ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;

Δημοσίευσηαπό stressed » Πέμ Απρ 13, 2023 11:17 pm

Έχω διοριστεί σε δήμο... και χωρίς να έχω προΰπηρεσία μου είπαν ότι θα αναλάβω το ταμείο...ειδικός ταμίας δηλαδή δημόσιος υπόλογος με όλους τους κινδύνους που φαντάζεστε...και χωρίς να υπάρχει κάποιος άλλος γιατί ο προηγούμενος συνταξιοδοτήθηκε...μα είναι δυνατόν να μπορούν να το κάνουν αυτό;

Δεν υπάρχει κάποιος νόμος να μας προστατέψει; Αν δεν υπάρχει, θα παραιτηθώ και θα περιμένω τα αποτελέσματα από τις άλλες προκηρύξεις που είχα κάνει..δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ τέτοια ευθύνη χωρίς να γνωρίζω το αντικείμενο....

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;;;;

Δημοσίευσηαπό mylw » Τρί Απρ 18, 2023 12:05 pm

stressed έγραψε:Έχω διοριστεί σε δήμο... και χωρίς να έχω προΰπηρεσία μου είπαν ότι θα αναλάβω το ταμείο...ειδικός ταμίας δηλαδή δημόσιος υπόλογος με όλους τους κινδύνους που φαντάζεστε...και χωρίς να υπάρχει κάποιος άλλος γιατί ο προηγούμενος συνταξιοδοτήθηκε...μα είναι δυνατόν να μπορούν να το κάνουν αυτό;

Δεν υπάρχει κάποιος νόμος να μας προστατέψει; Αν δεν υπάρχει, θα παραιτηθώ και θα περιμένω τα αποτελέσματα από τις άλλες προκηρύξεις που είχα κάνει..δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ τέτοια ευθύνη χωρίς να γνωρίζω το αντικείμενο....

Αν είστε μόνιμος υπάλληλος ή ΙΔΑΧ γίνεται μια χαρά. Αν ειστε ΙΔΟΧ σαφώς και δε γίνεται.

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;;;;

Δημοσίευσηαπό stressed » Πέμ Απρ 20, 2023 8:01 am

Μπήκα ως μόνιμος.. άρα την πάτησα! ΉΛΠΙΖΑ ότι ως δόκιμος θα υπάρχει κάποια προστασία ως προς τα καθήκοντα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ekse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 07, 2023 11:26 am

Re: ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;;;;

Δημοσίευσηαπό Ekse » Παρ Απρ 21, 2023 9:18 pm

Τι ειδικότητα είστε;

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;;;;

Δημοσίευσηαπό stressed » Παρ Απρ 28, 2023 5:47 pm

Ekse έγραψε:Τι ειδικότητα είστε;

ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, γιατί αν ήμουν π.χ. ΠΕ Πληροφορικής ή Νομικής θα την γλύτωνα; :P

georpapad
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 9:36 am

Re: ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ- ΓΙΝΕΤΕ;;;;

Δημοσίευσηαπό georpapad » Σάβ Απρ 29, 2023 4:58 pm

Ε ναι, πολύ πιθανό να τη γλυτώνατε. Τον Πληροφορικό και το Νομικό θα χρειαστεί να του αιτιολογίσουν γραπτώς το λόγο που θα κληθεί να κάνει κάτι τέτοιο και, αν το κάνουν, θα είναι σε βάθος 6μηνου.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες