ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Vhmg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 12:50 am

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Vhmg » Τρί Οκτ 16, 2018 12:32 pm

Παιδιά τελικά θα κάνουμε προσφυγή ομαδικά ή ο καθένας μόνος του; Εχετε ψάξει για δικηγόρο που να μπορεί να χειριστεί το συγκεκριμένο θέμα και να έχει προϋπηρεσία σε θέματα διοικητικά και συγκεκριμένα ΑΣΕΠ;

Δεν βλέπω τίποτα στο φορουμ για αυτό το θέμα.

lin11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 10:02 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό lin11 » Τρί Οκτ 16, 2018 2:26 pm

kali2511 έγραψε:
Jasmin έγραψε:Καλησπέρα σας,
Συμμετείχα στην προκήρυξη 1Κ και κατά τα οριστικά αποτελέσματα μου αφαιρέθηκε το 1 μεταπτυχιακό και επίσης όλη η πρϋπηρεσία μου με αποτέλεσμα να βρίσκομαι εκτός. Δεν αθροίζονται τα δύο μεταπτυχιακό στο ίδιο αντικείμενο? 200 το πρώτο και 60 το δεύτερο? Και πώς ξαφνικά αφαιρείται όλη η προϋπηρεσία στα οριστικά παρόλο που δνε ήμουν διοριστέα? Ελέγχονται όλων των υποψηφίων και γιατί μηδενίστηκε? Σημειωτέον υπήρχε και διοικητική γραμματιακή προϋπηρεσία.

Lill21 που έχεις εμπειρία και οι υπόλοιποι, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αίτηση θεραπείας. Τελικά χρειάζεται παράβολο, να υποβληθεί ιδιοχείρως ή ταχυδρομικά ή μέσω δικηγόρου? Επίσης έχει κάποιο αποτέλεσμα? Υπάρχει κάποιο πρότυπο?

Σας ευχαριστώ πολύ


Πιθανολογώ πως όταν καταβαραθρωθήκαμε όλοι οι πάνω από εσένα, ανέβηκες σε θέση διορισμού, οπότε και σου κόψανε κι εσένα συνάφειες και προϋπηρεσία. Μην ψάχνεις λογική. Για την αίτηση θεραπείας δεν χάνεις τίποτε. Καλό είναι να την καταθέσεις μέσω δικηγόρου αν θέλεις να έχει κάποιες ελπίδες, έστω και για αναπλήρωση κάποια στιγμή.



Επειδη ειμαι στους διοριστεους δεν εχω ασχοληθει. ενω ο καθενας μπορει να την γραψει, ο δικηγορος μπορει τα ιδια πραγματα νατα θεμελιωσει καλυτερα. χωρις να θελω να προσβαλλω συναδερφους, ισως το καλυτερο να ψαξετε δικηγορο με εμπειρια στη λειτουργια τπυ ασεπ γιατι ειναι δυσκολο ζητημα και πολυ σημαντικο για τη ζωη σας. Πρεπει να ξερει η τουλαχιστον να ψαξει πολυ την λειτουργια του ασεπ. Σε καθε περιπτωση, καλο ειναι νασυλλεγετε κ εσεις πληροφοριες για τη λειτουργια του ασεπ (πχ δε ηξερα οτι μπορει να επανεξετασει τα παντα μετα την αιτηση θεραπειας, ακομη κ για αυτα που δεν εχουν εκφραστει παραπονα). Ενας εμπειρος δικηγορος θα ξερει αν εχει νοημα να κανετε αιτηση θεραπειας η οχι. Οσο για την αμοιβη, ενω δεν ειναι παντα ενδεικτικη της ικανοτητας του δικηγορου, μπορει ενας δικηγορος να νομιζει οτι θα ναι "ευκολη" δουλεια, γιατι ευλογως πιυ να φαμταστει κανεις το μπαχαλο που επικρατει στη διαδικασια!!! Θα πρεπεθ να εντοπισει πιο "μπαχαλο" ειναι φυσιολογικο και που ξεπεραστηκε το "νομιμο" μπαχαλο. Αυτο θελει πολυ προσεκτικη εξεταση της υποθεσης.

GMarG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2018 12:24 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό GMarG » Τρί Οκτ 16, 2018 4:09 pm

lin11 έγραψε:
kali2511 έγραψε:
Jasmin έγραψε:Καλησπέρα σας,
Συμμετείχα στην προκήρυξη 1Κ και κατά τα οριστικά αποτελέσματα μου αφαιρέθηκε το 1 μεταπτυχιακό και επίσης όλη η πρϋπηρεσία μου με αποτέλεσμα να βρίσκομαι εκτός. Δεν αθροίζονται τα δύο μεταπτυχιακό στο ίδιο αντικείμενο? 200 το πρώτο και 60 το δεύτερο? Και πώς ξαφνικά αφαιρείται όλη η προϋπηρεσία στα οριστικά παρόλο που δνε ήμουν διοριστέα? Ελέγχονται όλων των υποψηφίων και γιατί μηδενίστηκε? Σημειωτέον υπήρχε και διοικητική γραμματιακή προϋπηρεσία.

Lill21 που έχεις εμπειρία και οι υπόλοιποι, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αίτηση θεραπείας. Τελικά χρειάζεται παράβολο, να υποβληθεί ιδιοχείρως ή ταχυδρομικά ή μέσω δικηγόρου? Επίσης έχει κάποιο αποτέλεσμα? Υπάρχει κάποιο πρότυπο?

Σας ευχαριστώ πολύ


Πιθανολογώ πως όταν καταβαραθρωθήκαμε όλοι οι πάνω από εσένα, ανέβηκες σε θέση διορισμού, οπότε και σου κόψανε κι εσένα συνάφειες και προϋπηρεσία. Μην ψάχνεις λογική. Για την αίτηση θεραπείας δεν χάνεις τίποτε. Καλό είναι να την καταθέσεις μέσω δικηγόρου αν θέλεις να έχει κάποιες ελπίδες, έστω και για αναπλήρωση κάποια στιγμή.



Επειδη ειμαι στους διοριστεους δεν εχω ασχοληθει. ενω ο καθενας μπορει να την γραψει, ο δικηγορος μπορει τα ιδια πραγματα νατα θεμελιωσει καλυτερα. χωρις να θελω να προσβαλλω συναδερφους, ισως το καλυτερο να ψαξετε δικηγορο με εμπειρια στη λειτουργια τπυ ασεπ γιατι ειναι δυσκολο ζητημα και πολυ σημαντικο για τη ζωη σας. Πρεπει να ξερει η τουλαχιστον να ψαξει πολυ την λειτουργια του ασεπ. Σε καθε περιπτωση, καλο ειναι νασυλλεγετε κ εσεις πληροφοριες για τη λειτουργια του ασεπ (πχ δε ηξερα οτι μπορει να επανεξετασει τα παντα μετα την αιτηση θεραπειας, ακομη κ για αυτα που δεν εχουν εκφραστει παραπονα). Ενας εμπειρος δικηγορος θα ξερει αν εχει νοημα να κανετε αιτηση θεραπειας η οχι. Οσο για την αμοιβη, ενω δεν ειναι παντα ενδεικτικη της ικανοτητας του δικηγορου, μπορει ενας δικηγορος να νομιζει οτι θα ναι "ευκολη" δουλεια, γιατι ευλογως πιυ να φαμταστει κανεις το μπαχαλο που επικρατει στη διαδικασια!!! Θα πρεπεθ να εντοπισει πιο "μπαχαλο" ειναι φυσιολογικο και που ξεπεραστηκε το "νομιμο" μπαχαλο. Αυτο θελει πολυ προσεκτικη εξεταση της υποθεσης.



Κατά τη γνώμη η αίτηση θεραπείας θα πάει στα σκουπίδια του ΑΣΕΠ ανεξάρτητα από το αν την έχει γράψει δικηγόρος ή όχι.....

GMarG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2018 12:24 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό GMarG » Τρί Οκτ 16, 2018 4:12 pm

Vhmg έγραψε:Παιδιά τελικά θα κάνουμε προσφυγή ομαδικά ή ο καθένας μόνος του; Εχετε ψάξει για δικηγόρο που να μπορεί να χειριστεί το συγκεκριμένο θέμα και να έχει προϋπηρεσία σε θέματα διοικητικά και συγκεκριμένα ΑΣΕΠ;

Δεν βλέπω τίποτα στο φορουμ για αυτό το θέμα.


Δεν αρχίζεις να ψάχνεις σιγά σιγά. Δεν το βλέπω να γίνεται κάτι ομαδικά...Έχουν "εξαφανιστεί" όλοι.

vasilis99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 6:42 am

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vasilis99 » Τρί Οκτ 16, 2018 9:15 pm

Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep

Quentin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 5:33 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Quentin » Τρί Οκτ 16, 2018 11:39 pm

vasilis99 έγραψε:Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep



Ξέρει κανείς αν αυτή η απόφαση σημαίνει πως και όσοι ΙΔΟΧ δουλεύαμε μέχρι και την Παρασκευή που εκδόθηκε το ΦΕΚ των οριστικών - οπότε και αυτομάτως έληξε η σύμβασή μας - επιστρέφουμε στη θέση μας βάσει των προσωρινών;
Ή αφορά μόνο στους τρεις αιτούντες που κέρδισαν την αίτηση αναστολής;
Η λογική λέει το 2ο, αλλά εν πάσει περιπτώσει ρωτάω.

LAS7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 11:42 am

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό LAS7 » Τετ Οκτ 17, 2018 12:12 am

vasilis99 έγραψε:Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep


Είσαι απίστευτος!! Σε ευχαριστώ πολύ για αυτά τα ευχάριστα και δίκαια νέα!!

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τετ Οκτ 17, 2018 8:41 am

Αφορά τη συνέχιση εργασία για αυτούς που ήδη δουλεύουν. Όχι για παύση των διαδικασιών.....

GMarG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2018 12:24 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό GMarG » Τετ Οκτ 17, 2018 9:44 am

vasilis99 έγραψε:Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep


Είχα αρχίσει να απογοητεύομαι!

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ritaa » Τετ Οκτ 17, 2018 10:08 am

Elli21 έγραψε:Παιδιά παρακολουθώ τη συζήτηση σας τόσο καιρό και παρόλο που δε με αφορά η συγκεκριμένη προκήρυξη σας καταλαβαίνω απόλυτα. Στη δικιά μου περίπτωση κάνανε το εξής απίθανο. Ήμουν διοριστέα με τα προσωρινά άλλης προκήρυξης πρώτη στη κατάταξη. Η συγκεκριμένη προκήρυξη ζητούσε κάποια απαραίτητα πρόσθετα κριτήρια με συγκεκριμένο κωδικό για να λάβεις μέρος. Ξαφνικά στα οριστικά αποτελέσματα με πετάξανε στους απορριπτεους με την αιτιολογία ότι δεν πληρούσα το συγκεκριμένο κωδικό. Βασιζόμενη σ'αυτο το αιτιολογικό που μου έστειλαν μετά τα οριστικά υπέβαλα αίτηση θεραπείας και επιτέλους μετά από δυόμιση περίπου μήνες σήμερα μου έστειλαν την απάντηση.
Έκαναν δεκτή την αίτηση θεραπείας μου οπότε θα ξαναμπώ στη γενική κατάταξη ωστόσο προέβησαν σε αναβαθμολογηση και ήρθαν με καινούρια αιτιολογία (ενώ η αίτηση θεραπείας είχε συγκεκριμένο σκεπτικό με βάση την απόφασή τους στα οριστικά) και μου αφαίρεσαν όλη την προϋπηρεσία μου. Επομένως με πέταξαν τόσο χαμηλά στη γενική κατάταξη οπότε και πάλι δε διορίζομαι . Δε ξέρω καν αν αυτό που έκαναν είναι νόμιμο και πραγματικά ενώ αν πήγαινα δικαστικά χωρίς αίτηση θεραπείας θα κέρδιζα όπως φάνηκε από την υπόθεση τώρα δεν ξέρω αν μπορώ να χτυπήσω δικαστικά τη καινούργια τους αιτιολογία. Έχω μόνο δύο εβδομάδες καιρό να προσφύγω δικαστικά και είμαι σε πολύ δύσκολη θέση. Έχω δικηγόρο αλλά ακόμα δεν έχω μιλήσει μαζί του μια και η απάντηση ήρθε μολις σήμερα. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους σας.


Α οκ τελικά δεν υπάρχει σωτηρία!!!!! Καλά αυτό που περίγράφεις είναι απαράδεκτο!!! Τελικά τι έκανες;;; Συμπάσχουμε απόλυτα!!!

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ritaa » Τετ Οκτ 17, 2018 10:09 am

lin11 έγραψε:
ritaa έγραψε:reinvent είσαι στους διορισθέντες;;;;

άσχετο αλλά ήθελα να σε ρωτήσω αν ενδιαφέρεσαι ακόμη να δώσεις στη Σχολή Δικαστών; Εγώ απελπίστηκα για τα καλά με αυτές τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ, που σκέφτηκα και εγώ να δώσω στο Δικαστικό. Γι αυτό σε ρωτάω. Λογικά αφού είσαι απόφοιτος Νομικής μπορεί να μη σου στέρησαν μόρια από τυχόν μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς τίτλους αν προέρχονται από το Νομικό Τμήμα.


Ritaa σορρυ που απανταω εγω αλλα επειδη βλεπω την απογοητευση σου προετοιμασου για δικαστικο, ειτε δικαιωθεις ειτε οχι με την προσφυγη σου. Μειωθηκε το ποσοστο των προφορικων κ ξερω ατομα που περασαν με την αξια τους.



Μακαρι κάπου να υπάρχει αυτή η περιβόητη αξιοκρατία και διαφάνεια... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ritaa » Τετ Οκτ 17, 2018 10:15 am

reinvent έγραψε:
ritaa έγραψε:reinvent είσαι στους διορισθέντες;;;;

άσχετο αλλά ήθελα να σε ρωτήσω αν ενδιαφέρεσαι ακόμη να δώσεις στη Σχολή Δικαστών; Εγώ απελπίστηκα για τα καλά με αυτές τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ, που σκέφτηκα και εγώ να δώσω στο Δικαστικό. Γι αυτό σε ρωτάω. Λογικά αφού είσαι απόφοιτος Νομικής μπορεί να μη σου στέρησαν μόρια από τυχόν μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς τίτλους αν προέρχονται από το Νομικό Τμήμα.


Γεια σου ritaa
Ναι, είμαι στον οριστικό πίνακα της 1Κ.
Για τη Σχολή Δικαστών δεν κατάφερα δυστυχώς να οργανώσω την προετοιμασία μου λόγω παιδιών και άλλων υποχρεώσεων. Να μην απελπίζεσαι, είσαι πολύ αξιόλογη γυναίκα και σίγουρα θα βρεθούν πολλές ευκαιρίες στον δρόμο σου. Πραγματικά σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! :) Μην το βάζεις κάτω.


Ρειβεντ συγχαρητήρια!!!!! Μπράβο! Καλή σταδιοδρομία! Σιδεροκέφαλη!
Είσαι γυναίκα;;;; Αστα και εγώ με ένα τσούρμο μωρά (μικρά-μεγάλα, έχω όλες τις ηλικιακές ομάδες) μού είναι πολύ δύσκολο να μελετήσω για τις απαιτήσεις της σχολής δικαστών. Νομίζω, όμως, ότι είναι μονόδορμος... Σε ευχαριστώ ειλικρινά για τα καλά σου λόγια. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο..

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τετ Οκτ 17, 2018 10:51 am

Quentin έγραψε:
vasilis99 έγραψε:Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep



Ξέρει κανείς αν αυτή η απόφαση σημαίνει πως και όσοι ΙΔΟΧ δουλεύαμε μέχρι και την Παρασκευή που εκδόθηκε το ΦΕΚ των οριστικών - οπότε και αυτομάτως έληξε η σύμβασή μας - επιστρέφουμε στη θέση μας βάσει των προσωρινών;
Ή αφορά μόνο στους τρεις αιτούντες που κέρδισαν την αίτηση αναστολής;
Η λογική λέει το 2ο, αλλά εν πάσει περιπτώσει ρωτάω.


Μόνο για αυτούς τους 3! Για να αναγνωριστεί και στους υπόλοιπους ΙΔΟΧ θα πρέπει να κάνουν και αυτοί την ίδια διαδικασία!

antonissifnos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 8:22 pm

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό antonissifnos » Τετ Οκτ 17, 2018 1:06 pm

Μόλις με κάλεσαν να υπογράψω επαναπρόσληψη (οπότε δεν ισχύει αυτό για τους τρεις). Παιδιά θα δικαιωθούμε. Ήταν άδικο αυτό που έγινε με την αλλαγή κατά το δοκούν των κριτηρίων και φαίνεται σταδιακά και από τις εξελίξεις...

LAS7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 11:42 am

Re: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό LAS7 » Τετ Οκτ 17, 2018 2:02 pm

antonissifnos έγραψε:Μόλις με κάλεσαν να υπογράψω επαναπρόσληψη (οπότε δεν ισχύει αυτό για τους τρεις). Παιδιά θα δικαιωθούμε. Ήταν άδικο αυτό που έγινε με την αλλαγή κατά το δοκούν των κριτηρίων και φαίνεται σταδιακά και από τις εξελίξεις...


Καλησπέρα!! Συγχαρητήρια!!


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες