Εμπειρία πριν τη λήψη του πτυχίου

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
linaaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2018 8:54 am

Εμπειρία πριν τη λήψη του πτυχίου

Δημοσίευσηαπό linaaa » Σάβ Δεκ 22, 2018 9:07 pm

Καλησπέρα σε όλους,
Έχω πτυχίο λογιστικής ΤΕΙ από το 2001 και εμπειρία ως υπάλληλος γραφείου ως το 2016 όπου δεν ξαναδούλεψα.
Το 2017 έχω πάρει το πτυχίο του Οικονομικού πανεπιστημίου (ΑΕΙ),θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω
την προϋπηρεσία που έχω ως υπάλληλος γραφείου η οποία είναι πριν τη λήψη του πτυχίου για θέσεις ΠΕ.
Γνωρίζω ότι οι προκηρύξεις αναφέρουν μετά το βασικό τίτλο λαμβάνεται υπόψιν η εμπειρία απλά κάπου διάβασα ότι
αν έχει αποκτηθεί η εμπειρία μετά τη λήψη ενός πτυχίου π.χ του Τει που έχω τότε μπορεί κάποιος να τη χρησιμοποιήσει
και στο άλλο πτυχίο.
Εύχομαι κάποιος να γνωρίζει από προσωπική εμπειρία και να με διαφωτίσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Εμπειρία πριν τη λήψη του πτυχίου

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Σάβ Ιαν 19, 2019 11:23 am

linaaa έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,
Έχω πτυχίο λογιστικής ΤΕΙ από το 2001 και εμπειρία ως υπάλληλος γραφείου ως το 2016 όπου δεν ξαναδούλεψα.
Το 2017 έχω πάρει το πτυχίο του Οικονομικού πανεπιστημίου (ΑΕΙ),θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω
την προϋπηρεσία που έχω ως υπάλληλος γραφείου η οποία είναι πριν τη λήψη του πτυχίου για θέσεις ΠΕ.
Γνωρίζω ότι οι προκηρύξεις αναφέρουν μετά το βασικό τίτλο λαμβάνεται υπόψιν η εμπειρία απλά κάπου διάβασα ότι
αν έχει αποκτηθεί η εμπειρία μετά τη λήψη ενός πτυχίου π.χ του Τει που έχω τότε μπορεί κάποιος να τη χρησιμοποιήσει
και στο άλλο πτυχίο.
Εύχομαι κάποιος να γνωρίζει από προσωπική εμπειρία και να με διαφωτίσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Όταν βγεί προκήρυξη κάνε τα χαρτια σου ως ΠΕ βάλε και την εμπειρία ως υπάλληλος γραφείου που είχες πιο πρίν και άσε το ΑΣΕΠ να κρίνει.

linaaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2018 8:54 am

Re: Εμπειρία πριν τη λήψη του πτυχίου

Δημοσίευσηαπό linaaa » Παρ Ιαν 25, 2019 3:56 pm

Αυτό έκανα έβαλα την προϋπηρεσία που είχα πρίν το πτυχίο του ΑΕΙ και ο φορέας δεν μου την μέτρησε.
Έχω κάνει ένσταση στο ΑΣΕΠ γιαυτό το λόγο και περιμένω την απάντηση για να ξέρω τι ισχύει τελικά.

fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

Re: Εμπειρία πριν τη λήψη του πτυχίου

Δημοσίευσηαπό fanmor » Σάβ Μαρ 09, 2019 11:10 am

linaaa έγραψε:Αυτό έκανα έβαλα την προϋπηρεσία που είχα πρίν το πτυχίο του ΑΕΙ και ο φορέας δεν μου την μέτρησε.
Έχω κάνει ένσταση στο ΑΣΕΠ γιαυτό το λόγο και περιμένω την απάντηση για να ξέρω τι ισχύει τελικά.


η εμπειρια πιάνεται μετα το καθε πτυχίο. το λεει ξεκάθαρα η καθε προκήρυξη. και ετσι ειναι και το λογικο!


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες