1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τρί Ιαν 21, 2014 5:09 pm

Σήμερα ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ πως εχει σταλεί στο εθνικο τυπογραφείο η προκήρυξη για τη στελέχωση της νεας δημοσίας τηλεορασης. Εχει αρκετές θέσεις οπότε ανοίγω το παρών θέμα για να μαζευτούμε οσοι ενδιαφερόμαστε εδω.

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Ιαν 22, 2014 1:51 pm

την είδα την προκήρυξη. Περίμενα να κάνω αίτηση σε θέση ΔΕ πληροφορικής αλλά θέλει εξειδικευμένη προϋπηρεσία.Οι θέσεις είναι λίγες και από αυτές, οι μισές είναι για τρίτεκνους και πολύτεκνους. θα κάνω τελικά δε διοικητικό, με ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας -μηδενικές θα έλεγα. ελπίζω να μην έχει ακριβό παράβολο, γιατί είναι πεταμένα λεφτά.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Ιαν 22, 2014 5:06 pm

όντως, αυτη η εμπειρια μας χαντακώνει πολυ.Και ειναι πολυ φωτογραφικη. Εγω ήθελα να κανω για ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ή ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ και λεει δεκτα ολα τα πτυχια ΤΕΙ και 2ετη προϋπηρεσια σε ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΦΟΡΕΑ???Ποσοι πτυχιουχοι ΤΕΙ εχουν εμπειρια οπως η παραπανω???Μονο οι προηγουμενοι εργαζομενοι στην ερτ..Ασε που με το να βαζει ολα τα πτυχια τει στη λιστα αδικει τους πτυχιουχους οικονομιας και διοικησης τει. Μια βρεφονηπιοκομος τει εχει πτυχιο το λιγότερο 9, ενω στην οικονομια διοικηση τει γκαριζεις για ενα 6 ή 7 πτυχιο..Ειναι λογικο λοιπον να προταχθει καποιος στους πινακες διοικητικου με πτυχιο νοσηλευτη ή βρεφονηπιοκομου??
Έκθεση φωτογραφίας μοιάζει αυτος ο διαγωνισμος..Και εγω μαλλον για ΔΕ διοικητικου σκεφτομαι αλλα εκει λογικα θα γινει σφαγη...

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τετ Ιαν 22, 2014 9:18 pm

αν πάρουν τώρα άτομα με προϋπηρεσία, οι επόμενες προκηρύξεις ίσως δεν θα έχουν απαραίτητο προσόν την εμπειρία.και μετά θα βγουν θέσεις και για συμβασιούχους ,κάτι διάβαζα για 1000 άτομα. εκεί ίσως υπάρχουν ελπίδες για κανένα δωδεκάμηνο.

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Σάβ Ιαν 25, 2014 5:28 am

Κώδικας: Επιλογή όλων

http://www.et.gr/index.php/2013-01-28-14-06-23/yearly-catalogs-except-tae-epe

βγήκε και η προκήρυξη της ερτ
θέλει και ηλεκτρονική αίτηση και αποστολή δικαιολογητικών στο ΑΣΕΠ
[b]ΚΑΙ 15 ΕΥΡΩ[/b]
δε ντρέπονται καθόλου, πάλι λεφτά περιμένουν να μαζέψουν. Σκεφτείτε πόσες αιτήσεις θα γίνουν.
η ηλεκτρονική αίτηση θα είναι παραπάνω "κόπος" από εμάς , αφου θα στείλουμε ΚΑΙ τα δικαιολογητικα με ταχυδρομείο και θα υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα για λάθος.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Σάβ Ιαν 25, 2014 1:26 pm

όντως θα μαζέψουν πολλά λεφτά απο τα παράβολα..
το παράβολο των 15ευρω μονο σε ΔΟΥ μπορούμε να το καταβάλουμε ή και σε κάποια άλλη υπηρεσία?

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Δημοσίευσηαπό mylw » Πέμ Ιαν 30, 2014 5:32 pm

2ετη προϋπηρεσια σε ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΦΟΡΕΑ λέει. αφού πάλι τους ίδους θα πάρουν γιατί κάνουν προκύρηξη, για το 15 ευρω? α να χαθείτε

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Πέμ Ιαν 30, 2014 8:23 pm

@mylw Συμφωνώ μαζί σου. Ειναι πασιφανες οτι πανε θα προωθησουν συγκεκριμενα ατομα. Επισης, δεν ειναι λογικο για ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ να ζητα ολα τα πτυχια τει!!!!!!!!!!!!!!Και μαλιστα με εμπειρια σε μαρκετινγκ ραδιοτηλεοπτικου φορεα.Δηλαδη ενας με πτυχιο ΤΕΙ σε μηχανολογια,ηλεκτρολογια κλπ πηγε και απεκτησε προυπηρεσια σε μαρκετινγκ ραδιοτηλεοπτικου φορεα???ΜΠΑΜ κανει οτι καποιοι ειχανε μπει με ασχετα πτυχια τει σε θεσεις διοικητικου στην ερτ και πανε να τους προωθησουν τωρα στους πινακες διοριστεων με το απαραιτητο προσον της εμπειριας σε μαρκετινγκ ραδιοτηλεοπτικου φορεα...απορω και το ασεπ που θεωρειται ανεξαρτητη αρχη πως ενεκρινε τετοια προκηρυξη..

diorismenos se pago
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 25, 2013 6:34 pm

Re: 1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Δημοσίευσηαπό diorismenos se pago » Σάβ Φεβ 01, 2014 7:21 pm

abck122 έγραψε:Σήμερα ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ πως εχει σταλεί στο εθνικο τυπογραφείο η προκήρυξη για τη στελέχωση της νεας δημοσίας τηλεορασης. Εχει αρκετές θέσεις οπότε ανοίγω το παρών θέμα για να μαζευτούμε οσοι ενδιαφερόμαστε εδω.


παιδια καλησπερα ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΤΗΝ 4Κ/2014 ΚΑΙ ΘΛΕΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ: στοισ θεσεισ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΙΣ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ?ΑΝΑ ΣΕΙΡΑ
ΠΧ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΤΟ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ
ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ 40% ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΩ
ΕΧΩ 4 ---8 ΜΗΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΕΑ ΟΤΑ Β ΒΑΘΜΟΥ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΦΕΛΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕ ΟΕΕ
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΗΝ 9Κ/2008 ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΒΑΖΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΝΣΗΜΩΝ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ
105 ΓΙΑ ΤΟΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΡΓΑΣΘΕΙ? ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ?
ΕCDL ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΕΙ ΓΙΑ Η/Υ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΕΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Η/Υ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΥΤΑ?
--ΕΧΩ FCE-LAYER CAMBRIDGE KAI ECCE MINCINGAN πΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2
ΙΣΑΞΙΑ ΣΑΝ LAWER ΕΠΙΣΗΣ 2 ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΣΕ 2 ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΡΟΥΜΑΝΙΚΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ?
Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕRNET ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ? ΘΑ ΠΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟΙΣ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΤΑ Β ΒΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ''ΠΑΓΩΜΑ '' ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016 ΚΑΙ ΒΑΛΕ
ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ''ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ'' ΚΑΙ ''ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ'' ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ
eyxaristω

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Re: 1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Φεβ 02, 2014 1:57 pm

diorismenos se pago έγραψε:
abck122 έγραψε:Σήμερα ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ πως εχει σταλεί στο εθνικο τυπογραφείο η προκήρυξη για τη στελέχωση της νεας δημοσίας τηλεορασης. Εχει αρκετές θέσεις οπότε ανοίγω το παρών θέμα για να μαζευτούμε οσοι ενδιαφερόμαστε εδω.


παιδια καλησπερα ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΤΗΝ 4Κ/2014 ΚΑΙ ΘΛΕΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ: στοισ θεσεισ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΙΣ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ?ΑΝΑ ΣΕΙΡΑ
ΠΧ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΤΟ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ
ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ 40% ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΩ
ΕΧΩ 4 ---8 ΜΗΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΕΑ ΟΤΑ Β ΒΑΘΜΟΥ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΦΕΛΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕ ΟΕΕ
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΗΝ 9Κ/2008 ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΒΑΖΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΝΣΗΜΩΝ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ
105 ΓΙΑ ΤΟΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΡΓΑΣΘΕΙ? ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ?
ΕCDL ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΕΙ ΓΙΑ Η/Υ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΕΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Η/Υ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΥΤΑ?

H Bεβαιωση απο το ΤΕΙ μετραει κανονικα σαν ecdl στο ασεπ οποτε δεν εχεις προβλημα. Το σεμιναριο μηχανογραφημενης λογιστικης δεν μετραει πουθενα γιατι δεν ζητειται απο την προκηρυξη. Οποτε δεν το δηλωνεις καν στην αιτηση που θα κανεις.

--ΕΧΩ FCE-LAYER CAMBRIDGE KAI ECCE MINCINGAN πΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2
ΙΣΑΞΙΑ ΣΑΝ LAWER ΕΠΙΣΗΣ 2 ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΣΕ 2 ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΡΟΥΜΑΝΙΚΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ?

Ενα lower θα βαλεις. ΟΧΙ και τα δυο. Μονο το ενα σου δινει τα 30 μορια. Για τα Αλβανικα και τα Ρουμανικα δεν ξερω καθολου εαν μετρανε στο ασεπ.

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕRNET ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ?

Έτσι ακριβως, πρωτα θα κανεις την ηλεκτορνικη αιτηση και μετα θα στειλεις ολα τα δικαιολογητικα που πιστοποιουν τα μορια σου.

ΘΑ ΠΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟΙΣ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΤΑ Β ΒΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ''ΠΑΓΩΜΑ '' ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016 ΚΑΙ ΒΑΛΕ
ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ''ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ'' ΚΑΙ ''ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ'' ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ

Ένας θεος ξερει εαν παγωσει και αυτη η προκηρυξη...Κανε την αιτηση σου και θα δειξει..
eyxaristω

diorismenos se pago
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 25, 2013 6:34 pm

Re: 1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Δημοσίευσηαπό diorismenos se pago » Τρί Φεβ 04, 2014 11:10 am

abck122 έγραψε:
diorismenos se pago έγραψε:
abck122 έγραψε:Σήμερα ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ πως εχει σταλεί στο εθνικο τυπογραφείο η προκήρυξη για τη στελέχωση της νεας δημοσίας τηλεορασης. Εχει αρκετές θέσεις οπότε ανοίγω το παρών θέμα για να μαζευτούμε οσοι ενδιαφερόμαστε εδω.


παιδια καλησπερα ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΤΗΝ 4Κ/2014 ΚΑΙ ΘΛΕΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ: στοισ θεσεισ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΙΣ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ?ΑΝΑ ΣΕΙΡΑ
ΠΧ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΤΟ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ
ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ 40% ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΩ
ΕΧΩ 4 ---8 ΜΗΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΕΑ ΟΤΑ Β ΒΑΘΜΟΥ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΦΕΛΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕ ΟΕΕ
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΗΝ 9Κ/2008 ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΒΑΖΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΝΣΗΜΩΝ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ
105 ΓΙΑ ΤΟΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΡΓΑΣΘΕΙ? ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ?
ΕCDL ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΕΙ ΓΙΑ Η/Υ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΕΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Η/Υ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΥΤΑ?

H Bεβαιωση απο το ΤΕΙ μετραει κανονικα σαν ecdl στο ασεπ οποτε δεν εχεις προβλημα. Το σεμιναριο μηχανογραφημενης λογιστικης δεν μετραει πουθενα γιατι δεν ζητειται απο την προκηρυξη. Οποτε δεν το δηλωνεις καν στην αιτηση που θα κανεις.

--ΕΧΩ FCE-LAYER CAMBRIDGE KAI ECCE MINCINGAN πΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2
ΙΣΑΞΙΑ ΣΑΝ LAWER ΕΠΙΣΗΣ 2 ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΣΕ 2 ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΡΟΥΜΑΝΙΚΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ?

Ενα lower θα βαλεις. ΟΧΙ και τα δυο. Μονο το ενα σου δινει τα 30 μορια. Για τα Αλβανικα και τα Ρουμανικα δεν ξερω καθολου εαν μετρανε στο ασεπ.

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕRNET ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ?

Έτσι ακριβως, πρωτα θα κανεις την ηλεκτορνικη αιτηση και μετα θα στειλεις ολα τα δικαιολογητικα που πιστοποιουν τα μορια σου.

ΘΑ ΠΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟΙΣ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΤΑ Β ΒΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ''ΠΑΓΩΜΑ '' ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016 ΚΑΙ ΒΑΛΕ
ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ''ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ'' ΚΑΙ ''ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ'' ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ

Ένας θεος ξερει εαν παγωσει και αυτη η προκηρυξη...Κανε την αιτηση σου και θα δειξει..
eyxaristω

Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 1Κ/2014 ΑΝΑΦΕΡΕΙ : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ --ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΟΑΕΔ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΣΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΥΝΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΘΕΣΗΣ
2 ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ 2008 ΚΑΙ 09 ΕΙΝΑΙ ΣΕΜΙΝΑΡΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΣΥΓΧΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΕΚ 45% ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ Η/Υ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ----ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΕΚ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΣΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ --ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΟΑΕΔ ?

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τρί Φεβ 04, 2014 5:24 pm

Εχω διαβασει 1.000.000.000. φορες την 1κ/2014 και δεν αναφερει πουθενα την προσμετρηση των σεμνιαριων ως μορια. Ουτε αναφερει σε καποια θεση υποχρεωτικο προσον πιστοποιηση σεμιναριου αλλά και ουτε στον συγκεντρωτικο πίνακας μοριων στην σελιδα 19 του ΦΕΚ, αλλα και στην ηλεκτρονικη φορμα του ΑΣΕΠ δεν αναφερεται η μοριδοτηση σεμιναριων.
Θα σε παρακαλουσα να ποσταρεις την παραγραφα του ΦΕΚ της 1Κ.2014 σχετικα με μοριοδοτηση των σεμιναριων γιατι μαλλον ειμαι βλακας και δεν ξερω να διαβαζω..
Παλαιοτερα υπηρχε μοριοδοτηση 70 μορια απο συγκεκριμενα σεμιναρια του οαεδ τα οποια τα εκαναν μονον γνωστοι βουλευτων και υπουργων και γι αυτο διοριζονταν μονον αυτοι. Ευτυχως απο το 2009 καταργηθηκαν τα σεμιναρια του οαεδ ως μορια στο ασεπ, οι προσαυξησεις μοριων απο stage, κλπ κλπ...

ioannis_85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 26, 2010 6:02 pm

1Κ/2014

Δημοσίευσηαπό ioannis_85 » Παρ Φεβ 07, 2014 7:34 pm

Παίδες καλησπέρα. Έχει αναόιξει το σύστημα για υποιβολή αιτήσεων στο ΑΣΕΠ. Εγώ δεν βλέπω πουθενά για αίτηση στην 1Κ/2014. Μόνο για ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ/ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΘΕΝΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ.
Κανονικά έπρεπε να ειχε ανοίξη αφού η προκύρηξη έλεγε από 7 φεβρουαρίου.
Μήπως κάνω κάτι λάθος?

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Φεβ 07, 2014 7:49 pm

Η ηλεκτρονικη υποβολη των αιτησεων ξεκινα την Δευτερα 10/2/2014. Βγηκε επανεκτυπωση του ΦΕΚ γιατι ειχε γινει τυπογραφικο λαθος στην ημερομηνια εναρξης και ληξης υποβολης των αιτησεων καθως επισης και σε μια κατηγορια ΤΕ θεσεων.
Εσυ για ποια θεση θα κανεις τα χαρτια σου?Καλη επιτυχια εκ των προτέρων!

ioannis_85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 26, 2010 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό ioannis_85 » Σάβ Φεβ 08, 2014 4:03 pm

abck122 έγραψε:Η ηλεκτρονικη υποβολη των αιτησεων ξεκινα την Δευτερα 10/2/2014. Βγηκε επανεκτυπωση του ΦΕΚ γιατι ειχε γινει τυπογραφικο λαθος στην ημερομηνια εναρξης και ληξης υποβολης των αιτησεων καθως επισης και σε μια κατηγορια ΤΕ θεσεων.
Εσυ για ποια θεση θα κανεις τα χαρτια σου?Καλη επιτυχια εκ των προτέρων!


ΠΕ/ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ και η γυναίκα μου ΔΕ/ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ. Θα γίνει χαμός λογικά σε όλες τις θεσεις. Καλύ επιτυχία σε ολους ρε παιδιά πάντως. Λογικά θα ακολουθήσουν και αλλές αλλά σε καμία περίπτωση απώς πριν το 2009. Όποιος πρόλαβε να χωθεί χώθηκε. Τώρα θέλεις άπειρα μόρια για να μπεις. Τεσπα θα δούμε


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες