία δεν φαίνεται να πρόλαβαν κάποιον.

Kafetzou84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2015 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό Kafetzou84 » Τρί Μαρ 24, 2015 1:00 pm

Obscurus2 έγραψε:
nearxos έγραψε:Μισθολογικά πού θα κινούμαστε ξέρει κανείς;
Εχουμε μάθει τελικά κάτι για την υπερβάλλουσα; Θα την πάρουμε έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να κινηθούμε νομικά για να την πάρουμε; Κινηθούμε δεν κινηθούμε θα πάρουμε το μακρύτερο;


Δύσκολο ως απίθανο να την πάρουμε έτσι κι αλλιώς. Νομικά λογικά υπάρχουν ελπίδες αλλά δεν είμαι ειδικός. Σίγουρα είναι εξαιρετικά χρονοβόρο αυτό το σενάριο. Για μένα ο καλύτερος τρόπος είναι να βρούμε την απόφαση που έδωσε τη διαφορά στους υπόλοιπους της 1γ και να πιέσουμε. Υποθέτω ότι αυτή η απόφαση δεν κατονομάζει άτομα αλλά τους επιτυχόντες του διαγωνισμού. Η λογική μου (και ελπίζω και η κοινή) λέει ότι η απόφαση πρέπει να επεκταθεί και στους αναπληρωτές. Σημαντικό, νομίζω ότι με την 1γ πρόλαβαν να γίνουν κάποιες λίγες αναπληρώσεις ΠΕ όταν έπρεπε πριν από χρόνια. Αυτά τα άτομα πήραν την υπερβάλλουσα διαφορά ή όχι?
Μπορουμε να μαθουμε απο τους διοριστεους ΠΕ που δουλευουνε ηδη στις Δου και στις Κτηματικες απο την 1Γ/2008,θα προσπαθησω να ερθω σε επικοινωνια με μια κοπελα,βεβαια τωρα εχει φυγει απο την κτηματικη που θα παω,θα προσπαθησω.Το οτι ειμαστε αναπληρωτες δεν σημαινει οτι εχουμε λιγοτερα δικαιωματα..

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Τρί Μαρ 24, 2015 2:49 pm

Obscurus2 έγραψε:
nearxos έγραψε:Μισθολογικά πού θα κινούμαστε ξέρει κανείς;
Εχουμε μάθει τελικά κάτι για την υπερβάλλουσα; Θα την πάρουμε έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να κινηθούμε νομικά για να την πάρουμε; Κινηθούμε δεν κινηθούμε θα πάρουμε το μακρύτερο;


Δύσκολο ως απίθανο να την πάρουμε έτσι κι αλλιώς. Νομικά λογικά υπάρχουν ελπίδες αλλά δεν είμαι ειδικός. Σίγουρα είναι εξαιρετικά χρονοβόρο αυτό το σενάριο. Για μένα ο καλύτερος τρόπος είναι να βρούμε την απόφαση που έδωσε τη διαφορά στους υπόλοιπους της 1γ και να πιέσουμε. Υποθέτω ότι αυτή η απόφαση δεν κατονομάζει άτομα αλλά τους επιτυχόντες του διαγωνισμού. Η λογική μου (και ελπίζω και η κοινή) λέει ότι η απόφαση πρέπει να επεκταθεί και στους αναπληρωτές. Σημαντικό, νομίζω ότι με την 1γ πρόλαβαν να γίνουν κάποιες λίγες αναπληρώσεις ΠΕ όταν έπρεπε πριν από χρόνια. Αυτά τα άτομα πήραν την υπερβάλλουσα διαφορά ή όχι?


Δυστυχώς όπως έχω ξαναγράψει σε παλαιότερη ανάρτηση ΔΕΝ υπάρχει δικαστική απόφαση για την υπερβάλλουσα διαφορά.
Αυτή δόθηκε με το ΝΟΜΟ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 4152/ Αρ. Φύλλου 107/ Τ.Α/ 09.05.2013.. ΥΠΟΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ ΙΔ.3., σύμφωνα με τον οποίο:
"Ως προς τους υπαλλήλους κατηγορίας ΠΕ της προκήρυξης 1Γ/2008 που κυρώθηκε με την αριθμ. 259/11.2.2010 απόφαση του Γ Τμήματος του Α.Σ.Ε.Π. (Γ 146), ως ημερομηνία διορισμού, «σε ό,τι
αφορά αποκλειστικά τον τρόπο υπολογισμού των μισθολογικών τους αποδοχών και το
βαθμολογικό τους καθεστώς», λογίζεται η ημερομηνία δημοσίευσης των οριστικών πινάκων του ΑΣΕΠ.
«Η ρύθμιση του προηγούμενου εδαφίου εφαρμόζεται από 1.6.2013.»
Το αν τη δικαιούμαστε κι εμείς ή όχι είναι μάλλον θέμα ερμηνείας... Δε νομίζω ότι θα το γλυτώσουμε το δικαστήριο.
Πάντως έχεις δίκιο obscurus, καλό θα ήταν να μάθουμε το έγινε με τους προηγούμενους διοριστέους.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Τρί Μαρ 24, 2015 10:15 pm

DIKHGOROS1982 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:
nearxos έγραψε:Μισθολογικά πού θα κινούμαστε ξέρει κανείς;
Εχουμε μάθει τελικά κάτι για την υπερβάλλουσα; Θα την πάρουμε έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να κινηθούμε νομικά για να την πάρουμε; Κινηθούμε δεν κινηθούμε θα πάρουμε το μακρύτερο;


Δύσκολο ως απίθανο να την πάρουμε έτσι κι αλλιώς. Νομικά λογικά υπάρχουν ελπίδες αλλά δεν είμαι ειδικός. Σίγουρα είναι εξαιρετικά χρονοβόρο αυτό το σενάριο. Για μένα ο καλύτερος τρόπος είναι να βρούμε την απόφαση που έδωσε τη διαφορά στους υπόλοιπους της 1γ και να πιέσουμε. Υποθέτω ότι αυτή η απόφαση δεν κατονομάζει άτομα αλλά τους επιτυχόντες του διαγωνισμού. Η λογική μου (και ελπίζω και η κοινή) λέει ότι η απόφαση πρέπει να επεκταθεί και στους αναπληρωτές. Σημαντικό, νομίζω ότι με την 1γ πρόλαβαν να γίνουν κάποιες λίγες αναπληρώσεις ΠΕ όταν έπρεπε πριν από χρόνια. Αυτά τα άτομα πήραν την υπερβάλλουσα διαφορά ή όχι?


Δυστυχώς όπως έχω ξαναγράψει σε παλαιότερη ανάρτηση ΔΕΝ υπάρχει δικαστική απόφαση για την υπερβάλλουσα διαφορά.
Αυτή δόθηκε με το ΝΟΜΟ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 4152/ Αρ. Φύλλου 107/ Τ.Α/ 09.05.2013.. ΥΠΟΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ ΙΔ.3., σύμφωνα με τον οποίο:
"Ως προς τους υπαλλήλους κατηγορίας ΠΕ της προκήρυξης 1Γ/2008 που κυρώθηκε με την αριθμ. 259/11.2.2010 απόφαση του Γ Τμήματος του Α.Σ.Ε.Π. (Γ 146), ως ημερομηνία διορισμού, «σε ό,τι
αφορά αποκλειστικά τον τρόπο υπολογισμού των μισθολογικών τους αποδοχών και το
βαθμολογικό τους καθεστώς», λογίζεται η ημερομηνία δημοσίευσης των οριστικών πινάκων του ΑΣΕΠ.
«Η ρύθμιση του προηγούμενου εδαφίου εφαρμόζεται από 1.6.2013.»
Το αν τη δικαιούμαστε κι εμείς ή όχι είναι μάλλον θέμα ερμηνείας... Δε νομίζω ότι θα το γλυτώσουμε το δικαστήριο.
Πάντως έχεις δίκιο obscurus, καλό θα ήταν να μάθουμε το έγινε με τους προηγούμενους διοριστέους.


Δύσκολα τα πράγματα λοιπόν αφού δεν περιλαμβανόμαστε στους οριστικούς πίνακες. Με την κατάλληλη πίεση στα κατάλληλα άτομα την κατάλληλη στιγμή ίσως να είχαμε ελπίδες. Βέβαια εγώ δεν το βλέπω να διαιωνίζεται αυτό με τη μισθολογική διαφορά. Κάποια στιγμή ή θα δοθεί σε όλους ή θα κοπεί από όλους. Πάντως αν περιμένουμε από το ελληνικό δικαστικό σύστημα σωθήκαμε! Εκτός και αν μας εκπροσωπήσεις εσύ!

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Πέμ Μαρ 26, 2015 11:03 am

Obscurus2 έγραψε:
DIKHGOROS1982 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:
nearxos έγραψε:Μισθολογικά πού θα κινούμαστε ξέρει κανείς;
Εχουμε μάθει τελικά κάτι για την υπερβάλλουσα; Θα την πάρουμε έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να κινηθούμε νομικά για να την πάρουμε; Κινηθούμε δεν κινηθούμε θα πάρουμε το μακρύτερο;


Δύσκολο ως απίθανο να την πάρουμε έτσι κι αλλιώς. Νομικά λογικά υπάρχουν ελπίδες αλλά δεν είμαι ειδικός. Σίγουρα είναι εξαιρετικά χρονοβόρο αυτό το σενάριο. Για μένα ο καλύτερος τρόπος είναι να βρούμε την απόφαση που έδωσε τη διαφορά στους υπόλοιπους της 1γ και να πιέσουμε. Υποθέτω ότι αυτή η απόφαση δεν κατονομάζει άτομα αλλά τους επιτυχόντες του διαγωνισμού. Η λογική μου (και ελπίζω και η κοινή) λέει ότι η απόφαση πρέπει να επεκταθεί και στους αναπληρωτές. Σημαντικό, νομίζω ότι με την 1γ πρόλαβαν να γίνουν κάποιες λίγες αναπληρώσεις ΠΕ όταν έπρεπε πριν από χρόνια. Αυτά τα άτομα πήραν την υπερβάλλουσα διαφορά ή όχι?


Δυστυχώς όπως έχω ξαναγράψει σε παλαιότερη ανάρτηση ΔΕΝ υπάρχει δικαστική απόφαση για την υπερβάλλουσα διαφορά.
Αυτή δόθηκε με το ΝΟΜΟ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 4152/ Αρ. Φύλλου 107/ Τ.Α/ 09.05.2013.. ΥΠΟΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ ΙΔ.3., σύμφωνα με τον οποίο:
"Ως προς τους υπαλλήλους κατηγορίας ΠΕ της προκήρυξης 1Γ/2008 που κυρώθηκε με την αριθμ. 259/11.2.2010 απόφαση του Γ Τμήματος του Α.Σ.Ε.Π. (Γ 146), ως ημερομηνία διορισμού, «σε ό,τι
αφορά αποκλειστικά τον τρόπο υπολογισμού των μισθολογικών τους αποδοχών και το
βαθμολογικό τους καθεστώς», λογίζεται η ημερομηνία δημοσίευσης των οριστικών πινάκων του ΑΣΕΠ.
«Η ρύθμιση του προηγούμενου εδαφίου εφαρμόζεται από 1.6.2013.»
Το αν τη δικαιούμαστε κι εμείς ή όχι είναι μάλλον θέμα ερμηνείας... Δε νομίζω ότι θα το γλυτώσουμε το δικαστήριο.
Πάντως έχεις δίκιο obscurus, καλό θα ήταν να μάθουμε το έγινε με τους προηγούμενους διοριστέους.


Δύσκολα τα πράγματα λοιπόν αφού δεν περιλαμβανόμαστε στους οριστικούς πίνακες. Με την κατάλληλη πίεση στα κατάλληλα άτομα την κατάλληλη στιγμή ίσως να είχαμε ελπίδες. Βέβαια εγώ δεν το βλέπω να διαιωνίζεται αυτό με τη μισθολογική διαφορά. Κάποια στιγμή ή θα δοθεί σε όλους ή θα κοπεί από όλους. Πάντως αν περιμένουμε από το ελληνικό δικαστικό σύστημα σωθήκαμε! Εκτός και αν μας εκπροσωπήσεις εσύ!


Χαχα! Δυστυχώς έχεις δίκιο! Πάντως μπορεί να μην μπορώ να μας εκπροσωπήσω αλλά να είσαι σίγουρος ότι όταν διοριστούμε με το καλό θα το ψάξω καλύτερα και θα το πάρω πατριωτικά το θέμα! Ελπίζω μόνο να μη χαθούμε και να μείνουμε ενωμένοι και μετά το διορισμό μας... Αμήν!

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Πέμ Απρ 30, 2015 2:44 pm

Είχανε συνάντηση οι εφοριακοί με Βαρουφάκη για το θέμα της μισθολογικής εξίσωσης παλιών και νέων. Ήταν για τους διοριστέους της 1κ. Ο Βαρουφάκης παραδέχτηκε ότι είναι θύματα της κρίσης.
Ίσως διορθωθεί το λάθος αυτό μελλοντικά παιδιά. Όλα εξαρτώνται από την ευρύτερη οικονομική συγκυρία. Ελπίζω να δουν όλους τους νέους εφοριακούς και όχι μόνο της 1κ βέβαια!

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Παρ Μάιος 01, 2015 7:29 am

Obscurus2 έγραψε:Είχανε συνάντηση οι εφοριακοί με Βαρουφάκη για το θέμα της μισθολογικής εξίσωσης παλιών και νέων. Ήταν για τους διοριστέους της 1κ. Ο Βαρουφάκης παραδέχτηκε ότι είναι θύματα της κρίσης.
Ίσως διορθωθεί το λάθος αυτό μελλοντικά παιδιά. Όλα εξαρτώνται από την ευρύτερη οικονομική συγκυρία. Ελπίζω να δουν όλους τους νέους εφοριακούς και όχι μόνο της 1κ βέβαια!


Ναι το άκουσα κι εγώ! Σίγουρα αφορά όλους τους νέους διοριστέους του Υπουργείου Οικονομικών, πόσο μάλλον εμάς που μπαίνουμε με διαγωνισμό του 2008! Μακάρι να πάνε όλα καλά, κατ' αρχήν με την διαδικασία διορισμού και μετά με τα υπόλοιπα. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

s_kaparo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 12:40 pm

Re: Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Δημοσίευσηαπό s_kaparo » Πέμ Απρ 20, 2017 11:00 pm

Καλησπέρα
Αν και παλιό θέμα και μπορεί και να μην απαντηθεί να θέσω ένα ερώτημα. Έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις του διαγωνισμού 1Γ/2008; Ένας φίλος ήταν επιλαχών στην κατηγορία ΔΕ, λέτε να έχει καμιά ελπίδα;

Lazos07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 7:32 pm

Re: Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Δημοσίευσηαπό Lazos07 » Παρ Νοέμ 24, 2017 3:09 pm

καλησπέρα,
Μιας και προκηρύχθηκε νέος διαγωνισμός για το υπουργείο Οικονομικών έχει κανείς σημειώσεις που δεν χρειάζεται που θα μπορούσε να μου δώσει; ή να μου δανείσει αντίστοιχα βιβλία;
Βρισκομαι στο εξωτειρκο αλλά θα είμαι Χριστούγεννα Αθήνα.
Δεν υπάρχει δυστυχώς η δυνατότητα να παω σε φροντιστηρια καθως σπουδαζω στο εξωτερικό.
Ευχαριστώ!!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες