Ωρομίσθιοι ΙΕΚ ΟΑΕΔ

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
ngkagr
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό ngkagr » Πέμ Σεπ 29, 2011 12:48 pm

η προπηρεσια που αποκτας στα ιεκ του οαεδ μετραει αργοτερα σε γραπτο διαγωνισμό ασεπ στο μελλον? γιατι απο τα επας οαεδ μετραει.

ΤΑΛΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2011 1:20 pm

Δημοσίευσηαπό ΤΑΛΟΣ » Πέμ Οκτ 06, 2011 10:07 am

ΦΙΛΕ ΘΑΝΟ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΒΥΣΜΑΤΙΚΗ ΑΔΙΚΙΑ ΣΕ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ & ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΕ ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΘΕΣΗ. ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΣΥ? ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ?

Thanos25 έγραψε:Καλημερα σε ολους.
Μολις σημερα πληροφορηθηκα οτι προσληφθηκε τουλαχιστον 1 (ή και περισσοτερα) ατομο(α) σε ΙΕΚ ΟΑΕΔ, τα οποια βρισκονται στον πινακα αρκετες θεσεις παρακατω απο μενα (οπως κι απο αλλους συναδελφους)! Προφανως, η προσληψη ειναι βυσματικη. Εγινε για το Εαρινο εξαμηνο (σημειωση: οι πινακες των αποτελεσματων ειναι ετησιοι).
Η αποφαση ερχεται απο το διοικητη (Κικιλιας), αλλα εγινε με βαση καποιο εγγραφο το οποιο του σταλθηκε απο το περιφερειακο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ στο οποιο εγινε και η προσληψη.

Θα παρακαλουσα οποιος μπορει να με συμβουλεψει πως να κινηθω. Η αδικια που νιωθω και μαλιστα σε τετοιους καιρους που διανυουμε δεν περιγραφεται και ελπιζω να μη τη νιωσει ποτε κανείς σας!

Σημειωση: Την αποφαση την πληροφορηθηκα μεσω του ΔΙΑΥΓΕΙΑ, οποτε ισχυει 100%. Το προβλημα ειναι οτι η τοπικη αποφαση-εγγραφο που σταλθηκε στα κεντρικα δεν δημοσιευεται (παραδοσιακος τροπος αποκρυψης δημοσιων εγγραφων)...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 4:53 pm

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Πέμ Οκτ 06, 2011 11:26 am

ΤΑΛΟΣ έγραψε:ΦΙΛΕ ΘΑΝΟ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΒΥΣΜΑΤΙΚΗ ΑΔΙΚΙΑ ΣΕ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ & ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΕ ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΘΕΣΗ. ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΣΥ? ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ?

Thanos25 έγραψε:Καλημερα σε ολους.
Μολις σημερα πληροφορηθηκα οτι προσληφθηκε τουλαχιστον 1 (ή και περισσοτερα) ατομο(α) σε ΙΕΚ ΟΑΕΔ, τα οποια βρισκονται στον πινακα αρκετες θεσεις παρακατω απο μενα (οπως κι απο αλλους συναδελφους)! Προφανως, η προσληψη ειναι βυσματικη. Εγινε για το Εαρινο εξαμηνο (σημειωση: οι πινακες των αποτελεσματων ειναι ετησιοι).
Η αποφαση ερχεται απο το διοικητη (Κικιλιας), αλλα εγινε με βαση καποιο εγγραφο το οποιο του σταλθηκε απο το περιφερειακο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ στο οποιο εγινε και η προσληψη.

Θα παρακαλουσα οποιος μπορει να με συμβουλεψει πως να κινηθω. Η αδικια που νιωθω και μαλιστα σε τετοιους καιρους που διανυουμε δεν περιγραφεται και ελπιζω να μη τη νιωσει ποτε κανείς σας!

Σημειωση: Την αποφαση την πληροφορηθηκα μεσω του ΔΙΑΥΓΕΙΑ, οποτε ισχυει 100%. Το προβλημα ειναι οτι η τοπικη αποφαση-εγγραφο που σταλθηκε στα κεντρικα δεν δημοσιευεται (παραδοσιακος τροπος αποκρυψης δημοσιων εγγραφων)...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.


Η αδικια δεν υφισταται. Δεν ηταν δικο μου λαθος. Ουτε δικο τους. Απλα ειχε σταλει εσωτερικα ειδικη εγκυκλιος που κανονιζε τη σειρα προσληψης, τη οποια δεν γνωριζα (ουτε αλλο ατομο εκτος των ΕΠΑΣ...).
Γενικα, δεν γινονται αδικιες. Τουλαχιστον απο τα κεντρικα ο τροπος υπολογισμου των μοριων ειναι παρα πολυ καλος! Η λαμογια, αν θα γινει, θα γινει τοπικα, απο το διευθυντη του εκαστοτε ΕΠΑΣ.
Εσυ τι θεση, κατηγορια και ειδικοτητα εισαι? Αν μπορεις λες και σε ποια ΕΠΑΣ.


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης