3κ 2020 μόρια για διορισμό

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Τετ Δεκ 15, 2021 11:51 am

Κάποιος μας κάνει πλάκα.... Αναρτήθηκαν οριστικά ΔΕ

Darkstar10
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2021 10:12 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Darkstar10 » Τετ Δεκ 15, 2021 12:18 pm

Εκδόθηκαν σήμερα τα οριστικά ΔΕ.

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Τετ Δεκ 15, 2021 2:47 pm

Lefi έγραψε:Κάποιος μας κάνει πλάκα.... Αναρτήθηκαν οριστικά ΔΕ


Eίδες πόση αξία έχουν οι προβλέψεις στο κόσμο που ζούμε; :D

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Δεκ 15, 2021 6:14 pm

αυτό βλέπω και εγώ. ούτε γραφείο στοιχημάτων δεν τα πιάνει αυτά τα ποσοστά. ούτε τις προβλέψεις.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Δεκ 15, 2021 6:48 pm

καλή επιτυχία στους υπόλοιπους . ΠΕ . και καλή αρχη στους ΤΕ και ΔΕ

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Τετ Δεκ 15, 2021 7:18 pm

hitch591 έγραψε:
Lefi έγραψε:Κάποιος μας κάνει πλάκα.... Αναρτήθηκαν οριστικά ΔΕ


Eίδες πόση αξία έχουν οι προβλέψεις στο κόσμο που ζούμε; :D


:lol: :lol: :lol: Ε δεν μπορεί... κάποια στιγμή θα βγουν και τα δικά μας... Καλή Χρονιά, είπαμε;;;; :D :D :D

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Πέμ Δεκ 16, 2021 7:37 am

Lefi έγραψε:
hitch591 έγραψε:
Lefi έγραψε:Κάποιος μας κάνει πλάκα.... Αναρτήθηκαν οριστικά ΔΕ


Eίδες πόση αξία έχουν οι προβλέψεις στο κόσμο που ζούμε; :D


:lol: :lol: :lol: Ε δεν μπορεί... κάποια στιγμή θα βγουν και τα δικά μας... Καλή Χρονιά, είπαμε;;;; :D :D :D


Kαλημέρα. Φυσικά! Με το νόμο των πιθανοτήτων θα βγουν κάποια στιγμή. Και μετά θ' αρχίσει νέα αγωνία και νέο καθήκον αναζήτησης των δημοσιεύσεων στο Εθνικό Τυπογραφείο, Διαύγεια, ΦΕΚ διορισμού, κ.λπ... Πάντα υπάρχει το επόμενο σασπένς σε κάτι γα να σου κρατάει το ενδιαφέρον 8) :lol:

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Δεκ 16, 2021 9:05 am

Σημαντική αλλαγή στη δε θέση διοικητικού για Αθήνα. Στις 2 πρώτες θέσεις για τον κωδικό με εμπειρία, διοριστέα είναι κάποια που της αναγνωρίστηκαν 5 επιπλέον μήνες εμπειρίας, σε σχέση με τα προσωρινά όπου της είχαν αναγνωριστεί μόνο79. Το ίδιο άτομο στα προσωρινά της 3Κ/2021 για υπ. Εξωτερικών εμφανίζεται στη 2133 θέση γιατί δεν του αναγνωρίζεται καθόλου εμπειρία. Ενώ στη δεύτερη θέση πάλι, στην 3Κ/2020 στα οριστικά εννοώ, εμφανίστηκε άτομο που ήταν στα προσωρινά στην εκατοστή κάτι θέση χωρίς ούτε έναν μήνα εμπειρίας, και εδώ στα οριστικά του αναγνωρίστηκαν 84 μήνες. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες αποκλίσεις. Τα προσωρινά τα εξετάζουν τίποτα αδαείς που δεν ξέρουν τι τους γίνεται και μόνο αν γίνει κάποια ένσταση πάει για την επιτροπή συμβούλων να αποτανθεί? Υπάρχει τόσο υποκειμενική αξιολόγηση κριτηρίων ώστε να γίνονται τέτοια λάθη? Χάνεται η εμπιστοσύνη στην αντικειμενικότητα της κρίσης του ασεπ, όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον....και με τίποτα δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση εκείνης που φαίνεται διοριστέα αρχικά στα προσωρινά και αίφνης στα οριατικά πάει δυο θέσεις κάτω, λόγω τέτοιας κραυγαλέας διαφοράς μορίων των δύο προτασσομένων συνυποψηφίων της συγκριτικά με τα προσωρινά αποτελέσματα. Είναι σύνηθες κτ τέτοιο? :roll:

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Πέμ Δεκ 16, 2021 3:06 pm

Δε γνωρίζω για τη συμμετοχή των συγκεκριμένων ατόμων σε άλλη προκήρυξη για να κάνω συσχετισμό των αποτελεσμάτων.. Η αλήθεια βέβαια είναι οτι παρατήρησα και εγώ τις αποκλίσεις στα μόρια κ είδα ότι προκύπτουν από διαφορές στην προσμέτρηση εμπειρίας.

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Πέμ Δεκ 16, 2021 4:20 pm

evi44 έγραψε:Σημαντική αλλαγή στη δε θέση διοικητικού για Αθήνα. Στις 2 πρώτες θέσεις για τον κωδικό με εμπειρία, διοριστέα είναι κάποια που της αναγνωρίστηκαν 5 επιπλέον μήνες εμπειρίας, σε σχέση με τα προσωρινά όπου της είχαν αναγνωριστεί μόνο79. Το ίδιο άτομο στα προσωρινά της 3Κ/2021 για υπ. Εξωτερικών εμφανίζεται στη 2133 θέση γιατί δεν του αναγνωρίζεται καθόλου εμπειρία. Ενώ στη δεύτερη θέση πάλι, στην 3Κ/2020 στα οριστικά εννοώ, εμφανίστηκε άτομο που ήταν στα προσωρινά στην εκατοστή κάτι θέση χωρίς ούτε έναν μήνα εμπειρίας, και εδώ στα οριστικά του αναγνωρίστηκαν 84 μήνες. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες αποκλίσεις. Τα προσωρινά τα εξετάζουν τίποτα αδαείς που δεν ξέρουν τι τους γίνεται και μόνο αν γίνει κάποια ένσταση πάει για την επιτροπή συμβούλων να αποτανθεί? Υπάρχει τόσο υποκειμενική αξιολόγηση κριτηρίων ώστε να γίνονται τέτοια λάθη? Χάνεται η εμπιστοσύνη στην αντικειμενικότητα της κρίσης του ασεπ, όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον....και με τίποτα δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση εκείνης που φαίνεται διοριστέα αρχικά στα προσωρινά και αίφνης στα οριατικά πάει δυο θέσεις κάτω, λόγω τέτοιας κραυγαλέας διαφοράς μορίων των δύο προτασσομένων συνυποψηφίων της συγκριτικά με τα προσωρινά αποτελέσματα. Είναι σύνηθες κτ τέτοιο? :roll:


Δυστυχώς το ασεπ με την εμπειρία δεν τηρεί καμία αντικειμενικότητα....το έχω παρατηρήσει και εγώ...ούτε διασταύρωση κωδικων του εφκα κάνει, ούτε ζητάει κάποιο αποδεικτικό για την εμπειρία, ακόμη και στην εξειδικευμένη. Στηρίζεται στην υπεύθυνη δήλωση του υποψηφίου, οπότε ότι δηλώσεις είσαι.....ειδικά για διοικητικές θέσεις δεν έχουν κανένα κριτήριο, και πωλητής κρεάτων να ήσουν, σε περνάνε για υπάλληλο γραφεϊου.....κατα τα άλλα θέλουν συναφή εμπειρία.....

AngelaLar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 3:43 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό AngelaLar » Σάβ Δεκ 18, 2021 3:39 am

Είμαι διοριστεα κι εγώ στα προσωρινά ΠΕ κτηνιάτρων .Τυχαίνει να είμαι σε Σοχ αυτή τη στιγμή .Ένας μόνιμος συνάδελφός μου γνωρίζει στο υπουργείο έναν άλλο συνάδελφο κτηνιατρο.Του τηλεφώνησε πριν λίγες ημέρες για να ρωτήσει για εμάς που άργησαν τα οριστικά μας .Σύμφωνα με δικές του πληροφορίες τα οριστικά θα βγουνε μάλλον Φεβρουάριο και θα μας καλέσουν είπε μετά το Πάσχα. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύουν οι πληροφορίες τοτ αυτές αλλά σκέφτηκα να σας τις μεταφέρω και ειδομεν

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Σάβ Δεκ 18, 2021 10:00 am

AngelaLar έγραψε:Είμαι διοριστεα κι εγώ στα προσωρινά ΠΕ κτηνιάτρων .Τυχαίνει να είμαι σε Σοχ αυτή τη στιγμή .Ένας μόνιμος συνάδελφός μου γνωρίζει στο υπουργείο έναν άλλο συνάδελφο κτηνιατρο.Του τηλεφώνησε πριν λίγες ημέρες για να ρωτήσει για εμάς που άργησαν τα οριστικά μας .Σύμφωνα με δικές του πληροφορίες τα οριστικά θα βγουνε μάλλον Φεβρουάριο και θα μας καλέσουν είπε μετά το Πάσχα. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύουν οι πληροφορίες τοτ αυτές αλλά σκέφτηκα να σας τις μεταφέρω και ειδομεν


Καλή σας μέρα και ευχαριστώ. Στο ίδιο μήκος κλίμακος κι εγώ. Διοριστέος ΠΕ Διοικητικού/Οικονομικού, σε ΣΟΧ προς το παρόν αλλά και διοριστέος σε άλλη προκήρυξη Κ, την οποία και προτιμώ. Δυστυχώς η συγκεκριμένη προκήρυξη έχει αργήσει υπερβολικά πολύ και ο καθένας δικαιούται να κάνει τους δικούς του προγραμματισμούς και να επιλέξει αυτό που κρίνει καλύτερο από πλευράς συγκυρίας αλλά και φήμης φορέα. Σας εύχομαι καλή επιτυχία οποτεδήποτε εκδοθούν. Δυστυχώς η αγωνία είναι σύμφυτη μ’ αυτού του τύπου τις προκηρύξεις.

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Σάβ Δεκ 18, 2021 2:43 pm

AngelaLar έγραψε:Είμαι διοριστεα κι εγώ στα προσωρινά ΠΕ κτηνιάτρων .Τυχαίνει να είμαι σε Σοχ αυτή τη στιγμή .Ένας μόνιμος συνάδελφός μου γνωρίζει στο υπουργείο έναν άλλο συνάδελφο κτηνιατρο.Του τηλεφώνησε πριν λίγες ημέρες για να ρωτήσει για εμάς που άργησαν τα οριστικά μας .Σύμφωνα με δικές του πληροφορίες τα οριστικά θα βγουνε μάλλον Φεβρουάριο και θα μας καλέσουν είπε μετά το Πάσχα. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύουν οι πληροφορίες τοτ αυτές αλλά σκέφτηκα να σας τις μεταφέρω και ειδομεν

Πολύ ενδιαφέρον. Σας ευχαριστούμε!

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Δεκ 18, 2021 3:21 pm

Είναι αυτό που μου είχαν πει και λέω μάλλον ισχύει δεν ισχύει ότι τα αποτελέσματα θα βγαίνανε με το νέο έτος στο τέλος του χειμώνα απλά είχαμε μπερδευτεί με τους ε.δ.ε. και δεν μας λέγανε για τους δ.ε. και τους καφέ ε και τελικά βγήκαν τα τ.ε.ι. δ.ε. πιο πρώτα οπότε τα άλλα πιθανόν να βγουν το Φλεβάρη όπως σας είπα ναι λοιπόν Καλή επιτυχία άντε και οπλιστείτε με υπομονή

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Δεκ 19, 2021 10:33 am

Κατηγορία Προσωπικού Κατάσταση Αριθμός Θέσεων Αριθμός Αιτήσεων
Π.Ε. (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) 8ο Στάδιο - Εξέταση Ενστάσεων προς έκδοση Οριστικών Αποτελεσμάτων
Τ.Ε. (Τεχνολογικής Εκπαίδευσης) 9ο Στάδιο - Έκδοση Οριστικών Αποτελεσμάτων
Δ.Ε. (Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης) 9ο Στάδιο - Έκδοση Οριστικών Αποτελεσμάτων


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες