Μισθός για ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Πέμ Δεκ 17, 2009 11:44 am

Βγήκε το ΦΕΚ με τεύχος Γ' 1011/2009.

MAT2008
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 2:51 pm

Δημοσίευσηαπό MAT2008 » Παρ Δεκ 18, 2009 10:09 am

anemwna έγραψε:
MAT2008 έγραψε:
anemwna έγραψε:Καλησπέρα!
Μπορεί κανείς να μου πει την άποψη του στο εξής δίλημμα?
Αγροτική Τράπεζα, Υπουργείο Δικαιοσύνης (υποθηκοφυλάκεια),
ή Τράπεζα της Ελλάδος?
Αν έχετε εικόνα από τις παραπάνω υπηρεσίες μπορείτε να βοηθήσετε?
Ποιά υπηρεσία έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας?
Που υπάρχουν οι καλύτερες προοπτικές εξέλιξης?
Που λαμβάνει κανείς τις καλύτερες αποδοχές-παροχές?

Υ.Γ
Δημήτρη ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση![/quote

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡ.ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΑΙΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΝΕ ΣΕ ΠΕΤΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ 7 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ (ΥΠΟΠΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ). ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!!!!!!!!]




Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά δε βλέπω το λόγο να γίνονται τέτοια σχόλια...
Πέρασα με την αξία μου και δεν έχω καμία διάθεση να απολογηθώ σε κανέναν και για τίποτα!
Εξάλλου είναι αδύνατον να παρουσιαστεί κανείς σε 3 θέσεις...
Θα επιλεχθεί μία από αυτές και τις άλλες 2 θα τις πάρουν οι επόμενοι!




MA ΔΕ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙΣ . ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΗ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΠΛΗΓΩΘΕΙ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ 5Κ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ; ΣΕ ΕΔΡΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ;

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Σάβ Δεκ 19, 2009 9:21 am

MAT2008 έγραψε:
anemwna έγραψε:
MAT2008 έγραψε:
anemwna έγραψε:Καλησπέρα!
Μπορεί κανείς να μου πει την άποψη του στο εξής δίλημμα?
Αγροτική Τράπεζα, Υπουργείο Δικαιοσύνης (υποθηκοφυλάκεια),
ή Τράπεζα της Ελλάδος?
Αν έχετε εικόνα από τις παραπάνω υπηρεσίες μπορείτε να βοηθήσετε?
Ποιά υπηρεσία έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας?
Που υπάρχουν οι καλύτερες προοπτικές εξέλιξης?
Που λαμβάνει κανείς τις καλύτερες αποδοχές-παροχές?

Υ.Γ
Δημήτρη ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση![/quote

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡ.ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΑΙΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΝΕ ΣΕ ΠΕΤΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ 7 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ (ΥΠΟΠΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ). ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!!!!!!!!]




Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά δε βλέπω το λόγο να γίνονται τέτοια σχόλια...
Πέρασα με την αξία μου και δεν έχω καμία διάθεση να απολογηθώ σε κανέναν και για τίποτα!
Εξάλλου είναι αδύνατον να παρουσιαστεί κανείς σε 3 θέσεις...
Θα επιλεχθεί μία από αυτές και τις άλλες 2 θα τις πάρουν οι επόμενοι!




MA ΔΕ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙΣ . ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΗ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΠΛΗΓΩΘΕΙ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ 5Κ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ; ΣΕ ΕΔΡΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ;




Kαλημέρα!
Μάλλον ήμουν λίγο απότομη...πίστεψέ με όμως, σε καταλαβαίνω απόλυτα, και έγω προσπαθούσα για χρόνια!
Δυστυχώς δεν είχα προυπηρεσία στο Δημόσιο και έτσι προσπαθούσα να μαζέψω μόρια άποκτώντας πτυχία σε ξένες γλώσσες(3).Επίσης θα σε βοηθούσε ένας 2ος τίτλος πτυχίου(από ΙΕΚ).
Όσο για την 5κ, όχι δεν είχα λάβει μέρος...

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Σάβ Δεκ 19, 2009 9:22 am

anemwna έγραψε:
MAT2008 έγραψε:
anemwna έγραψε:
MAT2008 έγραψε:
anemwna έγραψε:Καλησπέρα!
Μπορεί κανείς να μου πει την άποψη του στο εξής δίλημμα?
Αγροτική Τράπεζα, Υπουργείο Δικαιοσύνης (υποθηκοφυλάκεια),
ή Τράπεζα της Ελλάδος?
Αν έχετε εικόνα από τις παραπάνω υπηρεσίες μπορείτε να βοηθήσετε?
Ποιά υπηρεσία έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας?
Που υπάρχουν οι καλύτερες προοπτικές εξέλιξης?
Που λαμβάνει κανείς τις καλύτερες αποδοχές-παροχές?

Υ.Γ
Δημήτρη ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση![/quote

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡ.ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΑΙΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΝΕ ΣΕ ΠΕΤΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ 7 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ (ΥΠΟΠΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ). ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!!!!!!!!]




Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά δε βλέπω το λόγο να γίνονται τέτοια σχόλια...
Πέρασα με την αξία μου και δεν έχω καμία διάθεση να απολογηθώ σε κανέναν και για τίποτα!
Εξάλλου είναι αδύνατον να παρουσιαστεί κανείς σε 3 θέσεις...
Θα επιλεχθεί μία από αυτές και τις άλλες 2 θα τις πάρουν οι επόμενοι!




MA ΔΕ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙΣ . ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΗ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΠΛΗΓΩΘΕΙ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ 5Κ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ; ΣΕ ΕΔΡΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ;




Kαλημέρα!
Πίστεψέ με, σε καταλαβαίνω απόλυτα, και έγω προσπαθούσα για χρόνια!
Δυστυχώς δεν είχα προυπηρεσία στο Δημόσιο και έτσι προσπαθούσα να μαζέψω μόρια άποκτώντας πτυχία σε ξένες γλώσσες(3).Επίσης θα σε βοηθούσε ένας 2ος τίτλος πτυχίου(από ΙΕΚ).
Όσο για την 5κ, όχι δεν είχα λάβει μέρος...

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

Ημερομηνίες Πρόσληψης Καταμετρητων ΔΕ

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Σάβ Δεκ 19, 2009 11:43 am

ccorpse έγραψε:Βγήκε το ΦΕΚ με τεύχος Γ' 1011/2009.


Καλημέρα, σε τηλ επικοινωνία που είχα με την ΤΤΕ μου ανέφεραν ότι μπορούμε να πάμε απο την Δ/ΝΣΗ στην Πανεπιστημίου να παραλάβουμε τα σχετικά ειδοποιητήρια οι ιδιοι για να δρομολογήσουμε τις εξετάσεις και τα απαραίτητα έγγραφα για την πρόσληψη. Σε διαφορετική περίπτωση θα αποστάλλει με συστημένο αμέσως μετα την Δημοσίευση του ΦΕΚ!!

Zenia_PAU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 09, 2008 6:32 pm

Re: Ημερομηνίες Πρόσληψης Καταμετρητων ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Zenia_PAU » Κυρ Δεκ 20, 2009 12:05 am

ego exo mia aporeia.... pos mporeis me apolythrio lykeioy me batmo sxedon arista.... na pernas se ena aplo TEI logistikis kai oxi P.X. Iatriki.... Ola soy ta aderfia na teleionoyn me arista to lykeio kai ayta ...kai na pernane kai ayta sto idio TEI me esena .... kai sto telos na pernate kai ston idio diagonismo me toys idioys batmoys kai ptyxia kai proipyresia..... AGNOSTES OI BOYLES TOY KYRIOY!

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

Re: Ημερομηνίες Πρόσληψης Καταμετρητων ΔΕ

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Κυρ Δεκ 20, 2009 12:15 pm

Η απορία του/της ZENIA είναι εκτός θέματος, δεν θα' χει καταλάβει μαλλον ότι βρίσκεται ειδησεογραφικό δίκτυο αλλά σε μεσημεριανή εκμπομπή, αν δεν έχει κάτι το ουσιαστικό να διατυπώσει καλό θα ήταν να πάψει να ασχολείται με το τι καταφέρνουν οι άλλοι και να ασχοληθεί με το πως ίσως θα μπορούσε να πάρει κανα επιπλέον τίτλο σπουδών ή ξένη γλώσσα. Βλέπω ότι έχει θέσει ερωτήματα ουσίας με το πως θα ανανεώση την κάρτα ανεργίας της η να βρει κανένα βίσμα,(σε όλα τα topic δεν έχει κανει ούτε μια ουσιαστική παρέμβαση).-

xx

dimitris

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Re: Ημερομηνίες Πρόσληψης Καταμετρητων ΔΕ

Δημοσίευσηαπό anemwna » Κυρ Δεκ 20, 2009 3:19 pm

d_vlachos έγραψε:Η απορία του/της ZENIA είναι εκτός θέματος, δεν θα' χει καταλάβει μαλλον ότι βρίσκεται ειδησεογραφικό δίκτυο αλλά σε μεσημεριανή εκμπομπή, αν δεν έχει κάτι το ουσιαστικό να διατυπώσει καλό θα ήταν να πάψει να ασχολείται με το τι καταφέρνουν οι άλλοι και να ασχοληθεί με το πως ίσως θα μπορούσε να πάρει κανα επιπλέον τίτλο σπουδών ή ξένη γλώσσα. Βλέπω ότι έχει θέσει ερωτήματα ουσίας με το πως θα ανανεώση την κάρτα ανεργίας της η να βρει κανένα βίσμα,(σε όλα τα topic δεν έχει κανει ούτε μια ουσιαστική παρέμβαση).-

xx

dimitris



Συμφωνώ μαζί σου Δημήτρη.
Αλλά μια πολύ απλή απάντηση στη Ζένια είναι ότι τα παιδιά αυτά θα μπορούσαν να έχουν τελειώσει κάποιο Τεχνικό λύκειο και έτσι να είχαν τη δυνατότητα να μπούνε παρά μόνο σε ΤΕΙ (μιας και δε μπορεί κανείς από Τεχνικό να μπει σε ΑΕΙ)...Ας μην είμαστε πάντα κακοπροαίρετοι!Συμβαίνει συχνά σε μια οικογένεια το μεγαλύτερο παιδί , να επηρεάζει τα επόμενα στις επιλογές τους.Ισως το ΤΕΙ αυτό να βρισκόταν στην πόλη τους!Ισως λόγω οικονομίας να αποφάσισαν να βρίσκονται στην ίδια πόλη για σπουδές και να μη χρειάζεται όλα τα έξοδα να γίνονται δύο φορές!
Τι να πω...προσωπικά έχω εμπιστοσύνη στον ΑΣΕΠ.
Πριν δοκιμάσω την τύχη μου και εγώ, πολλοί μου έλεγαν να μη μπω στον κόπο, γιατί θα έχανα και τα χρήματα για τα παράβολα. Έκανα το λάθος και τους άκουσα, χάνοντας έτσι σχεδόν 2 χρόνια! Οταν κάποια στιγμή αποφάσισα να το τολμήσω για να δω έστω πόσα μόρια έχω, ήμουν στη λίστα με τους επιτυχόντες! Το ίδιο και στις επόμενες προκηρύξεις που είχα εν τω μεταξύ κάνει αίτηση πιστεύοντας ότι δε μπορεί, κάπου θα πετύχω και εγώ! Δεν είναι τυχαίο αυτό!Αν κάποιος έχει τα προσόντα, θα τα καταφέρει!

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

Re: Ημερομηνίες Πρόσληψης Καταμετρητων ΔΕ

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Κυρ Δεκ 20, 2009 7:08 pm

Όταν ζεις σε μια Δεκαμελή αγροτική οικογένεια φροντίζεις να συμβιβάζεσαι και να προσγειώνεσαι στην πραγματικότητα απο πολύ νωρίς, βλέπεις Ανεμώνα όταν κάποιοι στο λύκειο πηγαίναν για καφέ και ζούσαν ανέμελα και στο αραλίκι κάποια άλλα παιδιά της ηλικίας με περίσια μετριοφροσύνη έψαχναν να βρουν τον τρόπο για πρόσβαση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση έστω και σε ΤΕΙ χωρίς να επιβαρύνουν με επιπλέον κόστος το ήδη υπερχρεωμένο σπιτικό τους.

Καλό είναι σε αυτό το δίκτυο να μην αμφισβητουμε τους πάντες και τα πάντα αλλά αντιθέτως να συμβάλλουμε με τις εμπειρίες-γνώσεις μας στον σκοπό που δημιουργήθηκε.

Το ελεγκτκό μέρος για το αν κάποιοι μπορούν η αν πρέπει να είναι σε κάποιες θέσεις ας το αφήνουμε στους αρμόδιους.

xx

dimitris

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Κυρ Δεκ 20, 2009 7:34 pm

Δεν μας χαρίστηκε τίποτα παιδιά!
Τη θέση μας την κερδίσαμε με την αξία μας!
Δεν πρέπει λοιπόν να ακούμε κανέναν ''μικρόψυχο''.
Επιτέλους ας χαρούμε με την επιτυχία μας,
γιατί δουλέψαμε πολύ γι' αυτην!
Εμείς επίλέγουμε τη συνέχεια και δεν ξανασχολούμαστε μ΄οποιονδήποτε θέλει να μας χαλάσει αυτό που έχουμε καταφέρει!

Φιλικά!

Zenia_PAU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 09, 2008 6:32 pm

Δημοσίευσηαπό Zenia_PAU » Σάβ Δεκ 26, 2009 3:14 pm

Xronia polla se oloys kai kales giortes! Sto prosopiko moy e-mail elava ayto to mynhma. se eyxaristo poly dimitri alla ego mia aporia eixa, den milisa gia kanenan prosopika. sygnomh an stenaxorisa kanenan.

ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΗΝ ΛΥΝΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ..

Ζένια,

δεν ξέρω ακριβώς τι σκοπό είχε η διατύπωση στο forum, δεν μπορείς να αφήνεις υποννοούμενα για οποιοδίποτε ή για ολόκληρες οικογένειες έτσι αβίαστα..αν υπάρχει όμως κάποιο πρόβλημα καλό θα ήταν να το λύσουμε, σε διαφορετική περίπτωση μία συγνώμη για την αυθάδεια σου δεν θα έβλαπτε καθόλου.
Δεν ξέρεις απο που καμια φορά θα σου έρθει και απο που κρατάει η σκούφια του καθενός.

xx

dimitris

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Σάβ Δεκ 26, 2009 6:56 pm

Η μικροψυχία, η ειρωνία και η επιπολαιότητά σου δεν έχει όρια κα Ζένια Παυλίδου. Το σχόλιο σου ήταν στοχευμένο και αυτό θα αποδειχθεί στην Ελληνική Δικαιοσύνη.

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Re: ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό anemwna » Τρί Δεκ 29, 2009 10:32 pm

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!
Μήπως έχει κάποιος κάποιο νέο απ΄την τράπεζα?

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Τρί Δεκ 29, 2009 10:55 pm

Χρόνια πολλά με υγεία Ανεμώνα, σε τηλ επικοινωνία που είχα σήμερα μου είπαν ότι στις επόμενες ημέρες θα μας καλέσουν για να δώσουμε δικαιολογητικά και να δρομολογήσουμε τις εξετάσεις, αναλαμβάνουμε καθήκοντα τέλη Ιανουαρίου μέχρι μέσα Φλεβάρη.

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Re: ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό anemwna » Τετ Δεκ 30, 2009 8:03 pm

d_vlachos έγραψε:Χρόνια πολλά με υγεία Ανεμώνα, σε τηλ επικοινωνία που είχα σήμερα μου είπαν ότι στις επόμενες ημέρες θα μας καλέσουν για να δώσουμε δικαιολογητικά και να δρομολογήσουμε τις εξετάσεις, αναλαμβάνουμε καθήκοντα τέλη Ιανουαρίου μέχρι μέσα Φλεβάρη.


Καλησπέρα Δημήτρη!
Εύχομαι και σ' εσένα ότι καλύτερο, και πάνω απ΄όλα υγεία!
Σ΄ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Τις καλύτερες ευχές μου για καλή πρωτοχρονιά και μια νέα χρονιά γεμάτη ευτυχία!

Υ.Γ
Με τη στάση σου δείχνεις το χαρακτήρα σου!
Παρόλο που φαντάζομαι ότι στενοχωρέθηκες με τις κακοήθειες κάποιου,
επιμένεις να δίνεις πληροφόρηση σε όλους!
Να είσαι καλά!


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες