Ωρομίσθιοι καθηγητές

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
mary29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:45 pm

Ωρομίσθιοι καθηγητές

Δημοσίευσηαπό mary29 » Παρ Μάιος 14, 2010 3:02 pm

γεια σας!ειμαι φιλολογος[ιστορικος για την ακριβεια]και μολις πριν 6 μηνες πηρα το πτυχιο μου.
δεν εχω δωσει φυσικα,ασεπ ακομη κι ηθελα να μαθω αν μπορω να δουλεψω ως αναπληρωτρια-ωρομισθια [η ενισχυτικη διδασκαλια]καθηγητρια σε καποιο σχολειο.επειδη ειμαι καινουρια δεν εχω ιδεα ουτε αν πρεπει να εχω δωσει πρωτα ασεπ,ουτε ποτε,ουτε που πρεπει να καταθεσω δικαιολογητικα.... :oops:
σας παρακαλω αν γνωριζει κανεις οτιδηποτε ας μου απαντησει!!

storm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 10:18 pm

Re: ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ!!

Δημοσίευσηαπό storm » Κυρ Μάιος 16, 2010 5:24 pm

mary29 έγραψε:γεια σας!ειμαι φιλολογος[ιστορικος για την ακριβεια]και μολις πριν 6 μηνες πηρα το πτυχιο μου.
δεν εχω δωσει φυσικα,ασεπ ακομη κι ηθελα να μαθω αν μπορω να δουλεψω ως αναπληρωτρια-ωρομισθια [η ενισχυτικη διδασκαλια]καθηγητρια σε καποιο σχολειο.επειδη ειμαι καινουρια δεν εχω ιδεα ουτε αν πρεπει να εχω δωσει πρωτα ασεπ,ουτε ποτε,ουτε που πρεπει να καταθεσω δικαιολογητικα.... :oops:
σας παρακαλω αν γνωριζει κανεις οτιδηποτε ας μου απαντησει!!


Καλησπέρα, συνάδερφος κι εγώ ιστορικός, για ωρομίσθια σε λύκειο πολύ χλωμό απ΄όσο ξέρω από φέτος παίρνουν ανάλογα με το έτος κτήσης του πτυχίου, δηλαδή τους πολύ παλιούς (να φανταστείς όταν έκανα εγώ τα χαρτιά μου υπήρχαν άτομα με πτυχίο απ' το '89!!). Για αναπληρώτρια χρειάζονται μόρια από ΑΣΕΠ να είσαι τουλάχιστον επιτυχούσα, κι αν πάλι γράψεις πολύυυυ καλά...διορίζεσαι!!! Αν θες τη γνώμη μου, ξεκίνα με ιδιαίτερα ή/και κανένα φροντιστήριο και παράλληλα να προετοιμάζεσαι για το διαγωνισμό ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών...όποτε αυτός γίνει. Καλή επιτυχία σ' ό, τι κάνεις!

mary29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:45 pm

Δημοσίευσηαπό mary29 » Δευ Μάιος 17, 2010 2:55 pm

μαλιστα!!
δυσκολα τα πραγματα...
σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!!!!!
καλη επιτυχια και σε εσενα!!!!

kirdou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 3:21 pm

Δημοσίευσηαπό kirdou » Τρί Ιούλ 20, 2010 9:01 pm

Ειμαι και εγω φοιτητης στο τμημα της Αθηνας.Ως καθηγητης ιστοριας δεν μπορεις να δουλεψεις και σε ιεκ,αστυνομικες-στρατιωτικες σχολες κτλ;Μονη διεξοδος ειναι ο ασεπ φιλολογων;Γενικα απο μεταπτυχιακα μπορεις να κανεις πχ πολιτικες επιστημες,μμε κτλ η δεν εχει νοημα διοτι μετραει το κυριο πτυχιο;


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες