Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
vasano123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 25, 2010 9:47 pm

Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δημοσίευσηαπό vasano123 » Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm

Μήπως θα έπρεπε να μαζευτούμε όλοι όσοι ενδιαφερόμαστε για την σχετική αναμενόμενη εγκύκλιο που μας αφορά ωστέ να μάθουμε πότε αυτή θα κυκλοφορήσει και να προγραμματίσουμε καλύτερα την ζωή μας?

geia xara
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 15, 2009 4:36 pm

Re: Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δημοσίευσηαπό geia xara » Τρί Νοέμ 09, 2010 9:33 pm

vasano123 έγραψε:Μήπως θα έπρεπε να μαζευτούμε όλοι όσοι ενδιαφερόμαστε για την σχετική αναμενόμενη εγκύκλιο που μας αφορά ωστέ να μάθουμε πότε αυτή θα κυκλοφορήσει και να προγραμματίσουμε καλύτερα την ζωή μας?


ναι συμφωνώ κι εγώ. Αν και νομίζω ότι ακόμα θα πρέπει να περιμένουμε αρκετά. :( εγώ έχω οριστικά σε δήμο τον Ιούνιο του 2010.

artem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό artem » Τρί Νοέμ 09, 2010 10:40 pm

Συμφωνώ και εγώ.Εγώ έχω οριστικά Μαιο 2010.Για να δούμε.

MAUROGATA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 8:31 pm

Δημοσίευσηαπό MAUROGATA » Τετ Νοέμ 10, 2010 1:24 pm

γεια σας....σε επικοινωνια που ειχα με την γραμματεα του διευθυντη προσληψεων του υπουργειου εσωτερικων....μου ειπε οτι δεν υπαρχει κατι σχετικο με εμας (με φεκ του 2010) ... ουτε εγκυκλιος που εστω να επεξεργαζεται...ουτε τιποτα....το απολυτο κενο. Το μονο που μου ειπε (για οσους θελουν να βλεπουν το ποτηρι μισογεματο) ειναι οτι δεν θα παει ο διορισμος μας μετα το 2013....

persefoni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 12:34 pm

Δημοσίευσηαπό persefoni » Τετ Νοέμ 10, 2010 1:27 pm

MAUROGATA έγραψε:γεια σας....σε επικοινωνια που ειχα με την γραμματεα του διευθυντη προσληψεων του υπουργειου εσωτερικων....μου ειπε οτι δεν υπαρχει κατι σχετικο με εμας (με φεκ του 2010) ... ουτε εγκυκλιος που εστω να επεξεργαζεται...ουτε τιποτα....το απολυτο κενο. Το μονο που μου ειπε (για οσους θελουν να βλεπουν το ποτηρι μισογεματο) ειναι οτι δεν θα παει ο διορισμος μας μετα το 2013....
Σ΄ευχαριστουμε πολυ.Δεν νομιζω οτι μεσα στο 2010 θα βγει κατι.αν υπαρχει περιπτωση να χασουμε τον διορισμο σου ειπε????????

vasano123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 25, 2010 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό vasano123 » Τετ Νοέμ 10, 2010 2:33 pm

persefoni έγραψε:
MAUROGATA έγραψε:γεια σας....σε επικοινωνια που ειχα με την γραμματεα του διευθυντη προσληψεων του υπουργειου εσωτερικων....μου ειπε οτι δεν υπαρχει κατι σχετικο με εμας (με φεκ του 2010) ... ουτε εγκυκλιος που εστω να επεξεργαζεται...ουτε τιποτα....το απολυτο κενο. Το μονο που μου ειπε (για οσους θελουν να βλεπουν το ποτηρι μισογεματο) ειναι οτι δεν θα παει ο διορισμος μας μετα το 2013....
Σ΄ευχαριστουμε πολυ.Δεν νομιζω οτι μεσα στο 2010 θα βγει κατι.αν υπαρχει περιπτωση να χασουμε τον διορισμο σου ειπε????????


νομίζω οτί για αυτό θα πρέπει να κινηθούμε όλοι ομαδικά ανεξαρτήτως από την προκύρηξη που ανήκουμε και του υπουργείου που υπαγόμαστε ....
μια και η εγκύκλιος που περιμένουμε θα αφορά όλους μας ανεξαιρέτως......

geia xara
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 15, 2009 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό geia xara » Τετ Νοέμ 10, 2010 2:53 pm

νομίζω οτί για αυτό θα πρέπει να κινηθούμε όλοι ομαδικά ανεξαρτήτως από την προκύρηξη που ανήκουμε και του υπουργείου που υπαγόμαστε ....
μια και η εγκύκλιος που περιμένουμε θα αφορά όλους μας ανεξαιρέτως......[/quote]

έχεις κάποια πρόταση εκτός του φορουμ εδώ;

MAUROGATA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 8:31 pm

Δημοσίευσηαπό MAUROGATA » Τετ Νοέμ 10, 2010 3:42 pm

persefoni έγραψε:
MAUROGATA έγραψε:γεια σας....σε επικοινωνια που ειχα με την γραμματεα του διευθυντη προσληψεων του υπουργειου εσωτερικων....μου ειπε οτι δεν υπαρχει κατι σχετικο με εμας (με φεκ του 2010) ... ουτε εγκυκλιος που εστω να επεξεργαζεται...ουτε τιποτα....το απολυτο κενο. Το μονο που μου ειπε (για οσους θελουν να βλεπουν το ποτηρι μισογεματο) ειναι οτι δεν θα παει ο διορισμος μας μετα το 2013....
Σ΄ευχαριστουμε πολυ.Δεν νομιζω οτι μεσα στο 2010 θα βγει κατι.αν υπαρχει περιπτωση να χασουμε τον διορισμο σου ειπε????????


οχι...μου ειπε να μην ανησυχουμε οτι δεν θα διοριστουμε ποτε...μεχρι τελος του 2013...σιγουρα!!
εγω παντως ακομα και για τελος του 13...κραταω μικρο καλαθι....αν δεν τους πιέσουμε.... δεν πιστεύω τπτ....

geia xara
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 15, 2009 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό geia xara » Τετ Νοέμ 10, 2010 3:55 pm

οχι...μου ειπε να μην ανησυχουμε οτι δεν θα διοριστουμε ποτε...μεχρι τελος του 2013...σιγουρα!!
εγω παντως ακομα και για τελος του 13...κραταω μικρο καλαθι....αν δεν τους πιέσουμε.... δεν πιστεύω τπτ....[/quote]

δηλ. το 2011 και 2012 λέτε να τα ξεχάσουμε;

vasano123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 25, 2010 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό vasano123 » Τετ Νοέμ 10, 2010 6:08 pm

geia xara έγραψε:οχι...μου ειπε να μην ανησυχουμε οτι δεν θα διοριστουμε ποτε...μεχρι τελος του 2013...σιγουρα!!
εγω παντως ακομα και για τελος του 13...κραταω μικρο καλαθι....αν δεν τους πιέσουμε.... δεν πιστεύω τπτ....


δηλ. το 2011 και 2012 λέτε να τα ξεχάσουμε;[/quote]
στην Ελλάδα του σήμερα όλα παίζονται ...μου είπε χαρακτηριστικά κάποιος εκ των έσω σήμερα....οπότε ....

orestis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 18, 2010 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό orestis » Πέμ Νοέμ 11, 2010 12:19 am

katarxin den mporo na skefto meriki pos skeftonte

opos kai polli alli exo apotelesmata me oristika messa sto 2010

exo akousi ta apira apo edo messa \\

1, akouo mpori na xasoume tis 8esis mas

kai bebea mpori na tin xasis opos kai ka8e idi dioriemenos monimos

i 8esi pou ka8e diagonizomenos kerdizi se diagonismo dimosiou einai periousiako dikeoma tou

AN KATALABENETE TI PAI NA PI AYTO
oti tin 8esi aytin den mpori kamia kivernisi na sou pi den diorizese

2, pote 8a dioristo ????

mipos diabazete kai akoute alla ??? mipos leo giati apo edo enimeronete kosmakis pou den exei xrono kai den exei idi na akoui tis papa....es tou ka8enos

i egiklios pou bgike eine safestati osoi exoun oristika messa sto 2010 8a ginoun diorismoi apo to 2011-2013

diabazo pio pano emeis pou eixame apotelesmata to 2010 mou eipe mia ipalilos oti mexri to 13 8a dioristoume SOPAAAAAAAAAAAAA

episis oti i diorismoi 8a ginoun meta to 12

RE PATE KALA
kai osoi eixan oristika legane meta to 11 arxes tou 12 8a dioristoun kai bgike i ermineytiki kai osoi eixan apotelesmata prin apo to 2009 diorizonte apantes


STAMATISTE NA LETE KOUTAMARES PROTOU GRAFETE KATI NA SKEFTESTE

EDO MESSA MPENOUME NA ENIMERONOMASTE APO PLIROFORIES POU O KA8ENAS EXEI DIASTAYROSI KAI TIS ANAKINONI PIES EINAI

DEN MPENOUME EDO MESSA NA AKOUME TO TI 8ELI I SKEFTETE O KA8ENAS

vasano123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 25, 2010 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό vasano123 » Πέμ Νοέμ 11, 2010 10:51 am

orestis έγραψε:katarxin den mporo na skefto meriki pos skeftonte

opos kai polli alli exo apotelesmata me oristika messa sto 2010

exo akousi ta apira apo edo messa \\

1, akouo mpori na xasoume tis 8esis mas

kai bebea mpori na tin xasis opos kai ka8e idi dioriemenos monimos

i 8esi pou ka8e diagonizomenos kerdizi se diagonismo dimosiou einai periousiako dikeoma tou

AN KATALABENETE TI PAI NA PI AYTO
oti tin 8esi aytin den mpori kamia kivernisi na sou pi den diorizese

2, pote 8a dioristo ????

mipos diabazete kai akoute alla ??? mipos leo giati apo edo enimeronete kosmakis pou den exei xrono kai den exei idi na akoui tis papa....es tou ka8enos

i egiklios pou bgike eine safestati osoi exoun oristika messa sto 2010 8a ginoun diorismoi apo to 2011-2013

diabazo pio pano emeis pou eixame apotelesmata to 2010 mou eipe mia ipalilos oti mexri to 13 8a dioristoume SOPAAAAAAAAAAAAA

episis oti i diorismoi 8a ginoun meta to 12

RE PATE KALA
kai osoi eixan oristika legane meta to 11 arxes tou 12 8a dioristoun kai bgike i ermineytiki kai osoi eixan apotelesmata prin apo to 2009 diorizonte apantes


STAMATISTE NA LETE KOUTAMARES PROTOU GRAFETE KATI NA SKEFTESTE

EDO MESSA MPENOUME NA ENIMERONOMASTE APO PLIROFORIES POU O KA8ENAS EXEI DIASTAYROSI KAI TIS ANAKINONI PIES EINAI

DEN MPENOUME EDO MESSA NA AKOUME TO TI 8ELI I SKEFTETE O KA8ENAS


θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε ...
καταρχήν δες τους όρους του forum μια και θα είναι καλύτερα για όλους,
αφού πρέπει να προσαρμοζόμαστε και να σεβόμαστε τον χώρο που μας φιλοξενεί να μην γράφουμε με γκρικιγκλις ....

και ας έλθουμε στο θέμα μας ....οτιδήποτε καινούργιο είναι λογικό να φέρνει μια ....θα το πω ....ήπια αναστάτωση ....

και ειδικά όταν αυτό το καινούργιο έρχεται να αντικαταστήσει ήδη ηπάρχοντες
συνταγματικούς νόμους που μιλάνε για τοποθέτηση του υπαλλήλου στην υπηρεσία του μετά το πέρας του τετράμηνου....
ή και τον είκοσι εργάσιμων από την κατάθεση των δικαιολογητικών....

και επειδή όπως διαπιστώνουμε καθημερινά δεν ζούμε σε ενα κράτος δικαίου με πίστη στους νόμους και στο σύνταγμα .

πρέπει να σεβαστούμε και την δική σου θέση, για αξιοκρατεία και σεβασμό στην έκυρη πληροφόρηση....
αλλά ...

και στην ομάδα αυτών των ανθρώπων που στηρίχθηκαν στα προσωπικά τους εφόδια γνώσεων και είτε δώσαν εξετάσεις και βγήκαν πρώτοι....ανάμεσα σε πολλούς....
είτε
με μοριοδότηση μέσω του ασεπ΄...
διοριστήκανε σε θέσεις που έως τώρα μόνο εικονικά ....
σε ενα κομμάτι ηλεκτρονικό χαρτί έχουν δει....

νομίζω οτί έχουμε το δικαίωμα , και βάζω και τον εαυτό μου μέσα,
να φοβόμαστε για το όνειρο πουμετά από τόσο κόπο και προσωπικού αγώνα χώρις μεσάζοντα,
θεώρητικα μόνο έχουμε αγγίξει....

MAUROGATA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 8:31 pm

Δημοσίευσηαπό MAUROGATA » Πέμ Νοέμ 11, 2010 12:48 pm

orestis ... εσυ μαλλον προτιμας να κρινεις αυτους που γραφουν οτι νεωτερο εχουν για τον θεμα των προσληψεων, παρα να ενημερωνεις.....δικαιωμα σου! Όμως δικαιωμα μας ειναι να γραφουμε ακομα και κουταμαρες κατα τα λεγομενα σου... αν δεν σου αρεσουν...αγνόησε τες!!
Μπορει να ειμαστε κουτοι εμεις που τα 3 χρονια (αρχες 2011-τελος 2013) μας φαινεται αρκετα μεγαλο το χρονικο διαστημα για να περιμενουμε.... δεν εχουμε ολοι την ιδια αναγκη για δουλεια μαλλον!!
Εσυ μπορεις λοιπον να επαναπαυεσαι στα λογια του Πεταλωτη για διορισμους μεχρι το τελος του 13..... μαγκια σου!

decadence
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Μαρ 13, 2009 1:40 pm

Δημοσίευσηαπό decadence » Παρ Νοέμ 12, 2010 7:29 am

α ρε ελλαδαρα..

οι δημοι ειναι γεματοι βησματα..αγραματους, απαιδευτους ανικανος..ανθρωπακια που μπηκανε εν μεσω νυκτης και μ ενα τηλεφωνο..και ανθρωποι που δεν ειχαν θειο στην κορωνη (γιατι εαν ειχαν κι αυτοι θα τον χρησιμοποιουσαν) να μην μπορουν να διοριστουν γιατι εχουν πιασει τις θεσεις καποια ανικανα κατσαριδακια..

μια συμβουλη σ εσας που π[εριμενετε να διοριστειτε σε δημους..

μην επαναπαυεστε ακουγοντας διαφορους στο τηλ να σας λενε ωραια λογια..βρειτε δουλεια και μην περιμενετε να διοριστειτε..ερχονται τραγικες αλλαγες στο δημοσιο και δεκο..ξεχαστε οσα ξερατε μεχρι σημερα..

πια δεν μιλαμε για προσληψεις αλλα για εκατονταδες χιλιαδες απολυσεις σε διαστημα 2-4 ετων..

marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Παρ Νοέμ 12, 2010 10:21 am

το οτι θελουν να απολυσουν κοσμο (αοριστου απο δεκο) δεν σημαινει οτι δεβ θα παρουν εμας..

και να χρεωκοπησουμε καποια στιγμη θα μας παρουνε..ξερω οτι το αγχος ειναι μεγαλο πολλα παραλογα γινονται αλλα δεν μπορουν να κανουν και οτι θελουν θα τους παρουμε με τις πετρες..


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες