6Κ/2008 ΔΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
roulaxe
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 10:47 pm

Δημοσίευσηαπό roulaxe » Παρ Οκτ 21, 2011 5:56 pm

ipatiosr έγραψε:
roulaxe έγραψε:
ipatiosr έγραψε:ρε παιδια ξεκολλατε αντι να χαρειτε που μπηκε ενα ατομο απο την 6 k μεσα για δουλεια λετε για δοντια


ο ανθρωπος εχει τα μορια και περασε και σε αλλου διαγωνισμους τοσο δυσκολο σας φενεται ?



οποιος διοριζεται καπου μαθαμε την καραμελα εχει βυσμα δοντι κτλ


και οι υπολοιποι που ανήκουμε σε τομεα προτερεοτητας γιατι δεν διοριστηκαμε και διοριστηκαν καποιοι που δεν ανηκουνε στις προτερεοτητες?
Για να γίνει αυτο μονο με <<σπρώξιμο>> γινετε και μαλιστα σε περιοδο παγώματος?
Ναι να διοριστουν, αλλα να τιρηθουν και τα λεγομενα των νόμων, σε εμας γιατι καθε φορα που τους λεμε ποτε θα διοριστουμε μας λενε ότι δεν γινονται προσληψεις ?




δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβολου
ΑΛΛΑ
1) ποιος σου ειπε οτι εχεις προτεραιοτητα απο το παιδι που διοριστηκε ?
αυτο αστο να το κρινει η καθε υπηρεσεια και οι αναγκες που εχει απο προσωπικο

2) οι προσληψεις γινοντε κανονικα το ειπαμε αυτο απλα ειναι μειομενες

και να απνατησω σε ενα αλλο παιδι που εγραψε πως περασε ενω ηταν 5ς επιλαχον
πολυ απλο οι αλλοι 5 να εχουν προσληφθει σε αλλο διαγωνισμο η να μην αποδεχτηκαν την θεση

με λιγα λογια και εγω περιμενω προσληψη και κανω υπομονη οσο μπορω αλλα το ματι του αλλου δεν θα το βγαλω επειδη μπηκε ποιο μπροστα απο εμενα

ψυχραιμια παιδια ψυχραιμια


Αθήνα, 1 Μαρτίου 2011

Α.Π.: ΔΙΠΠ/Φ.ΕΠ.1/71/οικ.4573

ΑΠΟΦΑΣΗ

ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ, ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ & ΗΛ.ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Θέμα: Προτεραιότητες και κριτήρια κατανομής προσωπικού

Έχοντας υπόψη :

1. Τις διατάξεις του άρθρου 11 του Ν. 3833/10 «Προστασία της εθνικής οικονομίας – Επείγοντα μέτρα για την αντιμετώπιση της δημοσιονομική κρίσης» (ΦΕΚ 40/Α΄/15-3-2010) όπως τροποποιήθηκε με τις διατάξεις της παρ. 4 του άρθρου 3 του Ν.3899/10 «Επείγοντα μέτρα εφαρμογής του προγράμματος στήριξης της ελληνικής οικονομίας» (ΦΕΚ 212/Α΄/17-12-2010).
2. Την ανάγκη για καθορισμό των προτεραιοτήτων και των κριτηρίων για την ορθολογική κατανομή και αξιοποίηση του μονίμου και με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου προσωπικού που διορίζεται ή προσλαμβάνεται στους φορείς της παρ. 1 του άρθρου 1 του Ν. 3812/2009.

Αποφασίζουμε

Καθορίζουμε τις προτεραιότητες και τα κριτήρια για την κατανομή του μόνιμου και με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου προσωπικού που διορίζεται ή προσλαμβάνεται στους φορείς της παρ. 1 του άρθρου 1 του Ν. 3812/09 ή εγκρίνονται από την Τετραμελή Επιτροπή της ΠΥΣ 33/2006, όπως ισχύει, στο πλαίσιο του ετήσιου προγραμματισμού προσλήψεων, ως εξής:

Ι. ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ
Προηγούνται οι τομείς Υγείας, Πρόνοιας, Άμυνας, Προστασίας του Πολίτη, Παιδείας, Δια βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, Δικαιοσύνης, οι Υπηρεσίες του Υπουργείου Οικονομικών, του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης, η Επιτροπή Ανταγωνισμού, η Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας, οι ΟΤΑ, κυρίως οι τεχνικές υπηρεσίες και υπηρεσίες καθαριότητας, οι παιδικοί σταθμοί, καθώς και εξειδικευμένο επιστημονικό ή τεχνικό προσωπικό στους φορείς της παρ.1 του άρθρου 1 του Ν.3812/09.



Δευτέρα, 06 Ιουν 2011

Φ.900α/8596/11924/6 Ιουνίου 2011
oi προτεραιότητες και τα κριτήρια για την κατανομή του προσωπικού που διορίζεται ή προσλαμβάνεται στους φορείς της παραγράφου 1 του άρθρου 1 του Ν.3812/2009 ή εγκρίνονται από την Τετραμελή Επιτροπή της ΠΥΣ 33/2006, όπως ισχύει, καθορίστηκαν την 1-3-2011 με σχετική κοινή απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών, Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Οικονομικών, στην οποία αναφέρεται ότι ο τομέας της Άμυνας είναι μεταξύ των προτεραιοτήτων.[/b]Αναμένεται η έκδοση σχετικής Απόφασης του Υπουργού Εσωτερικών, Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, όπως προβλέπεται από το άρθρο 11 παρ. 5 του Ν.3833/2010 (ΦΕΚ 40 Α΄), με την οποία θα κατανέμονται οι εγκριθείσες θέσεις ανά υπηρεσία και φορέα, βάσει των αναγκών τους.
Οι υπηρεσιακές ανάγκες του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας έχουν υποβληθεί με το Φ.470.1/2/57/ΥΠΕΘΑ/ΕΔΤ/14-1-2011 έγγραφο, που περιλαμβάνει τις απαιτήσεις διορισμού των επιτυχόντων της 6Κ/2008 Προκήρυξης,

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΤΟΜΕΙΣ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΟΤΙ [b]ΝΑΙ
ΕΧΩ-ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΗΤΑ.
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΜΙΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/u]

orestis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 18, 2010 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό orestis » Πέμ Οκτ 27, 2011 10:22 pm

Σε απάντηση της σχετικής Ερώτησης που κατέθεσε ο Βουλευτής κ. Νίκος Ι. Νικολόπουλος με θέμα «Αδιόριστοι Επιτυχόντες της Προκήρυξης 6Κ/08 ΔΕ» γίνονται γνωστά τα εξής:
Σύμφωνα με την προκήρυξη 6Κ/2008 (ΦΕΚ 362/24-7-2008/Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ) προκηρύχθηκαν 473 θέσεις (46 κατηγορίας ΤΕ και 427 κατηγορίας ΔΕ) διαφόρων τεχνικών ειδικοτήτων.
Για τους ΤΕ κοινοποιήθηκαν οι οριστικοί πίνακες διορισμού με το ΦΕΚ Γ΄617/6-8-2009. Επειδή τα οριστικά αποτελέσματα για την κατηγορία ΔΕ, εκδόθηκαν μετά την 31-12-2009, ήτοι Μάρτιο του 2010, η διαδικασία πρόσληψης των ανωτέρω εμπίπτει στον περιορισμό των διορισμών σύμφωνα με το άρθρο 10 του Ν. 3833/2010, όπως αυτό τροποποιήθηκε με το άρθρο 37 του Ν.3986/2011.
Ο διορισμός των επιτυχόντων σε διαδικασίες επιλογής προσωπικού του ΑΣΕΠ και των φορέων, για τους οποίους έχουν εκδοθεί οριστικοί πίνακες αποτελεσμάτων μετά την 1-1-2009 πραγματοποιείται σταδιακά βάσει σειράς επιτυχίας μέχρι την 31-12-2015, εφόσον εκδοθεί η Κοινή Απόφαση των Υπουργών Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Οικονομικών, με την οποία θα καθορίζονται οι προτεραιότητες και τα κριτήρια κατανομής του μόνιμου προσωπικού και του προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, καθώς και η απόφαση του Υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης με την οποία θα κατανέμονται οι θέσεις ανά υπηρεσία και φορέα, που προβλέπονται στο άρθρο 11 του Ν.3833/2010.
Από τα ανωτέρω προκύπτει ότι το χρονοδιάγραμμα και η προτεραιότητα απορρόφησης των επιτυχόντων της προκήρυξης 6Κ/2008 εκφεύγει των αρμοδιοτήτων ΥΠΕΘΑ το οποίο εφαρμόζει την κείμενη νομοθεσία, σύμφωνα με τις κατευθύνσεις του Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Ερώτηση 108/4-10-2011 της Βουλής των Ελλήνων
Το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας είχε προκηρύξει τον διαγωνισμό 6Κ/08 ΔΕ μέσω ΑΣΕΠ για την πρόσληψη τεχνικού πολιτικού προσωπικού, που ανήκει σε τομείς προτεραιοτήτων για το 2011.
Σε έγγραφα του Υπουργείου φαίνεται η ανάγκη άμεσου διορισμού των επιτυχόντων. Παρ' όλα αυτά μέχρι σήμερα υπάρχει ασάφεια γύρω από το χρόνο πρόσληψής τους. Οι συγκεκριμένοι επιτυχόντες προηγούνται έναντι των μετατάξεων, αλλά και έναντι άλλων διαγωνισμών, λόγω παλαιότητας της προκήρυξης από το 2008. Τα οριστικά τους αποτελέσματα είναι τα πρώτα που ανακοινώθηκαν το 2010 με σειρά προτεραιότητας. Η αδικία που έχουν υποστεί είναι τεράστια αφ' ενός γιατί τους οριστικούς πίνακες ο ΑΣΕΠ τους εξέδωσε δύο χρόνια μετά την έκδοση της προκήρυξης, αφ’ ετέρου οι κατηγορίες ΠΕ και ΤΕ της ίδιας προκήρυξης έχουν διοριστεί, οι δε αναλογίες και τα χρονοδιαγράμματα προσλήψεων αλλάζουν συνεχώς και δικαιολογημένα θεωρούν ότι εμπαίζονται.
Κατόπιν τούτων ερωτάστε κ.κ. Υπουργοί:
1. Γιατί καθυστερεί ο διορισμός των εν λόγω επιτυχόντων;
2. Γιατί οι μεταταγόμενοι λογίζονται σαν νέες προσλήψεις και μπαίνουν στις αναλογίες των προσλήψεων χωρίς να υπάρχει χώρος για τους επιτυχόντες της παραπάνω προκήρυξης;
3. Πότε υπολογίζετε ότι θα προσληφθούν;
O Βουλευτής
Νίκος Ι. Νικολόπουλος

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Παρ Οκτ 28, 2011 2:51 pm

orestis έγραψε:Σε απάντηση της σχετικής Ερώτησης που κατέθεσε ο Βουλευτής κ. Νίκος Ι. Νικολόπουλος με θέμα «Αδιόριστοι Επιτυχόντες της Προκήρυξης 6Κ/08 ΔΕ» γίνονται γνωστά τα εξής:
Σύμφωνα με την προκήρυξη 6Κ/2008 (ΦΕΚ 362/24-7-2008/Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ) προκηρύχθηκαν 473 θέσεις (46 κατηγορίας ΤΕ και 427 κατηγορίας ΔΕ) διαφόρων τεχνικών ειδικοτήτων.
Για τους ΤΕ κοινοποιήθηκαν οι οριστικοί πίνακες διορισμού με το ΦΕΚ Γ΄617/6-8-2009. Επειδή τα οριστικά αποτελέσματα για την κατηγορία ΔΕ, εκδόθηκαν μετά την 31-12-2009, ήτοι Μάρτιο του 2010, η διαδικασία πρόσληψης των ανωτέρω εμπίπτει στον περιορισμό των διορισμών σύμφωνα με το άρθρο 10 του Ν. 3833/2010, όπως αυτό τροποποιήθηκε με το άρθρο 37 του Ν.3986/2011.
Ο διορισμός των επιτυχόντων σε διαδικασίες επιλογής προσωπικού του ΑΣΕΠ και των φορέων, για τους οποίους έχουν εκδοθεί οριστικοί πίνακες αποτελεσμάτων μετά την 1-1-2009 πραγματοποιείται σταδιακά βάσει σειράς επιτυχίας μέχρι την 31-12-2015, εφόσον εκδοθεί η Κοινή Απόφαση των Υπουργών Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Οικονομικών, με την οποία θα καθορίζονται οι προτεραιότητες και τα κριτήρια κατανομής του μόνιμου προσωπικού και του προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, καθώς και η απόφαση του Υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης με την οποία θα κατανέμονται οι θέσεις ανά υπηρεσία και φορέα, που προβλέπονται στο άρθρο 11 του Ν.3833/2010.
Από τα ανωτέρω προκύπτει ότι το χρονοδιάγραμμα και η προτεραιότητα απορρόφησης των επιτυχόντων της προκήρυξης 6Κ/2008 εκφεύγει των αρμοδιοτήτων ΥΠΕΘΑ το οποίο εφαρμόζει την κείμενη νομοθεσία, σύμφωνα με τις κατευθύνσεις του Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Ερώτηση 108/4-10-2011 της Βουλής των Ελλήνων
Το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας είχε προκηρύξει τον διαγωνισμό 6Κ/08 ΔΕ μέσω ΑΣΕΠ για την πρόσληψη τεχνικού πολιτικού προσωπικού, που ανήκει σε τομείς προτεραιοτήτων για το 2011.
Σε έγγραφα του Υπουργείου φαίνεται η ανάγκη άμεσου διορισμού των επιτυχόντων. Παρ' όλα αυτά μέχρι σήμερα υπάρχει ασάφεια γύρω από το χρόνο πρόσληψής τους. Οι συγκεκριμένοι επιτυχόντες προηγούνται έναντι των μετατάξεων, αλλά και έναντι άλλων διαγωνισμών, λόγω παλαιότητας της προκήρυξης από το 2008. Τα οριστικά τους αποτελέσματα είναι τα πρώτα που ανακοινώθηκαν το 2010 με σειρά προτεραιότητας. Η αδικία που έχουν υποστεί είναι τεράστια αφ' ενός γιατί τους οριστικούς πίνακες ο ΑΣΕΠ τους εξέδωσε δύο χρόνια μετά την έκδοση της προκήρυξης, αφ’ ετέρου οι κατηγορίες ΠΕ και ΤΕ της ίδιας προκήρυξης έχουν διοριστεί, οι δε αναλογίες και τα χρονοδιαγράμματα προσλήψεων αλλάζουν συνεχώς και δικαιολογημένα θεωρούν ότι εμπαίζονται.
Κατόπιν τούτων ερωτάστε κ.κ. Υπουργοί:
1. Γιατί καθυστερεί ο διορισμός των εν λόγω επιτυχόντων;
2. Γιατί οι μεταταγόμενοι λογίζονται σαν νέες προσλήψεις και μπαίνουν στις αναλογίες των προσλήψεων χωρίς να υπάρχει χώρος για τους επιτυχόντες της παραπάνω προκήρυξης;
3. Πότε υπολογίζετε ότι θα προσληφθούν;
O Βουλευτής
Νίκος Ι. Νικολόπουλος



Τρέχα γύρευε με λίγα λόγια!!!

GeoK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 17, 2010 7:59 pm

Δημοσίευσηαπό GeoK » Τετ Ιαν 25, 2012 12:23 pm

Τι γινετε ρε παιδια? που χαθηκαμε?
ουτε καλη Χρονια φετος ....τιποτα!!!
δεν υπαρχει νεοτερο?
η υποθεση με την προσφυγη που βρισκετε?
οριστικε δικασιμος?
Πεθανε ... και η ελπιδα?????

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Τετ Ιαν 25, 2012 6:13 pm

GeoK έγραψε:Τι γινετε ρε παιδια? που χαθηκαμε?
ουτε καλη Χρονια φετος ....τιποτα!!!
δεν υπαρχει νεοτερο?
η υποθεση με την προσφυγη που βρισκετε?
οριστικε δικασιμος?
Πεθανε ... και η ελπιδα?????


καλή χρονιά με υγεία! αυτήν την απορία έχω και εγώ για το που χάθηκαν όλοι!!! έχω αναρτήσει ερώτηση για το που βρίσκεται η διαδικασία με τα άτομα που έχουν προβεί σε αγωγή και δυστυχώς κανείς δεν με τίμησε με μια απάντηση εδώ και πολύ καιρό. ελπίζω εσύ να έχεις καλύτερη τύχη από μένα...

A.K
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2011 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό A.K » Δευ Ιαν 30, 2012 10:18 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ 6Κ 2008

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΗΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΟΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΚΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΚΡΟΥΠ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Δευ Ιαν 30, 2012 9:48 pm

A.K έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ 6Κ 2008

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΗΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΟΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΚΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΚΡΟΥΠ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ


Ευχαριστώ Α.Κ. που μας ενημέρωσες έστω και για το γεγονός ότι δεν έχετε πάρει ακόμα ημερομηνία για δικάσιμο... Από το απόλυτο τίποτα κάτι είναι και αυτό για να ξέρουμε... Να είσαι καλά! :)

A.K
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2011 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό A.K » Τρί Ιαν 31, 2012 9:52 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 400 ΚΑΤΙ ΑΤΟΜΑ ΔΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΘΕΙ ΤΑ 100 ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Τετ Φεβ 01, 2012 6:39 pm

A.K έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 400 ΚΑΤΙ ΑΤΟΜΑ ΔΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΘΕΙ ΤΑ 100 ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?


Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μόνο για τον εαυτό μου. Δυστυχώς πήρα πολύ αργά χαμπάρι το φόρουμ και την κίνησή σας να διεκδικήσετε νομικά το θέμα γι'αυτό και δεν συμμετείχα πουθενά.

A.K
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2011 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό A.K » Τετ Φεβ 01, 2012 9:43 pm

Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μόνο για τον εαυτό μου. Δυστυχώς πήρα πολύ αργά χαμπάρι το φόρουμ και την κίνησή σας να διεκδικήσετε νομικά το θέμα γι'αυτό και δεν συμμετείχα πουθενά.[/quote]


ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΣΑΜΟ
ΒΡΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΡΕ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ.Ο ΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ,ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ,ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΑΝ ΑΚΟΜΗ Η ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΗ Η ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Η ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ (ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ,ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ κ.α.)

ibi131
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 10:43 pm

6K

Δημοσίευσηαπό ibi131 » Πέμ Φεβ 02, 2012 3:13 pm

Εγω ειμαι 6Κ/2008 ΠΕ
και περιμενω....

A.K
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2011 9:00 pm

Re: 6K

Δημοσίευσηαπό A.K » Πέμ Φεβ 02, 2012 5:07 pm

ibi131 έγραψε:Εγω ειμαι 6Κ/2008 ΠΕ
και περιμενω....



ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ibi131,ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΝΕ ΟΛΟΥΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΕΑΝ ΕΙΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕ ΠΟΥ ΠΕΡΕΙΜΕΝΟΥΝ?

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Πέμ Φεβ 02, 2012 10:59 pm

A.K έγραψε:Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μόνο για τον εαυτό μου. Δυστυχώς πήρα πολύ αργά χαμπάρι το φόρουμ και την κίνησή σας να διεκδικήσετε νομικά το θέμα γι'αυτό και δεν συμμετείχα πουθενά.



ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΣΑΜΟ
ΒΡΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΡΕ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ.Ο ΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ,ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ,ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΑΝ ΑΚΟΜΗ Η ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΗ Η ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Η ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ (ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ,ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ κ.α.)[/quote]

Βρίσκω το σχόλιό σου καθόλα άτοπο αγαπητέ μελλοντικέ συνάδελφε και θα σε παρακαλούσα πολύ να ανακαλέσεις. Δεν μπορείς να ξέρεις κατά πόσο έχω ή δεν έχω ανάγκη τη θέση ούτε εγώ αλλά ούτε ο καθένας μας. Κιαν θέλεις να ξέρεις εγώ μπήκα στην διαδικάσία και γνωστοποίησα το θέμα σε δημοσιογράφους και έκανα και συναντήσεις με 3 εργατολόγους για να δώ αν μπορώ να κάνω κάτι μόνη μου (εφόσον είχα μάθει για το φορουμ και την κινητοποίησή σας) αλλά μιας και όπως λες είμαστε βολεμένοι και δεν έχουμε ανάγκη τη θέση δεν το συνέχισα γιατί βλέπεις φίλε μου είμαι άνεργη και το ποσό που μου ζητήθηκε να καταβάλλω είναι υπέρογκο και δεν μπορώ να ανταποκριθώ. Πρώτη φορά συμμετείχα σε διαγωνισμό δημοσίου και ήμουν άσχετη για το τι πρέπει να κάνω ή τι θα πρέπει να περιμένω. Προτείνω πριν ξαναμπεις στη διαδικασία να κρίνεις άτομα να το ξανασκεφτείς την επόμενη φορά. Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο...

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Πέμ Φεβ 02, 2012 11:01 pm

A.K έγραψε:Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μόνο για τον εαυτό μου. Δυστυχώς πήρα πολύ αργά χαμπάρι το φόρουμ και την κίνησή σας να διεκδικήσετε νομικά το θέμα γι'αυτό και δεν συμμετείχα πουθενά.



ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΣΑΜΟ
ΒΡΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΡΕ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ.Ο ΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ,ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ,ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΑΝ ΑΚΟΜΗ Η ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΗ Η ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Η ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ (ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ,ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ κ.α.)[/quote]

Ήρθα σε επικοινωνία με κάποια κοπέλα που κινήθηκε από Αθήνα θέλοντας να μάθω νεότερα για το που βρίσκεται η διαδικασία και δεν με αξίωσε με απάντηση. Να το πώ λαϊκά, έφαγα φτύσιμο... (μιας και λες πως όποιος θέλει μαθαίνει...)

jvc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό jvc » Παρ Μάιος 04, 2012 7:58 pm

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους. Πού είστε χαμένοι? Σεις που έχετε κάνει τις αγωγές έχετε κάποια εξέλιξη? Γιατί δεν ενημερώνετε πλέον? Τζάμπα είναι δεν κοστίζει παίδες! Ούτε θα χάσετε την θέση σας αν μπείτε στον κόπο και ενημερώσετε και εμάς που δεν καταφέραμε να κάνουμε αγωγή. Στο ίδιο καζάνι είμαστε όλοι πάρτε το χαμπάρι!!! (για να δούμε θα πάρουμε καμμιά απάντηση?)


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες