Μισθός για ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Παρ Ιαν 15, 2010 6:40 pm

Και εγώ!!!

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Παρ Ιαν 15, 2010 8:43 pm

Μήπως έμαθες για μισθό και πότε θα μας καλέσουνε;

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΙΤΛΟΥ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Σάβ Ιαν 16, 2010 2:09 am

Καλησπέρα στην .. σειρά! xe xe

Παιδιά το ζήτημα της μεταπίδησης από τον βοηθητικό ταμειακό κλάδο-στον ταμειακό και έπειτα στο κύριο κλάδο (διοικητικό) δυστυχώς θα το βρίσκουμε μπροστά μας για πολλά χρόνια. Σύμφωνα με το εγκόλπιο του Τραπεζοελλαδίτη (2009) υπάρχει ορισμένο ελάχιστο χρονικό διάστημα για κάθε κλάδο και εμείς είμαστε στον χαμηλότερο, θα πρέπει να περάσουμε από πολλά συμβούλια της Διοίκησης και μην ξεχνάμε ότι ο μέν σύλλογος με την δική μας πίεση θα επικαλείται το καταστατικό της ΤΤΕ η μεν διοίκηση την ρήτρα δεκαετίας της προκύρηξης (πρέπει να μείνει και κάποιος να κάνει και αυτή την δουλειά και αυτοί σίγουρα μέχρι να μπουν νεότεροι θα πρέπει να είμαστε εμείς)! Να μην είμαστε και καριερίστες ως απλοί καταμετρητές διοριζόμαστε, παρ΄όλα αυτά το ότι τα υπάρχοντα και μελλοντικά πτυχία τριτ. εκπαιδ. και ξένων γλωσσών θα αναγνωρίζονται μισθολογικά και μόνον (αρχικά) είναι πολύ μεγάλη υπόθεση!

Την δευτέρα περνάω και εγώ από εξετάσεις .. ελπίζω να μην μου βρούν καμία φυματίωση! :twisted:

Καλό ΣΚ να έχουμε.

xx

Dimitris

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

Εκπαίδευση Καταμετρητών - Τοποθεσίες - Διάρκεια αυτής.-

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Σάβ Ιαν 16, 2010 2:17 am

S MITAKOS έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς τίποτα για εκπαίδευση? Πόσο διαρκεί ? Αθήνα γίνεται?



Δύο εβδομάδες (μάλλον) είπανε απο το ΙΕΤΑ από τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη σε δύο τοποθεσίες Αθήνα και Θεσσαλονίκη ανάλογα που έχεις τοποθετηθεί γεωγραφικά ..

xx

Dimitris

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Re: Εκπαίδευση Καταμετρητών - Τοποθεσίες - Διάρκεια αυτής.-

Δημοσίευσηαπό anemwna » Σάβ Ιαν 16, 2010 10:04 am

Καλημέρα!

Παιδιά δε θα ήθελα να χαρακτηριστώ ως δεν ξέρω και εγώ τι, απλά προσπαθώ να ζυγίσω τα πράγματα δεδομένου ότι εργάζομαι ήδη στο δημόσιο ως διοικητικός υπάλληλος και η υπηρεσία μου θεωρείται καλή...
Επειδή όμως όλοι ψάχνουμε κάτι το καλύτερο, και μέσω της βοήθειάς σας εδώ, θέλω να δω αν η επιλογή μου να παραιτηθώ απ΄την υπηρεσία μου για να πάω στην ΤΤΕ θα είναι μια σωστή κίνηση...

Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Με εκτίμηση!

Υ.Γ
Τί είναι το ΙΕΤΑ?
Εχει ρωτήσει κάποιος πόσες θα είναι οι αποδοχές μας?

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Κυρ Ιαν 17, 2010 9:08 am

Για μισθό εάν θέλεις ρώτα στο Γραφείο Προσωπικού και πες τους το δίλημμα τους.Κοίτα η ασφάλεια που έχουν είναι πολύ καλή.Εάν βρίσκεσαι διορισμένη και έχεις ΙΚΑ σαν ασφάλεια σαφώς σε συμφέρει.Και εάν έχεις και πτυχία και προϋπηρεσία λογικά θα σου αναγνωριστούν άμεσα.Εγώ που ρώτησα μισθολογικά μου είπαν 1100? αλλά χωρίς τα επιδόματα γλώσσας,γάμου,εμπειρείας κλπ.Και μελλοντικά να ξέρεις θα ανέβουν τα χρήματα.
Μην ξεχνάς ότι στο Δημόσιο πλέον με τις περικοπές που κάνει το κράτος θα έχεις τις ανάλογες αυξήσεις;Ή θα σου έχουν αύξησει 1.5% το χρόνο.Δες το και μελλοντικά,ότι θα είσαι πολύ καλύτερα.Αλλά μάθε το μισθολόγιο πως πάει στην ΤτΕ και μελλοντικά τι αυξήσεις έχουν.
Εγώ πάντως ρώτησα στο γραφείο προσωπικού μία κοπέλα εάν μπορούμε να αλλάξουμε πόστο στα 5-6 χρόνια και μου είπε ότι ο λόγος που βάλανε 10 χρόνια στην προκύρηξη είναι γιατί κανέις δεν κάθονταν.
Επισής ο ωρυλάς που με εξέτασε μου είπε ότι επειδή κάνουν θόρυβο οι μηχανές να κάνω ένα ακουογράφημα κάθε χρόνο και να φοράω ωτοασπίδες.
Αλλά εγώ πιστεύω ότι εάν μπεις σιγά σιγά θα βρεις το δρόμο σου και όλοι θα βρούμε μία άκρη.
Εκτός και εάν θέλεις να δημιουργήσεις οικογένεια οπότε αναγκαστικά εμείς οι κοπέλες αλλάζουμε πόστο :D

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Κυρ Ιαν 17, 2010 11:23 am

Kαλημέρα!

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!Νομίζω ότι εφόσον μπορούμε να ρωτήσουμε εκεί, θα το προσπαθήσω μήπως και καταλήξω κάπου!

Από πλευράς ασφάλειας, έχω δημοσίου τώρα, αλλά το θέμα είναι ότι με τις παρούσες συνθήκες είναι όλα ρευστά και δε μπορεί να είναι κανείς σίγουρος για τίποτα...ακούγονται τόσα(π.χ ότι οι ασφαλισμένοι του δημοσίου θα μπουν και αυτοί στα επόμενα χρόνια στο ΙΚΑ!).

Το πτυχίο μου δεν το έχω πάρει ακόμα και από επιδόματα δε δικαιούμαι και πολλά γιατί δεν είμαι παντρεμένη!

Έχει πάει κανείς από κει να μιλήσει μαζί τους αυτοπροσώπως?

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Κυρ Ιαν 17, 2010 3:17 pm

Γιατιί δεν πας αναλυτικά να ρωτήσεις μόνη σου και ψάχνεσαι από εδώ μέσα;Και εγώ μπόρει να σου έχω πει κάτι λάθος.Πήγαινε μόνη σου για να είσαι σίγουρη.Επίσης λένε από 01/01/2011 όλοι οι νεοδιοριστέοι θα μπαίνουν στο ΙΚΑ.

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Κυρ Ιαν 17, 2010 5:41 pm

Το θέμα είναι ότι δεν μένω Αθήνα...

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Δευ Ιαν 25, 2010 10:39 pm

Καλησπέρα!!!

Που χαθήκατε όλοι βρε παιδιά?
Είστε καλά?Κάτι νεότερο?Στείλατε τα χαρτιά?
Σας έχουν στείλει κάποια επιστολή απ΄την τράπεζα ή παίρνετε τηλεφωνικά οδηγίες για την όλη διαδικασία?

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Πέμ Ιαν 28, 2010 3:46 pm

Καλησπέρα,που βρισκόμαστε με την ΤτΕ;Σας έχουν ενημερώσει μέχρι πότε έχουμε προθεσμία με τις εξετάσεις και πότε θα μας φωνάξουν για εκπαίδευση;

fedra.g.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2010 9:56 pm

Δημοσίευσηαπό fedra.g. » Τετ Φεβ 03, 2010 8:34 pm

[quote="ccorpse"]Καλησπέρα,που βρισκόμαστε με την ΤτΕ;Σας έχουν ενημερώσει μέχρι πότε έχουμε προθεσμία με τις εξετάσεις και πότε θα μας φωνάξουν για εκπαίδευση;[/quote]
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ?
ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ?

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Τετ Φεβ 03, 2010 10:20 pm

Καλησπέρα!
Παιδιά εγώ δεν έχω καμμία ενημέρωση...

fedra.g.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2010 9:56 pm

Δημοσίευσηαπό fedra.g. » Πέμ Φεβ 04, 2010 2:55 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ,ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΜΑΣ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΗΛΩΣΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΙΑΣΤΗΚΑ?ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΩΤΕΡΟ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΨΙΛΟΑΓΧΩΘΕΙ!!!

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Πέμ Φεβ 04, 2010 6:07 pm

Kαλησπέρα...
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι μας αφορά, δεδομένου ότι οι προσλήψεις στην ΤτΕ θεωρούνται κατά κάποιο τρόπο ιδιωτικού χαρακτήρα...
Το πολύ-πολύ να πάει μέχρι Μάρτιο λόγω της διαδικασίας συγκέντρωσης των πιστοποιητικών...


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες