55 Ειδικοί Επιστήμονες στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

55 Ειδικοί Επιστήμονες στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας

Δημοσίευσηαπό ioazon » Σάβ Ιαν 31, 2009 11:23 am

Έως 5 Φεβρουαρίου γίνονται οι αιτήσεις στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας για 55 θέσεις Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού.
Η σχετική προκήρυξη βρίσκεται εδώ www.mod.gr σε ένα banner στα δεξιά της σελίδας (κάτω από τους κλάδους των Ενόπλων Δυνάμεων)

Απλά έπεσε στην αντίληψή μου και είπα να ενημερώσω.

mnova22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 06, 2008 10:25 pm

Δημοσίευσηαπό mnova22 » Τρί Φεβ 03, 2009 11:47 am

Δεν μπορώ να βρω την αίτηση. Το σίτε έχει μόνο την σχετική προκήρυξη.
Καμία ιδέα; Ευχαριστώ.

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Τρί Φεβ 03, 2009 12:45 pm

mnova22 έγραψε:Δεν μπορώ να βρω την αίτηση. Το σίτε έχει μόνο την σχετική προκήρυξη.
Καμία ιδέα; Ευχαριστώ.

Σελίδα 25 της προκήρυξης,καλέ!

mnova22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 06, 2008 10:25 pm

Δημοσίευσηαπό mnova22 » Τρί Φεβ 03, 2009 2:07 pm

Α! και έλεγα και εγώ ‘μα τι γράφουν αυτοί οι στρατιωτικοί σε όλες αυτές τις σελίδες της προκήρυξης’;

Τώρα που την κοίταξα καλύτερα την προκήρυξη, βλέπω να γράφει αυτό στην σελίδα 13:

«Η Επιτροπή Επιλογής έχει την ευθύνη διενέργειας της ατομικής συνέντευξης των υποψηφίων. Με αιτιολογημένη απόφασή της η Επιτροπή Επιλογής κρίνει και καθορίζει τη σειρά προτεραιότητας στους πίνακες κατάταξης με βάση τους τίτλους σπουδών, βασικούς και μεταπτυχιακούς, τη γνώση ξένων γλωσσών, την εμπειρία (κατεξοχήν ως αν έχει αποκτηθεί σε ανάλογη θέση, τουτέστιν σε θέση που προσιδιάζει στη σημερινή οργανωτική μορφή του Υπουργείου), ...»

Τώρα καταλαβαίνω γιατί στην αίτηση στο κομμάτι «Ε. Επαγγελματική απασχόληση μετά την απόκτηση του βασικού πτυχίου ή της άδειας άσκησης επαγγέλματος, εάν απαιτείται», έχουν μόνο 4 κουτάκια. Γιατί δεν χρειάζεσαι παραπάνω!

Είναι σαν να σου λένε: Αν έχεις συναφές πτυχίο, ξέρεις αγγλικά, και έχεις δουλέψει στο υπουργείο παλιότερα, τότε είσαι ο άνθρωπός τους! Οι υπόλοιποι να πάτε αλλού να παίξετε.

Άν δεν κάνω λάθος.....Ντροπή για την σαπίλα. Αυτό έχω μόνο να πω. :evil:
Άντε γεια.

Waves1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 10:15 am

Δημοσίευσηαπό Waves1 » Τρί Φεβ 03, 2009 3:49 pm

mnova22 έγραψε:Α! και έλεγα και εγώ ‘μα τι γράφουν αυτοί οι στρατιωτικοί σε όλες αυτές τις σελίδες της προκήρυξης’;

Τώρα που την κοίταξα καλύτερα την προκήρυξη, βλέπω να γράφει αυτό στην σελίδα 13:

«Η Επιτροπή Επιλογής έχει την ευθύνη διενέργειας της ατομικής συνέντευξης των υποψηφίων. Με αιτιολογημένη απόφασή της η Επιτροπή Επιλογής κρίνει και καθορίζει τη σειρά προτεραιότητας στους πίνακες κατάταξης με βάση τους τίτλους σπουδών, βασικούς και μεταπτυχιακούς, τη γνώση ξένων γλωσσών, την εμπειρία (κατεξοχήν ως αν έχει αποκτηθεί σε ανάλογη θέση, τουτέστιν σε θέση που προσιδιάζει στη σημερινή οργανωτική μορφή του Υπουργείου), ...»

Τώρα καταλαβαίνω γιατί στην αίτηση στο κομμάτι «Ε. Επαγγελματική απασχόληση μετά την απόκτηση του βασικού πτυχίου ή της άδειας άσκησης επαγγέλματος, εάν απαιτείται», έχουν μόνο 4 κουτάκια. Γιατί δεν χρειάζεσαι παραπάνω!

Είναι σαν να σου λένε: Αν έχεις συναφές πτυχίο, ξέρεις αγγλικά, και έχεις δουλέψει στο υπουργείο παλιότερα, τότε είσαι ο άνθρωπός τους! Οι υπόλοιποι να πάτε αλλού να παίξετε.

Άν δεν κάνω λάθος.....Ντροπή για την σαπίλα. Αυτό έχω μόνο να πω. :evil:
Άντε γεια.



ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΗ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ...ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ? ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΝΕ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΚΟ! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΡΟΒΛΙΑΣ? ΟΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ, ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ....ΒΓΗΚΕ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΟΥΦΑ ΣΤΟ ΥΠΕΘΑ ΕΚΤΟΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ....ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚ**** ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ...ΘΑ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΙΜΑΡΑΚΗΣ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ...ΟΥΣΤ ΒΔΕΛΛΕΣ!

Peterv
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό Peterv » Τρί Φεβ 03, 2009 4:16 pm

Waves1 έγραψε:ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΗ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ...ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ? ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΝΕ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΚΟ!


Για την ακρίβεια η προκήρυξη δημοσιεύτηκε στην ΗΜΕΡΗΣΙΑ και στον ΑΔΕΣΜΕΥΤΟ ΤΥΠΟ:

"ΚΕΦΑΛΑΙΟ Η΄
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ
1. Η προκήρυξη αυτή να δημοσιευθεί στις εφημερίδες ΗΜΕΡΗΣΙΑ και ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΣ ΤΥΠΟΣ."

Δηλ. μία οικονομική εφημερίδα και μία πολιτική εφημερίδα μικρής κυκλοφορίας του συντηρητικού χώρου.

Συνήθως, για να δίδεται ευρεία δημοσιότητα, οι προκηρύξεις δημοσιεύονται σε εφημερίδες ευρείας κυκλοφορίας, όπως (ιδίως) ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ, ΤΟ ΒΗΜΑ, ΤΑ ΝΕΑ, ΕΘΝΟΣ, ΕΛ. ΤΥΠΟΣ. Καλά που δεν τη δημοσίευσαν και στην ΕΣΤΙΑ!!!

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Τρί Φεβ 03, 2009 4:28 pm

Έχετε δίκιο αλλά το ένθετο των Νέων την ανέφερε από την περασμένη Δευτέρα (έτσι την έμαθα κι εγώ)
Επίσης, είναι πολλές οι θέσεις και μπορεί να μπει και κανένα μη-βύσμα από σπόντα.

Peterv
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό Peterv » Τρί Φεβ 03, 2009 6:00 pm

ioazon έγραψε:Έχετε δίκιο αλλά το ένθετο των Νέων την ανέφερε από την περασμένη Δευτέρα (έτσι την έμαθα κι εγώ)


Ναι, ναι, κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς - και εγώ έτσι το είδα, γιατί με τη μηδενική δημόσιοτητα που να το πάρεις χαμπάρι! Απλά ήθελα να το τονίσω, ότι το ΥΠΕΘΑ διάλεξε να δημοσιεύσει την προκήρυξη σε μία (1) μόνο πολιτική εφημερίδα και δη τον Αδέσμευτο Τύπο, της γνωστής μικρής αναγνωσιμότητας και επίσης γνωστής πολιτικής τοποθέτησης...

Επίσης, είναι πολλές οι θέσεις και μπορεί να μπει και κανένα μη-βύσμα από σπόντα.[/quote]

Αυτό παίζει. Θα πάρουν και κανέναν καλό να βγάζει τη δουλειά.

Peterv
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό Peterv » Τρί Φεβ 03, 2009 6:00 pm

ioazon έγραψε:Έχετε δίκιο αλλά το ένθετο των Νέων την ανέφερε από την περασμένη Δευτέρα (έτσι την έμαθα κι εγώ)


Ναι, ναι, κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς - και εγώ έτσι το είδα, γιατί με τη μηδενική δημόσιοτητα που να το πάρεις χαμπάρι! Απλά ήθελα να το τονίσω, ότι το ΥΠΕΘΑ διάλεξε να δημοσιεύσει την προκήρυξη σε μία (1) μόνο πολιτική εφημερίδα και δη τον Αδέσμευτο Τύπο, της γνωστής μικρής αναγνωσιμότητας και επίσης γνωστής πολιτικής τοποθέτησης...


Επίσης, είναι πολλές οι θέσεις και μπορεί να μπει και κανένα μη-βύσμα από σπόντα.


Αυτό παίζει. Θα πάρουν και κανέναν καλό να βγάζει τη δουλειά.

A_L_E_X
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 12:39 pm

Δημοσίευσηαπό A_L_E_X » Πέμ Φεβ 05, 2009 1:01 am

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΥΠΟΜΝΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ?????
ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 55 ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ.

ΣΟΣ

ΑΥΡΙΟ ΛΗΓΕΙ. PLEASE......

thmmy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευ Δεκ 17, 2007 8:57 am

Δημοσίευσηαπό thmmy » Πέμ Απρ 09, 2009 8:25 am

Καλημερα,

μηπως τυχαίνει να υπάρχει κανενα νεο γι'αυτη ή ειναι νωρις ?

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Πέμ Απρ 09, 2009 11:16 pm

Κοίτα,
μάλλον είναι πολύ νωρίς και απ' οτι έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ, σε τέτοιους διαγωνισμούς (με συνέντευξη) δεν πολυμαθαίνεις και τι παίζει με την εξέλιξη της προκήρυξης.

A_L_E_X
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 12:39 pm

Δημοσίευσηαπό A_L_E_X » Παρ Απρ 10, 2009 9:49 pm

thmmy έγραψε:Καλημερα,

μηπως τυχαίνει να υπάρχει κανενα νεο γι'αυτη ή ειναι νωρις ?


exeis paei pote se synentey3i gia eep? ti rwtane akrivws? 8elei proetoimasia? 3ereis?

nic
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 3:43 pm

θα βγουν αποτελέσματα...ή τζάμπα αναμονή?

Δημοσίευσηαπό nic » Κυρ Απρ 12, 2009 3:15 am

Καλημέρα.

Τίποτα νέο υπάρχει?

Κάτι μου λέει ότι τα ευρωπουλα μου δεν θα πιάσουν τόπο...
:(

thmmy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευ Δεκ 17, 2007 8:57 am

Δημοσίευσηαπό thmmy » Κυρ Απρ 12, 2009 1:11 pm

Αν και ειναι νωρίς ακόμα,Φεβρουάριο έληγε, μυρίζει οτι είναι στημενος απο μακρια....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες