Διαγωνισμός Υπουργείου Δικαιοσύνης

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
afrodh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 10:01 am

Δημοσίευσηαπό afrodh » Τετ Οκτ 15, 2014 11:32 am

fkdimosio έγραψε:
ellie έγραψε:καλημέρα κ καλή σταδιοδρομία σε όλους! όπως τυχόν παρατηρήσατε, κάποιοι, οι οποίοι είχαν τοποθετηθεί σε υπηρεσίες της Αθήνας, ΔΕΝ αποδέχθηκαν το διορισμό τους. Εγώ είχα δηλώσει Αθήνα στις πρώτες επιλογές, αλλά διορίζομαι σε επαρχία. Το ερώτημα είναι το εξής: μπορούν οι κενές θέσεις της Αθήνας να καλυφθούν από άτομα όπως εγώ ή πηγαίνουν αποκλειστικά στους επόμενους που θα κληθούν για αναπλήρωση??


Ολα γινονται. Αλλωστε υπαρχει προηγουμενο στον ιδιο διαγωνισμο, ακριβως ιδιο αιτημα με το δικο σου που ικανοποιηθηκε. Υπαρχει και η σχετικη αποφαση στη διαυγεια στους Διορισμους. Μπορει καποιος πολυ ευκολα να το διαπιστωσει αν συνδυασει μερικα πραγματα. Σορι αλλα δεν μπορω να μπω σε περισσοτερες λεπτομερεις. Γνωμη μου, κυνηγησε το δεν εχεις να χασεις τιποτα. Αν εχεις και καποιον απο μεσα να "πιεσει" ακομα καλυτερα. :wink:


λυπαμαι ειλικρινα ellie αλλα ΔΕΝ γινεται αυτο.οι θεσεις αυτες πηγαινουν αποκλειστικα στους επομενους προς αναπληρωση.δεν προβλεπεται καμια τετοια διαδικασια.εχεις αποδεχτει τη θεση σου και θα παρουσιαστεις εκει.στην ιδια θεση με εσενα βρισκεται ο μισος πινακας-δυστυχως.θα γινοταν πολυ απλα...μπαχαλο!προβλεπεται αμοιβαια μεταθεση σε δευτερη φαση.τωρα για το αν εχει γινει παλιοτερα..επιφυλασσομαι.δεν εχω βρει σχετικη αποφαση.

ellie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:58 am

Δημοσίευσηαπό ellie » Τετ Οκτ 15, 2014 2:30 pm

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις! το φανταζόμουν ότι δε γίνεται, αλλά είπα να ρωτήσω για.."την τιμή των όπλων"! χαχα! :lol:

@Εlectra1973: πάω σε νησί των κυκλάδων, μάλλον δε σε βολεύει!!

Υ.Γ.= αν ενδιαφέρεται κάποιος για αμοιβαία ΔΕ, Αθήνα- Κυκλάδες ας επικοινωνήσει. Καλή μας αρχή!

papadaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό papadaki » Τετ Οκτ 15, 2014 4:11 pm

ellie έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις! το φανταζόμουν ότι δε γίνεται, αλλά είπα να ρωτήσω για.."την τιμή των όπλων"! χαχα! :lol:

@Εlectra1973: πάω σε νησί των κυκλάδων, μάλλον δε σε βολεύει!!

Υ.Γ.= αν ενδιαφέρεται κάποιος για αμοιβαία ΔΕ, Αθήνα- Κυκλάδες ας επικοινωνήσει. Καλή μας αρχή!


Αυτή η ανωνυμία στο διαδίκτυο πολλά κάνει!
Οι θέσεις πηγαίνουν στα παιδιά που θα αναπληρώσουν τον πίνακά μας. Εκεί νομίζω (με κάθε επιφύλαξη το αναφέρω) έχουν δικαίωμα να δηλώσουν προτίμηση διότι και σε αυτά τα παιδιά ισχύει η κατάταξη του πίνακα.
Καλή αρχή και καλή επάνοδο σε όσους φεύγουν!

@afrodh: ραντεβού στον πρώτο όροφο :D

afrodh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 10:01 am

Δημοσίευσηαπό afrodh » Τετ Οκτ 15, 2014 6:27 pm

papadaki έγραψε:
ellie έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις! το φανταζόμουν ότι δε γίνεται, αλλά είπα να ρωτήσω για.."την τιμή των όπλων"! χαχα! :lol:

@Εlectra1973: πάω σε νησί των κυκλάδων, μάλλον δε σε βολεύει!!

Υ.Γ.= αν ενδιαφέρεται κάποιος για αμοιβαία ΔΕ, Αθήνα- Κυκλάδες ας επικοινωνήσει. Καλή μας αρχή!


Αυτή η ανωνυμία στο διαδίκτυο πολλά κάνει!
Οι θέσεις πηγαίνουν στα παιδιά που θα αναπληρώσουν τον πίνακά μας. Εκεί νομίζω (με κάθε επιφύλαξη το αναφέρω) έχουν δικαίωμα να δηλώσουν προτίμηση διότι και σε αυτά τα παιδιά ισχύει η κατάταξη του πίνακα.
Καλή αρχή και καλή επάνοδο σε όσους φεύγουν!

@afrodh: ραντεβού στον πρώτο όροφο :D


papadaki εισαι αυτη που νομιζω?και ελεγα οτι δε θα εργαζομαι με κανενα γνωστο...ειχα απογοητευτει.τι δεν το λες τοσον καιρο??επισης,μολις εμαθα οτι ξεκινησαν να ειδοποιουν απο υπηρεσια των Αθηνων

ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2014 2:21 pm

Δημοσίευσηαπό ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ » Τετ Οκτ 15, 2014 9:03 pm

papadaki εισαι αυτη που νομιζω?και ελεγα οτι δε θα εργαζομαι με κανενα γνωστο...ειχα απογοητευτει.τι δεν το λες τοσον καιρο??επισης,μολις εμαθα οτι ξεκινησαν να ειδοποιουν απο υπηρεσια των Αθηνων[/quote]


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠ' ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ Ν' ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ?

papadaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό papadaki » Τετ Οκτ 15, 2014 9:37 pm

Ναι εγώ είμαι :wink: !!!
Αν άρχισαν να καλούν Αθήνα, τότε αύριο μάλλον καλούν Θεσ/νίκη και υπόλοιπους. Οι επιστολές έφυγαν όλες μαζί πάντως.......

Με βλέπω Παρασκευή πρωί να ξεροσταλιάζω έξω από κανένα ακροατήριο περιμένοντας να διακόψουν :oops: :oops:.

afrodh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 10:01 am

Δημοσίευσηαπό afrodh » Πέμ Οκτ 16, 2014 12:09 am

ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ έγραψε:papadaki εισαι αυτη που νομιζω?και ελεγα οτι δε θα εργαζομαι με κανενα γνωστο...ειχα απογοητευτει.τι δεν το λες τοσον καιρο??επισης,μολις εμαθα οτι ξεκινησαν να ειδοποιουν απο υπηρεσια των Αθηνων



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠ' ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ Ν' ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ?[/quote]

της ζήτησαν να παρουσιαστεί τη Δευτέρα που μας έρχεται.αναμενόμενο το χρονικό περιθώριο.

kat_gian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό kat_gian » Πέμ Οκτ 16, 2014 8:52 am

Καλημέρα! Ειδοποιήθηκε κανείς;

Για τους εναπομείναντες του πίνακα, σε ανακοίνωση στο site της ΟΔΥΕ αναφέρεται: "έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την παράταση ισχύος του πίνακα το έτος 2015, για να καταστεί εφικτή η εξάντληση του πίνακα και η πρόσληψη και των τελευταίων 35 του διαγωνισμού αυτού." :wink:

papadaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό papadaki » Πέμ Οκτ 16, 2014 11:41 am

Δεν ξέρω τι κάνουν στην Αθήνα, πάντως στην προηγούμενη κατανομή όσοι διορίζονταν στην πόλη τους δεν τους έδιναν περιθώριο (και καλά έκαναν).
Όσοι έπρεπε να μετακινηθούν - εάν δεν ήταν ήδη στην πόλη που διορίζονται - είχαν το Σ/Κ που μεσολαβούσε.

Πάντως αυτές οι επιστολές μάλλον με τον καρβουνιάρη έρχονται!!!!!!

ellie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 9:58 am

Δημοσίευσηαπό ellie » Πέμ Οκτ 16, 2014 12:11 pm

[quote="kat_gian"]Καλημέρα! Ειδοποιήθηκε κανείς;

Για τους εναπομείναντες του πίνακα, σε ανακοίνωση στο site της ΟΔΥΕ αναφέρεται: "έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την παράταση ισχύος του πίνακα το έτος 2015, για να καταστεί εφικτή η εξάντληση του πίνακα και η πρόσληψη και των τελευταίων 35 του διαγωνισμού αυτού." :wink:[/quote]

κι άλλη μια σημαντική πληροφορία που αναφέρεται: "Μετά από πολλές και συντονισμένες ενέργειες αναγνωρίστηκε η ανάγκη προκήρυξης νέου ειδικού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ,για πρόσληψη 500 τουλάχιστον νέων δικαστικών υπαλλήλων στους πρώτους μήνες του 2015".

vana_del
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2014 10:21 am

Δημοσίευσηαπό vana_del » Πέμ Οκτ 16, 2014 2:13 pm

Καλησπέρα! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίρνουν και τους υπόλοιπους 200 εκτός των 35; Και στη συνέχεια να κάνουν, αν είναι, νέο διαγωνισμό.

ellie έγραψε:
kat_gian έγραψε:Καλημέρα! Ειδοποιήθηκε κανείς;

Για τους εναπομείναντες του πίνακα, σε ανακοίνωση στο site της ΟΔΥΕ αναφέρεται: "έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την παράταση ισχύος του πίνακα το έτος 2015, για να καταστεί εφικτή η εξάντληση του πίνακα και η πρόσληψη και των τελευταίων 35 του διαγωνισμού αυτού." :wink:


κι άλλη μια σημαντική πληροφορία που αναφέρεται: "Μετά από πολλές και συντονισμένες ενέργειες αναγνωρίστηκε η ανάγκη προκήρυξης νέου ειδικού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ,για πρόσληψη 500 τουλάχιστον νέων δικαστικών υπαλλήλων στους πρώτους μήνες του 2015".

kat_gian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό kat_gian » Πέμ Οκτ 16, 2014 2:56 pm

papadaki έγραψε:Ναι εγώ είμαι :wink: !!!
Αν άρχισαν να καλούν Αθήνα, τότε αύριο μάλλον καλούν Θεσ/νίκη και υπόλοιπους. Οι επιστολές έφυγαν όλες μαζί πάντως.......

Με βλέπω Παρασκευή πρωί να ξεροσταλιάζω έξω από κανένα ακροατήριο περιμένοντας να διακόψουν :oops: :oops:.


Γνωρίζουμε ότι οι επιστολές έφυγαν και μάλιστα όλες μαζί ή το υποθέτουμε;

evito
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2014 5:51 pm

Δημοσίευσηαπό evito » Πέμ Οκτ 16, 2014 8:24 pm

Γεια σας παιδια!!ειχαμε τιποτα νεοτερο?

naty
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 7:25 am

Δημοσίευσηαπό naty » Παρ Οκτ 17, 2014 7:36 am

evito έγραψε:Γεια σας παιδια!!ειχαμε τιποτα νεοτερο?

Θα μας σκασουνε ρε παιδια........ ειδοποιηθηκε κανεις?????????????

kat_gian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό kat_gian » Παρ Οκτ 17, 2014 11:45 am

Καλημέρα! Μίλησα σήμερα με την υπηρεσία και μου είπαν ότι τα ατομικά ΦΕΚ έχουν φύγει από το Υπουργείο ταχυδρομικώς και δεν τα έχουν παραλάβει ακόμα. Άρα, μάλλον σε αυτό οφείλεται η μη ειδοποίησή μας... :?


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες