Καταγγελία κατά ΑΣΕΠ....

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Καταγγελία κατά ΑΣΕΠ....

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Δεκ 30, 2018 12:36 pm

Στην προκήρυξη 10Κ/2017 πέτυχα στην ΜΟΝΑΔΙΚΉ θέση ΔΕ εργασίας που με αξιολόγησαν και που ήταν η ΔΕΎΤΕΡΗ θέση επιλογής μου, παρόλο που είχα δηλώσει και άλλες θέσεις όπου περίπου στις μισές ΔΕΝ μου έλειπε κάποιο προσόν ώστε να μην αξιολογηθώ καν συμπεριλαμβανομένου ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΏΤΗΣ ΠΡΟΤΊΜΗΣΗΣ μου...Στην Ά θέση προτίμησης μου κανονικά πετύχαινα διότι βάσει και των ΑΣΕΠ κανονισμών περνάω τον επιτυχόντα για 1.4 βαθμούς...Μα όμως ΔΕΝ αξιολογήθηκα όπως και σε άλλες που ΔΕΝ μου έλειπε κάποιο προσόν,ούτε είχα κάνει κάποιο λάθος στην ηλεκτρονική μου αίτηση......Βέβαια είχα δηλώσει και θέσεις που απαιτούσαν ειδική εμπειρία που ΔΕΝ είχα μα που τις έβαλα ΌΛΕΣ στο τέλος γιατί ήξερα εκ των προτέρων ότι δεν θα αξιολογηθώ(Και δεν με ενδιέφεραν άλλωστε..)...
Επειδή είμαι επιτυχών στην μοναδική θέση που αξιολογήθηκα και ΔΕΝ μπορώ ούτε αίτηση θεραπείας να κάνω' υπάρχει τρόπος να καταγγείλω το λάθος αυτό του ΑΣΕΠ ;;;Θέλω να το κυνηγήσω ρε παιδιά, γιατί δημιουργούνται προηγούμενα με αυτό που έγινε.......

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Καταγγελία κατά ΑΣΕΠ....

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Κυρ Δεκ 30, 2018 2:30 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Στην προκήρυξη 10Κ/2017 πέτυχα στην ΜΟΝΑΔΙΚΉ θέση ΔΕ εργασίας που με αξιολόγησαν και που ήταν η ΔΕΎΤΕΡΗ θέση επιλογής μου, παρόλο που είχα δηλώσει και άλλες θέσεις όπου περίπου στις μισές ΔΕΝ μου έλειπε κάποιο προσόν ώστε να μην αξιολογηθώ καν συμπεριλαμβανομένου ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΏΤΗΣ ΠΡΟΤΊΜΗΣΗΣ μου...Στην Ά θέση προτίμησης μου κανονικά πετύχαινα διότι βάσει και των ΑΣΕΠ κανονισμών περνάω τον επιτυχόντα για 1.4 βαθμούς...Μα όμως ΔΕΝ αξιολογήθηκα όπως και σε άλλες που ΔΕΝ μου έλειπε κάποιο προσόν,ούτε είχα κάνει κάποιο λάθος στην ηλεκτρονική μου αίτηση......Βέβαια είχα δηλώσει και θέσεις που απαιτούσαν ειδική εμπειρία που ΔΕΝ είχα μα που τις έβαλα ΌΛΕΣ στο τέλος γιατί ήξερα εκ των προτέρων ότι δεν θα αξιολογηθώ(Και δεν με ενδιέφεραν άλλωστε..)...
Επειδή είμαι επιτυχών στην μοναδική θέση που αξιολογήθηκα και ΔΕΝ μπορώ ούτε αίτηση θεραπείας να κάνω' υπάρχει τρόπος να καταγγείλω το λάθος αυτό του ΑΣΕΠ ;;;Θέλω να το κυνηγήσω ρε παιδιά, γιατί δημιουργούνται προηγούμενα με αυτό που έγινε.......

Μπάκα κούρασες όλο το φόρουμ με την περίπτωση σου. Ας έκανες ένσταση να σου απαντούσαν. Τι περιμένεις να σου κάνουμε εμείς. Το ΑΣΕΠ απ'οτι ξέρω είναι τυπικό κάτι λάθος θα έκανες ή σου έλειπε κάποιο προσόν.
Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με τα αποτελέσματα βρες δικηγόρο,πλήρωσε τον και θα βρεις το δίκιο σου (αν εχεις). Με το να σπαμμαρεις σε κάθε thread ένα σωρό αοριστίες δεν θα γίνει τίποτα.

Mr.Green
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Κυρ Δεκ 30, 2018 4:51 pm

Επειδή έχεις γράψει κι αλλού ότι είσαι ήδη μόνιμος Δημόσιος Υπάλληλος, παλιότερα είχες κάνει ΣΟΧ στη ΔΕΗ και γενικότερα έχεις τα μόρια και παίζεις μπάλα στο Δημόσιο όσο λίγοι εδώ μέσα, γράψε τους κανονικότατα! Δεν αξίζεις για πάρτη τους!!! Μείνε εκεί που είσαι και μην το κουνήσεις ρούπι!!! Καλή χρονιά, με υγεία και χαρά!!! :D :D :D

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Δεκ 30, 2018 5:42 pm

Mr.Green έγραψε:Επειδή έχεις γράψει κι αλλού ότι είσαι ήδη μόνιμος Δημόσιος Υπάλληλος, παλιότερα είχες κάνει ΣΟΧ στη ΔΕΗ και γενικότερα έχεις τα μόρια και παίζεις μπάλα στο Δημόσιο όσο λίγοι εδώ μέσα, γράψε τους κανονικότατα! Δεν αξίζεις για πάρτη τους!!! Μείνε εκεί που είσαι και μην το κουνήσεις ρούπι!!! Καλή χρονιά, με υγεία και χαρά!!! :D :D :D

Καλή χρονιά με υγεία και χαρά ΚΑΙ σε εσένα...Ευχαριστώ ειλικρινά και εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο...
ΥΓ
Δεν είναι τόσο το άδικο που με πνίγει αλλά το γεγονός ότι κάποιοι άλλοι θέλουν να "πατήσουν" απάνω στην πρόσληψη μου για να ακυρώσουν έναν ΑΣΕΠ κανονισμό(Βλέπε βεβαιώσεις αναγγελίας που έχουν προέλθει από δευτεροβάθμιους τίτλους σπουδών) και πολύ φοβάμαι τι πρόκειται να κάνει ο ΑΣΕΠ από πλευράς του εναντίον μου.......

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Δεκ 30, 2018 8:38 pm

Από αύριο' Αθήνα επιστρέφω από άδεια....Όποιος θέλει με βρίσκει προσωπικά να του δείξω και την αίτηση μου και τα υπόλοιπα χαρτιά μου....Όχι γιατί επιδιώκω με αγωνία να αλλάξει κάτι(Που δύσκολα πλέον γίνεται ) αλλά τουλάχιστον να διαπιστώσει ο όποιος άπιστος Θωμάς την ορθότητα των λεγόμενων μου πριν με προσβάλει ...ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΎΣ......

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Φεβ 01, 2019 11:34 am

Κλείνω ΟΡΙΣΤΙΚΆ αυτό το θέμα επισημαίνοντας όμως ότι ΔΕΝ θα κάνω καν αίτηση θεραπείας γιατί ΔΕΝ με συμφέρει......Προσανατολίζομαι στο να κινηθώ απευθείας ΝΟΜΙΚΆ(Εκτός και αν προκύψει κάτι καλύτερο στα επαγγελματικά μου στο άμεσο μέλλον) ......ΤΈΛΟΣ...

Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης