βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
sifos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 6:13 pm

βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό sifos » Δευ Δεκ 24, 2018 9:38 pm

καλησπερα,εκανα αιτηση στο επικουρικο για φυλακας ,η βεβαιωση στρατολογικης καταστασης θα εκανε 5 μερες να βγει απο τα κεπ, ετσι επισυναψα την βεβαιωση αιτηματος στρατολογικης καταστασης απο τα κεπ,που ανεγραφε και τον αριθμο πρωτοκολου.θα εχω καποιο προβλημα?στη προσωρινη κατασταση που εχει βγει ειμαι 2ος εκει που εχω επιλεξει και θα ειναι κριμα.το χαρτι το εχω τωρα στα χερια μου.δεν ειναι αδυναμια υπηρεσιας να μου παρεχει εμπροθεσμα το χαρτι,οποτε δεν πρεπει να το δεχτουν?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Δεκ 25, 2018 3:45 pm

sifos έγραψε:καλησπερα,εκανα αιτηση στο επικουρικο για φυλακας ,η βεβαιωση στρατολογικης καταστασης θα εκανε 5 μερες να βγει απο τα κεπ, ετσι επισυναψα την βεβαιωση αιτηματος στρατολογικης καταστασης απο τα κεπ,που ανεγραφε και τον αριθμο πρωτοκολου.θα εχω καποιο προβλημα?στη προσωρινη κατασταση που εχει βγει ειμαι 2ος εκει που εχω επιλεξει και θα ειναι κριμα.το χαρτι το εχω τωρα στα χερια μου.δεν ειναι αδυναμια υπηρεσιας να μου παρεχει εμπροθεσμα το χαρτι,οποτε δεν πρεπει να το δεχτουν?

Θα έπρεπε από την αρχή να πήγαινες σε στρατολογικό γραφείο και θα στο έδιναν άμεσα.Τα ΚΕΠ πάντα αργούν για έγγραφα άλλων υπηρεσιών.Πάρε τηλ. την ΥΠΕ που έκανες αίτηση να σου πούν αν υπάρχει περίπτωση να το δεχτούν ή όχι.Μόνο αυτοί θα σου απαντήσουν με βεβαιότητα.

sifos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 6:13 pm

Re: βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό sifos » Τρί Δεκ 25, 2018 10:58 pm

ξερεις μηπως που μπορω τα τηλ τους.εννοω που να ψαξω.στον ασεπ?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Δεκ 25, 2018 11:22 pm

sifos έγραψε:ξερεις μηπως που μπορω τα τηλ τους.εννοω που να ψαξω.στον ασεπ?

Έχουν ιστοσελίδα όλες οι ΥΠΕ όπου αναφέρουν και τα τηλ. τους.Σε ποιά ανήκεις?

sifos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 6:13 pm

Re: βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό sifos » Τρί Δεκ 25, 2018 11:26 pm

το βρηκα το τηλεφωνο.για την στρατολογικη υπηρεσια δεν με ενημερωσαν απο τα κεπ οτι βγαινουν την ιδια μερα.μου ειπαν απλα οτι αυτα τα χαρτια θελουν χρονο

sifos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 6:13 pm

Re: βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό sifos » Τετ Δεκ 26, 2018 12:04 am

επισης η συγκεκριμενη υπαλληλος μου ειπε οτι δε νομιζει να υπαρχει καποιο προβλημα.αντε βγαλε ακρη

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: βεβαιωση στρατολογικης καταστασης

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Δεκ 26, 2018 8:30 am

sifos έγραψε:επισης η συγκεκριμενη υπαλληλος μου ειπε οτι δε νομιζει να υπαρχει καποιο προβλημα.αντε βγαλε ακρη

Εγώ ξέρω ότι αυθημερόν δίνεται το χαρτί αυτό στα στρατολογικά γραφεία.Ίσως να ήθελε κάπου να δικαιολογηθεί η υπάλληλος του ΚΕΠ.Επίσης, δε μπορεί να κάνει εκτίμηση αυτή για το τί θα δεχτεί η ΥΠΕ και τί όχι.Οι ΥΠΕ ζήτησαν κάτι συγκεκριμένο και μπορεί και να σουν πούν ότι η προθεσμία ήταν μεγάλη από 15 Νοεμβρίου έως 9 Δεκεμβρίου και μέσα σ' αυτή υπήρχε το χρονικό περιθώριο να μαζέψουν όλοι τα χαρτιά τους.Όπως και να 'χει όμως η ΥΠΕ θα σου απαντήσει στο ερώτημά σου.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες