Μισθός για ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Μισθός για ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Δευ Νοέμ 30, 2009 10:33 am

Καλημέρα.Εάν γνωρίζεται μπορείται να μου πείτε τη μισθό πέρνουν οι καταμετρητές στην Τράπεζα Ελλάδος, τι μισθολογική εξέλιξη υπάρχει και εαν είναι καλά;

MAT2008
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 2:51 pm

Re: ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό MAT2008 » Κυρ Δεκ 06, 2009 4:31 pm

ccorpse έγραψε:Καλημέρα.Εάν γνωρίζεται μπορείται να μου πείτε τη μισθό πέρνουν οι καταμετρητές στην Τράπεζα Ελλάδος, τι μισθολογική εξέλιξη υπάρχει και εαν είναι καλά;


ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ. ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΑΙΟΥΣ; ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΛΑΧΩΝ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ. ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ. Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ; ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΜΟΝΟ 9 ΑΤΟΜΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΑΡΑΓΕ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΕΡΓΑΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΧΑΛΙΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ.

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Κυρ Δεκ 06, 2009 6:14 pm

Εντωμεταξύ εάν πρόσεξες στην προκύρηξη έλεγε <<Θα ενταχθούν στον κλάδο Βοηθητικού Ταμιακού Κλάδου με το βαθμό του Καταμετρητή και αποδο−
χές που αντιστοιχούν στο μηδέν (0) κλιμάκιο του ενιαίου μισθολογίου του προσωπικού του κλάδου αυτο>>.Ούτε καν κύριο προσωπικό.Απλώς από περιέργεια ήθελα να μάθω από μισθό και επιδόματα.

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Τρί Δεκ 08, 2009 10:29 pm

Βγήκαν τα τελικά αποτελέσματα.Γνωρίζει τελικά κανείς για μισθό,επιδόματα στην Τράπεζα της Ελλάδος;

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

ΜΙΣΘΟΙ ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΩΝ Τ.Τ.Ε.

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Σάβ Δεκ 12, 2009 11:52 pm

βασικος 980
επιδομα καταμετρητη 400
πτυχίο ΤΕ 16% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ* (ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά όπου και 8α αλλάξεις και κλάδο)
πτυχίο ΠΕ 25% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά)
μαστερ 10% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά )
Proficiency 7% Γάμου 10%
1ου τεκνου 5%
2ου τεκνου 7,5%
3ου τέκνου 10%
4ου τέκνου και άνω 15%
και για κάθε χρόνο (αναγνωρίσιμης προυπηρεσίας + στρατού 1,85% μην λαμβανεις υπόψη τι λέει η προκύρηξη αναγνωρίζεται κανονικά η προϋπηρεσια σου)

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Κυρ Δεκ 13, 2009 9:31 am

Σε ευχαριστω πολύ!
Αυτά είναι τα μικτά έτσι;Μπορείς να μου πεις τι κρατήσεις έχουν για να βρω τα καθαρά;
Ξέρεις μήπως σε πόσο καιρό θα μας φωνάξουν για να κάνουμε τις εξετάσεις και να διοριστούμε;
Ευχαριστώ πολύ :)

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Κυρ Δεκ 13, 2009 12:03 pm

Καλημέρα και σιδεροκέφαλοι να είμαστε!

Το ακριβές καθαρό μηνιαίο εισόδημα δεν μπορώ να στο καθορίσω μιας και δεν γνωρίζω τι προυπηρεσία και τυχον επιπλέον τιτλους έχεις, (μην λαμβάνεις υπόψη τι λέει η προκύρηξη αναγνωρίζονται να ξέρεις και η προϋπηρεσία και οι επιπρόσθετοι τίτλοι σπουδών για το δευτερο όμως μόνο ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ και όχι ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ), σε όποιο πόστο και να είσαι πλήν αυτών του Υπουργείου Οικονομικών θα σε συμβούλευα να πας χωρίς καμία σκέψη, αν αναλογιστείς δε το αντικείμενο της δουλειάς σε σχέση με τις αποδοχές και τις παροχές που δίδονται (βαρέα - 7 μερες επιλέον καν. άδεια - χαμηλότοκα δάνεια) ίσως είναι καλύτερα και απο τις σκοτούρες και τις δεσμεύσεις του Υπουργείου Οικονομικών, μπορώ να πω ότι καμία άλλη δουλειά πλήν αυτή των λιμενεργατών στους Δημ. Λιμένες δεν έχει τόσο καλές αποδοχές σε σχέση με το αντικέιμενο.

Το θέμα είναι αν έχεις υπομονή να κάνεις μια δουλειά που είναι βαρετή και εχει και ένα βαθμό σωματικής κούρασης (δεν σκοτώνονται και στην δουλειά μην φανταστείς ειδικά στα περιφερειακά υποκαταστήματα, για ένα άντρα είναι βατή δουλειά).-

Να λάβεις σοβαρά υπόψη ότι στην 10ετία ο μισθός σου αυξάνεται σε μεγάλο βαθμό λόγω της ξεχωριστής επιχειρησιακής σύμβασης που έχει η ΤΤΕ και κυμαίνεται σε αυτά τα κλιμάκια πολύ πάνω απο αυτές των άλλων τραπεζών. Αν έχεις και τίτλους Τριτ. Εκπ. αλλάζεις και κλάδο πας Διοικητικός έκει παίζουν άλλα επιδόματα.

Όσον αφορά το πότε θα μας καλέσουν ένας εκ των έσω μου είπαν ότι στο πρώτο δεκαήμερο του νέου έτους ορκιζόμαστε !

Έχω περάσει απο Τράπεζα Αττικής και από ΑΤΕΒΑΝΚ και δεν το σκεφτομαι καθόλου.

Ελπίζω να βοήθησα,

XX

Δημητρης

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Κυρ Δεκ 13, 2009 12:30 pm

Έχω 9 χρόνια προϋπηρεσία στο ΙΚΑ και αυτή τη στιγμή έχω περάσει ΤΕΙ Πειραιά Διοίκηση Επιχειρήσεων,οπότε αργό πολύ για το πτυχίο μου :) Οπότε είναι καλά έτσι; και με τα χρόνια ανεβαίνει ο μισθός.Μπορείς να μου πεις και τις κρατήσεις κάτι είδα στο internet γύρω στο 35% ισχύει αυτό;Γιατί είναι πάρα πολλές.
Πάντος θα χαρώ πολύ όποτε μας φωνάξουν να τα πούμε από κοντά.Εάν θες στείλε e-mail στο vivian_kol@yahoo.com για να σε ρωτήσω περισσότερες λεπτομέρειες και να μην κοινοποιούνται εδώ στο forum.
Ευχαριστώ πολύ και περιμένω e-mail για να με ληροφορήσεις αναλυτικότερα.

Zenia_PAU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 09, 2008 6:32 pm

Re: ΜΙΣΘΟΙ ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΩΝ Τ.Τ.Ε.

Δημοσίευσηαπό Zenia_PAU » Δευ Δεκ 14, 2009 4:16 am

d_vlachos έγραψε:βασικος 980
επιδομα καταμετρητη 400
πτυχίο ΤΕ 16% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ* (ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά όπου και 8α αλλάξεις και κλάδο)
πτυχίο ΠΕ 25% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά)
μαστερ 10% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά )
Proficiency 7% Γάμου 10%
1ου τεκνου 5%
2ου τεκνου 7,5%
3ου τέκνου 10%
4ου τέκνου και άνω 15%
και για κάθε χρόνο (αναγνωρίσιμης προυπηρεσίας + στρατού 1,85% μην λαμβανεις υπόψη τι λέει η προκύρηξη αναγνωρίζεται κανονικά η προϋπηρεσια σου)

Oraios o vlachos. Poly enhmeromeno se vlepo....

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Δευ Δεκ 14, 2009 8:53 pm

Καλησπέρα!
Μπορεί κανείς να μου πει την άποψη του στο εξής δίλημμα?
Αγροτική Τράπεζα, Υπουργείο Δικαιοσύνης (υποθηκοφυλάκεια),
ή Τράπεζα της Ελλάδος?
Αν έχετε εικόνα από τις παραπάνω υπηρεσίες μπορείτε να βοηθήσετε?
Ποιά υπηρεσία έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας?
Που υπάρχουν οι καλύτερες προοπτικές εξέλιξης?
Που λαμβάνει κανείς τις καλύτερες αποδοχές-παροχές?

Υ.Γ
Δημήτρη ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση!

vagehosa
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2008 8:52 am

Re: ΜΙΣΘΟΙ ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΩΝ Τ.Τ.Ε.

Δημοσίευσηαπό vagehosa » Τρί Δεκ 15, 2009 8:39 am

ΕΔΩ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΙΚΩΣ ΚΩΔΙΚΑΣ. ΟΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ. Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ 'ΕΓΚΟΛΠΙΟ 2009", ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ


d_vlachos έγραψε:βασικος 980
επιδομα καταμετρητη 400
πτυχίο ΤΕ 16% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ* (ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά όπου και 8α αλλάξεις και κλάδο)
πτυχίο ΠΕ 25% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά)
μαστερ 10% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά )
Proficiency 7% Γάμου 10%
1ου τεκνου 5%
2ου τεκνου 7,5%
3ου τέκνου 10%
4ου τέκνου και άνω 15%
και για κάθε χρόνο (αναγνωρίσιμης προυπηρεσίας + στρατού 1,85% μην λαμβανεις υπόψη τι λέει η προκύρηξη αναγνωρίζεται κανονικά η προϋπηρεσια σου)

d_vlachos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:08 pm

Re: ΜΙΣΘΟΙ ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΩΝ Τ.Τ.Ε.

Δημοσίευσηαπό d_vlachos » Τρί Δεκ 15, 2009 5:55 pm

καλησπέρα, vagehosa.

Αυτό που εγώ πληροφορήθηκα είναι ότι αναγνωρίζονται αμέσως οι τίτλοι σπουδών Μισθολογικά μόνον. Με την παρέμβαση σου, εννοείς ότι στα τρία έτη αλλάζουν και Κλάδο όσοι είναι Πτυχιούχοι?? αυτό και αν είναι είδηση!

ΥΓ ευχαριστώ για το ''ΕΓΚΟΛΠΙΟ 2009",

http://www.syte.gr/paremvasi/egolpio.htm
---------------------------------------------------------------------------------


vagehosa έγραψε:ΕΔΩ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΙΚΩΣ ΚΩΔΙΚΑΣ. ΟΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ. Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ 'ΕΓΚΟΛΠΙΟ 2009", ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ


d_vlachos έγραψε:βασικος 980
επιδομα καταμετρητη 400
πτυχίο ΤΕ 16% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ* (ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά όπου και 8α αλλάξεις και κλάδο)
πτυχίο ΠΕ 25% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά)
μαστερ 10% ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ*(ΒΑ8ΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ 8ο έτος και μετά )
Proficiency 7% Γάμου 10%
1ου τεκνου 5%
2ου τεκνου 7,5%
3ου τέκνου 10%
4ου τέκνου και άνω 15%
και για κάθε χρόνο (αναγνωρίσιμης προυπηρεσίας + στρατού 1,85% μην λαμβανεις υπόψη τι λέει η προκύρηξη αναγνωρίζεται κανονικά η προϋπηρεσια σου)

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Τρί Δεκ 15, 2009 10:02 pm

Έχει κανείς πληροφορία για το πότε θα ξεκινήσουν να καλούν τους διοριστέους;

MAT2008
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 2:51 pm

Δημοσίευσηαπό MAT2008 » Τετ Δεκ 16, 2009 1:19 pm

[quote="anemwna"]Καλησπέρα!
Μπορεί κανείς να μου πει την άποψη του στο εξής δίλημμα?
Αγροτική Τράπεζα, Υπουργείο Δικαιοσύνης (υποθηκοφυλάκεια),
ή Τράπεζα της Ελλάδος?
Αν έχετε εικόνα από τις παραπάνω υπηρεσίες μπορείτε να βοηθήσετε?
Ποιά υπηρεσία έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας?
Που υπάρχουν οι καλύτερες προοπτικές εξέλιξης?
Που λαμβάνει κανείς τις καλύτερες αποδοχές-παροχές?

Υ.Γ
Δημήτρη ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση![/quote

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡ.ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΑΙΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΝΕ ΣΕ ΠΕΤΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ 7 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ (ΥΠΟΠΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ). ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!!!!!!!!]

anemwna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:38 am

Δημοσίευσηαπό anemwna » Τετ Δεκ 16, 2009 4:57 pm

MAT2008 έγραψε:
anemwna έγραψε:Καλησπέρα!
Μπορεί κανείς να μου πει την άποψη του στο εξής δίλημμα?
Αγροτική Τράπεζα, Υπουργείο Δικαιοσύνης (υποθηκοφυλάκεια),
ή Τράπεζα της Ελλάδος?
Αν έχετε εικόνα από τις παραπάνω υπηρεσίες μπορείτε να βοηθήσετε?
Ποιά υπηρεσία έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας?
Που υπάρχουν οι καλύτερες προοπτικές εξέλιξης?
Που λαμβάνει κανείς τις καλύτερες αποδοχές-παροχές?

Υ.Γ
Δημήτρη ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση![/quote

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡ.ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΑΙΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΝΕ ΣΕ ΠΕΤΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ 7 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ (ΥΠΟΠΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ). ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!!!!!!!!]




Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά δε βλέπω το λόγο να γίνονται τέτοια σχόλια...
Πέρασα με την αξία μου και δεν έχω καμία διάθεση να απολογηθώ σε κανέναν και για τίποτα!
Εξάλλου είναι αδύνατον να παρουσιαστεί κανείς σε 3 θέσεις...
Θα επιλεχθεί μία από αυτές και τις άλλες 2 θα τις πάρουν οι επόμενοι!


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες