άδεια οικονομολογικού επαγγέλματος

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
spyr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 14, 2006 5:11 pm

άδεια οικονομολογικού επαγγέλματος

Δημοσίευσηαπό spyr » Τετ Ιούλ 28, 2010 11:18 pm

Είμαι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών,δεν ειμαι ακομη μέλος στο οικονομικό επιμελητήριο, αυτο το καιρό είμαι άνεργος, επισης δεν εχω σχετική εργασιακή εμπειρία μετα τη λήψη του πτυχίου. Η ερώτησή μου είναι
Μπορώ να γίνω μέλος του οικονομικού επιμελητηρίου και να αποκτήσω άδεια οικονομολογικού επαγγέλματος?
Ευχαριστώ

grigorios
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Παρ Μαρ 30, 2007 10:45 am

Re: άδεια οικονομολογικού επαγγέλματος

Δημοσίευσηαπό grigorios » Πέμ Ιούλ 29, 2010 8:03 am

spyr έγραψε:Είμαι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών,δεν ειμαι ακομη μέλος στο οικονομικό επιμελητήριο, αυτο το καιρό είμαι άνεργος, επισης δεν εχω σχετική εργασιακή εμπειρία μετα τη λήψη του πτυχίου. Η ερώτησή μου είναι
Μπορώ να γίνω μέλος του οικονομικού επιμελητηρίου και να αποκτήσω άδεια οικονομολογικού επαγγέλματος?
Ευχαριστώ


ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ (ΕΦ ΑΠΑΞ) ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΗ Γ ΤΑΞΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΦΥΣΙΚΑ. ΔΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ.
ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΣΟΥ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΚΟΡΝΙΖΕΣ....

spyr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 14, 2006 5:11 pm

Δημοσίευσηαπό spyr » Πέμ Ιούλ 29, 2010 1:08 pm

οταν βγεί η άδεια οικον. επαγγέλματος θα μπορώ να τη χρησιμοποιώ σε συμβάση έργου? αντι να πηγαίνω στο επαγγελματικό επιμελκτήριο για άλλη άδεια?

grigorios
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Παρ Μαρ 30, 2007 10:45 am

Δημοσίευσηαπό grigorios » Πέμ Ιούλ 29, 2010 1:34 pm

spyr έγραψε:οταν βγεί η άδεια οικον. επαγγέλματος θα μπορώ να τη χρησιμοποιώ σε συμβάση έργου? αντι να πηγαίνω στο επαγγελματικό επιμελκτήριο για άλλη άδεια?


δεν ξέρω τι εννοείς αλλη άδεια. αν στην προκύρηξη για τη σύμβαση ζητάνε ώς προσόν την άδεια ασκήσεως οικονομολογικού επαγγέλματος είναι αυτή που δίνει το οικονομικό επιμελητήριο. Για εμάς τους οικονομολόγους δε νομίζω να υπάρχει άλλο επιμελητήριο ή άλλη άδεια.

Xrisa25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 7:45 am

Re: άδεια οικονομολογικού επαγγέλματος

Δημοσίευσηαπό Xrisa25 » Παρ Ιαν 31, 2020 8:30 am

Καλημέρα,έχω βγάλει άδεια ασκήσεως οικονομολογικου επαγγέλματος το 2006 κ από τότε δεν έχω κάνει κπ άλλη ενέργεια με το επιμελητήριο.ειναι σε ισχύ αυτή η άδεια; Η χρειαζόταν κπ ανανέωση ;


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες