Προεκλογικά Stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Παρ Δεκ 04, 2009 2:11 pm

niki βασικά πηρε τηλ η άλλη κοπέλα που δουλευουμε μαζι στην υπηρεσία και μου το είπε. δε νομίζω να μου είπε ψεμματα. εκτός και αν μας δουλεύουν απο τον ΟΑΕΔ.

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Παρ Δεκ 04, 2009 2:29 pm

Μακαρι...τι να πω...
απλα παραξενευομαι γιατι πιο πανω λες οτι πηρατε τηλ.πριν κατι μερες στον οαεδ και δε σας εβρισκαν ενω στειλατε κανονικα τα χαρτια σας ....
που εισαι με stage ?εδω αθηνα ? σε ποια υπηρεσια αν επιτρεπεται ?

sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Παρ Δεκ 04, 2009 3:05 pm

ναι αυτό που εγραψα πιο πάνω είχε γινει πολύ καιρο πριν και απλά το είπα γιατι είδα πως συμβαίνει και σε άλλα ατομα. το τηλέφωο στον ΟΑΕΔ που μας είπαν για την πληρωμη έγινε εχθές. sorry αν σε μπέρδεψα.
δεν είμαι Αθήνα και δουλεύω σε εναν δήμο.

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Παρ Δεκ 04, 2009 3:37 pm

οκ... :wink:
ενταξει τωρα δε νομιζω να σου πε ψεμματα..στην ιδια κατασταση με σενα βρισκεται...πιο πιθανο μου φαινεται να μας δουλευουν απο τον οαεδ... :lol: :lol: ...ετσι και ισχυει ομως κατι τετοιο...ουε και αλλοιμονο τους αν εχουν παραμυθιασει και αλλα παιδια οτι θα πληρωθουμε...!

tzw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 10:36 am

Δημοσίευσηαπό tzw » Παρ Δεκ 04, 2009 7:34 pm

Ρε παιδιά,αφού πηγαίνουμε κανονικά,δουλεύουμε,στέλνουμε παρουσιολόγια...οφείλουν να μας πληρώσουν.Αν ήταν θα είχαν ήδη στείλει γραπτή απόφαση ακύρωσης,οπότε και θα φεύγαμε.Εγώ λέω να μη φύγετε ακόμη,αυτό θέλουν.Λογικά πριν τις γιορτές θα πρέπει να ξεκαθαριστούν τα θέματα,αλλιώς μετά πάει πολύ.

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Παρ Δεκ 04, 2009 8:13 pm

sniff έγραψε:niki βασικά πηρε τηλ η άλλη κοπέλα που δουλευουμε μαζι στην υπηρεσία και μου το είπε. δε νομίζω να μου είπε ψεμματα. εκτός και αν μας δουλεύουν απο τον ΟΑΕΔ.


για να δουμε φιλε...

απο τον οαεδ ολα να τα περιμενεις....

βασικα πιστευω οτι μεχρι πριν τις γιορτες θα ληξει το θεμα.

εγω παντως απο Δευτερα επιστρεφω στο ποστο μου και δεν κανω αλλες απουσιες και οτι γινει...!

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Σάβ Δεκ 05, 2009 7:21 pm

sniff έγραψε:niki βασικά πηρε τηλ η άλλη κοπέλα που δουλευουμε μαζι στην υπηρεσία και μου το είπε. δε νομίζω να μου είπε ψεμματα. εκτός και αν μας δουλεύουν απο τον ΟΑΕΔ.


sniff ..an boreis se parakalw na mou dwseis to thl apo ta kentrika tou oaed..na parw kai gw th deytera na rotisw. na dw ti 8a mou poun !!
thanks!

tzw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 10:36 am

Δημοσίευσηαπό tzw » Κυρ Δεκ 06, 2009 1:31 am

Εμείς δυστυχώς που είχαμε ξεκινήσει τον Οκτώβρη δεν είχαμε στείλει παρουσιολόγιο αρχές Νοέμβρη,παρά τα στείλαμε τώρα(Οκτωβρίου-Νοεμβρίου).Μας έχουν πει τα άλλα παιδιά πως την 1η φορά πληρώνεσαι 2 μήνες μετά,οπότε πάμε για τέλη Γενάρη και ελπίζω να τα δώσουν όλα μαζί :wink:

sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Κυρ Δεκ 06, 2009 10:48 am

Niki_ath έγραψε:
sniff έγραψε:niki βασικά πηρε τηλ η άλλη κοπέλα που δουλευουμε μαζι στην υπηρεσία και μου το είπε. δε νομίζω να μου είπε ψεμματα. εκτός και αν μας δουλεύουν απο τον ΟΑΕΔ.


sniff ..an boreis se parakalw na mou dwseis to thl apo ta kentrika tou oaed..na parw kai gw th deytera na rotisw. na dw ti 8a mou poun !!
thanks!



κανενα προβλημα θα σου το πω ομως τη Δευτέρα γιατι δεν το εχω μαζί μου.οκ?

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Κυρ Δεκ 06, 2009 2:58 pm

ok!! 8α περιμενω! ευχαριστω πολυ !

deppyn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:27 am

Δημοσίευσηαπό deppyn » Κυρ Δεκ 06, 2009 10:05 pm

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΕΜΑΣ;;; ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ Η ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΩΞΟΥΝ;;; Κ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ;;

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Κυρ Δεκ 06, 2009 10:46 pm

υπομονη deppy....ισως πριν τισ γιορτες μασ πληρωσουν,,,αλλωστε ακομα δεν εχουν διωξει κανεναν,,,αρα καλο σημαδι αυτο! :D

Beth
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2009 6:38 pm

Δημοσίευσηαπό Beth » Κυρ Δεκ 06, 2009 11:33 pm

Να ρωτήσω κάτι?Και που θα μείνετε μετα την ολοκλήρωση του στειτζ τι θα γίνει?θα πάρετε κάποια μόρια?μια φίλη μου πάντως που δεν είναι προεκλογική αλλά έχει περίπου 2 χρόνια που εργάζεται σε στειτζ μου είπε οτι ψάχνει ήδη για δουλειά γιατί δεν θα πάρει κανένα μόριο και ψάχνει για κάτι καλύτερο.ελπίζω όλα να σας πάνε καλά! :wink:

sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Δευ Δεκ 07, 2009 8:33 am

Niki_ath έγραψε:ok!! 8α περιμενω! ευχαριστω πολυ !


Λοιπόν niki το τηλέφωνο που πήραμε στον ΟΑΕΔ είναι 2106253646. Ελπίζω να μπορέσεις να βγάλεις άκρη... :wink:

aspaso
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 10:49 am

Δημοσίευσηαπό aspaso » Δευ Δεκ 07, 2009 10:27 am

Καλημέρα. Μόλις πήρα τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ και μου ειπαν πως τους έχει έρθει προφορική απάντηση από το υποργείο για την πληρωμή μας. Ρώτησα αν θα πληρωθούμε μόνο τον Σεπτέμβριο και μου είπε θα τα πάρουμε όλα μαζί ακάμα και του Νοεμβρίου όσοι έστειλαν. Άρχισαν ήδη την καταχώρηση. Η έγγραφη απόφαση είναι τυπική και για αυτό προχωρούν. οπότε ένα θέμα λίγων ημερών.. Παιδιά υπομονή. το μόνο που ξέχασα να τη ρωτήσω είναι αν θα ολοκληρώσουμε το πρόγραμμα. αν Επικοινωνήσει κάποιος στο τηλ. 2106253646 να την ρωτήσει ας μας ενημερώσει.


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες