Ελληνική Υπηρεσία Πληροφοριών (ΕΥΠ)

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Κυρ Αύγ 19, 2007 9:33 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕ2 ΕΠΙΤΕΛΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ. ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ???????????????
thnx in advance

city7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2007 9:03 am

Δημοσίευσηαπό city7 » Κυρ Αύγ 19, 2007 11:44 am

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?

ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΜΑΚΡΙΑ :x

ΔΕΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ? ΤΟΝ ΚΡΥΦΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΜΑΘΕΙ?

Αστα να πανε...αστα.... :arrow:

hgdyhdgd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2007 8:26 am

Δημοσίευσηαπό hgdyhdgd » Κυρ Αύγ 19, 2007 12:02 pm

trapezoelladitis έγραψε:ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕ2 ΕΠΙΤΕΛΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Εστω και αργά μαθαίνουμε τις ειδικότητες της προκήρυξης.. Εικόνα

Ναι, υπάρχει πιθανότητα χωρίς μέσον.. είναι 0 % ...Εικόνα

crimson
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2007 7:58 pm

Δημοσίευσηαπό crimson » Κυρ Αύγ 19, 2007 9:46 pm

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι από τα σχετικά καινούρια μέλη στο chat σας. Σήμερα μόλις επέστρεψα από διακοπές και έμαθα για την προκήρυξη αστραπή!!Παιδιά, και δύο χρόνια να ήταν η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων, εγώ δεν θα έστελνα ΞΑΝΑ!!!Είμαι ένα από τα 7.500 κακομοιριασμένα, ηλιοχτυπημένα και στοιβαγμένα άτομα που περίμενα δεν θυμάμαι κι εγώ πόσες ώρες :twisted: έξω από το προαύλιο της ΕΥΠ στην Αθήνα πρόπερσι το καλοκαίρι που -δεν γνωρίζω εάν έχετε υπόψη σας- είχε δημοσιευθεί στο site της ΕΥΠ σχετική προκήρυξη, ζητώντας πράκτορες ειδικοτήτων ΠΕ και ΔΕ. Η διαδικασία ατελείωτη και αρκετά βασανιστική. Περάσαμε προφορικά, γραπτά, ψυχοτεχνικά, δακτυλογράφηση, εκθέσεις, γλώσσες και ξανά μανά προφορικά στις γλώσσες και στα ψυχοτεχνικά και το αποτέλεσμα ήταν φυσικά αρνητικό. :lol: Κατά καιρούς έπεσαν στην αντίληψή μου κάτι χωσέ δημοσιεύματα σε διάφορες εφημερίδες ότι πραγματοποιήθηκαν "εκ των έσω" διαγωνισμοί στην υπηρεσία, ανά τακτά σχετικά χρονικά διαστήματα. Πριν από 2 βδομάδες, γνωστή κυριακάτικη εφημερίδα φιλοξενούσε στο "σαλόνι" της τη γιγαντοαφίσα μιας ανερχόμενης ηθοποιού 24 ετών, κόρη γνωστού γαλονά, η φωτογραφία του οποίου συνόδευε εκείνη της κόρης (προς αποφυγή συγχύσεων), σημειώνοντας ότι η συγκεκριμένη ηθοποιός εργάζεται σε κομβικό τομέα της υπηρεσίας από το Νοέμβρη που διορίστηκε (άρα έγινε και άλλος διαγωνισμός), ενώ η φάτσα της φιγουράρει σε site εύρεσης εργασίας για ανερχόμενους ηθοποιούς!!! :wink: Και κάθομαι και λέω με όσο μυαλό μου έχει απομείνει ύστερα από την εικαστική αφαίμαξη: Ωραίους πράκτορες έχουμε!!Την ταινία με τον Θου.Βου την έχετε δεί? :o Παρακάτω είχε και κάποιους άλλους γόνους γνωστών υψηλόβαθμων τέως και νυν στελεχών, με τις φωτογραφίες τους από δίπλα, (με τόσα γαλόνια τα έχασα). Σας κούρασα, συγνώμη. Το συμπέρασμα: πού πάμε τα σκουληκάκια ξεβράκωτα στα αγκάθια?Καραδοκούν καρχαρίνια :!: Ευχαριστώ για την υπομονή σας, καλό βράδυ σε όλους!

trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Δευ Αύγ 20, 2007 11:30 am

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ. ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ. ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΑΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ????? ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ??????

THNX IN ADVNCE

crimson
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2007 7:58 pm

Δημοσίευσηαπό crimson » Δευ Αύγ 20, 2007 6:12 pm

trapezoelladitis έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ. ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ. ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΑΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ????? ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ??????

THNX IN ADVNCE


Καλησπέρα ξανά!Βεβαίως μπορώ να σου πω, διότι θυμάμαι όλη την ταλαιπωρία που τραβήξαμε κι εμείς οι σταυροφορίτες ελπίζοντας μία θέση στον ήλιο!!!Στη συνέντευξη προσωπικότητας με ρώτησαν κάτι για το σχέδιο Αννάν, ποια χώρα προεδρεύει στο Συμβούλιο της Ευρωπαικής Ενωσης, ποια προέδρευε στο προηγούμενο εξάμηνο και ποια πρόκειται να προεδρεύσει, Αγροτική πολιτική Ε.Ε, ονόματα πρωθυπουργών, Υπ. Εξωτερικών κλπ, πράγματα που απαντήθηκαν από εμένα Ο Λ Α! Δακτυλογράφηση, σε 10 λεπτά κείμενο, τελείωσα νωρίτερα γιατί ξέρω πολύ καλά τυφλό σύστημα, Έκθεση σχετικά με την πατριδογνωσία ή κάτι τέτοιο (πάει και καιρός), έδωσα δύο γλώσσες και γραπτά και προφορικά, ψυχοτεχνικά γραπτά κάτι ατελείωτες ερωτήσεις οι οποίες δεν ήταν τύπου ΜΑΤΡΙΧ που πίστευα, προφορικά ψυχοτεχνικά κάτι ερωτήσεις προσωπικού περιεχομένου. Ελπίζω να πάτε καλά όλοι. Δεν είμαι από αυτούς που απέτυχα και απαξιώ την υπηρεσία. Μακάρι να πετύχαινα, ή να μου δινόταν η ευκαιρία να συμμετάσχω ξανά αλλά με μπέσα.Υστερα από όλα τα δημοσιεύματα που έχω διαβάσει και άλλα που έπεσαν στην αντίληψή μου, γιατί να ξαναέκανα τόσα χιλιόμετρα και έξοδα μέχρι την Αθήνa;Το νευρικό μου σύστημα είναι που είναι κρόσσια!Καλό κουράγιο σε όλους!

pa1nos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Αύγ 21, 2007 11:40 am

Δημοσίευσηαπό pa1nos » Τρί Αύγ 21, 2007 11:49 am

δυστηχως ακυρωθηκε ο διαγωνισμος ε.υ.π.παει για μετα της εκλογες

trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Τρί Αύγ 21, 2007 12:17 pm

pa1nos έγραψε:δυστηχως ακυρωθηκε ο διαγωνισμος ε.υ.π.παει για μετα της εκλογες


ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΕΣ?
ΒΓΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ? ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

hgdyhdgd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2007 8:26 am

Δημοσίευσηαπό hgdyhdgd » Τρί Αύγ 21, 2007 1:27 pm

pa1nos έγραψε:δυστηχως ακυρωθηκε ο διαγωνισμος ε.υ.π.παει για μετα της εκλογες


Για μετά τις εκλογές, ή για τις άλλες εκλογές?? :lol: :lol:

pa1nos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Αύγ 21, 2007 11:40 am

Δημοσίευσηαπό pa1nos » Τρί Αύγ 21, 2007 2:59 pm

ανακοινωση δεν βγηκε αλλα πληροφοριες απο μεσα παη για τον επομενο υπουργο δημοσιας ταξεως μετα της εκλογες που πιθανων θα την ακυρωση και
θα βγαλη καινουργια.

pa1nos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Αύγ 21, 2007 11:40 am

Δημοσίευσηαπό pa1nos » Τρί Αύγ 21, 2007 4:02 pm

αιτηση υποψηφιου και βιογραφικο σημειωμα για την ε.υ.π εχει στο
ydt.gr , διαγωνισμοι , 2005 , 01-06-2005 ,

trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Τρί Αύγ 21, 2007 5:45 pm

crimson έγραψε:
trapezoelladitis έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ. ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ. ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΑΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ????? ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ??????

THNX IN ADVNCE


Καλησπέρα ξανά!Βεβαίως μπορώ να σου πω, διότι θυμάμαι όλη την ταλαιπωρία που τραβήξαμε κι εμείς οι σταυροφορίτες ελπίζοντας μία θέση στον ήλιο!!!Στη συνέντευξη προσωπικότητας με ρώτησαν κάτι για το σχέδιο Αννάν, ποια χώρα προεδρεύει στο Συμβούλιο της Ευρωπαικής Ενωσης, ποια προέδρευε στο προηγούμενο εξάμηνο και ποια πρόκειται να προεδρεύσει, Αγροτική πολιτική Ε.Ε, ονόματα πρωθυπουργών, Υπ. Εξωτερικών κλπ, πράγματα που απαντήθηκαν από εμένα Ο Λ Α! Δακτυλογράφηση, σε 10 λεπτά κείμενο, τελείωσα νωρίτερα γιατί ξέρω πολύ καλά τυφλό σύστημα, Έκθεση σχετικά με την πατριδογνωσία ή κάτι τέτοιο (πάει και καιρός), έδωσα δύο γλώσσες και γραπτά και προφορικά, ψυχοτεχνικά γραπτά κάτι ατελείωτες ερωτήσεις οι οποίες δεν ήταν τύπου ΜΑΤΡΙΧ που πίστευα, προφορικά ψυχοτεχνικά κάτι ερωτήσεις προσωπικού περιεχομένου. Ελπίζω να πάτε καλά όλοι. Δεν είμαι από αυτούς που απέτυχα και απαξιώ την υπηρεσία. Μακάρι να πετύχαινα, ή να μου δινόταν η ευκαιρία να συμμετάσχω ξανά αλλά με μπέσα.Υστερα από όλα τα δημοσιεύματα που έχω διαβάσει και άλλα που έπεσαν στην αντίληψή μου, γιατί να ξαναέκανα τόσα χιλιόμετρα και έξοδα μέχρι την Αθήνa;Το νευρικό μου σύστημα είναι που είναι κρόσσια!Καλό κουράγιο σε όλους![/quote

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΜΟΩΣ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΔΑΚΤΥΛΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΙ ΕΚΤΑΣΗ ΕΙΧΕ? ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ? ΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ? ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΤΙ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ.ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΣΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΨΥΧΟΤΕΧΝΙΚΑ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΤΙ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ? ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΨΥΧΟΤΕΧΝΙΚΑ.
ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΒΙΣΜΑΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ. ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ?
ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΗ ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ.

trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Τρί Αύγ 21, 2007 5:47 pm

pa1nos έγραψε:ανακοινωση δεν βγηκε αλλα πληροφοριες απο μεσα παη για τον επομενο υπουργο δημοσιας ταξεως μετα της εκλογες που πιθανων θα την ακυρωση και
θα βγαλη καινουργια.


ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΝΟ? ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΟΥ ΕΣΥ. ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ :wink: :wink: :wink:

ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ ΟΣΟΙ ΑΔΕΙΟΝΤΑΙ

crimson
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2007 7:58 pm

Δημοσίευσηαπό crimson » Τρί Αύγ 21, 2007 8:26 pm

Γεια σας και πάλι. Φίλε Trapezoelladiti δεν με κουράζεις καθόλου να ξέρεις, θα χαρώ να σε διαφωτίσω το δυνατόν περισσότερο. Απλά όσον αφορά την ακριβή εκφώνηση του θέματος της έκθεσης δεν τη θυμάμαι, το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έγραψα περίπου 9 σελίδες και ξαναθυμήθηκα τα νιάτα μου στο σχολείο. Ότι ήταν απαιτητική, δεν θα το αρνηθώ. Ότι το επίπεδο των γλωσσών ήταν υψηλότατο, δεν θα το αρνηθώ επίσης. Γλώσσες μετάφραση από ελληνικά στην ξένη γλώσσα και το αντίθετο, καθώς και έκθεση στην ξ.γ. Προφορικά στις ξ.γ εύκολα, συνέντευξη προσωπικότητας πιο πολύ. Το κείμενο προς δακτυλογράφηση ήταν περίπου μία ολόκληρη πλήρης σελίδα Α4.Καμία προετοιμασία δεν χρειάζεται, θα το δεις από μόνος σου, γιατί δεν ξέρεις και τί να πρωτοαρπάξεις και τί να αφήσεις από πληροφορίες. Ό, τι ξέρεις, βασίσου εκεί. Εξάλλου (μιλάω για τον εαυτό μου) ο καμμένος τη φωτιά δεν τη φοβάται. Τα γραπτά ψυχοτεχνικά είναι θέμα προσωπικής κρίσης, δεν τίθεται θέμα συγκεκριμένων γνώσεων, διότι αφορά την κάθε μία ιδιοσυγκρασία ξεχωριστά. Είναι πάντως σαν σύνολο αρκετά ενδιαφέρουσα διαδικασία. Δηλαδή, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, το προσωπικό που σε περιβάλλει κατά τη διάρκεια είναι αρκετά εξυπηρετικοί και ανθρώπινοι. Θα το δείτε.
Κάτι άλλο: αυτό για την ακύρωση της διαδικασίας πόσο έγκυρο το θεωρείτε?Γιατί, από τη μια είναι πιθανόν ενόψει εκλογών, από την άλλη δεν έχω διαβάσει τίποτα και πουθενά, και πίστεψέ με, τις ξεκοκκαλίζω τις φυλλάδες καθημερινά. Όπως και ναχει, ελπίζω να διαφώτισα κάπως την κατάσταση, καληνυχτώ.

trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Τετ Αύγ 22, 2007 8:36 am

crimson έγραψε:Γεια σας και πάλι. Φίλε Trapezoelladiti δεν με κουράζεις καθόλου να ξέρεις, θα χαρώ να σε διαφωτίσω το δυνατόν περισσότερο. Απλά όσον αφορά την ακριβή εκφώνηση του θέματος της έκθεσης δεν τη θυμάμαι, το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έγραψα περίπου 9 σελίδες και ξαναθυμήθηκα τα νιάτα μου στο σχολείο. Ότι ήταν απαιτητική, δεν θα το αρνηθώ. Ότι το επίπεδο των γλωσσών ήταν υψηλότατο, δεν θα το αρνηθώ επίσης. Γλώσσες μετάφραση από ελληνικά στην ξένη γλώσσα και το αντίθετο, καθώς και έκθεση στην ξ.γ. Προφορικά στις ξ.γ εύκολα, συνέντευξη προσωπικότητας πιο πολύ. Το κείμενο προς δακτυλογράφηση ήταν περίπου μία ολόκληρη πλήρης σελίδα Α4.Καμία προετοιμασία δεν χρειάζεται, θα το δεις από μόνος σου, γιατί δεν ξέρεις και τί να πρωτοαρπάξεις και τί να αφήσεις από πληροφορίες. Ό, τι ξέρεις, βασίσου εκεί. Εξάλλου (μιλάω για τον εαυτό μου) ο καμμένος τη φωτιά δεν τη φοβάται. Τα γραπτά ψυχοτεχνικά είναι θέμα προσωπικής κρίσης, δεν τίθεται θέμα συγκεκριμένων γνώσεων, διότι αφορά την κάθε μία ιδιοσυγκρασία ξεχωριστά. Είναι πάντως σαν σύνολο αρκετά ενδιαφέρουσα διαδικασία. Δηλαδή, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, το προσωπικό που σε περιβάλλει κατά τη διάρκεια είναι αρκετά εξυπηρετικοί και ανθρώπινοι. Θα το δείτε.
Κάτι άλλο: αυτό για την ακύρωση της διαδικασίας πόσο έγκυρο το θεωρείτε?Γιατί, από τη μια είναι πιθανόν ενόψει εκλογών, από την άλλη δεν έχω διαβάσει τίποτα και πουθενά, και πίστεψέ με, τις ξεκοκκαλίζω τις φυλλάδες καθημερινά. Όπως και ναχει, ελπίζω να διαφώτισα κάπως την κατάσταση, καληνυχτώ.


ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ. ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ''...ΠΑΤΡΙΔΟΓΝΩΣΙΑ", ΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ? ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ. ΘΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙΣ ΦΕΤΟΣ?


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες