Προεκλογικά Stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
development
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό development » Δευ Δεκ 14, 2009 3:48 pm

για να είμαι απόλυτα ακριβής... μου ανεφέρθει : η υπόθεσή σας είναι αλυσίδα υπουργείου-οαεδ' ...χωρίς άλλες διευκρινήσεις.... 'περιμένουμε την πολιτική ηγεσία να αποφασίσει'....
τώρα τι να σας πω ..περιμένω και εγώ να δω στη τράπεζα ....
έχω μείνει μόνος μου στο ικα, οι άλλοι (3) τη κάνανε βάλανε άδειες κτλ.. έχει της π******** τη δουλειά και εγώ πλέον λείπω 1-2 μέρες την εβδομάδα.
Πάντως στον οαεδ εμένα τουλάχιστον ούτε το όνομά μου δεν είναι περασμένο στις καταστάσεις του stage!!
Διάβασα τα προηγούμενα posts περί εισαγωγής των στοιχείων τώρα, για να δούμε...

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Δευ Δεκ 14, 2009 3:52 pm

Παιδια ειλικρινα δεν αντεχω αλλο !!!!!!!! εχουν σπασει τα νευρα μου μ αυτο το πραγμα!!! και να δειτε που αν πληρωθουμε 8α τα παρουμε μαζι με τους αλλους! τελος δεκεμβρη! σιγα μη μας τα δωσουν τωρα!! μαλακιες λεγανε!!!!

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Δευ Δεκ 14, 2009 6:21 pm

ετσι οπως κανουν ειναι σαν να γινετε επιτηδες για να φευγει ενας ενας γιατι δεν μπορουν αλλιως να σε διωξουν. απογοητευεσε και φευγεις μονος σου.
παντως το πρωι που κοιταγα τηλεοραση κατα της 7.15 πριν παω εφορια εχουν προβλημα στον οαεδ και με τους ανεργους που παιρνουν το επιδομα αλλυλεγγυης οτι δεν θα το παρουν πριν τις γιορτες και τετοια, και πιεζουν τα καναλια. δεν ξερω τι γινετε, και βγηκαν και ειπαν μηπως δεν εχει λεφτα ο οαεδ για τις πληρωμες τι αλλο να πω δεν ξερω.
υπομονη να δουμε δεν τους ενδιαφερει τιποτα τον μισθο τους τον πηραν στην εφορια παινρουν και το δωρο τους περα βρεχει για εμας και τωρα αρχιζουν και βαζουν αδειες για τις γιορτες για να φαμε εμεις το παλουκι

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Δευ Δεκ 14, 2009 6:59 pm

Πες τα ρε PAT!!!! και μενα σημερα στην υπηρεσια μου τους ηρ8αν οι φακελοι μισ8οδοσιας το δωρο χριστουγεννων!! μου ρ8ε να τους βρισω!!! 8α μου πεις τι φταινε αυτοι!!!! αλλα ειναι αδικο ρε γαμωτο να μας κοροιδευουν ετσι !!!!!
να δειτε που στο τελος 8α παρουμε τα @*&&%%$..... μας!!!!!! συγνωμη κιολας!

diorismo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 18, 2006 8:29 am

Δημοσίευσηαπό diorismo » Δευ Δεκ 14, 2009 7:01 pm

Σε εμάς στην υπηρεσία είχαν έρθει 4 stage στις γύρω στης 15/09 και έφυγαν στης 20 / 22 /10 από προχθές πέμπτη έχουν ξαναέρθει στην υπηρεσία.

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Δευ Δεκ 14, 2009 7:09 pm

το καλυτερο που εχουνμε να κανουμε υπομονη
μην τους κανουμε το χατιρι να φυγουμε. δεν μπορουν να σε διοξουν ουτε να μην σε πληρωσουν το μονο που μπορουν να κανουν ειναι σπασιμο νευρον αυτο που γινετε δηλαδη.

akis1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 3:50 pm

Δημοσίευσηαπό akis1 » Δευ Δεκ 14, 2009 7:26 pm

simfono me ton/tin pat... mono afto mporoun na mas kanoun...
a! kai kati allo... lene pos de mas exoun oute kan perasmenous sta pc... kai leo ego tora... pos einai dinaton na mi mas exete perasmenous sta pc kirioi, ti stigmi pou molis steilame tis simvaseis ergasias, mesa se mia vdomada steilate xartia gia ta atoma ta opoia prepei na diakopsoun tis simvaseis???? (logo tou oti exoun parakolouthisei ki allo stage)
kapou i alithia xanete nomizo...

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Δευ Δεκ 14, 2009 7:27 pm

paidia min kanete oneira..perimenoun na figoume apo monoi mas! exoun na dwsoun lefta tora stous anergous+ ta dwra tous,epidomata allileguis! siga mi dwsei to pasok sta 'proeklogika' stage lefta!!! arxizw kai to pisteyw ayto ..de nomizw na plirwsoun !

:evil: :evil: :evil: :evil:

luminoso
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 4:12 pm

Δημοσίευσηαπό luminoso » Δευ Δεκ 14, 2009 8:47 pm

Τι να πει κανείς...Πραγματικά λυπάμαι για την κοινωνία και το κράτος στο οποίο ζούμε. Αυτά δεν συμβαίνουν ούτε στις τριτοκοσμικές χώρες!
Άνθρωποι που εργάζονται και προσφέρουν, να μην πληρώνονται κ να μην ξέρουν τι θα γίνουν!!!Παγκόσμια πρωτοτυπία... Συγχαρητήρια Ελλάδα!!!

development
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό development » Δευ Δεκ 14, 2009 9:46 pm

Μέχρι τα χριστούγεννα φανταζομαι πως κάτι πιο σοβαρό θα ακούσουμε...ελπίζω
Δύο φορές τη βδομάδα θα παίρνω άδεια και άμα σκάσει το θαύμα συνεχίζουμε..
Αυτά που γράφτηκαν περί προφορικής εντολής για πληρωμή μας, και συνέχιση και το τροποποιητικό φεκ ... κτλ.. πόσοι τα άκουσαν ρε γμτ και από που απο τον οαεδ, υπουργείο;;
Βασικά έχω αρχίσει να νιώθω πολύ μ****** εκεί μέσα... αυτό είναι το πλάνο μου μέχρι τέλος σωτήριου έτους 2008 με άδειες (βέβαια ήδη όλοι τη κανουνε για τις γιορτές και ποντάρουν σε μένααα) ....

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Τρί Δεκ 15, 2009 9:08 am

καλημερα
σημερα το πρωι λεγανε για τον οαεδ. δεν εχουν φραγκο βγηκε ο υποδιευθυντης και μιλαγε (για να δωσουν το επιδομα ανεργιας και το δωρο στους ανεργους πηραν τα λεφτα απο το υπουργειο οικονομιας) τι να πει κανεις. παντος το αλλυλεγγυης το δινουν μεχρι 31 δεκεβριου.
μηπως σπασει ο διαολος το ποδι και φυλοτιμιθουν και πληρωθουμε και εμεις!!!!! αλλιως μετα εορτων

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Τρί Δεκ 15, 2009 9:09 am

development έγραψε:Μέχρι τα χριστούγεννα φανταζομαι πως κάτι πιο σοβαρό θα ακούσουμε...ελπίζω
Δύο φορές τη βδομάδα θα παίρνω άδεια και άμα σκάσει το θαύμα συνεχίζουμε..
Αυτά που γράφτηκαν περί προφορικής εντολής για πληρωμή μας, και συνέχιση και το τροποποιητικό φεκ ... κτλ.. πόσοι τα άκουσαν ρε γμτ και από που απο τον οαεδ, υπουργείο;;
Βασικά έχω αρχίσει να νιώθω πολύ μ****** εκεί μέσα... αυτό είναι το πλάνο μου μέχρι τέλος σωτήριου έτους 2008 με άδειες (βέβαια ήδη όλοι τη κανουνε για τις γιορτές και ποντάρουν σε μένααα) ....


τα περι πληροφορικης εντολης και μα!!!! τουμπανο τα ελεγε η ναυπλιωτη σε εμενα που μετα τα γυρισε

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Τρί Δεκ 15, 2009 9:10 am

PAT έγραψε:
development έγραψε:Μέχρι τα χριστούγεννα φανταζομαι πως κάτι πιο σοβαρό θα ακούσουμε...ελπίζω
Δύο φορές τη βδομάδα θα παίρνω άδεια και άμα σκάσει το θαύμα συνεχίζουμε..
Αυτά που γράφτηκαν περί προφορικής εντολής για πληρωμή μας, και συνέχιση και το τροποποιητικό φεκ ... κτλ.. πόσοι τα άκουσαν ρε γμτ και από που απο τον οαεδ, υπουργείο;;
Βασικά έχω αρχίσει να νιώθω πολύ μ****** εκεί μέσα... αυτό είναι το πλάνο μου μέχρι τέλος σωτήριου έτους 2008 με άδειες (βέβαια ήδη όλοι τη κανουνε για τις γιορτές και ποντάρουν σε μένααα) ....


τα περι προφορικης εντολης και μα!!!! τουμπανο τα ελεγε η ναυπλιωτη σε εμενα που μετα τα γυρισε

ziovanni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 8:57 pm

Δημοσίευσηαπό ziovanni » Τρί Δεκ 15, 2009 9:30 am

Όσο θα πλησιάζουν οι μέρες για τις γιορτές και δεν βλέπουμε τιποτα θα είναι πραγματικά ένας πόλεμος νεύρων για όλους μας που δεν έχουμε επίσημο,είτε θετικό(μισθοδοσίες) ή αρνητικό.
Υπομονή,θετική ενέργεια και ανοιχτό επαγγελματικό πλάνο (ψάξιμο,συνεντεύξεις,κτλ.)
Καλημέρα σε όλους.

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Τρί Δεκ 15, 2009 10:05 am

εγινε χαμος στον οαεδ θα σφαχτουνε
ηρθε νεα εγκυκλιος για το αλλυλεγγυης δεν το παιρνουν ολοι οι ανεργοι μονο αυτοι που ειναι τουλαχιστον 1 χρονο γραμενη δηλαδη αμα εισαι 11 μηνες καπουτ. βγαλανε αλλο διαταγμα την παρασκευη και αλλο χθες και το ειπανε τα μο!!!!να τ ωρα το πρωι κατα της 9.45 στα καναλια και τους κραξανε γιατι πηγε γνωστος μου στον οαεδ και του τα ειπανε
τι να πει κανεις.
ρωτησε και για εμας γιατι του ειπα και εδωσαν απαντηση οτι βλεπουν στο ιντερνετ δηλαδη οτι υπαρχει περιπτωση να παρουμε λεφτα η και το μπουλο αρμ μετα τις γιορτες.
δηλαδη αυτοι πληρωνονται και εγω ξερω περισοτερα αμα με ρωτησεις
υπομονη


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες