Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
fatseas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 11:19 am

Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό fatseas » Τρί Φεβ 02, 2021 10:33 am

καλησπερα στην ομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση , στο φεκ με τις ειδικοτητες τον ΕΠΟΠ ΣΞ λεει

Απολυτήριο Γενικού Λυκείου ή πτυχίο επαγγελματικής ειδικότητας, εκπαίδευσης και κατάρτισης Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ.) είτε άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, της ημεδαπής ή της αλλοδαπής.

κάποιος που έχει απολυτήριο και πτυχίο από επαλ να καταθέτει και τα δύο ή μόνο το ένα?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τρί Φεβ 02, 2021 4:24 pm

fatseas έγραψε:καλησπερα στην ομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση , στο φεκ με τις ειδικοτητες τον ΕΠΟΠ ΣΞ λεει

Απολυτήριο Γενικού Λυκείου ή πτυχίο επαγγελματικής ειδικότητας, εκπαίδευσης και κατάρτισης Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ.) είτε άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, της ημεδαπής ή της αλλοδαπής.

κάποιος που έχει απολυτήριο και πτυχίο από επαλ να καταθέτει και τα δύο ή μόνο το ένα?



Το γράφει ξεκάθαρα αρχηγέ απολυτήριο Ή πτυχίο.

fatseas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 11:19 am

Re: Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό fatseas » Τετ Φεβ 03, 2021 10:12 am

dionisis1925 έγραψε:
fatseas έγραψε:καλησπερα στην ομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση , στο φεκ με τις ειδικοτητες τον ΕΠΟΠ ΣΞ λεει

Απολυτήριο Γενικού Λυκείου ή πτυχίο επαγγελματικής ειδικότητας, εκπαίδευσης και κατάρτισης Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ.) είτε άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, της ημεδαπής ή της αλλοδαπής.

κάποιος που έχει απολυτήριο και πτυχίο από επαλ να καταθέτει και τα δύο ή μόνο το ένα?



Το γράφει ξεκάθαρα αρχηγέ απολυτήριο Ή πτυχίο.



λέει γενικού λυκείου ενώ εγώ έχω από επαλ για αυτό στο λέω μήπως υπάρξει θέμα

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τετ Φεβ 03, 2021 4:18 pm

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

Το αναφέρει ξεκάθαρα σε απλά ελληνικά , άμα δεν έχεις απολυτήριο από Γενικό λύκειο θα πρέπει να έχεις πτυχίο από ΕΠΑΛ της αντίστοιχης ειδικότητας.

Αν και πάλι δεν κατάλαβες, όταν βγει η προκήρυξη τράβα σε έναν δικηγόρο να σου συμπληρώσει τα δικαιολογητικά, πως θα ζήσουν και αυτοί οι άνθρωποι.

fatseas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 11:19 am

Re: Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό fatseas » Τετ Φεβ 03, 2021 10:26 pm

dionisis1925 έγραψε:Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

Το αναφέρει ξεκάθαρα σε απλά ελληνικά , άμα δεν έχεις απολυτήριο από Γενικό λύκειο θα πρέπει να έχεις πτυχίο από ΕΠΑΛ της αντίστοιχης ειδικότητας.

Αν και πάλι δεν κατάλαβες, όταν βγει η προκήρυξη τράβα σε έναν δικηγόρο να σου συμπληρώσει τα δικαιολογητικά, πως θα ζήσουν και αυτοί οι άνθρωποι.



και άμα δεν έχω το αντίστοιχο πτυχίο?
γιατί τόσο επιθετικός μαζί μου?

fatseas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 11:19 am

Re: Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό fatseas » Πέμ Φεβ 04, 2021 11:15 am

το είτε άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, της ημεδαπής ή της αλλοδαπής.
τι σημαινει?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Προκυρηξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Φεβ 04, 2021 2:02 pm

Δεν μπορείς να δηλώσεις την συγκεκριμένη ειδικότητα.

Δεν είμαι επιθετικός , καλή τύχη όταν βγει.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες