Υπηρεσία Πολιτικής Υπηρεσίας

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ican
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Αύγ 13, 2008 6:27 pm

Δημοσίευσηαπό ican » Σάβ Σεπ 27, 2008 8:12 pm

Πολλή ησυχία ρε παιδιά... Τι έγινε τελικά? Κόπηκε κανένας στους γιατρούς? Θα καλυφθούν οι θέσεις από επιλαχόντες? Μήπως καλύφθηκαν? Πιστεύω πως έχω περάσει ήδη μια μικρή προετοιμασία όσον αφορά στην ψυχική ηρεμία και υπομονή με αυτό το διαγωνισμό!!!

Γενικά.... υπάρχει κανένα νεότερο??

nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Κυρ Σεπ 28, 2008 9:41 am

Επίσημα δεν έχει βγει τίποτα...Οι φήμες λένε ότι θα μας καλέσουν μάλλον αρχές Νοεμβρίου. Τώρα αν κόπηκε κανείς θα το δούμε στην ορκωμοσία... Καλημέρα σας.

mancuni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 3:25 pm

Δημοσίευσηαπό mancuni » Δευ Σεπ 29, 2008 1:21 pm

paidia ego nomizo oti kopikan oloi oi dioristeoi kathos kai oi epomenoi 140 epilaxontes (peripou) kai kata sinepeia... diorizomai!!!!!! oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :P :P :P :P

nearxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τρί Ιουν 17, 2008 8:25 pm

Δημοσίευσηαπό nearxos » Τετ Οκτ 01, 2008 8:14 pm

Μετά από αυτό
http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_arti ... 008_250150
δε θα ανοίξει καμια θέση ακόμα; :lol:

mancuni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 3:25 pm

Δημοσίευσηαπό mancuni » Τετ Οκτ 01, 2008 8:48 pm

standaraki lemeteeeeeeeeeeeeeeeeeee......... oreos o typas!!! "vre de me #$%# proi proi pou thelete kai na prosgeiotheite? gidia!!!" xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

ican
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Αύγ 13, 2008 6:27 pm

Δημοσίευσηαπό ican » Παρ Οκτ 03, 2008 3:35 pm

nearxos έγραψε:Μετά από αυτό
http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_arti ... 008_250150
δε θα ανοίξει καμια θέση ακόμα; :lol:


Λες ρε συ Νέαρχε? Να δεις άμα γίνουν εκλογές τι έχει να γίνει... Θα κάνει reboot το σύστημα και μετά από καμιά 3άρα χρονάκια, φτου και από την αρχή!!

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Τρί Οκτ 07, 2008 10:10 am

Μια απλή ενημέρωση:

Πήρα τηλέφωνο στην ΥΠΑ και μου είπαν ότι η διαδικασία βρίσκεται ακόμα στη φάση στην οποία περιμένουν τα έγγραφα που ζητούνται αυτεπάγγελτα. (Υποθέτω λόγω του ότι κλήθηκαν επιλαχόντες.)

Η υπάλληλος μου είπε ότι θα πρέπει να περιμένουμε "κάτι νεώτερο" τέλη Οκτωβρίου - αρχές Νοεμβρίου.

Παρατήρηση δική μου: Είπε απλά "κάτι νεώτερο", άρα η ορκωμοσία και η έναρξη της εκπαίδευσης θα πάνε ακόμα αργότερα(;). Ίδωμεν...

LGSK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2008 11:35 am

Δημοσίευσηαπό LGSK » Τρί Οκτ 07, 2008 12:06 pm

Εμένα, πάλι, μου είπαν σήμερα ότι έχουν ήδη σταλεί στον ΥΜΕ για υπογραφή, αλλά καλού κακού να ξαναπάρω από βδομάδα για να είμαστε σίγουροι... Διευκρίνησα ότι ρωτάω ως υποψήφιος Αερολιμενικός βέβαια (για τους ΕΕΚ ίσως να περιμένουν δικαιολογητικά ακόμα). Θα ξαναπάρω Δευτέρα-Τρίτη και θα ενημερώσω!

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Τρί Οκτ 07, 2008 12:52 pm

Μα ... κι εγώ είπα ότι είμαι στον κλάδο των αερολιμενικών... :?: :?: :?

takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Τρί Οκτ 07, 2008 1:18 pm

ειναι φαινεται τοσο δραματικες οι εξελιξεις που αλλαζει η κατασταση απο τηλεφωνημα σε τηλεφωνημα... :-) παντως για ελεγκτες που ειχα παρει εγω πριν μια βδομαδα μου ειχαν πει οτι περιμενουν τα ποινικα μητρωα και τα απολυτηρια στρατου, ακομα ερχονται... κ οταν ρωτησα ποτε με το καλο θα ειδοποιηθουμε μου τα μασουσαν... μετα απο 2 μερες με πηραν τηλ να με ρωτησουν για τον τονισμο του ονοματος μου ! Αρα πιθανως κινουνται απλα με ρυθμους χελωνας, ευτυχως δεν ειναι στασιμοι.

LGSK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2008 11:35 am

Δημοσίευσηαπό LGSK » Τρί Οκτ 07, 2008 1:19 pm

Ε, τότε μάλλον σε κάποιον από τους δυο μας απάντησε κάποιος που δεν ήταν πλήρως ενημερωμένος... :roll: Έτσι κι αλλιώς εγώ κρατάω επιφυλάξεις, ακριβώς επειδή μου ζήτησαν να ξαναπάρω από βδομάδα που θα είναι εκεί ο προϊστάμενος. Αυτός θα μας το διευκρινήσει λογικά. Keep in touch!


Υ.Γ. Βλέπω ότι μέσω του φόρουμ υπάρχει και δυνατότητα αποστολής e-mail μεταξύ μας, οπότε αν κάποιοι από τον κλάδο ήθελαν, μπορούμε και να οργανωθούμε καλύτερα :wink:

calessin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 6:39 pm

Δημοσίευσηαπό calessin » Τρί Οκτ 07, 2008 4:10 pm

Εγώ πήρα τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και η απάντηση ήταν ότι βρίσκονται ακόμα στο στάδιο ελέγχου των δικαιολογητικών και να ξαναπάρω τέλη οκτωβρίου. Το ίδιο μου είπαν και από τη σχολή καθώς η διεύθυνση αερολιμενικού ελέγχου ή όπως αλλιώς τη λένε δεν τους έχει στείλει ούτε υλικό εκπαίδευσης ούτε προγράμματα ούτε τίποτα ακόμα. Επίσης να ξέρετε ότι εκτός από εμάς που πετύχαμε στο γραπτό υπάρχουν και άλλοι που περιμένουν το διορισμό τους στην υπα, άλλων κλάδων, που διαγωνίστηκαν με σειρά προτεραιότητας. Υπάρχει λοιπόν σκέψη να μη γίνουν πολλές ορκομωσίες αλλά μια συνολική για όλους. Ενδεχομένως η καθυστέρηση να οφείλεται και σε κάτι τέτοιο.

ican
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Αύγ 13, 2008 6:27 pm

Δημοσίευσηαπό ican » Πέμ Οκτ 16, 2008 9:39 pm

Μια φορά είπα και εγώ: τι γρήγορα που τρέχουν οι διαδικασίες σε αυτό το διαγωνισμό, ήρθε το πράγμα και πάγωσε...
Πάντως αν είναι να ορκιστούν μονομιάς όλοι οι 70 ΕΕΚ και οι 19 αερολ/κοι φοβάμαι πως το πράγμα θα καθυστερήσει περαιτέρω. Εξηγούμαι: αν κάποιοι κόπηκαν σε γιατρούς ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο, οι επιλαχόντες θα πρέπει να έχουν ανάλογο χρονικό διάστημα μέχρι να καταθέσουν τα δικά τους δικαιολογητικά... Εκτός και εάν ορκιστούν όσοι είναι ΟΚ από την πρώτη φουρνιά και αργότερα οι όποιοι επιλαχόντες. Αυτό το τελευταίο πάντως μου φαίνεται λογικά δύσκολο μιας και η προκήρυξη ήταν για 89 θέσεις και όχι για 88 ή 87.

Αυτό το παραθέτω ως καθαρά προσωπική εκτίμηση της κατάστασης. (και για να μην πέσει το thread στη 2η σελίδα του forum!!!)

calessin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 6:39 pm

Δημοσίευσηαπό calessin » Παρ Οκτ 17, 2008 1:54 pm

Νέα τηλεφωνική επικοινωνία χθες: ακόμα περιμένουν τα χαρτιά που αναζήτησαν αυτεπάγγελτα. Ελπίζουν μέσα στις επόμενες δέκα μέρες να τα έχουν και να τα στείλουν για υπογραφή. Από εκεί και πέρα είναι θέμα υπουργού ( ζήσε μάη μου δηλαδή ). Νέα εκτίμηση τα μέσα νοεμβρίου. Υπομονή λοιπόν.

LGSK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2008 11:35 am

Δημοσίευσηαπό LGSK » Τετ Οκτ 22, 2008 1:03 pm

Ουδέν νεότερον, απλώς ήθελα να επιβεβαιώσω ότι ακόμη περιμένουν χαρτιά Πρωτοδικείου που δεν τους έχουν έρθει ακόμη... Αυτά από σημερινή επικοινωνία. Οι υπάλληλοι στο τηλέφωνο ευγενέστατοι βέβαια, αλλά η αναμονή συνεχίζεται... Και άντε μετά να τα υπογράψει ο ΥΜΕ (οϊμέ!:lol:), μετά να πάρουν ΦΕΚ, μετά να γίνει ειδοποίηση για την ορκομωσία (ε, δε θα υπάρχει κι εκεί ένα χρονικό περιθώριο; )... Έχουμε ακόμα...

Επίσης, να ζητήσω συγγνώμη :oops: για την παραπληροφόρηση σε προηγούμενο post μου, αλλά φαίνεται ότι έπεσα σε μη αρμόδια υπάλληλο την περασμένη φορά...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες