ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΣΕΠ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
vtriantaf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2008 9:18 pm

ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό vtriantaf » Πέμ Ιούλ 10, 2008 10:44 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΝΟΜΑΡΧΙΑ. ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ?

uncle28
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 08, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό uncle28 » Πέμ Ιούλ 10, 2008 11:14 am

Καλημέρα..συνήθως κάνουν έξι μήνες έως ένα χρόνο..εξαρτάται από το πόσες ενστάσεις έγιναν ,αν έχουν φτιάξει σωστά τους πίνακές από την νομαρχία..υπομονή..αν πραγματικά έχεις δίκιο θα σε δικαιώσει το AΣEΠ..καλή επιτυχία

lenaki79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Μάιος 13, 2008 10:48 am

Δημοσίευσηαπό lenaki79 » Δευ Ιούλ 14, 2008 4:05 pm

uncle28 έγραψε:Καλημέρα..συνήθως κάνουν έξι μήνες έως ένα χρόνο..εξαρτάται από το πόσες ενστάσεις έγιναν ,αν έχουν φτιάξει σωστά τους πίνακές από την νομαρχία..υπομονή..αν πραγματικά έχεις δίκιο θα σε δικαιώσει το AΣEΠ..καλή επιτυχία


ΝΑ ΡςΤΗΣς ΚΑΤΙ?ΔΕ ΜΟΘ ΕΧΟΘΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΚΘΡΗΞΗ,ΣΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΜΑ?Η ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ?

lenaki79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Μάιος 13, 2008 10:48 am

Δημοσίευσηαπό lenaki79 » Δευ Ιούλ 14, 2008 4:06 pm

lenaki79 έγραψε:
uncle28 έγραψε:Καλημέρα..συνήθως κάνουν έξι μήνες έως ένα χρόνο..εξαρτάται από το πόσες ενστάσεις έγιναν ,αν έχουν φτιάξει σωστά τους πίνακές από την νομαρχία..υπομονή..αν πραγματικά έχεις δίκιο θα σε δικαιώσει το AΣEΠ..καλή επιτυχία


ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΚΘΡΗΞΗ,ΣΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΜΑ?Η ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΙΤΗΣΗ -ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ?

uncle28
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 08, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό uncle28 » Δευ Ιούλ 14, 2008 4:25 pm

Πήρες τηλέφωνο να τους ρωτήσεις γιατί δεν στην μέτρησαν λένα;;την έβαλες κανονικά στο έντυπο της αίτησης;;έβαλες υπεύθυνη δήλωση κ βεβαίωση IKA..παίζουν πολλα γιατί μπορεί να μην στην μέτρησαν..ξέρω ότι ο AΣEΠ έχει έντυπο ένστασης..απλά αν είσαι μακριά φτιάχνεις ένα στον η/υ όπου γράφεις τα στοιχεία σου κ ένσταση για την προκήρυξη...........κατηγορία ΔE η ΠE η TΕ.ενίσταμαι κατά των πινάκων κατάταξης της συγκεκριμένης προκήρυξης γιατί ....κ γράφεις τον λόγο που ενίστασαι..μην ξεχάσεις παράβολο 40 ευρώ συμπληρωμένο κ την προθεσμία για τις ενστάσεις.καλή επιτυχία

lenaki79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Μάιος 13, 2008 10:48 am

Δημοσίευσηαπό lenaki79 » Τρί Ιούλ 15, 2008 10:21 am

[quote="uncle28"]Πήρες τηλέφωνο να τους ρωτήσεις γιατί δεν στην μέτρησαν λένα;;την έβαλες κανονικά στο έντυπο της αίτησης;;έβαλες υπεύθυνη δήλωση κ βεβαίωση IKA..παίζουν πολλα γιατί μπορεί να μην στην μέτρησαν..ξέρω ότι ο AΣEΠ έχει έντυπο ένστασης..απλά αν είσαι μακριά φτιάχνεις ένα στον η/υ όπου γράφεις τα στοιχεία σου κ ένσταση για την προκήρυξη...........κατηγορία ΔE η ΠE η TΕ.ενίσταμαι κατά των πινάκων κατάταξης της συγκεκριμένης προκήρυξης γιατί ....κ γράφεις τον λόγο που ενίστασαι..μην ξεχάσεις παράβολο 40 ευρώ συμπληρωμένο κ την προθεσμία για τις ενστάσεις.καλή επιτυχία[/qu

ΕΝΩ ΕΒΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ,ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΤςΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΘΕΣΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..
ΡΩΤΗΣΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ Κ ΜΟΘ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΧΘΟΥΝ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ!
ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ Κ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ...ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ Κ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΩΡΟ...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ

uncle28
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 08, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό uncle28 » Τρί Ιούλ 15, 2008 3:29 pm

κανε την ενσταση απλα να ξερεις οτι θα απορριφθει...μετα θα κανεις αιτηση θεραπειας στα οριστικα και μονο δικαστικα υπαρχει ελπιδα να κερδισεις κατι στο τελος...ειναι παγια τακτικη του ασεπ να απορριπτει τις ενστασεις αν δεν εχεις συμπληρωσει στο εντυπο της αιτησης το κριτηριο καταταξης..

lenaki79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Μάιος 13, 2008 10:48 am

Δημοσίευσηαπό lenaki79 » Τετ Ιούλ 16, 2008 12:46 pm

uncle28 έγραψε:κανε την ενσταση απλα να ξερεις οτι θα απορριφθει...μετα θα κανεις αιτηση θεραπειας στα οριστικα και μονο δικαστικα υπαρχει ελπιδα να κερδισεις κατι στο τελος...ειναι παγια τακτικη του ασεπ να απορριπτει τις ενστασεις αν δεν εχεις συμπληρωσει στο εντυπο της αιτησης το κριτηριο καταταξης..


Se euxaristw polu

minus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2007 7:56 am

Δημοσίευσηαπό minus » Πέμ Ιούλ 17, 2008 10:41 am

Για πειτε μου και μενα ρε παιδια, απο οσα γνωριζετε.

Ξεχασα να δηλωσω τον κωδικο 01 για τα προσθετα προσοντα, γνωση Η/Υ.
Φυσικα το ecdl το ειχα μες τα δικαιολογητικα, και μαλιστα το ειχα καταγραψει και στη 2η σελιδα της αιτησης που γραφουμε ολα τα δικαιολογητικα που στελνουμε.

Εχει νοημα να κανω ενσταση ή τσαμπα θα πεταξω 40ευρω και θα ειμαι και στην αναμονη?
Απο τη μια, τι εχω να χασω φυσικα.

Απο την αλλη δεν ξερω πως αντιμετωπιζονται τετοιες περιπτωσεις, σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλοι που ξεχασαν να συμπληρωσουν κατι στην αιτηση κι ας ειχαν ολα τα χαρτια. (επιστημη εγινε να συμπληρωσουμε την αιτηση..., αντε βγαλε ακρη μεσα απο την προκηρυξη)


Μιλησα με υπαλληλο το ΑΣΕΠ, στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση, μου ειπε, οτι κανονικα δεν προβλεπεται ενσταση για τετοιο λογο, αλλα αυτος προσωπικα θα εκανε, και αστο να το κρινει το Ασεπ (κοινως δεν χανεις τιποτε, θεωρητικα).

Απο την αλλη ειναι δικο μου λαθος, δεν ειναι οτι πιστευω οτι αδικηθηκα απο καποιον αλλον κλπ που ειναι οι συνηθεις αιτιες για ενστασεις...

Κι επιπλεον, σε αλλο σημειο αλλοι συμφορουμιτες μου ειπαν οτι συμφωνα με την προκηρυξη (αντιγραφω):

Στην αίτηση–υπεύθυνη δήλωση πρέπει να αναγράφονται με προσοχή και σωστά οι κωδικοί των θέσεων, των τίτλων σπουδών, των πρόσθετων προσόντων και εντοπιοτήτων, δεδομένου ότι η επεξεργασία της αίτησης
θα γίνει μηχανογραφικά.


Τι να κανω?

Τι λετε να κανω?

george.myeap
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2007 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό george.myeap » Πέμ Ιούλ 17, 2008 11:10 am

atuxia re minus, kai eisai kai palia karavana...

to kako me tin periptosi sou einai pos kai sta dikastiria na ftaseis, tha exoun oi alloi panta to epixirima oti den to sumpliroses stin aitisi opos provlepetai apo tin prokiriksi.

ego tha ekana thn kardia mou petra kai tha apoxeretaga tin sugkekrimeni prokiriksi gia na min mpaino se makroxrones psixofthores diadikasies.

good luck.

mariard
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2007 5:41 pm

Δημοσίευσηαπό mariard » Πέμ Ιούλ 17, 2008 11:27 am

minus έγραψε:Τι να κανω?

Τι λετε να κανω?


Κανονικά θα σου λεγα ότι τώρα μη μιλάς καθόλου, διότι αν κάνεις ένσταση χρονοτριβείς τα οριστικά αποτελέσματα κτλ και ότι επιτέλους πρέπει να προσέχουμε όταν συμπληρώνουμε τα χαρτιά μας κτλ. Θυμάμαι ότι για τη συγκεκριμένη προκήρυξη, επειδή ήμουν εντελώς άπειρη και από φόβο να γίνουν όλα σωστά, ανάλωσα ουσιαστικά ένα σαββατοκύριακο. Επειδή όμως η γραφειοκρατία με εκνευρίζει και βλέπω πίσω από τα πράγματα, η γνώμη μου είναι ΚΑΝΕ ΕΝΣΤΑΣΗ. Έλεος πια,να τρέμουμε μην κάνουμε κανένα λάθος. Όταν η διοίκηση, ο κρατικός μηχανισμός κάνει λάθος κοιτούν να το κουκουλώσουν πως και πως ή ξερώ βγαίνουν ζητάν ένα συγγνώμη και άντε γεια. Ο πολίτης γιατί δεν έχει το ίδιο δικαίωμα;; Αν είναι να ορίσουν ότι οι αιτήσεις πρέπει να συμπληρώνεται από εξειδικευμένους αποφοίτους συγκεκριμένου ΑΕΙ (ας το ιδρύσουν, αυτοί δεν θα μείνουν ποτέ από δουλειά!). Έλεος πια! Κάνε ένσταση και ό,τι βγει φίλε.

minus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2007 7:56 am

Δημοσίευσηαπό minus » Πέμ Ιούλ 17, 2008 11:32 am

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.
Επιστημη δεν εχει γινει πλεον? Και οι προκηρυξεις και οι αιτησεις-η συμπληρωση τους.
Πανσπερμια πληροφοριων διεσπαρμενη μεσα στην προκηρυξη.
Ειλικρινα τα χουν κανει παλουκια να κανεις μια σωστη υποβολη.
Δεν το λεω για να δικαιολογησω τον εαυτο μου.
Πιστευω οτι ειναι πολυ ευκολο να πεσει κανεις σε στραβοπατημα ετσι οπως τα εχουν κανει.

Legolas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 17, 2006 12:37 am

Δημοσίευσηαπό Legolas » Τρί Ιούλ 29, 2008 8:56 pm

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να με βοηθήσετε, αν γνωρίζετε, για ένα θέμα. Δεν υπέβαλα μετάφραση του Cambridge και έτσι δεν μου έδωσαν τα αντίστοιχα μόρια. Σκέφτομαι να υποβάλω αίτηση θεραπείας κατά των οριστικών. Πιστεύετε ότι έχω ελπίδα;

g.pol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 1:20 pm

Δημοσίευσηαπό g.pol » Πέμ Ιούλ 31, 2008 1:34 pm

Καλημεα σε ολο το φορουμ,και καλως σας βρησκω.
οπως ολοι θα καταλαβατε,ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα θελα την πολυτιμη βοηθεια σας.
κατ'αρχην που μπορω να βρω (κατεβασω) το εντυπο για να κανω ενσταση σε καποιο διαγωνισμο,υπαρχει καποιος οδηγος συμπληρωσης,ποσο στοιχιζει το παραβολο,θα πρεπει να προσκομισω ολα τα δικαιλογητικα που ειχα υποβαλει στην προκυρηξη?
Αν μπορει καποιος,ας μου εξηγησει αναλυτικα.

Ευχαριστω θερμα :)

DaFy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 10:04 am

Δημοσίευσηαπό DaFy » Πέμ Ιούλ 31, 2008 9:29 pm

Legolas
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 29, 2008 7:56 pm Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να με βοηθήσετε, αν γνωρίζετε, για ένα θέμα. Δεν υπέβαλα μετάφραση του Cambridge και έτσι δεν μου έδωσαν τα αντίστοιχα μόρια. Σκέφτομαι να υποβάλω αίτηση θεραπείας κατά των οριστικών. Πιστεύετε ότι έχω ελπίδα;


Όχι καμία


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες