2κ/2019 προσφυγή στον ΣΤΕ

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

2κ/2019 προσφυγή στον ΣΤΕ

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Σάβ Αύγ 21, 2021 4:06 pm

Καλησπέρα,
Έμαθα τις τελευταίες μέρες ότι η προσφυγή για την 2κ/2019 που έγινε πέρυσι έβγαλε απόφαση για την αντισυνταγματικότητα της προκήρυξης.ξερει κανείς τι γίνεται τώρα ??έχω θέση αλλού και δεν θέλω να φύγω με τον φόβο ότι θα ακυρώσουν την 2κ εντελώς και θα μας διώξουν....(θελω όμως να πάω στη θέση )

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: 2κ/2019 προσφυγή στον ΣΤΕ

Δημοσίευσηαπό theod75 » Σάβ Αύγ 28, 2021 11:23 am

sylviagr15 έγραψε:Καλησπέρα,
Έμαθα τις τελευταίες μέρες ότι η προσφυγή για την 2κ/2019 που έγινε πέρυσι έβγαλε απόφαση για την αντισυνταγματικότητα της προκήρυξης.ξερει κανείς τι γίνεται τώρα ??έχω θέση αλλού και δεν θέλω να φύγω με τον φόβο ότι θα ακυρώσουν την 2κ εντελώς και θα μας διώξουν....(θελω όμως να πάω στη θέση )

Δεν καταργήται η προκύρηξη, αλλα θα αλλάξουν τα αποτελέσματα, λογικά θα βγούν νέοι πίνακες χωρίς να μετράει η ειδική εμπειρία στη μοριοδότηση. Αν έχεις κάνει χρήση της ειδικής εμπειρίας καλό είναι να μεινεις στη θεση που είσαι μέχρι να ανακοινωθουν οι νεοι πίνακες

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: 2κ/2019 προσφυγή στον ΣΤΕ

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Σάβ Αύγ 28, 2021 9:43 pm

Κι αν με καλέσουν να πάω τι θα κάνω ??ήδη οι ΔΕ και ΤΕ δουλεύουν και εμάς τους ΠΕ υποτίθεται θα μας καλέσουν από μέρα σε μέρα να υποβάλουμε δικαιολογητικά μιας που το ΦΕΚ έχει βγει. Μπορώ να πριφασιστω ότι λόγω αναμονής του τι θα γίνει δεν θα πάω να ορκιστώ ??

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: 2κ/2019 προσφυγή στον ΣΤΕ

Δημοσίευσηαπό theod75 » Κυρ Αύγ 29, 2021 12:07 pm

sylviagr15 έγραψε:Κι αν με καλέσουν να πάω τι θα κάνω ??ήδη οι ΔΕ και ΤΕ δουλεύουν και εμάς τους ΠΕ υποτίθεται θα μας καλέσουν από μέρα σε μέρα να υποβάλουμε δικαιολογητικά μιας που το ΦΕΚ έχει βγει. Μπορώ να πριφασιστω ότι λόγω αναμονής του τι θα γίνει δεν θα πάω να ορκιστώ ??

πιθανότατα θα αργήσουν να σας καλέσουν θα περιμένουν την απόφαση του ΣΤΕ νομίζω, όπως είναι λογικό. Αν σε καλέσουν να ζητήσεις παράταση οπωσδήποτε, μη βρεθείς χωρίς δουλειά, μέχρι να ξεκαθαριστεί η κατάσταση. συμβουλέψου και κανένα δικηγόρο


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες