μητρωο ιδιωτων συνεργατων της ελστατ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
kouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2012 9:46 pm

Re: μητρωο ιδιωτων συνεργατων της ελστατ

Δημοσίευσηαπό kouk » Δευ Μαρ 26, 2012 10:24 pm

παιδιά χαλαρώστε,διάφορες ανακριβειες διαβάζω..λοιπον.ειμαι στο μητρωο συνεργατων απο τον οκτωβρη του 2011 κ κανω ερευνα σε νοικοκυρια.εγω συγκεκριμενα εχω την ερευνα για το εργατικο δυναμικό.το ερωτηματολογιο εχει 13 σελιδες.οι απαντησεις ειναι τυποποιημενες ,εννοω δεν χρειαζεται να γραφεις πολλα πραγματα,ουτε κ να συμπληρωνεις ολες τις σελιδες πάντα.σου δινουν ή καινουρια μοναδα που μπορει να περιεχει 10-20 νοικοκυρια κ πας για πρωτη φορα, ή επαναλαμβανομενη παλι 10-20 νοικοκυρια οπου δεν πας για πρωτη φορα δηλαδη εχουν παει καποιοι αλλοι πιο πριν απο σενα οποτε ο κοσμος ειναι κ υποψιασμενος αλλα κ η δουλεια πιο ευκολη.στις καινουριες μοναδες η αμοιβη ειναι 12 ευρω μικτα κ στις επναλαμβανομενες 5 ευρω μικτα.τωρα αν ο κοσμος ανοιγει..κ ναι κ οχι.εξαρταται πως θα το χειριστει ο καθενας.σε μενα ανοιγουν π.χ. οι περισσοτεροι.επισης οι πληρωμες αργουν.εγω τωρα θα παρω τα χρηματα για το τριμηνο οκτωβρης-νοεμβρης-δεκεμβρης.αυτα πανω κατω..

vasomor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 2:00 am

Δημοσίευσηαπό vasomor » Δευ Μαρ 26, 2012 11:02 pm

κ' για πες μας .... ποσα ημερολογια μπορεις να συμπληρωσεις σε καθε ερευνα ? δηλαδη , τι να υπολογιζουμε οτι θα παρουμε σε συνολικο ποσο ?

kouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2012 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό kouk » Τρί Μαρ 27, 2012 3:41 pm

vasomor έγραψε:κ' για πες μας .... ποσα ημερολογια μπορεις να συμπληρωσεις σε καθε ερευνα ? δηλαδη , τι να υπολογιζουμε οτι θα παρουμε σε συνολικο ποσο ?


ειναι ερωτηματολογια κ οχι ημερολογια.καθε μήνα σου δινουν 1 καινουρια μοναδα κ 3 επαναλαμβανομενες.αν διαβασεις το προηγουμενο μηνυμα μου προσεκτικα θα βγαλεις ενα μεσο ορο στα χρηματα συνολικα.για καθε ερωτηματολογιο ατομικα ανεφερα το ποσο.επειδη ειναι μικτα σου κρατανε κ ενα 20% φορο.δεν εχω πληρωθει ακομη στο συνολο ωστε να σου πω ακριβως.οταν γινει αυτο πολυ ευχαριστως.γενικα η δουλεια εχει να κανει με τις ικανοτητες κ τον χρονο που διαθετει ο καθε ερευνητης.αν εισαι καλος σου δινουν συνεχεια δουλειά.παρακολουθεις ενα σεμιναριο αρχικα κ κατοπιν εισαι υπο την εποπτεια ενος υπαλληλου της ελ.στατ που σε καθοδηγει κ σου δινει το υλικο.επισης δεν χρειαζεται να ακυρωσει κανεις την καρτα ανεργιας του.

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό tfv » Τρί Μαρ 27, 2012 8:17 pm

kouk έγραψε:ειναι ερωτηματολογια κ οχι ημερολογια.καθε μήνα σου δινουν 1 καινουρια μοναδα κ 3 επαναλαμβανομενες.αν διαβασεις το προηγουμενο μηνυμα μου προσεκτικα θα βγαλεις ενα μεσο ορο στα χρηματα συνολικα.για καθε ερωτηματολογιο ατομικα ανεφερα το ποσο.επειδη ειναι μικτα σου κρατανε κ ενα 20% φορο.δεν εχω πληρωθει ακομη στο συνολο ωστε να σου πω ακριβως.οταν γινει αυτο πολυ ευχαριστως.γενικα η δουλεια εχει να κανει με τις ικανοτητες κ τον χρονο που διαθετει ο καθε ερευνητης.αν εισαι καλος σου δινουν συνεχεια δουλειά.παρακολουθεις ενα σεμιναριο αρχικα κ κατοπιν εισαι υπο την εποπτεια ενος υπαλληλου της ελ.στατ που σε καθοδηγει κ σου δινει το υλικο.επισης δεν χρειαζεται να ακυρωσει κανεις την καρτα ανεργιας του.


να πούμε χοντρικά 500 το μήνα καθαρά;

bluelove
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 12:29 pm

Δημοσίευσηαπό bluelove » Τετ Μαρ 28, 2012 12:16 am

Καλησπέρα, καλησπέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο? Για να πάρεις μια αξιόλογη αμοιβή πόσες ώρες πρέπει να δηλώσεις (πχ 30 ή 60 ή 90 ή 120)? Και είναι εύκολα να μας πεις χοντρικά πόσα θα πληρωθείς για το τελευταίο τρίμηνο που μας λες ότι σου χρωστάνε?

kouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2012 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό kouk » Τετ Μαρ 28, 2012 8:29 pm

bluelove έγραψε:Καλησπέρα, καλησπέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο? Για να πάρεις μια αξιόλογη αμοιβή πόσες ώρες πρέπει να δηλώσεις (πχ 30 ή 60 ή 90 ή 120)? Και είναι εύκολα να μας πεις χοντρικά πόσα θα πληρωθείς για το τελευταίο τρίμηνο που μας λες ότι σου χρωστάνε?


στον πιο πανω φίλο που ρωτησε αν ειναι 500 ευρω καθαρα το μήνα χοντρικα..αν είσαι ο Ρόμποκοπ ναι!!!αν δηλαδη καταφέρεις κ μπεις σε όλα τα νοικοκυρια κ επιμείνεις παρα τις αρνήσεις κ τις απουσίες αλλα κ την επφυλακτικότητα των καινουριων θα μπορουσε ναι.τι να σου πω..σε σενα που ρωτας για το τελευταιο τριμηνο οπως είπα κ πιο πανω τα αναμενω αυτα τα χρήματα.χοντρικά ομως τα υπολογίζω γυρω στα 700 ευρω καθαρα.για να είμαι αντικειμενική ομως θα σου πω καποια βασικα πραγματα.τον πρώτο μήνα βγάζεις ελαχιστη δουλειά,πρεπει να αποκτησεις καποια τριβή με τα ερωτηματολογια αλλα κ να βρεις ενα τροπο να μπαινεις στα σπιτια.μια καλη ιδεα ειναι να αφηνεις σημειωματα απο την προηγουμενη μέρα ωστε να σε περιμενουν.τα σημειωματα αυτα σου τα δίνει η ελ.στατ.στις αιτησεις που γινονται τώρα δήλωσε το maximum δηλ.120 ωρες κ 12 μήνες ακομα κ αν αυτο δεν ισχυει απολυτα.αυτους τους ενδιαφερει η διαθεσιμοτητα σου.ετσι κ αλλιως το ωραριο ειναι ελευθερο εσυ καθορίζεις τις ωρες κ τον τρόπο που θα δουλεψεις.αυτους τους ενδιαφερει στο τελος να τους παραδιδεις εναν χ ογκο δουλειας.εγω στην θεση σου θα εκανα την αιτηση κ αν τελικα με ειδοποιουσαν θα πηγαινα θα εβλεπα κ αν μου εκανε η μπορουσα καλως.τοσο απλά.αν δουλεψεις συστηματικα εχει καποια καλα χρήματα.

johnkaf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 23, 2011 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό johnkaf » Πέμ Μαρ 29, 2012 1:47 pm

Ξερει κανεις να μου πει περι τινος προκειτε γι αυτι τη δουλεια?

bluelove
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 12:29 pm

Δημοσίευσηαπό bluelove » Πέμ Μαρ 29, 2012 3:29 pm

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Για όποιον ενδιαφέρεται για περισσότερες λεπτομέρειες:
http://circa.statistics.gr/pls/htmldb/f ... 7469490323

vasomor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 2:00 am

Δημοσίευσηαπό vasomor » Πέμ Απρ 26, 2012 11:09 am

καλημερα σε ολους ! ειναι καποιος απο εσας που εκανε αιτηση για τους ιδιωτες συνεργατες κ' ειδοποιηθηκε ????? ποτε περιπου θα συγκροτηθει το μητρωο ????

samofot33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2011 8:56 pm

Δημοσίευσηαπό samofot33 » Δευ Απρ 30, 2012 1:10 pm

vasomor έγραψε:καλημερα σε ολους ! ειναι καποιος απο εσας που εκανε αιτηση για τους ιδιωτες συνεργατες κ' ειδοποιηθηκε ????? ποτε περιπου θα συγκροτηθει το μητρωο ????


καλημερα. ειχα κανει και γω αιτηση για ιδιωτης συνεργατης. τους ειχα στειλει απειρα μαιλ και μου χανε πει στην αρχη οτι θα βγουν οι πινακες τελος του μηνα αλλα ακομα τιποτα.

GALAZOULIS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2012 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό GALAZOULIS » Πέμ Μάιος 03, 2012 1:39 pm

Καλησπέρα, επειδή είχα δουλέψει στην απογραφη, ρώτησα κάποια κυρία από τη Στατιστική πριν καμιά βδομάδα, και μου είπε οτι αυτά θα βγούν τέλη Μαϊου......

samofot33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2011 8:56 pm

Δημοσίευσηαπό samofot33 » Τρί Μάιος 22, 2012 10:22 am

GALAZOULIS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή είχα δουλέψει στην απογραφη, ρώτησα κάποια κυρία από τη Στατιστική πριν καμιά βδομάδα, και μου είπε οτι αυτά θα βγούν τέλη Μαϊου......


ειναι σιγουρο αυτο οτι θα βγουν τελη μαιου;

samofot33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2011 8:56 pm

Δημοσίευσηαπό samofot33 » Πέμ Μάιος 31, 2012 1:37 pm

samofot33 έγραψε:
GALAZOULIS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή είχα δουλέψει στην απογραφη, ρώτησα κάποια κυρία από τη Στατιστική πριν καμιά βδομάδα, και μου είπε οτι αυτά θα βγούν τέλη Μαϊου......


ειναι σιγουρο αυτο οτι θα βγουν τελη μαιου;


γαλαζουλη μαλλον σε κοροιδεψε η γνωστη σου οτι θα βγουν τελη μαιου. σημερα τελειωνει ο μαιος και ακομη δεν εχει βγει τιποτα.

samofot33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2011 8:56 pm

Δημοσίευσηαπό samofot33 » Κυρ Ιουν 03, 2012 12:10 pm

samofot33 έγραψε:
samofot33 έγραψε:
GALAZOULIS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή είχα δουλέψει στην απογραφη, ρώτησα κάποια κυρία από τη Στατιστική πριν καμιά βδομάδα, και μου είπε οτι αυτά θα βγούν τέλη Μαϊου......


ειναι σιγουρο αυτο οτι θα βγουν τελη μαιου;


γαλαζουλη μαλλον σε κοροιδεψε η γνωστη σου οτι θα βγουν τελη μαιου. σημερα τελειωνει ο μαιος και ακομη δεν εχει βγει τιποτα.


γαλαζουλη μουφες ειπες για τα αποτελεσματα

samofot33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2011 8:56 pm

Δημοσίευσηαπό samofot33 » Πέμ Ιουν 07, 2012 8:12 pm

samofot33 έγραψε:
samofot33 έγραψε:
samofot33 έγραψε:
GALAZOULIS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή είχα δουλέψει στην απογραφη, ρώτησα κάποια κυρία από τη Στατιστική πριν καμιά βδομάδα, και μου είπε οτι αυτά θα βγούν τέλη Μαϊου......


ειναι σιγουρο αυτο οτι θα βγουν τελη μαιου;


γαλαζουλη μαλλον σε κοροιδεψε η γνωστη σου οτι θα βγουν τελη μαιου. σημερα τελειωνει ο μαιος και ακομη δεν εχει βγει τιποτα.


γαλαζουλη μουφες ειπες για τα αποτελεσματα


γαλαζουλη ειχες μπει και ειχες γραψει αυτη την κοροιδια και μετα εξαφανιστηκες. μην κοροιδευεις τους αλλους.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες