ΜΟΝΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΑΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
anastazia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 8:46 pm

Δημοσίευσηαπό anastazia » Παρ Απρ 11, 2014 12:47 pm

lefkadi έγραψε:Α, έτσι. Αυτό ήταν που θα ειδοποιούσαν επιτυχόντες και αποτυχόντες; Από Δευτέρα στο Συνήγορο. Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένουμε να ολοκληρωθεί και τυπικά ο διαγωνισμός.


Καλημέρα.Κάνε ένα τηλέφωνο στο συνήγορο του πολίτη (βοήθησε πολύ με την προκήρυξη του τυπετ) και θα σου πουν περισσότερα.Καλό είναι να το ψάξουν όσοι ενδιαφέρονται γιατί όντως η προκήρυξη ήταν περίεργη....Έτσι ίσως τους κοπεί η όρεξη για μαγειρέματα....

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Παρ Απρ 11, 2014 1:26 pm

Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Έτσι κι αλλιώς δουλεύω με σύμβαση μέσω ΑΣΕΠ και είμαι ευχαριστημένη. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο Συνήγορο, να μου δώσει μια γνωμοδότηση, μόνο και μόνο για το ηθικό κομμάτι του θέματος.
Φυσικά και ο Συνήγορος δεν είναι δικαστής, όμως ο ρόλος του είναι πιεστικός, παρεμβατικός και διαμορφωτικός του δικαίου.
Γι' αυτό πιστεύω ότι είναι σημαντικό να απευθυνθούμε εκεί. Για μια ηθική δικαίωση ενάντια στα ρουσφέτια που ανεχόμαστε τόσα χρόνια, στον εμπαιγμό και την ασυδοσία τους.
Πάρτε παράδειγμα την πρόσφατη προκήρυξη για υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα, που είχαν δικαίωμα να λάβουν μέρος μόνο τέκνα υπαλλήλων.
Πώς αποσύρθηκε; Χάρη στην πίεση και την κατακραυγή του κόσμου.
Επειδή έχω παιδευτεί πολύ για να βρω αξιοκρατικά τη δουλειά στην οποία είμαι, δε θέλω να γίνονται αδικίες, και να τις αποδεχόμαστε μοιρολατρικά.

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Παρ Απρ 11, 2014 1:33 pm

lefkadi έγραψε:Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Έτσι κι αλλιώς δουλεύω με σύμβαση μέσω ΑΣΕΠ και είμαι ευχαριστημένη. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο Συνήγορο, να μου δώσει μια γνωμοδότηση, μόνο και μόνο για το ηθικό κομμάτι του θέματος.
Φυσικά και ο Συνήγορος δεν είναι δικαστής, όμως ο ρόλος του είναι πιεστικός, παρεμβατικός και διαμορφωτικός του δικαίου.
Γι' αυτό πιστεύω ότι είναι σημαντικό να απευθυνθούμε εκεί. Για μια ηθική δικαίωση ενάντια στα ρουσφέτια που ανεχόμαστε τόσα χρόνια, στον εμπαιγμό και την ασυδοσία τους.
Πάρτε παράδειγμα την πρόσφατη προκήρυξη για υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα, που είχαν δικαίωμα να λάβουν μέρος μόνο τέκνα υπαλλήλων.
Πώς αποσύρθηκε; Χάρη στην πίεση και την κατακραυγή του κόσμου.
Επειδή έχω παιδευτεί πολύ για να βρω αξιοκρατικά τη δουλειά στην οποία είμαι, δε θέλω να γίνονται αδικίες, και να τις αποδεχόμαστε μοιρολατρικά.


Οχί δικαστής δεν είναι αλλά διαμεσολαβητής και λόγω εκλογών του ΔΣ 8/4/2014 του ΤΥΠΕΤ το απέσυρε καλή τη πίστη το ΤΥΠΕΤ.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω περισσότερο διότι είμαι στη δουλειά

anastazia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 8:46 pm

Δημοσίευσηαπό anastazia » Παρ Απρ 11, 2014 2:37 pm

lefkadi έγραψε:Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Έτσι κι αλλιώς δουλεύω με σύμβαση μέσω ΑΣΕΠ και είμαι ευχαριστημένη. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο Συνήγορο, να μου δώσει μια γνωμοδότηση, μόνο και μόνο για το ηθικό κομμάτι του θέματος.
Φυσικά και ο Συνήγορος δεν είναι δικαστής, όμως ο ρόλος του είναι πιεστικός, παρεμβατικός και διαμορφωτικός του δικαίου.
Γι' αυτό πιστεύω ότι είναι σημαντικό να απευθυνθούμε εκεί. Για μια ηθική δικαίωση ενάντια στα ρουσφέτια που ανεχόμαστε τόσα χρόνια, στον εμπαιγμό και την ασυδοσία τους.
Πάρτε παράδειγμα την πρόσφατη προκήρυξη για υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα, που είχαν δικαίωμα να λάβουν μέρος μόνο τέκνα υπαλλήλων.
Πώς αποσύρθηκε; Χάρη στην πίεση και την κατακραυγή του κόσμου.
Επειδή έχω παιδευτεί πολύ για να βρω αξιοκρατικά τη δουλειά στην οποία είμαι, δε θέλω να γίνονται αδικίες, και να τις αποδεχόμαστε μοιρολατρικά.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Παρ Απρ 11, 2014 9:01 pm

anastazia έγραψε:
lefkadi έγραψε:Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Έτσι κι αλλιώς δουλεύω με σύμβαση μέσω ΑΣΕΠ και είμαι ευχαριστημένη. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο Συνήγορο, να μου δώσει μια γνωμοδότηση, μόνο και μόνο για το ηθικό κομμάτι του θέματος.
Φυσικά και ο Συνήγορος δεν είναι δικαστής, όμως ο ρόλος του είναι πιεστικός, παρεμβατικός και διαμορφωτικός του δικαίου.
Γι' αυτό πιστεύω ότι είναι σημαντικό να απευθυνθούμε εκεί. Για μια ηθική δικαίωση ενάντια στα ρουσφέτια που ανεχόμαστε τόσα χρόνια, στον εμπαιγμό και την ασυδοσία τους.
Πάρτε παράδειγμα την πρόσφατη προκήρυξη για υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα, που είχαν δικαίωμα να λάβουν μέρος μόνο τέκνα υπαλλήλων.
Πώς αποσύρθηκε; Χάρη στην πίεση και την κατακραυγή του κόσμου.
Επειδή έχω παιδευτεί πολύ για να βρω αξιοκρατικά τη δουλειά στην οποία είμαι, δε θέλω να γίνονται αδικίες, και να τις αποδεχόμαστε μοιρολατρικά.

Χρεοκόπησαμε και μυαλό δεν βάλαμε... Τα ίδια κόλπα συνεχίζουν οι κυβερνώντες μας.
Η δημοσιοτητα της διαδικασίας και η πλήρης πρόσβασης των υποψηφίων στα στοιχεία του φακέλου των συνυποψήφιων τους είναι το ελάχιστο για την τήρηση της νομιμότητας όπως έχουν κρίνει τα δικαστήρια και ο Συνήγορος. Επειδή κάνουν την διαδικασία εκτός ΑΣΕΠ θα έπρεπε να είναι δυο φορές πιο τυπικοι και σχολαστικόι. Στο κάτω-κάτω θέσεις στο δημόσιο τομέα είναι και όχι στο μαγαζάκι του πατέρα τους...

vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Πέμ Απρ 17, 2014 11:32 am

anastazia έγραψε:
lefkadi έγραψε:Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Έτσι κι αλλιώς δουλεύω με σύμβαση μέσω ΑΣΕΠ και είμαι ευχαριστημένη. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο Συνήγορο, να μου δώσει μια γνωμοδότηση, μόνο και μόνο για το ηθικό κομμάτι του θέματος.
Φυσικά και ο Συνήγορος δεν είναι δικαστής, όμως ο ρόλος του είναι πιεστικός, παρεμβατικός και διαμορφωτικός του δικαίου.
Γι' αυτό πιστεύω ότι είναι σημαντικό να απευθυνθούμε εκεί. Για μια ηθική δικαίωση ενάντια στα ρουσφέτια που ανεχόμαστε τόσα χρόνια, στον εμπαιγμό και την ασυδοσία τους.
Πάρτε παράδειγμα την πρόσφατη προκήρυξη για υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα, που είχαν δικαίωμα να λάβουν μέρος μόνο τέκνα υπαλλήλων.
Πώς αποσύρθηκε; Χάρη στην πίεση και την κατακραυγή του κόσμου.
Επειδή έχω παιδευτεί πολύ για να βρω αξιοκρατικά τη δουλειά στην οποία είμαι, δε θέλω να γίνονται αδικίες, και να τις αποδεχόμαστε μοιρολατρικά.


Είναι απλά τραγικοί! Μας δουλεύουν. Απαιτώ να μάθω τα προσόντα όσων προσλήφθηκαν. Πως θα γίνει αυτό? οεο?

Ιδού και τα αποτελέσματα:

http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%9 ... 1-%CE%A697

anastazia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 8:46 pm

Δημοσίευσηαπό anastazia » Πέμ Απρ 17, 2014 2:55 pm

vaggelis084 έγραψε:
anastazia έγραψε:
lefkadi έγραψε:Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Έτσι κι αλλιώς δουλεύω με σύμβαση μέσω ΑΣΕΠ και είμαι ευχαριστημένη. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο Συνήγορο, να μου δώσει μια γνωμοδότηση, μόνο και μόνο για το ηθικό κομμάτι του θέματος.
Φυσικά και ο Συνήγορος δεν είναι δικαστής, όμως ο ρόλος του είναι πιεστικός, παρεμβατικός και διαμορφωτικός του δικαίου.
Γι' αυτό πιστεύω ότι είναι σημαντικό να απευθυνθούμε εκεί. Για μια ηθική δικαίωση ενάντια στα ρουσφέτια που ανεχόμαστε τόσα χρόνια, στον εμπαιγμό και την ασυδοσία τους.
Πάρτε παράδειγμα την πρόσφατη προκήρυξη για υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα, που είχαν δικαίωμα να λάβουν μέρος μόνο τέκνα υπαλλήλων.
Πώς αποσύρθηκε; Χάρη στην πίεση και την κατακραυγή του κόσμου.
Επειδή έχω παιδευτεί πολύ για να βρω αξιοκρατικά τη δουλειά στην οποία είμαι, δε θέλω να γίνονται αδικίες, και να τις αποδεχόμαστε μοιρολατρικά.


Είναι απλά τραγικοί! Μας δουλεύουν. Απαιτώ να μάθω τα προσόντα όσων προσλήφθηκαν. Πως θα γίνει αυτό? οεο?

Ιδού και τα αποτελέσματα:

http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%9 ... 1-%CE%A697

Όπως έγραψα και πιο πάνω:Κάνε ένα τηλέφωνο στο συνήγορο του πολίτη (βοήθησε πολύ με την προκήρυξη του τυπετ) και θα σου πουν περισσότερα.Καλό είναι να το ψάξουν όσοι ενδιαφέρονται γιατί όντως η προκήρυξη ήταν περίεργη....Έτσι ίσως τους κοπεί η όρεξη για μαγειρέματα....

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Παρ Απρ 18, 2014 6:35 pm

Μα πραγματικά περίμενε κάποιος να γινόταν η διαδικασία με μεγαλύτερη διαφάνεια όταν δεν είναι μέσω ΑΣΕΠ? πώς όμως και ποιός επέτρεψε να γίνει αυτό?

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Σάβ Απρ 19, 2014 9:54 am

Έχω ήδη κάνει αναφορά από Δευτέρα. Περιμένουμε...

LuckyStrike
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2014 6:24 pm

Δημοσίευσηαπό LuckyStrike » Πέμ Απρ 24, 2014 4:22 pm

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Καλά έκανες και το προώθησες στο συνήγορο του πολίτη, έχω ακούσει οτι κάνει δουλειά...Αν έχεις την καλοσύνη θα ήθελα να μας ενημερώσεις για την εξέλιξη του θέματος. Προσωπικά δεν έστειλα αίτηση, αλλά διάβασα την προκήρυξη και μου φάνηκε "στημένη" εξ' αρχής και χαίρομαι που κάποιοι το ψάχνουν και δεν τους αφήνουν να κάνουν "μαγειρέματα" εις βάρος των υπολοίπων.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Δημοσίευσηαπό evi44 » Σάβ Απρ 26, 2014 10:12 am

lefkadi έγραψε:Έχω ήδη κάνει αναφορά από Δευτέρα. Περιμένουμε...


Όντως έκανες πολύ καλά και δεν ξέρω μήπως πρέπει να κάνουμε όλοι αναφορά ώστε να γίνει ντόρος και να το κυνηγήσει ο ΣΤΠ γιατί προεκλογικά μπορεί να ασκηθούν πιέσεις να θαφτεί το θέμα..η καταγγελία σου έγινε τηλεφωνικά ή σου είπαν ότι πρέπει να κάνεις γραπτή αναφορά?

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Κυρ Απρ 27, 2014 8:40 pm

Γεια σας. Η αναφορά ήταν γραπτή και πήρα αριθμό πρωτοκόλλου. Το ζητούμενο είναι να εξεταστεί η νομιμότητα της διαδικασίας. Δεν έχω κάποια ειδοποίηση μέχρι στιγμής, θα πάρω τις επόμενες μέρες τηλ. να ρωτήσω σε ποιον σύμβουλο έχει χρεωθεί.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Δημοσίευσηαπό evi44 » Δευ Απρ 28, 2014 12:04 pm

lefkadi έγραψε:Γεια σας. Η αναφορά ήταν γραπτή και πήρα αριθμό πρωτοκόλλου. Το ζητούμενο είναι να εξεταστεί η νομιμότητα της διαδικασίας. Δεν έχω κάποια ειδοποίηση μέχρι στιγμής, θα πάρω τις επόμενες μέρες τηλ. να ρωτήσω σε ποιον σύμβουλο έχει χρεωθεί.

ok, thanks για την ενημέρωση...αναμένουμε την εξέλιξη αν και φοβάμαι ότι επειδή πρόκειται για εταιρεία του δημοσίου κι όχι καθαυτό δημόσιο,έχουν φροντίσει τεχνιέντως και υπό την κάλυψη του τυπικά "σύννομου" που τους παρέχει ο νομικός μανδύας να ξεγλιστρήσουν.Νομίζω ότι εξαιρούνται από τον ουσιαστικό έλεγχο του ΑΣΕΠ βάσει νομοθεσίας όπως συμβαίνει και με ΝΠΙΔ του Δημοσίου, τον ΕΛΚΕ Πανεπιστημίων κλπ όπου υποχρεώνονται να θέσουν κάποια τυπικά προσόντα επιλογής, να δημοσιοποιήσουν προκηρύξεις κλπ και τυπικά δεν αποκλείουν κανέναν απ'τη διαγωνιστική διαδικασία, αλλά στο τέλος πετάνε και τη συνέντευξη για να πάρουν αυτούς που θέλουν...και νόμιμοι παρουσιάζονται και παίρνουν τους δικούς τους...Μπορεί λοιπόν ο ΣΤΠ να καταλήξει ότι η διαδικασία ήταν καθ'όλα σύννομη και να μη βγάλουμε άκρη..Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, ο ΣΤΠ είναι η μόνη ελπίδα να αντιδράσουμε κάπως...Μετά η μόνη μας δυνατότητα δίνεται στην κάλπη. Αυτοί πάντως πέτυχαν το σκοπό τους..99,9% πήραν τα βύσματα και πέρασε και στο ντούκου το θέμα.πουθενά δεν ακούστηκε..πάντως εικάζω ότι θα ήταν πολύ δυνατά βύσματα που τα βόλεψαν στο παρά πέντε γιατί τελειώνουν οι ευκαιρίες τους...Αν ο κόσμος σκεφτεί ώριμα θα τους μαυρίσει στις εκλογές...sorry για το λογύδριο αλλά βαρέθηκα να βλέπω να μας βασανίζουν να συμμετέχουμε σε στημένους διαγωνισμούς και να μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας..

rempelos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Απρ 28, 2014 4:55 pm

Παράκτιο Αττικό Μέτωπο αδιαφανείς προσλήψεις

Δημοσίευσηαπό rempelos » Δευ Απρ 28, 2014 5:00 pm

Μπράβο στο Diorismos.gr

Προσλήψεις μέσα στο Πάσχα και χωρίς μόρια στην εταιρεία «Παράκτιο Αττικό Μέτωπο»
http://www.diorismos.gr/Dpages/news/vie ... job&type=1

Στείλτε το σε πολιτικούς (μητσοτάκηδες, βρούτσηδες, υπουργούς κλπ) σε FB, twitter, στα προσωπικά τους email και όπου αλλού νομίζετε να ανακυκλωθεί και να μαθευτεί.

Να δούμε τι θα τολμήσουν να πούν τώρα που κοροιδεύουν τον κόσμο με τις αδιαφανείς προσλήψεις!

Zany.Magician
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2014 4:19 pm

Re: Παράκτιο Αττικό Μέτωπο αδιαφανείς προσλήψεις

Δημοσίευσηαπό Zany.Magician » Τρί Απρ 29, 2014 12:00 pm

rempelos έγραψε:Μπράβο στο Diorismos.gr

Προσλήψεις μέσα στο Πάσχα και χωρίς μόρια στην εταιρεία «Παράκτιο Αττικό Μέτωπο»
http://www.diorismos.gr/Dpages/news/vie ... job&type=1

Στείλτε το σε πολιτικούς (μητσοτάκηδες, βρούτσηδες, υπουργούς κλπ) σε FB, twitter, στα προσωπικά τους email και όπου αλλού νομίζετε να ανακυκλωθεί και να μαθευτεί.

Να δούμε τι θα τολμήσουν να πούν τώρα που κοροιδεύουν τον κόσμο με τις αδιαφανείς προσλήψεις!


Έχουμε και λέμε:

Πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος κολλητός του πρωθυπουργού.
όλα τα μέλη του ΔΣ, φυσικά του κόμματος
Ο Νο 2 στη λίστα των προσλήψεων του τεχνικού προσωπικού, συμφοιτητής της Γεωργίας (σύζυγος πρωθυπουργού) και οικογενειακός φίλος.
Ο Νο 6 στη λίστα των προσλήψεων του τεχνικού προσωπικού, στελεχώνει την εταιρία ΜΕΝΤΩΡ ΑΤΕ μαζί, μαντέψτε με ποιον... φυσικά με τον πρόεδρο και δ/νοντα σύμβουλο της ΠΑΡΑΚΤΙΟ.
Κλίκα μεγάλη. Ψάξτε και τους άλλους. Οι άνθρωποι μας δουλεύουν. Καλέσανε κόσμο για συνεντεύξεις για να μας κλείσουν τα μάτια.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες