νέος πιθανόν διορισμός εκτός υγείας

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: νέος πιθανόν διορισμός εκτός υγείας

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Πέμ Νοέμ 12, 2020 12:43 pm

daredevil έγραψε:έτσι είναι . αναγκαστικά κάνουν χαρτιά για διορισμό για να έχουν ένα μεροκάματο. σαν ΔΕ ή ΤΕ ? επίσης οταν σου λένε ότι το πτυχίο που έχεις για ανώτερη κατηγορία δεν αναγνωρίζεται στον φορά που έχεις , τι κανει παραμένεις σε ένα φορέα που δεν πρόκειται να εξελιχθείς ? και έχεις ένα πτυχίο για κορνίζα? και ξερω τον καημό να μην έχεις δουλειά ή να έχεις ένα πτυχίο και να το έχεις κρεμασμένο …
καθώς έτσι ξεκίνησα και εγώ ,. κόλλησα εδώ μέσα... γιατί παλαιά δεν είχε μνημόνιά και υπήρχαν δουλειές.


Υπομονή, εγώ πιστεύω κάτι θα γίνει, τουλάχιστον είσαι μέσα, ενώ άλλοι προσπαθούν να μπουν δημόσιο και είναι εξαιρετικά δύσκολο ειδικά σήμερα αυτό...εγώ πιστεύω θα σε αφήσουν κάποια στιγμή, εννοείται φυσικά αν είχες βύσμα θα το είχες ήδη καταφέρει, δυστυχώς έτσι λειτουργούν τα πράγματα και όσο κι αν έχουν δυσκολέψει τα κάθε είδους ρουσφέτια, συνεχίζουν να γίνονται.....όχι τώρα να έχεις βρει θέση σε άλλο φορέα και να προσπαθούν να σε κρατήσουν με το ζόρι από εμμονή, γιατί απ' όσο τουλάχιστον εσύ ο ίδιος λες η δουλειά που κάνεις δεν είναι αναντικατάστατη, απλά σου σπάνε τον τσαμπουκά για κάποιο λόγο, ή έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται εμένα...

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: νέος πιθανόν διορισμός εκτός υγείας

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Απρ 17, 2022 12:08 pm

κατάφερα και πέρασα σε διαγωνισμό με ΑΣΕΠ σε υπηρεσία εκτός υγείας ..
προσέξτε την ισχύει για τους υγειονομικούς :
--
. Αρ. 66 Ν. 4722/2020: «Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής,
συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου
Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των
λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή σε κύκλους κινητικότητας του Ενιαίου
Συστήματος Κινητικότητας του ν. 4440/2016 (Α` 224) για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο
χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή απόφαση των
Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας».
5. Αρ. 67 του ν. 4886/2022: «...Στους εργαζόμενους, στους οποίους έχει επιβληθεί το μέτρο της αναστολής άσκησης καθηκόντων
και μέχρι την άρση αυτού δεν επιτρέπεται η διενέργεια οποιασδήποτε υπηρεσιακής μεταβολής, η άσκηση ή η χορήγηση άδειας
για την άσκηση ιδιωτικού έργου με αμοιβή, καθώς και η χορήγηση πάσης φύσεως αδειών. Στους εργαζόμενους αυτούς, για το
χρονικό διάστημα που τελούν σε αναστολή, ισχύουν οι περιορισμοί και τα ασυμβίβαστα σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.»
----
μου φαίνεται μονόδρομος η νέα υπηρεσία. Ποια η γνώμη σας?


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης