Νόμος 2643/98 Ερωτήσεις απορίες προβληματισμοί

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
spitha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 11:47 pm

Δημοσίευσηαπό spitha » Τρί Απρ 26, 2011 3:15 pm

[quote="tolisvl"]Χρόνια Πολλά σε όλους! Μήπως γνωριζει κανείς κάτι σχετικά με την Περιφέρεια Αττικής? Πότε θα στείλουν σε εμάς επιστολές???[/quote] ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !! ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΑΤΤΙΚΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ [b][u]ΣΥΝΤΟΜΑ[/[/u]b] ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ .. ! :) :D ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ :lol:

Maverick
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:36 am

Δημοσίευσηαπό Maverick » Τρί Απρ 26, 2011 8:08 pm

deps έγραψε:Παιδιά ακούσατε κάτι για την Αττική? Παίρνω τηλέφωνο όλο το πρωί και δεν το σηκώνει κανείς τι γίνεται?


Απ' ότι διάβασα, μόνο το ένα πέμπτο των εκδρομέων που εγκατέλειψαν την πρωτεύουσα έχει επιστρέψει...
Και απ' ότι διαπίστωσα στις μετακινήσεις μου, όλα είναι πολύ ήρεμα...
Δε νομίζω να γίνει κάτι σήμερα - αύριο...

Maverick
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:36 am

Δημοσίευσηαπό Maverick » Πέμ Απρ 28, 2011 11:19 am

Μόλις μίλησα με τον κ. Παπαγιάννη, ο οποίος δεν είχα κάποιο νέο να μου πει.
Δεν ξέρει πότε θα συνεδριάσει η επιτροπή. Θα μάθουμε τα νέα στο internet και θα μας σταλούν οι επιστολές... Αυτά...

tolisvl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2011 12:03 pm

Δημοσίευσηαπό tolisvl » Πέμ Απρ 28, 2011 1:15 pm

Παιδιά μόλις μίλησα με τον κ. Κορμά του ΟΑΕΔ Αττικής!!! Καταρχήν για την Περιφέρεια Αττικής λέει είναι θέμα Προέδρου πότε θα συνεδριάσουν και θα επικυρώσουν τις τοποθετήσεις και δεν γνωρίζουν το πότε.Μετά όσον αφορά το 5/1 ή 7/1 λέει ότι πριν βγάλουν αποτελέσματα είχαν ρωτήσει αν θα ισχύσει το 5/1 και τους είχαν πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα....τώρα επειδή η Κυβέρνηση δεν πατάει στα καλά της...ποτέ δεν ξέρεις τι θα αποφασίσουν. Πάντως πιστεύει ότι δεν θα μας πιάσει η αναστολή και θα διοριστούμε γρήγορα σχετικά!Πάντως το θέμα 5/1 δεν έχει σχέση με το πότε εκδόθηκε η προκήρυξη, δηλ. το 2008 αλλά με το πότε βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα...αλλά και πάλι σας λέω μου είπε ότι τους είχαν διαβεβαιώσει ότι η ΤΡΟΙΚΑ δεν θα σταθεί εμπόδιο στον διορισμό μας...τώρα αν το αλλάξουν...δεν θα εκπλαγώ καθόλου!!!!

mr_mk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 1:30 pm

Δημοσίευσηαπό mr_mk » Πέμ Απρ 28, 2011 1:59 pm

tolisvl έγραψε:Παιδιά μόλις μίλησα με τον κ. Κορμά του ΟΑΕΔ Αττικής!!! Καταρχήν για την Περιφέρεια Αττικής λέει είναι θέμα Προέδρου πότε θα συνεδριάσουν και θα επικυρώσουν τις τοποθετήσεις και δεν γνωρίζουν το πότε.Μετά όσον αφορά το 5/1 ή 7/1 λέει ότι πριν βγάλουν αποτελέσματα είχαν ρωτήσει αν θα ισχύσει το 5/1 και τους είχαν πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα....τώρα επειδή η Κυβέρνηση δεν πατάει στα καλά της...ποτέ δεν ξέρεις τι θα αποφασίσουν. Πάντως πιστεύει ότι δεν θα μας πιάσει η αναστολή και θα διοριστούμε γρήγορα σχετικά!Πάντως το θέμα 5/1 δεν έχει σχέση με το πότε εκδόθηκε η προκήρυξη, δηλ. το 2008 αλλά με το πότε βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα...αλλά και πάλι σας λέω μου είπε ότι τους είχαν διαβεβαιώσει ότι η ΤΡΟΙΚΑ δεν θα σταθεί εμπόδιο στον διορισμό μας...τώρα αν το αλλάξουν...δεν θα εκπλαγώ καθόλου!!!!



Το τηλ του προεδρου της Αττικης το εχουμε να παιρνουμε τηλ σε αυτον? γιατι οπως παει μπορει να συνεδριασει του χρονου αμα δεν βιάζεται

bianca
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2006 12:51 pm

Δημοσίευσηαπό bianca » Πέμ Απρ 28, 2011 8:27 pm

Γεια σας και χρονια πολλά . Τασο ολα καλα ? Εχουμε κανενα νεο ?

arko
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2011 5:10 pm

Δημοσίευσηαπό arko » Πέμ Απρ 28, 2011 9:57 pm

![/quote]ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 14-4-2011 ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΥΠΕΒΑΛΑ ΥΠ.ΔΗ. ΑΠΟΔΟΧΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ.ΠΑΜΕ ΣΤΟ 5/1 ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ.ΕΤΣΙ ΜΟΥΝ ΠΕ Ο ΔΗΜΟΣ.ΕΓΩ ΑΠΟΜ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΡ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΥΠΥΡΓΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝΕ.ΕΓΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΜΑΛΙΣΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ.ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.ΤΣΑΜΠΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΦΟΔΙΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΛΑΒΑΝΟΥΝ ΕΠΟΧΙΚΟ ΣΟΧ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΑ.ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.ΞΥΠΝΗΣΤΕ[/quote]

tolisvl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2011 12:03 pm

Δημοσίευσηαπό tolisvl » Πέμ Απρ 28, 2011 10:33 pm

mr_mk έγραψε:
tolisvl έγραψε:Παιδιά μόλις μίλησα με τον κ. Κορμά του ΟΑΕΔ Αττικής!!! Καταρχήν για την Περιφέρεια Αττικής λέει είναι θέμα Προέδρου πότε θα συνεδριάσουν και θα επικυρώσουν τις τοποθετήσεις και δεν γνωρίζουν το πότε.Μετά όσον αφορά το 5/1 ή 7/1 λέει ότι πριν βγάλουν αποτελέσματα είχαν ρωτήσει αν θα ισχύσει το 5/1 και τους είχαν πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα....τώρα επειδή η Κυβέρνηση δεν πατάει στα καλά της...ποτέ δεν ξέρεις τι θα αποφασίσουν. Πάντως πιστεύει ότι δεν θα μας πιάσει η αναστολή και θα διοριστούμε γρήγορα σχετικά!Πάντως το θέμα 5/1 δεν έχει σχέση με το πότε εκδόθηκε η προκήρυξη, δηλ. το 2008 αλλά με το πότε βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα...αλλά και πάλι σας λέω μου είπε ότι τους είχαν διαβεβαιώσει ότι η ΤΡΟΙΚΑ δεν θα σταθεί εμπόδιο στον διορισμό μας...τώρα αν το αλλάξουν...δεν θα εκπλαγώ καθόλου!!!!



Το τηλ του προεδρου της Αττικης το εχουμε να παιρνουμε τηλ σε αυτον? γιατι οπως παει μπορει να συνεδριασει του χρονου αμα δεν βιάζεται

Η πρόεδρος και τα μέλη δεν συνεδριάζουν κάπου συγκεκριμένα έτσι ώστε να έχουμε κάποιο τηλέφωνο, δυστυχώς

HPEIROS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2011 8:51 pm

Δημοσίευσηαπό HPEIROS » Παρ Απρ 29, 2011 6:32 pm

καλησπερα!απο ηπειρο παιδια κανενα νεο ουτε επιτροπη δεν εχουν ακομη περιμενουν κι αυτοι απο το διαυγεια!που να παρω για να μαθω τι γινεται γιατι απο ιωαννινα τιποτα!

MICKEY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2011 12:01 am

Δημοσίευσηαπό MICKEY » Παρ Απρ 29, 2011 6:51 pm

HPEIROS έγραψε:καλησπερα!απο ηπειρο παιδια κανενα νεο ουτε επιτροπη δεν εχουν ακομη περιμενουν κι αυτοι απο το διαυγεια!που να παρω για να μαθω τι γινεται γιατι απο ιωαννινα τιποτα!


Καλησπέρα σε όλους σας και χρονια πολλα. Γεια σου "Ηπειρος" και εγω πήρα τηλ. χθες και μου είπαν ότι δεν ξέρουν τίποτα αυτή τη φορά. Επιτροπή δεν έχει βγει ακόμη. Δεν ξέρω γιατί έμεινε απο τις τελευταίες και δε βλέπω καμία ανάρτηση σχετική στο διάυγεια. Ελπίζω απο βδομάδα να υπάρχει κάποιο νέο.

HPEIROS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2011 8:51 pm

Δημοσίευσηαπό HPEIROS » Παρ Απρ 29, 2011 6:57 pm

τι να πω μακαρι να εχουμε κανενα νεο απο εβδομαδα αλλα καπου να περναμε ενα τηλεφωνο βρε παιδι μου να δουμε γιατι ακομη!σε ποια πολη διοριστικες?

ecopower
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Οκτ 13, 2010 8:49 am

Δημοσίευσηαπό ecopower » Σάβ Απρ 30, 2011 8:04 pm

Xρόνια πολλά σε όλους και καλή συνέχεια στο θέμα μας :D

anabela
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 9:14 am

Δημοσίευσηαπό anabela » Δευ Μάιος 02, 2011 9:29 am

καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,εμένα μου ήρθε απάντηση από την υπηρεσία στην οποία διορίζομαι που αναγράφει ότι με τοποθετούν στην συγκεκριμένη θέση ότι η υπ.δ. που κατέθεσα έχει περάσει από υπηρεσιακό συμβούλιο αλλά λόγω του νόμου ραγκούση η ειδικότητα δεν ανήκει στις άμεσες ανάγκες για διορισμό οπότε δεν μπορούν να προχωρήσουν στην έκδοση φεκ και οτιδήποτε άλλο προς το παρόν,ακόμη και εάν πρόκειται πρόκειται για ειδικές διατάξεις.

MICKEY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2011 12:01 am

Δημοσίευσηαπό MICKEY » Δευ Μάιος 02, 2011 10:30 am

anabela έγραψε:καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,εμένα μου ήρθε απάντηση από την υπηρεσία στην οποία διορίζομαι που αναγράφει ότι με τοποθετούν στην συγκεκριμένη θέση ότι η υπ.δ. που κατέθεσα έχει περάσει από υπηρεσιακό συμβούλιο αλλά λόγω του νόμου ραγκούση η ειδικότητα δεν ανήκει στις άμεσες ανάγκες για διορισμό οπότε δεν μπορούν να προχωρήσουν στην έκδοση φεκ και οτιδήποτε άλλο προς το παρόν,ακόμη και εάν πρόκειται πρόκειται για ειδικές διατάξεις.


Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. Πολύ δυσάρεστη αυτή η είδηση "anabela" καθώς όλοι πιστέυαμε ότι τουλάχιστον μετά από όλη αυτή τη διαδικασία θα προχωρούσε και ο διορισμός. Πραγματικά όμως μάλλον μας εμπαίζουν κανονικά. Να περιμένουμε 3 χρόνια για την περαίωση της διαδικασίας και μετά να μας λένε ότι ο νόμος Ραγκούση εμποδίζει το διορισμό μας. ΝΤΡΟΠΗ!!! Αν επιτρέπεται σε ποιο φορέα διορίζεσαι?

ecopower
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Οκτ 13, 2010 8:49 am

Δημοσίευσηαπό ecopower » Τρί Μάιος 03, 2011 10:12 pm

Καλησπέρα,

Τάσο αν το αντιλαμβάνομαι σωστά, αυτό που σου λένε στην απάντηση είναι ότι ναι μεν είσαστε στο 5 προς 1 αλλά θα έχετε προταιρεότητα.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες