Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Κυρ Ιαν 06, 2019 2:13 pm

Επειδή κάποιοι που γράφετε εδώ, έχετε περάσει ως επικουρικοί, όπως γράφετε αλλού, για πείτε μας τώρα αν είναι τελικά καλή η προκήρυξη που επίκειται? Πρέπει κι εσείς να μονιμοποιηθείτε? Συμφωνείτε ή επιμένετε στα αρχικά σας σχόλια περί στημένων διαγωνισμών κτλ που γράφατε? Σφουγγάρι όλα τώρα, έτσι?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό melimeli » Κυρ Ιαν 06, 2019 5:06 pm

Mr.Green έγραψε:Επειδή κάποιοι που γράφετε εδώ, έχετε περάσει ως επικουρικοί, όπως γράφετε αλλού, για πείτε μας τώρα αν είναι τελικά καλή η προκήρυξη που επίκειται? Πρέπει κι εσείς να μονιμοποιηθείτε? Συμφωνείτε ή επιμένετε στα αρχικά σας σχόλια περί στημένων διαγωνισμών κτλ που γράφατε? Σφουγγάρι όλα τώρα, έτσι?


Εγώ επιμένω σ' αυτό που έλεγα. Θα δημιουργηθεί κακό προηγούμενο αν βγει αυτή η προκήρυξη με αυτόν τον τρόπο.
Αλλά μην μπερδεύεσαι... Το να έχεις 1 μήνα προυπηρεσία όπως θα έχουμε εμείς όταν βγει η προκήρυξη, ήτοι 20 μόρια παραπάνω απ' αυτά που θα είχα αν δεν έμπαινα ως επικουρικός, δεν πρόκειται να σου δώσει τη θέση. Γιατί πολύ απλά δεν περνάς τα μόρια του διδακτορικού (400). Αυτή η προκήρυξη είναι γι' αυτούς που είναι επικουρικοί από το '13-'14, αυτοί ωφελούνται.
Οπότε τι προτείνεις, να απορρίψουμε τη θέση για να μη μας επιτίθεσαι?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Ιαν 06, 2019 5:21 pm

Mr.Green έγραψε:Επειδή κάποιοι που γράφετε εδώ, έχετε περάσει ως επικουρικοί, όπως γράφετε αλλού, για πείτε μας τώρα αν είναι τελικά καλή η προκήρυξη που επίκειται? Πρέπει κι εσείς να μονιμοποιηθείτε? Συμφωνείτε ή επιμένετε στα αρχικά σας σχόλια περί στημένων διαγωνισμών κτλ που γράφατε? Σφουγγάρι όλα τώρα, έτσι?

Αναμενόμενο το ειρωνικό σχόλιό σου. Ας σου απαντήσω εγώ για αρχή. Λες οι απόψεις ενήλικων ανθρώπων να αλλάζουν εν μία νυκτί? Φυσικά και δεν πρέπει ούτε αυτοί ούτε εμείς ούτε κανένας να μονιμοποιηθεί με αυτό τον τρόπο. Και ποιός σου είπε ότι εμείς δεν ξέρουμε τί υπογράφουμε? Όποιος έχει προσόντα να διαγωνιστεί ισότιμα με όλους μέσω ΑΣΕΠ κι αν προηγείται στα μόρια να διοριστεί. Αλλιώς να καταργήσουμε τον ΑΣΕΠ και να μονιμοποιούνται οι συμβασιούχοι της κάθε υπηρεσίας.... Όσο για το σφουγγάρι κράτα το δικό σου και συνέχισε να παρακολουθείς τις συζητήσεις μας στο forum!

klaountios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 11:24 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό klaountios » Κυρ Ιαν 06, 2019 5:28 pm

Τι εννοεις ? επειδη προσωπικα εχω περασει κι απο επικουρικος, προκυρηξεις που ειναι φωτογραφικες και προσβαλουν το αισθημα δικαιου ειναι ανεπιτρεπτες.....η δικαιολογια οτι οι' καημενοι' επικουρικοι πρεπει να μονιμοποιηθουν επειδη καλυπτουν παγιες και διαρκεις αναγκες ειναι μια μπαρουφα και πονηρη δικαιολογια! και αλλου αυτα..Στη θεση του οποιουδηποτε επικουρικου μολις τελειωνει η συμβαση του μπορει να παει αλλος με την ιδια ειδικοτητα εφοσον πληρει τα κριτηρια....οταν οι¨" καημενοι"επικουρικοι δουλευουν με συνεχομενες παρανομες ανανεουμενες συμβασεις,καποιοι αλλοι εχουν περισσοτερα τυπικα προσοντα απ αυτους βαση ασεπ και ειναι στην ανεργια....να τηρηθει ο νομος !!οταν οι επικουρικοι δεν πληρωνοταν γιατι το ελεγκτικο συνεδριο δεν ενεκρινε τις μισθοδοσιες τους λογω παρανομων ανανεουμενων συμβασεων συνεχομενων ,κανεις απ αυτουσ δεν εφευγε ,δεν τους κρατουσε με το ζορι καποιος! αλλα αποσκοπουν στην μετατροπη των συμβασεων τους σε αοριστου ..φυσικα με την ανοχη και κακη διαχειρηση του υπουργειου ..Και το τονιζω το θεμα δεν ειναι κομματικο ειναι ακρως και εξοχως δημοκρατικο και αξιοκρατικο....λοιπον αλλου αυτα.......

tzomatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2018 10:10 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό tzomatzi » Κυρ Ιαν 06, 2019 7:25 pm

Μάλιστα το γεγονός ότι πρόκειται για συνειδητή πολιτική του υπουργείου που εμπορεύεται την ανθρώπινη αγωνία για μόνιμη εργασία δημιουργώντας πελατολόγιο καθώς εμπαίζει και ακυρώνει θεσμούς, καταπατεί με πλάγια μέσα το Σύνταγμα και καταργεί κάθε έννοια αξιοκρατίας και δημοκρατίας (ναι και δημοκρατίας γιατί αυτά θυμίζουν άλλα καθεστώτα και όχι δυτικού τύπου δημοκρατίες), φαίνεται από το γεγονός ότι ήδη κλείνει το μάτι και σε άλλες κατηγορίες συμβασιούχων για αντίστοιχες ρυθμίσεις στο μέλλον...

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Ιαν 07, 2019 8:28 am

Mr.Green έγραψε:Επειδή κάποιοι που γράφετε εδώ, έχετε περάσει ως επικουρικοί, όπως γράφετε αλλού, για πείτε μας τώρα αν είναι τελικά καλή η προκήρυξη που επίκειται? Πρέπει κι εσείς να μονιμοποιηθείτε? Συμφωνείτε ή επιμένετε στα αρχικά σας σχόλια περί στημένων διαγωνισμών κτλ που γράφατε? Σφουγγάρι όλα τώρα, έτσι?

Καλημέρα!!Εδώ στην κατακαημένη χώρα ετούτη για το προσωπικό συμφέρον που πολλές φορές είναι ενάντια στο αντίστοιχο συλλογικό ,για το βόλεμα και την καλοπέραση' ξεπουλιούνται συνειδήσεις', αυτό που λες δεν θα γινόταν;;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Ιαν 07, 2019 9:45 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
Mr.Green έγραψε:Επειδή κάποιοι που γράφετε εδώ, έχετε περάσει ως επικουρικοί, όπως γράφετε αλλού, για πείτε μας τώρα αν είναι τελικά καλή η προκήρυξη που επίκειται? Πρέπει κι εσείς να μονιμοποιηθείτε? Συμφωνείτε ή επιμένετε στα αρχικά σας σχόλια περί στημένων διαγωνισμών κτλ που γράφατε? Σφουγγάρι όλα τώρα, έτσι?

Καλημέρα!!Εδώ στην κατακαημένη χώρα ετούτη για το προσωπικό συμφέρον που πολλές φορές είναι ενάντια στο αντίστοιχο συλλογικό ,για το βόλεμα και την καλοπέραση' ξεπουλιούνται συνειδήσεις', αυτό που λες δεν θα γινόταν;;

Κύριε Μπάκα κοιτάξτε σας παρακαλώ τις πιο πάνω απαντήσεις τη δικιά μου και του/της melimeli και αφήστε την επιλεκτική ανάγνωση δημοσιεύσεων και τις αυθαίρετες κρίσεις.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Ιαν 07, 2019 10:49 am

Αυτό που είπα κι αυτό που ισχύει είναι το εξής και είναι σαφέστατο:
α) Διαφωνώ με μία διαδικασία, αλλά συμμετέχω, καθώς ποτέ δεν ξέρεις...
β) Όσο δεν με καλούν, μιλάω για στημένους διαγωνισμούς και για εξυπηρέτηση κομματικού στρατού.
γ) Μόλις με καλέσουν, έχω αγωνία αν θα έρθει το συστημένο και πόσα θα λάβω καθαρά και αν έχω λιγότερες κρατήσεις από τους μόνιμους και επίδομα νοσοκομειακό κτλ.
δ) Δεν συμφωνώ με την επικείμενη προκήρυξη, γιατί μόλις βγει, μετά από 2-3 μήνες που θα στείλω χαρτιά, θα έχω μόνο 40-60 μόρια παραπάνω από κάποιον συνάδελφο και δεν μπορώ να "κλέψω" τη θέση. Προσφεύγω όμως όπου κρίνω και παρακινώ και άλλους, μήπως "τρενάρω" τη διαδικασία κανένα χρόνο κι έχω τότε 240 μόρια παραπάνω (σαν ένα μεταπτυχιακό και τρεις γλώσσες)!
ε) Όταν θα λήξει η σύμβασή μου μετά από 24 μήνες και ας διαφωνώ και κοροϊδεύω εξαρχής, δεν θα αφήσω τη θέση μου σε άλλον από τους πίνακες, αλλά θα παρακαλώ και θα πιέζω από πριν έξι μήνες για την ανανέωσή της, που προβλέπεται, όπως προβλέπονταν και στους προηγούμενους (που μπήκαν από το 2013 και ανανεώθηκαν το 2014 - με υπογραφή Κυριάκου Μητσοτάκη- και ξανά-ανανεώνονταν κάθε χρόνο μέχρι το 2020). Μάλιστα αν μάθω ότι δεν με ανανεώνουν, θα μείνω στη θέση μου με ασφαλιστικά μέτρα, τα οποία και εύκολα θα κερδίσω, καθώς υπάρχει το δεδικασμένο όλων των προηγούμενων.
στ) Μόλις μετά από 4-5 χρόνια ξαναβγεί προκήρυξη "φωτογραφική" για επικουρικό, θα σφυρίζω αδιάφορα και θα διαμαρτύρομαι δήθεν, αλλά θα συμμετέχω κανονικότατα στην προκήρυξη.
ζ) Όταν με το καλό μπω μόνιμος στο Δημόσιο, θα λέω σε συγγενείς, φίλους και σε συνεργάτες ότι μπήκα "με το σπαθί μου", μέσω ΑΣΕΠ και δεν έχω ανάγκη κανένα! Και θα διεκδικώ το επίδομα προϊσταμένου, θα πιέζω να μην έχω κάρτα, να μου αναγνωριστούν τα κλιμάκια της προϋπηρεσίας κτλ! Αθάνατος Έλληνας!!!
Καλή σταδιοδρομία σας εύχομαι από βάθους καρδίας! Με υγεία πάνω από όλα... :D :D :D

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιαν 07, 2019 11:43 am

Mr.Green έγραψε:Αυτό που είπα κι αυτό που ισχύει είναι το εξής και είναι σαφέστατο:
α) Διαφωνώ με μία διαδικασία, αλλά συμμετέχω, καθώς ποτέ δεν ξέρεις...
β) Όσο δεν με καλούν, μιλάω για στημένους διαγωνισμούς και για εξυπηρέτηση κομματικού στρατού.
γ) Μόλις με καλέσουν, έχω αγωνία αν θα έρθει το συστημένο και πόσα θα λάβω καθαρά και αν έχω λιγότερες κρατήσεις από τους μόνιμους και επίδομα νοσοκομειακό κτλ.
δ) Δεν συμφωνώ με την επικείμενη προκήρυξη, γιατί μόλις βγει, μετά από 2-3 μήνες που θα στείλω χαρτιά, θα έχω μόνο 40-60 μόρια παραπάνω από κάποιον συνάδελφο και δεν μπορώ να "κλέψω" τη θέση. Προσφεύγω όμως όπου κρίνω και παρακινώ και άλλους, μήπως "τρενάρω" τη διαδικασία κανένα χρόνο κι έχω τότε 240 μόρια παραπάνω (σαν ένα μεταπτυχιακό και τρεις γλώσσες)!
ε) Όταν θα λήξει η σύμβασή μου μετά από 24 μήνες και ας διαφωνώ και κοροϊδεύω εξαρχής, δεν θα αφήσω τη θέση μου σε άλλον από τους πίνακες, αλλά θα παρακαλώ και θα πιέζω από πριν έξι μήνες για την ανανέωσή της, που προβλέπεται, όπως προβλέπονταν και στους προηγούμενους (που μπήκαν από το 2013 και ανανεώθηκαν το 2014 - με υπογραφή Κυριάκου Μητσοτάκη- και ξανά-ανανεώνονταν κάθε χρόνο μέχρι το 2020). Μάλιστα αν μάθω ότι δεν με ανανεώνουν, θα μείνω στη θέση μου με ασφαλιστικά μέτρα, τα οποία και εύκολα θα κερδίσω, καθώς υπάρχει το δεδικασμένο όλων των προηγούμενων.
στ) Μόλις μετά από 4-5 χρόνια ξαναβγεί προκήρυξη "φωτογραφική" για επικουρικό, θα σφυρίζω αδιάφορα και θα διαμαρτύρομαι δήθεν, αλλά θα συμμετέχω κανονικότατα στην προκήρυξη.
ζ) Όταν με το καλό μπω μόνιμος στο Δημόσιο, θα λέω σε συγγενείς, φίλους και σε συνεργάτες ότι μπήκα "με το σπαθί μου", μέσω ΑΣΕΠ και δεν έχω ανάγκη κανένα! Και θα διεκδικώ το επίδομα προϊσταμένου, θα πιέζω να μην έχω κάρτα, να μου αναγνωριστούν τα κλιμάκια της προϋπηρεσίας κτλ! Αθάνατος Έλληνας!!!
Καλή σταδιοδρομία σας εύχομαι από βάθους καρδίας! Με υγεία πάνω από όλα... :D :D :D



Μάλιστα! Αυτά είναι αυτά που θα έκανες εσύ φαντάζομαι αν ήσουν στη θέση μας γιατί μια χαρά συμμετείχες στη διαδικασία των επικουρικών, και αυτό φαίνεται από τις δημοσιεύσεις σου. Δόξα τω Θεώ, το φόρουμ είναι δημόσιο και τα γραπτά μένουν! Μια χαρά συμμετείχες "καθώς ποτέ δεν ξέρεις..." και "όσο δε με καλούν..."
Οπότε μη μας κάνεις τον έξυπνο και ηθικό.
Όταν μπεις με το καλό, που το εύχομαι, στείλε μας σκαναρισμένη την απόρριψη της σύμβασή σου καθώς "διαφωνείς με τη διαδικασία" και ζήτα να πληρώνεσαι λιγότερα γιατί είσαι υπεράνω και δε σε νοιάζει πόσα θα λάβεις καθαρά...
Παρόλα αυτά, η σύμβαση που υπέγραψα εγώ προσωπικά σήμερα είναι διετής. Ξέρω τι υπέγραψα. Και θα το ξαναπώ, αυτή η καινούργια πατέντα με τις προκηρύξεις με την ειδική προϋπηρεσία πρέπει να σταματήσει γιατί είναι ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ, τέλος!
Καλή χρονιά και σε 'σένα! :wink:

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Ιαν 07, 2019 1:11 pm

melimeli έγραψε:
Mr.Green έγραψε:Αυτό που είπα κι αυτό που ισχύει είναι το εξής και είναι σαφέστατο:
α) Διαφωνώ με μία διαδικασία, αλλά συμμετέχω, καθώς ποτέ δεν ξέρεις...
β) Όσο δεν με καλούν, μιλάω για στημένους διαγωνισμούς και για εξυπηρέτηση κομματικού στρατού.
γ) Μόλις με καλέσουν, έχω αγωνία αν θα έρθει το συστημένο και πόσα θα λάβω καθαρά και αν έχω λιγότερες κρατήσεις από τους μόνιμους και επίδομα νοσοκομειακό κτλ.
δ) Δεν συμφωνώ με την επικείμενη προκήρυξη, γιατί μόλις βγει, μετά από 2-3 μήνες που θα στείλω χαρτιά, θα έχω μόνο 40-60 μόρια παραπάνω από κάποιον συνάδελφο και δεν μπορώ να "κλέψω" τη θέση. Προσφεύγω όμως όπου κρίνω και παρακινώ και άλλους, μήπως "τρενάρω" τη διαδικασία κανένα χρόνο κι έχω τότε 240 μόρια παραπάνω (σαν ένα μεταπτυχιακό και τρεις γλώσσες)!
ε) Όταν θα λήξει η σύμβασή μου μετά από 24 μήνες και ας διαφωνώ και κοροϊδεύω εξαρχής, δεν θα αφήσω τη θέση μου σε άλλον από τους πίνακες, αλλά θα παρακαλώ και θα πιέζω από πριν έξι μήνες για την ανανέωσή της, που προβλέπεται, όπως προβλέπονταν και στους προηγούμενους (που μπήκαν από το 2013 και ανανεώθηκαν το 2014 - με υπογραφή Κυριάκου Μητσοτάκη- και ξανά-ανανεώνονταν κάθε χρόνο μέχρι το 2020). Μάλιστα αν μάθω ότι δεν με ανανεώνουν, θα μείνω στη θέση μου με ασφαλιστικά μέτρα, τα οποία και εύκολα θα κερδίσω, καθώς υπάρχει το δεδικασμένο όλων των προηγούμενων.
στ) Μόλις μετά από 4-5 χρόνια ξαναβγεί προκήρυξη "φωτογραφική" για επικουρικό, θα σφυρίζω αδιάφορα και θα διαμαρτύρομαι δήθεν, αλλά θα συμμετέχω κανονικότατα στην προκήρυξη.
ζ) Όταν με το καλό μπω μόνιμος στο Δημόσιο, θα λέω σε συγγενείς, φίλους και σε συνεργάτες ότι μπήκα "με το σπαθί μου", μέσω ΑΣΕΠ και δεν έχω ανάγκη κανένα! Και θα διεκδικώ το επίδομα προϊσταμένου, θα πιέζω να μην έχω κάρτα, να μου αναγνωριστούν τα κλιμάκια της προϋπηρεσίας κτλ! Αθάνατος Έλληνας!!!
Καλή σταδιοδρομία σας εύχομαι από βάθους καρδίας! Με υγεία πάνω από όλα... :D :D :D



Μάλιστα! Αυτά είναι αυτά που θα έκανες εσύ φαντάζομαι αν ήσουν στη θέση μας γιατί μια χαρά συμμετείχες στη διαδικασία των επικουρικών, και αυτό φαίνεται από τις δημοσιεύσεις σου. Δόξα τω Θεώ, το φόρουμ είναι δημόσιο και τα γραπτά μένουν! Μια χαρά συμμετείχες "καθώς ποτέ δεν ξέρεις..." και "όσο δε με καλούν..."
Οπότε μη μας κάνεις τον έξυπνο και ηθικό.
Όταν μπεις με το καλό, που το εύχομαι, στείλε μας σκαναρισμένη την απόρριψη της σύμβασή σου καθώς "διαφωνείς με τη διαδικασία" και ζήτα να πληρώνεσαι λιγότερα γιατί είσαι υπεράνω και δε σε νοιάζει πόσα θα λάβεις καθαρά...
Παρόλα αυτά, η σύμβαση που υπέγραψα εγώ προσωπικά σήμερα είναι διετής. Ξέρω τι υπέγραψα. Και θα το ξαναπώ, αυτή η καινούργια πατέντα με τις προκηρύξεις με την ειδική προϋπηρεσία πρέπει να σταματήσει γιατί είναι ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ, τέλος!
Καλή χρονιά και σε 'σένα! :wink:

Προσυπογράφω!!Mr Green σου εύχομαι να μπείς κι εσύ σύντομα να σου φύγει το παράπονο και οι ιδέες για άτομα που δεν γνωρίζεις.Γιατί αυτό είναι το πρόβλημά σου τελικά.Ότι δεν σε πήραν στη σύμβαση ώστε να περιμένεις κι εσύ αργότερα μια φωτογραφική προκήρυξη για τον εαυτό σου.Μην ξεχνάς όμως ότι αυτό είναι μόνο μια σύμβαση και λήγει.Κι επίσης, θα δούμε όλοι στην πορεία ότι αυτό θα καταργηθεί και ο καθένας με τη λήξη του θα φεύγει.Αυτοί που ενδεχομένως μονιμοποιηθούν είναι οι πρώτοι, αν κι εγώ προσωπικά και γι' αυτούς αμφιβάλλω αν θα το καταφέρουν στο τέλος.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Ιαν 07, 2019 1:28 pm

Λυπάμαι πραγματικά που ορισμένοι καταλαβαίνουν εσφαλμένα και αντιπαρατίθενται χωρίς λόγο.
Και δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω την μη αποδοχή μου, διότι προσελήφθην από τους πρώτους, από την αρχική διαδικασία του καλοκαιριού...
Απλά μέχρι να βγει η προκήρυξη μπορεί να έχω και 100-150 μόρια παραπάνω. Θα δούμε...

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιαν 07, 2019 2:12 pm

Mr.Green έγραψε:Λυπάμαι πραγματικά που ορισμένοι καταλαβαίνουν εσφαλμένα και αντιπαρατίθενται χωρίς λόγο.
Και δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω την μη αποδοχή μου, διότι προσελήφθην από τους πρώτους, από την αρχική διαδικασία του καλοκαιριού...
Απλά μέχρι να βγει η προκήρυξη μπορεί να έχω και 100-150 μόρια παραπάνω. Θα δούμε...


Ας καγχάσω... Παραθέτω το ποστ του φίλτατου στο θέμα "ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΓΙΑΤΡΩΝ"
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Δεκ 17, 2018 7:47 pm
Όσοι μπήκαν-μπήκαν! Οι υπόλοιποι θα αναμένουμε! Κατά λάθος μπορεί να μπει και κανένας απ' έξω.
Για ανανεώσεις το ξέρουμε ότι είναι θέσεις "καβάτζα". Δύο χρόνια+Δύο+Δύο κτλ. Και με 20 μόρια το μήνα επιπλέον μοριοδότηση, κάντε τους υπολογισμούς σας.
Θα τους μονιμοποιήσουν όπως και να έχει! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Το έγραφε και στο ΦΕΚ της προκήρυξης με bold γράμματα για συμμετοχή σε διαγωνισμούς μονίμων κτλ!!!
Για τους άλλους...καλές γιορτές!!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Και το αφήνω στην κρίση όσων το διαβάσουν. Δεν έχω όρεξη για άλλες αντιπαραθέσεις. Το ποιος λέει άλλα τη μια και άλλα την άλλη φαίνεται...

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Ιαν 07, 2019 5:23 pm

Την αλήθεια προφανώς και τη γνωρίζει ο καθένας για τον εαυτό του και δεν επιδέχεται αμφισβήτηση.
Όπως και το γιατί επιλέγει μια συγκεκριμένη στιγμή να μη συντηρήσει ψευδαισθήσεις στους αναμένοντες...
(Είναι σωστό πχ να με παίρνουν κάθε λίγο υποψήφιοι να με ρωτάνε αν έχουμε ζητήσει κι άλλους επικουρικούς? Ή μπορεί και να είναι στους ήδη εξασφαλισμένους και στην επερχόμενη προκήρυξη.)
Το κακό είναι ότι θα έρθουν συνάδελφοι με μεγάλη πίεση (με 2-3 χρόνια ανεργία κτλ...) κάτι που εγώ δεν έχω νιώσει ποτέ τα τελευταία 20 χρόνια και με τους οποίους θα πρέπει να συνεργαστώ!!! Καταδικασμένο το Δημόσιο...!!!

klaountios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 11:24 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό klaountios » Δευ Ιαν 07, 2019 10:23 pm

Καταρχειν εχετε νομιζω οι περισσοτεροι που γραφετε εδω μεσα παρανοησει ενα βασικο πραγμα!!!Αυτη η ειδικη μοριοδοτηση ¨¨αν τελικα ισχυσει ¨"θα ισχυει μονο για την επερχομενη προκυρηξη που αφορα επικουρικους που ανανεωσαν συνεχομενες συμβασεις απο παλια..δηλαδη απο 2013,2014,σ αυτους αναφερεται περισσοτερο γιατι με την ανοησια θα ελεγα εγω των κυβερνησεων,τοτε της Ν.Δ και μετεπειτα του Σ.Υ.Ρ.Ι.Ζ.Α,τους ανανεωσαν λογω μνημονιακων δεσμευσεων και παγωματος των προσληψεων μονιμου προσωπικου συνεχομενα τις συμβασεις...καποιοι απο τους επικουρικους βρηκαν ευκαιρεια και ισως να χουν δικαιο σ αυτο και κανοντας καποιες νομικες κινησεις διεκδικουν την μετατροπη τουςε σε αοριστου..
1)ισως επωφελουνται οσοι εχουν γενικοτερα κανει στο παρελθον συμβασεις
2)το υπυργειο εγλωβιστηκε γιατι εκβιαζεται απ τους παλιους συνεχομενους επικουρικους για ευρωπαικη προσφυγη και με την συγκυρια των εκλογων προσπαθει να μη χαλασει χατηρι.
3)επ ουδενη ομως οπως και να χει εξαιτειας των πολιτικων και αναφερομαι και στους προηγουμενους δεν πρεπει να βγει τετοιου ειδους φωτογραφικη προκυρυξη για αυτονοητους λογους...
4)Αυταπατωνται οσοι νομιζουν οτι μπαινοντας τωρα σαν επικουρικοι στο μελλον θα χουν τετοια μεταχειρηση...
και τελος συμφωνω για να μαι δικαιος..(αφου με υπαιτιοτητα των εκαστοτε υπουργων υγειας)διαιωνιστηκε αυτη η κατασταση των παρατασιουχων να δωθει καποια λυση στο θεμα τους...αλλα ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ εισ βαρος των αλλων υποψηφιων...να βρουν μια χρυση τομη...
Καταλαβατε κυριοι και κυριες καινουριοι επικουρικοι?

mpoum
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2018 12:50 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό mpoum » Δευ Ιαν 07, 2019 11:14 pm

Παιδια να ρωτησω κατι. Οι οικογενειακες καταστασεις που βαζουμε ως δικαιολογητικα δεν μπορουν να ειναι απο το συστημα ERMIS?? Ή πιανουν μονο του ΚΕΠ; Το εχει κανει καποιος;;;


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες