180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Τετ Φεβ 26, 2014 12:16 pm

Ότι χρήσιμο για την νέα προκήρυξη ευπρόσδεκτο.

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Τετ Φεβ 26, 2014 4:41 pm

Δεν βγήκε ακόμη η προκήρυξη; Σωστά;; Με γραπτό διαγωνισμό θα είναι ή με σειρά προτεραιότητας; Στις ξένες γλώσσες τι επίπεδο θα θέλει; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!!

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Φεβ 26, 2014 7:25 pm

Και εγω ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη προκήρυξη!Είμαι Τ.Ε. και απ οτι διάβασα θα έχει 50 θέσεις για ΤΕΙ Οικονομίας και Διοίκησης. Ξέρουμε περίπου πότε θα βγεί η προκήρυξη???????????????Σε δημοσίευμα εφημερίδας αναφέρει πως το πιο πιθανό είναι εντός Μαρτίου αλλα μετά απο τη προκήρυξη των 297 ΠΕ Εφοριακών που θα είναι απο επιλαχόντες της 1κ/2013. Για τους επιλαχόντες της 1Κ/2013 δεν εχει ανακοινωθεί ακόμα κάτι..Ίσως ανακοινωθούν και οι δυο προκηρύξεις μαζί....Θα δείξει..

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Φεβ 26, 2014 7:55 pm

frosaki έγραψε:Δεν βγήκε ακόμη η προκήρυξη; Σωστά;; Με γραπτό διαγωνισμό θα είναι ή με σειρά προτεραιότητας; Στις ξένες γλώσσες τι επίπεδο θα θέλει; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!!


ΣΥΜΦΩΝΑ πάντα με τα μέχρι τωρα δημοσιεύματα, θα είναι διαγωνισμός με προτεραιότητα (μόρια). Για συγκεκριμένο επίπεδο Αγγλικών δεν διάβασα κάτι. Σίγουρα πάντως θα ζητάει υποχρεωτικά γνώση χειρισμού Η/Υ και τουλάχιστον Β2 σε μία ξένη γλώσσα..

frosaki και pavlospeb για ποια κατηγορία ενδιαφέρεστε??

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Τετ Φεβ 26, 2014 11:43 pm

abck122 έγραψε:
frosaki έγραψε:Δεν βγήκε ακόμη η προκήρυξη; Σωστά;; Με γραπτό διαγωνισμό θα είναι ή με σειρά προτεραιότητας; Στις ξένες γλώσσες τι επίπεδο θα θέλει; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!!


ΣΥΜΦΩΝΑ πάντα με τα μέχρι τωρα δημοσιεύματα, θα είναι διαγωνισμός με προτεραιότητα (μόρια). Για συγκεκριμένο επίπεδο Αγγλικών δεν διάβασα κάτι. Σίγουρα πάντως θα ζητάει υποχρεωτικά γνώση χειρισμού Η/Υ και τουλάχιστον Β2 σε μία ξένη γλώσσα..

frosaki και pavlospeb για ποια κατηγορία ενδιαφέρεστε??


εγω για ΔΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ. Λες να ζητησουν επιπεδο β2?

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Πέμ Φεβ 27, 2014 9:02 am

abck122 έγραψε:
frosaki έγραψε:Δεν βγήκε ακόμη η προκήρυξη; Σωστά;; Με γραπτό διαγωνισμό θα είναι ή με σειρά προτεραιότητας; Στις ξένες γλώσσες τι επίπεδο θα θέλει; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!!


ΣΥΜΦΩΝΑ πάντα με τα μέχρι τωρα δημοσιεύματα, θα είναι διαγωνισμός με προτεραιότητα (μόρια). Για συγκεκριμένο επίπεδο Αγγλικών δεν διάβασα κάτι. Σίγουρα πάντως θα ζητάει υποχρεωτικά γνώση χειρισμού Η/Υ και τουλάχιστον Β2 σε μία ξένη γλώσσα..

frosaki και pavlospeb για ποια κατηγορία ενδιαφέρεστε??



Εγώ για ΠΕ Τελωνειακών..λογικά με προτεραιότητα θα είναι ..κάπου το διάβασα κι εγώ..με μόρια είναι δύσκολο...πρέπει να έχει κάποιος καλή προυπηρεσία για να μπει..αλλιώς κλαφτα χαραλαμπε!!


:D :D

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Πέμ Φεβ 27, 2014 9:04 am

abck122 έγραψε:Και εγω ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη προκήρυξη!Είμαι Τ.Ε. και απ οτι διάβασα θα έχει 50 θέσεις για ΤΕΙ Οικονομίας και Διοίκησης. Ξέρουμε περίπου πότε θα βγεί η προκήρυξη???????????????Σε δημοσίευμα εφημερίδας αναφέρει πως το πιο πιθανό είναι εντός Μαρτίου αλλα μετά απο τη προκήρυξη των 297 ΠΕ Εφοριακών που θα είναι απο επιλαχόντες της 1κ/2013. Για τους επιλαχόντες της 1Κ/2013 δεν εχει ανακοινωθεί ακόμα κάτι..Ίσως ανακοινωθούν και οι δυο προκηρύξεις μαζί....Θα δείξει..


εσύ για τι θέση ενδιαφέρεσαι;; καλημέρααα

25210
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2006 9:13 am

Δημοσίευσηαπό 25210 » Πέμ Φεβ 27, 2014 9:52 am

Ξέρετε πότε θα βγει η προκήρυξη;

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Πέμ Φεβ 27, 2014 3:08 pm

25210 έγραψε:Ξέρετε πότε θα βγει η προκήρυξη;


μέσα στον Μάρτιο

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Πέμ Φεβ 27, 2014 8:37 pm

Εγω frosaki για ΤΕ κατηγορια ενδιαφερομαι.
Ακομα δεν ειναι σιγουρο pavlos οτι θα βγει μεσα στο Μαρτιο..

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Παρ Φεβ 28, 2014 11:48 am

abck122 έγραψε:Εγω frosaki για ΤΕ κατηγορια ενδιαφερομαι.
Ακομα δεν ειναι σιγουρο pavlos οτι θα βγει μεσα στο Μαρτιο..


Μέσα στον Μάρτιο λένε,,,αλλά θα βγει τότε; Να ρωτήσω κάτι...αφού θα είναι με μόρια, λογικά θα έχει και την προϋπηρεσία στην μοριοδότηση. Οπότε προϋπηρεσία σε τι αν είναι θα ζητάει ως λογιστές, στα οικονομικά - διοικητικά γενικά; Ξέρει κανείς ρε παιδιά; :shock:

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ » Κυρ Μαρ 02, 2014 11:19 am

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΔΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΥΣ??ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΝΟ?

diorismenos se pago
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 25, 2013 6:34 pm

Δημοσίευσηαπό diorismenos se pago » Κυρ Μαρ 02, 2014 12:01 pm

[quote="frosaki"]Δεν βγήκε ακόμη η προκήρυξη; Σωστά;; Με γραπτό διαγωνισμό θα είναι ή με σειρά προτεραιότητας; Στις ξένες γλώσσες τι επίπεδο θα θέλει; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!![/quote
Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ''ΦΩΤΟΓΡΦΙΚΟΣ'' ΟΠΩΣ ΠΧ ΤΗΣ ΜΕΤΡΟ ΑΕ ΚΛΠ ΓΙΑ ΤΕ ΘΑ ΖΗΤΑΕΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ? ΔεΥΤΕΡΟ ΠΤΥΧΙΟ? ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΟΑΕΔ ΚΛΠ ΜΕΤΡΑΝΕ? Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ stage?μαλλον σαν ΔΕ ΜΕ ΒΛΕΠΩ
ΕΚΕΙ ΠΑΛΙ ΤΙ ΖΗΤΑΕΙ?

MARYB1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2014 9:57 pm

Δημοσίευσηαπό MARYB1 » Κυρ Μαρ 02, 2014 1:08 pm

Ξέρουμε αν θα είναι Αθήνα ή και σε άλλες πόλεις;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Μαρ 02, 2014 7:48 pm

Σύμφωνα με τα μεχρι τωρα δημοσιευματα οι θεσεις θα αφορουν ολη την ελλαδα. @DIORISMENOS SE PAGO Προσαυξησεις μοριων λογω stage εχουν καταργηθει. Σεμιναρια ΟΑΕΔ εχουν καταργηθει. Τελος, για τα απαιτουμενα προσοντα της καθε θεσης ΠΕ,ΤΕ,ΔΕ δεν εχουν ανακοινωθει. Ολα ειναι πιθανα!Μπορει να ζηταει και μαστερ και ξενη γλωσσα και χειρισμο Η.Υ οπως ακριβως ζηταγε και στην 1κ/2013
Κανεις ομως δεν μπορει να μιλησει με βεβαιοτητα στη παρουσα φαση. Ολα ειναι ρευστα. Αν δεν βγει επισημη ανακοινωση απο το ΑΣΕΠ ολα τα άλλα ειναι απλά εικασίες και δημοσιευματα δημοσιογραφων.Υπομονη και θα δούμε..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες