ΕΥΠ - ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ???

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
spyros76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 9:58 pm

Δημοσίευσηαπό spyros76 » Κυρ Σεπ 14, 2008 6:01 pm

Άντε και για όσους δεν περάσουν την επόμενη χρονιά θα προκυρηχθεί διαγωνισμός για χίτες και ταγματασφαλίτες. Υπομονή!

karabelaan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2007 12:00 am

Δημοσίευσηαπό karabelaan » Κυρ Σεπ 14, 2008 11:13 pm

tagiw634 έγραψε:@karabelaan

οι συνεντευξεις εχουν ξεκινησει απο τις 08/09.
συμφωνα παντα με το προγραμμα. στις 25 αρχιζουν για οσους ειναι στο παραρτημα Β.

Έχεις δικιο. Σε ευχαριστω πολυ ήταν δικό μου το λάθος :oops:

PAJOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:41 am

Δημοσίευσηαπό PAJOS » Δευ Σεπ 15, 2008 1:45 pm

KALIMERA SE OLUS

BLUESKY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 7:14 pm

Δημοσίευσηαπό BLUESKY » Τρί Σεπ 16, 2008 8:51 am

Το θέμα δεν είναι σε ποιους διαγωνισμους εξετάστηκα εως τώρα, αλλά εν γένει οι ερωτήσεις που γίνονται είναι αυτού του επιπέδου ακόμη και στις ξένες γλώσσες, απο την εμπειρία μου δις στο Διπλωματικό σώμα κατά τη δεκαετία του '90. Στους πιο πρόσφατους διαγωνισμούς που συμμετείχα όπως ΟΕΕΚ, ΕΚΕΠΙΣ, ΓΓΟΑ, ΕΣΡ, ΕΕΤΤ, ΟΤΕ, πάνω κάτω οι ερωτήσεις ήταν παρόμοιες, Τωρά σε σχέση με την ΕΥΠ πιθανόν να υπάρχει και κάποια πιο εξιδεικευμένη ερώτηση σε σχέση με το αντικείμενο, γεωγραφικού ιστορικού ή διεθνούς πολιτικού ενδιαφέροντος αλλά αυτό εξαρτάται απο τα μέλη της επιτροπής δηλαδή κατά πόσον έχουν χρόνο σε σχέση με τη ροή των εξεταζομένων, εαν υπάρχει διάθεση, ή εαν έχουν κουραστεί, βιάζονται και όλα τα σχετικά....

BLUESKY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 7:14 pm

Δημοσίευσηαπό BLUESKY » Πέμ Σεπ 18, 2008 11:52 am

Αγαπητοί, ες κοι,ες,
Δεν ξέρω τι λέτε για την εξεταστική διαδικασία, πάντως ιδιαίτερα για την δικιά μου υπόθεση και μετά απο προσπάθειες 5 και πλεον ετών θα ήθελα να εκφράσω την προσωπική μου ικανοποίηση, αφου ο διαγωνισμός έγινε ανοικτός για το μεγαλύτερο ποσοστό των υποψηφίων και πέρασαν κάποιοι που δεν είχαν άλλη ευκαιρία παλαιότερα το Άβατον και είχαμε κι εμείς οι ΥΠΌΛΟΙΠΟΙ κοινοί θνητοί ΚΑΙ όχι οι "μιλημένοι" μία πρώτη ευκαρία έστω να εξεταστούμε και να δούμε απο κοντά κάποιους ανθρώπους της Υπηρεσίας. Αυτό το βλέπω ότι είναι ένα πολυ θετικό βήμα, άνοιγμα προς την κοινωνία, και μολονότι μπορείτε να διαφωνείτε πλήρως με την άποψη μου, υποστηρίζοντας θεωρίες συνωμοσίας πως όλοι έχουν προσληφθεί εκ των προτέρων, τουλάχιστον δεν μπορείτε παρά να συμφωνήσετε ότι η διαδικασία ήταν για πρώτη φορά ΑΝΟΙΚΤΗ και όχι κλειστή, τύποις Μασσωνίας όπου παλαιότερα έπρεπε να προταθείς απο 2 μέλη και να'χεις κάποιον εκ των έσω για να σου πεί για τις επικείμενες μυστικές προκηρύξεις. Γι'αυτό και μόνο αυτό είμαι ήδη ικανοποιημένος!

kiddo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Τρί Δεκ 04, 2007 5:01 pm

Δημοσίευσηαπό kiddo » Πέμ Σεπ 18, 2008 12:04 pm

BLUESKY έγραψε:Αγαπητοί, ες κοι,ες,
Δεν ξέρω τι λέτε για την εξεταστική διαδικασία, πάντως ιδιαίτερα για την δικιά μου υπόθεση και μετά απο προσπάθειες 5 και πλεον ετών θα ήθελα να εκφράσω την προσωπική μου ικανοποίηση, αφου ο διαγωνισμός έγινε ανοικτός για το μεγαλύτερο ποσοστό των υποψηφίων και πέρασαν κάποιοι που δεν είχαν άλλη ευκαιρία παλαιότερα το Άβατον και είχαμε κι εμείς οι ΥΠΌΛΟΙΠΟΙ κοινοί θνητοί ΚΑΙ όχι οι "μιλημένοι" μία πρώτη ευκαρία έστω να εξεταστούμε και να δούμε απο κοντά κάποιους ανθρώπους της Υπηρεσίας. Αυτό το βλέπω ότι είναι ένα πολυ θετικό βήμα, άνοιγμα προς την κοινωνία, και μολονότι μπορείτε να διαφωνείτε πλήρως με την άποψη μου, υποστηρίζοντας θεωρίες συνωμοσίας πως όλοι έχουν προσληφθεί εκ των προτέρων, τουλάχιστον δεν μπορείτε παρά να συμφωνήσετε ότι η διαδικασία ήταν για πρώτη φορά ΑΝΟΙΚΤΗ και όχι κλειστή, τύποις Μασσωνίας όπου παλαιότερα έπρεπε να προταθείς απο 2 μέλη και να'χεις κάποιον εκ των έσω για να σου πεί για τις επικείμενες μυστικές προκηρύξεις. Γι'αυτό και μόνο αυτό είμαι ήδη ικανοποιημένος!


EISTE POLY NYXTOMENEI... OPOS LEEI KAI ENA ASMA.....

GIA TA MATIA TOY KOSMOY.....

BLUESKY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 7:14 pm

Δημοσίευσηαπό BLUESKY » Πέμ Σεπ 18, 2008 1:00 pm

NAI re Kiddo eimaste nyxtomenoi kai to dilonoume! Eftyxos pou ilthes esy kai mas anoixes ta matakia! 8) Ego allo eipa kai den to katalaves! kai min ourliazeis sta aytia mas den exoume keri! Ean diavazes kalytera den tha evgaines kai tha antidrouses me tetoio tropo. Kai na sou po kai kati agoraki? Otan pro 15etias kai vale eixa xekinisei na endiaferomai gia tin Ypiresia otan molis tote eixa teleiosei apo Spoudes kai Stratiotiko ta pragmata itan poly xeirotera. Kai min vlepeis polles tainies ΘΟΥ-ΒΟΥ kai ta sxetika dioti ta fainomena apatoun!!! Ean file mou xereis kati ki exeis apodeixeis ante me 2, 3 dimosiografous kai kanena dikigoro , ante kai me merikous vouleftes na kaneis thema ki ego mazi sou....Mazi sou eimai alla min mas krazeis kiolas!!!apla milisa gia to fainesthai kai oxi gia to EINAI. Dioti agapite to EINAI den to gnorizo para mono orismenoi ekei mesa :D

PAJOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:41 am

Δημοσίευσηαπό PAJOS » Πέμ Σεπ 18, 2008 1:47 pm

KANTE YPOMONI I NEKROPSIA TA DISKI...

PAJOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:41 am

Δημοσίευσηαπό PAJOS » Τρί Σεπ 23, 2008 11:41 am

:oops: :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:

karabelaan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2007 12:00 am

Δημοσίευσηαπό karabelaan » Τρί Σεπ 23, 2008 11:55 am

PAJOS έγραψε::oops: :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???? ΠΕΡΑΣΕΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ???? ΓΙΑ ΛΕΓΕ ΓΙΑ ΠΕΣΤΑ ΟΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!!!!! :wink:

PAJOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:41 am

Δημοσίευσηαπό PAJOS » Τρί Σεπ 23, 2008 12:23 pm

MPA OXI AKOMA ESI?
PERASES?

Easy_01
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 5:10 pm

Δημοσίευσηαπό Easy_01 » Τρί Σεπ 23, 2008 4:21 pm

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει ή έχει ακούσει κανείς πόση ώρα κρατάει η όλη φάση; Η συνέντευξη είναι ουσιαστική ή περί ανέμων και υδάτων; Για δακτυλογράφηση πόση ώρα έχουμε για πόσο κείμενο; Επίσης ξέρει κανείς αν σε όσους κόβουν το λένε επιτόπου ή τους αφήνουν με την περιέργεια; Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

DhmhtriosEpix
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 14, 2008 3:17 pm

Δημοσίευσηαπό DhmhtriosEpix » Τρί Σεπ 23, 2008 4:26 pm

Easy_01 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει ή έχει ακούσει κανείς πόση ώρα κρατάει η όλη φάση; Η συνέντευξη είναι ουσιαστική ή περί ανέμων και υδάτων; Για δακτυλογράφηση πόση ώρα έχουμε για πόσο κείμενο; Επίσης ξέρει κανείς αν σε όσους κόβουν το λένε επιτόπου ή τους αφήνουν με την περιέργεια; Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.



kana dekalepto ka8e mia synenteyksh...kai plhktrologhsh dekalepto...tous afhnoun me periergia

PAJOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:41 am

Δημοσίευσηαπό PAJOS » Τρί Σεπ 23, 2008 4:34 pm

KAI TI ROTAN STI SINENTEUXI??????????

alitsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2007 10:26 am

Δημοσίευσηαπό alitsa » Τετ Σεπ 24, 2008 9:28 am

[quote="PAJOS"]KAI TI ROTAN STI SINENTEUXI??????????[/quote

καλημερα μια φιλη μου που εδωσε ΤΕ την ρωτησανε σχετικα με το τί εχει σπουδασει και που εχει δουλεψει,οτι δηλ.ρωτανε σε επιχ/σεις το ιδιο και στα αγγλικα.για την πληκτρολογηση ειναι μου ειπε μια σελιδα γεματη σε 10 λεπτα.
καλη επιτυχια σε ολους,εγω δινω παρασκευη το πρωι.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gpt147689 και 21 επισκέπτες