1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Τρί Νοέμ 04, 2014 11:00 am

strulez έγραψε:Η δοκιμαστική διετία ισχύει για εμάς ήδη. Έχουμε ήδη υπογράψει τη σύμβαση που αναφέρει τον εισαγωγικό βαθμό και τον μισθό που αυτός αντιστοιχεί. Εκτός και αν συμπεριλάβουν αναδρομική ισχύ...
:(

Η δοκιμαστική διετία ισχύει στο Δημόσιο εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια. Μη σε μπερδεύει αυτό. Βέβαια από την ενημέρωση που είχα από το τμήμα ανθρωπίνων πόρων έχουν σκοπό με απόφαση του Δ.Σ. να μειωθεί το χρονικό διάστημα της δοκιμαστικής υπηρεσίας μάλλον στους 7 μήνες. Το ίδιο μας είπαν και κατά την υπογραφή της σύμβασης.

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Τρί Νοέμ 04, 2014 11:29 am

Dejan έγραψε:
strulez έγραψε:Η δοκιμαστική διετία ισχύει για εμάς ήδη. Έχουμε ήδη υπογράψει τη σύμβαση που αναφέρει τον εισαγωγικό βαθμό και τον μισθό που αυτός αντιστοιχεί. Εκτός και αν συμπεριλάβουν αναδρομική ισχύ...
:(

Η δοκιμαστική διετία ισχύει στο Δημόσιο εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια. Μη σε μπερδεύει αυτό. Βέβαια από την ενημέρωση που είχα από το τμήμα ανθρωπίνων πόρων έχουν σκοπό με απόφαση του Δ.Σ. να μειωθεί το χρονικό διάστημα της δοκιμαστικής υπηρεσίας μάλλον στους 7 μήνες. Το ίδιο μας είπαν και κατά την υπογραφή της σύμβασης.


στις ΔΕΚΟ και στα ΝΠΙΔ η δοκιμαστική περίοδος είναι ήδη 7 μήνες. Τουλάχιστο από το 2005 και μετά.

Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Τρί Νοέμ 04, 2014 12:22 pm

Giorgio78 έγραψε:
Dejan έγραψε:
strulez έγραψε:Η δοκιμαστική διετία ισχύει για εμάς ήδη. Έχουμε ήδη υπογράψει τη σύμβαση που αναφέρει τον εισαγωγικό βαθμό και τον μισθό που αυτός αντιστοιχεί. Εκτός και αν συμπεριλάβουν αναδρομική ισχύ...
:(

Η δοκιμαστική διετία ισχύει στο Δημόσιο εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια. Μη σε μπερδεύει αυτό. Βέβαια από την ενημέρωση που είχα από το τμήμα ανθρωπίνων πόρων έχουν σκοπό με απόφαση του Δ.Σ. να μειωθεί το χρονικό διάστημα της δοκιμαστικής υπηρεσίας μάλλον στους 7 μήνες. Το ίδιο μας είπαν και κατά την υπογραφή της σύμβασης.


στις ΔΕΚΟ και στα ΝΠΙΔ η δοκιμαστική περίοδος είναι ήδη 7 μήνες. Τουλάχιστο από το 2005 και μετά.

Δεν ξέρω μήπως η διετία προέκυψε λόγω της υπαγωγής μας στον 4024/11 περί ενιαίου μισθολογίου.

Panagiotism
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2014 8:53 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotism » Τρί Νοέμ 04, 2014 12:33 pm

Έχει κανείς καμία πληροφορία πότε θα ξεκινήσουμε οι υπόλοιποι...?? 5 και 10/11/14 είναι οι πρώτοι.
Να υποθέσω 19 και 24/11/14 αντίστοιχα?

Ελπίζω άμεσα..

smartgeorge
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2014 1:05 pm

Δημοσίευσηαπό smartgeorge » Τρί Νοέμ 04, 2014 3:13 pm

δεν μπορει να παει περα απο τισ 19/11 γιατι η δημοσιευση του ΦΕΚ ειναι 30/10, οπότε το αργότερο μέχρι 19/11 πρέπει να μας έχουν πάρει

Panagiotism
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2014 8:53 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotism » Τετ Νοέμ 05, 2014 4:50 pm

Πως ήταν η πρώτη μέρα.. κανένα σχόλιο από μέσα? Πρώτη εντύπωση?

Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Τετ Νοέμ 05, 2014 6:06 pm

Panagiotism έγραψε:Πως ήταν η πρώτη μέρα.. κανένα σχόλιο από μέσα? Πρώτη εντύπωση?

Αρκετά ήρεμα. Στις 10.00 είχαμε ραντεβού στο hr αλλά αρκετοί ήμασταν νωρίτερα εκεί. Προσωπικά μπήκα 9.40 μέσα. Μετά τις υπογραφές αναγγελία πρόσληψης και "εργάνη" μας έβαλαν σε ένα μεγάλο γραφείο να περιμένουμε να περάσουμε να μας δει ο Διευθυντής του HR. Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα μας είπαν ότι επειδή θα καθυστερήσει λόγω συνάντησης μπορούμε να πάμε μέχρι το κυλικείο ή γενικότερα να κινηθούμε αρκεί να είμαστε μέσα στο ραδιομέγαρο. Γύρω στις 14.00 με κάλεσε η γραμματέας του διευθυντή να περάσω μέσα. Ευγενέστατος και καταρτισμένος μου πήρε μία μίνι συνέντευξη έχοντας μπροστά του το βιογραφικό μου το οποίο το χτένισε στη κυριολεξία. Καμία σχέση όπως το περίμενα. Κάποιους μετά τη συνάντηση η οποία έγινε ένας προς ένας τοποθετήθηκαν σε θέσεις ή τους είπαν που θα τοποθετηθούν από αύριο. Για τη δική μου περίπτωση δεν ήταν σίγουρος εάν θα ήθελε να τοποθετηθώ είτε στη πληροφορική είτε στο HR είτε στο διοικητικό οπότε θα ξαναμιλήσουμε και αύριο. Κατά τα υπόλοιπα το ραδιομέγαρο εξακολουθεί να μου μοιάζει αχανές και ο κόσμος χάνεται εύκολα. Το κυλικείο μεγάλο με καλό εξαερισμό και αρκετά φθηνό (ελληνικός καφές 50 λεπτά). Κάποιοι δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένοι διότι τα χρήματα που θα παίρνουνε θα είναι πολύ λιγότερα από ότι περίμεναν (????) .

Αυτά προς το παρόν.... Άλλες απορίες :

s.themelis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2014 12:58 pm

Δημοσίευσηαπό s.themelis » Τετ Νοέμ 05, 2014 8:21 pm

Panagiotism έγραψε:Έχει κανείς καμία πληροφορία πότε θα ξεκινήσουμε οι υπόλοιποι...?? 5 και 10/11/14 είναι οι πρώτοι.
Να υποθέσω 19 και 24/11/14 αντίστοιχα?

Ελπίζω άμεσα..

Εγώ κάνω ανάληψη υπηρεσίας στις 7/11, νομίζω πώς κάθε μέρα παρουσιάζονται άτομα... :)

s.themelis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2014 12:58 pm

Δημοσίευσηαπό s.themelis » Τετ Νοέμ 05, 2014 8:25 pm

Dejan έγραψε:
Panagiotism έγραψε:Πως ήταν η πρώτη μέρα.. κανένα σχόλιο από μέσα? Πρώτη εντύπωση?

Αρκετά ήρεμα. Στις 10.00 είχαμε ραντεβού στο hr αλλά αρκετοί ήμασταν νωρίτερα εκεί. Προσωπικά μπήκα 9.40 μέσα. Μετά τις υπογραφές αναγγελία πρόσληψης και "εργάνη" μας έβαλαν σε ένα μεγάλο γραφείο να περιμένουμε να περάσουμε να μας δει ο Διευθυντής του HR. Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα μας είπαν ότι επειδή θα καθυστερήσει λόγω συνάντησης μπορούμε να πάμε μέχρι το κυλικείο ή γενικότερα να κινηθούμε αρκεί να είμαστε μέσα στο ραδιομέγαρο. Γύρω στις 14.00 με κάλεσε η γραμματέας του διευθυντή να περάσω μέσα. Ευγενέστατος και καταρτισμένος μου πήρε μία μίνι συνέντευξη έχοντας μπροστά του το βιογραφικό μου το οποίο το χτένισε στη κυριολεξία. Καμία σχέση όπως το περίμενα. Κάποιους μετά τη συνάντηση η οποία έγινε ένας προς ένας τοποθετήθηκαν σε θέσεις ή τους είπαν που θα τοποθετηθούν από αύριο. Για τη δική μου περίπτωση δεν ήταν σίγουρος εάν θα ήθελε να τοποθετηθώ είτε στη πληροφορική είτε στο HR είτε στο διοικητικό οπότε θα ξαναμιλήσουμε και αύριο. Κατά τα υπόλοιπα το ραδιομέγαρο εξακολουθεί να μου μοιάζει αχανές και ο κόσμος χάνεται εύκολα. Το κυλικείο μεγάλο με καλό εξαερισμό και αρκετά φθηνό (ελληνικός καφές 50 λεπτά). Κάποιοι δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένοι διότι τα χρήματα που θα παίρνουνε θα είναι πολύ λιγότερα από ότι περίμεναν (????) .

Αυτά προς το παρόν.... Άλλες απορίες :

Σ' ευχαριστούμε Dejan για την ενημέρωση... :wink:

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Νοέμ 05, 2014 8:41 pm

Dejan έγραψε:
Panagiotism έγραψε:Πως ήταν η πρώτη μέρα.. κανένα σχόλιο από μέσα? Πρώτη εντύπωση?

Αρκετά ήρεμα. Στις 10.00 είχαμε ραντεβού στο hr αλλά αρκετοί ήμασταν νωρίτερα εκεί. Προσωπικά μπήκα 9.40 μέσα. Μετά τις υπογραφές αναγγελία πρόσληψης και "εργάνη" μας έβαλαν σε ένα μεγάλο γραφείο να περιμένουμε να περάσουμε να μας δει ο Διευθυντής του HR. Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα μας είπαν ότι επειδή θα καθυστερήσει λόγω συνάντησης μπορούμε να πάμε μέχρι το κυλικείο ή γενικότερα να κινηθούμε αρκεί να είμαστε μέσα στο ραδιομέγαρο. Γύρω στις 14.00 με κάλεσε η γραμματέας του διευθυντή να περάσω μέσα. Ευγενέστατος και καταρτισμένος μου πήρε μία μίνι συνέντευξη έχοντας μπροστά του το βιογραφικό μου το οποίο το χτένισε στη κυριολεξία. Καμία σχέση όπως το περίμενα. Κάποιους μετά τη συνάντηση η οποία έγινε ένας προς ένας τοποθετήθηκαν σε θέσεις ή τους είπαν που θα τοποθετηθούν από αύριο. Για τη δική μου περίπτωση δεν ήταν σίγουρος εάν θα ήθελε να τοποθετηθώ είτε στη πληροφορική είτε στο HR είτε στο διοικητικό οπότε θα ξαναμιλήσουμε και αύριο. Κατά τα υπόλοιπα το ραδιομέγαρο εξακολουθεί να μου μοιάζει αχανές και ο κόσμος χάνεται εύκολα. Το κυλικείο μεγάλο με καλό εξαερισμό και αρκετά φθηνό (ελληνικός καφές 50 λεπτά). Κάποιοι δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένοι διότι τα χρήματα που θα παίρνουνε θα είναι πολύ λιγότερα από ότι περίμεναν (????) .

Αυτά προς το παρόν.... Άλλες απορίες :


καλη αρχη. γιατι δεν ειναι τα χρηματα που ξεραμε ολοι?
απ οσο ξερω για τον εισαγωγικο βαθμο με 0 εμπειρια χωρις παιδια κλπ ειναι 690 για ΔΕ, 840 για ΤΕ και 870 για ΠΕ.

Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Τετ Νοέμ 05, 2014 8:57 pm

abck122 έγραψε:
Dejan έγραψε:
Panagiotism έγραψε:Πως ήταν η πρώτη μέρα.. κανένα σχόλιο από μέσα? Πρώτη εντύπωση?

Αρκετά ήρεμα. Στις 10.00 είχαμε ραντεβού στο hr αλλά αρκετοί ήμασταν νωρίτερα εκεί. Προσωπικά μπήκα 9.40 μέσα. Μετά τις υπογραφές αναγγελία πρόσληψης και "εργάνη" μας έβαλαν σε ένα μεγάλο γραφείο να περιμένουμε να περάσουμε να μας δει ο Διευθυντής του HR. Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα μας είπαν ότι επειδή θα καθυστερήσει λόγω συνάντησης μπορούμε να πάμε μέχρι το κυλικείο ή γενικότερα να κινηθούμε αρκεί να είμαστε μέσα στο ραδιομέγαρο. Γύρω στις 14.00 με κάλεσε η γραμματέας του διευθυντή να περάσω μέσα. Ευγενέστατος και καταρτισμένος μου πήρε μία μίνι συνέντευξη έχοντας μπροστά του το βιογραφικό μου το οποίο το χτένισε στη κυριολεξία. Καμία σχέση όπως το περίμενα. Κάποιους μετά τη συνάντηση η οποία έγινε ένας προς ένας τοποθετήθηκαν σε θέσεις ή τους είπαν που θα τοποθετηθούν από αύριο. Για τη δική μου περίπτωση δεν ήταν σίγουρος εάν θα ήθελε να τοποθετηθώ είτε στη πληροφορική είτε στο HR είτε στο διοικητικό οπότε θα ξαναμιλήσουμε και αύριο. Κατά τα υπόλοιπα το ραδιομέγαρο εξακολουθεί να μου μοιάζει αχανές και ο κόσμος χάνεται εύκολα. Το κυλικείο μεγάλο με καλό εξαερισμό και αρκετά φθηνό (ελληνικός καφές 50 λεπτά). Κάποιοι δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένοι διότι τα χρήματα που θα παίρνουνε θα είναι πολύ λιγότερα από ότι περίμεναν (????) .

Αυτά προς το παρόν.... Άλλες απορίες :


καλη αρχη. γιατι δεν ειναι τα χρηματα που ξεραμε ολοι?
απ οσο ξερω για τον εισαγωγικο βαθμο με 0 εμπειρια χωρις παιδια κλπ ειναι 690 για ΔΕ, 840 για ΤΕ και 870 για ΠΕ.

Αυτά τα ποσά ήξερα κι εγώ. Βγήκαν ελαφρός παραπάνω 725 για τους ΔΕ και δεν ξέρω από προκύπτει ακριβώς αυτή η διαφορά παρά λογικά κάτι από τις κρατήσεις. Παρόλα αυτά.... η συζήτηση συνεχίστηκε.

nod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 04, 2014 4:40 pm

Δημοσίευσηαπό nod » Τετ Νοέμ 05, 2014 10:10 pm

Αγαπητή/έ κυρία/ε,

Κατόπιν της έκδοσης του Φ.Ε.Κ. 1487/τ.Γ΄/30.10.2014 αναφορικά με την πρόσληψη ενενήντα έξι (96) διοριστέων με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου Πανεπιστημιακής, Δευτεροβάθμιας και Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης στη ΝΕΡΙΤ Α.Ε. σύμφωνα με την Προκήρυξη 1Κ/2014 του Α.Σ.Ε.Π., σας καλούμε να προσέλθετε στη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού (Μεσογείων 432, Αγ. Παρασκευή, Κτίριο Γ, 1ος όροφος, Γραφείο 27), στις 19/11/2014 και ώρα 10.00 προκειμένου να αναλάβετε υπηρεσία.​

Σας επισημαίνουμε οτι κατά την ως άνω οριζόμενη ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας στην ΝΕΡΙΤ Α.Ε. θα πρέπει να έχετε δηλώσει παραίτηση από τυχόν προηγούμενο εργοδότη σας.


Με εκτίμηση,

Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού
ΝΕΡΙΤ. Α.Ε.
E-mail: hr@nerit.gr
Τηλ. : 210 607 5474 - 5472​

mary_nerit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 05, 2014 1:16 pm

Δημοσίευσηαπό mary_nerit » Δευ Νοέμ 10, 2014 10:35 am

Καλημέρα.
Πώς είναι οι πρώτες ημέρες στον οργανισμό ?
Εμένα με περιμένουν 19/11 ...

Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Δευ Νοέμ 10, 2014 12:01 pm

mary_nerit έγραψε:Καλημέρα.
Πώς είναι οι πρώτες ημέρες στον οργανισμό ?
Εμένα με περιμένουν 19/11 ...

Σχετικά φυσιολογικά. Σχεδόν μέρα παρά μέρα έρχονται νέα άτομα για πρόσληψη. Σιγά σιγά αυξάνεται ο όγκος εργασίας. Ευτυχώς επικρατεί ήρεμο κλίμα. Σε ορισμένες φάσεις νιώθεις το ραδιομέγαρο να είναι άδειο ενώ βρίσκονται άνω των 30-40 ατόμων μόνο στο τμήμα του ορόφου μου. Κατά τα υπόλοιπα καλά. :)

arken
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 23, 2011 1:46 am

Δημοσίευσηαπό arken » Δευ Νοέμ 10, 2014 3:00 pm

Καλησπέρα,
είμαι και εγώ ενας απο αυτούς που θα αρχίσουν στις 19/11.
Αν μπορούσε κάποιος συνάδελφος να μου πεί ποιό είναι το ωράριο εργασίας.
Επίσης αν υπάρχει κάποιο αρχικό διάστημα εκπαίδευσης στην θέση που θα τοποθετηθούμε,
και τέλος αν χρειάστηκε κάποιος να ζητήσει άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου.

Σας ευχαριστώ.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης