Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Makis1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Makis1981 » Τρί Απρ 03, 2018 4:19 pm

Romeo1 έγραψε:
sakis198 έγραψε:Σημερα η ολομελεια του ασεπ αποφασισε την ειδικη προσμετρηση εμπειριας για τις θεσεις χωρις εμπειρια. Κινουμαστε δικαστικα.Δηλωστε συμμετοχη

Που θα δηλώσουμε συμμετοχή? Ο χρόνος πιέζει.

Και γω την ίδια απορία έχω. Ενδιαφέρομαι για την αδερφή μου. 1.358,5 στην ΔΕ και αν αφαιρεθεί διορίζεται άνετα. Έχει απολυτήριο σχεδόν 20, δεύτερο τίτλο, προφίσιενσι και ιταλικά. .....

Romeo1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Romeo1 » Τρί Απρ 03, 2018 9:29 pm

123xristos έγραψε:Γειά σας παιδιά.Εγώ και και κάποιοι ακόμα, είμαστε υπέρ μιας προσφυγής δικαστικά εναντίον της απόφασης για κάλυψη των θέσεων χωρίς εμπειρία από αυτούς με εμπειρία.Να τα λέμε εδώ μπας και κάνουμε κάτι ομαδικά για να έχουμε και περισσότερες πιθανότητες.

Εχεις διάθεση για προσφυγή? Αν πρέπει να γινει άμεσα.

Romeo1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Romeo1 » Τετ Απρ 04, 2018 1:45 am

Τελικά πόσοι είμαστε και πότε θα κάνουμε προσφυγη?

nik1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nik1982 » Τετ Απρ 04, 2018 9:27 am

Romeo1 έγραψε:Τελικά πόσοι είμαστε και πότε θα κάνουμε προσφυγη?

προσφυγες στα πληκτρολογια φιλε.
οπως τα εγραψε ενας παραπανο οτι αν εκανε συγκεντρωση εξω απο το ασεπ ουτε 20 απο δω μεσα δεν θα μαζευοντουσαν.
θελει και λεφτα και χρονο και υπομονη και εναν πολυ μεγαλο αριθμο ατομων.
εδω βγαινουν ατομα και λενε για το παραβολο των τριων ευρω.....νομιζεις υπαρχουν λεφτα για το 20αρικο της ενστανσης???
ποσο μαλλον ναμπεις στην διαδικασια να τρεξεις σε φορεις σε δικηγορους κτλ κτλ κτλ.
ρεαλιστες να,ειμαστε απλα βγαινει ενας δυο εδω μεσα γραφει προσφυγη και οσοι τσιμπησουν. αραγε θυμαμαι στην προκυρηξη της ευδαπ που εδω μεσα το 2008 γραφανε γραφανε και γραφανε προσφυγες δικαστηρια κτλ εγινε τιποτα???διοριστικαν???
παιξε με τους κανονες τους και αν εισαι τυχερος και φυσικα εχεις τα απαραιτητα χαρτια δεν σου λεω να γινεις λαμογιο και με υπομονη τοτε και αν και οποτε βγουν τα ΟΡΙΣΤΙΚΑ τοτε θα πεις με μαγκια πολεμοντας το συστημα

ersilyk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Τετ Απρ 04, 2018 11:28 am

Romeo1 έγραψε:Τελικά πόσοι είμαστε και πότε θα κάνουμε προσφυγη?

Να προτεινω κατι? Επειδη κανεις δεν εχει οικονομικη δυνατοτητα να μπει απο την αρχη στα εξοδα, γνωριζω περίπτωση που ο δικηγορος πηρε την υποθεση γυρω στα 10 ατομα εδω μπορεί ν μαζευτουν περισσότερα εργολαβικα... Αυτο βοηθαει και τους ενάγοντες να διασφαλίζουν οτι θα κυνηγηθει μέχρι τέλους η υποθεση. Δηλαδη αρχικα πηρε 50ευρω απ τον καθενα κ υπεγραψαν πως αν τελικα δικαιωθουν θα παρει απ τον καθενα τους το 20% η διαφορα βεβαια ηταν οτι αυτοι διεκδικουσαν δεδουλευμένα που μετα το εφετειο δικαιωθηκαν και αφου τα πηραν πηρε αμεσα το μεριδιο του κι ο δικηγορος.. Κ αρκετα μεγαλο, αλλα επειδη κερδισε την υποθεση.. Αλλιως δε θα παιρνε τπτ εκτος των δικαστικων εξοδων. Το μεινεκτημα εδω ειναι οτι δε θα παρεις λεφτα, θα διοριστεις, οποτε απο που θα τον πληρωσεις? Εκτος κι ο διορισμος εχει αναδρομικη ισχυ.. Εχετε υποψη παντως κ αυτη τη λυση.... Αν ο δικηγορος δει οτι υπαρχει φως στο τούνελ θα αναλαβει κ θα το τρεξει... Αν θεωρησει χαμενη την υποθεση θα θελει ν πληρωθει εξαρχης για ν ναι εξασφαλισμενος... Ο δικηγόρος εχει μεγαλη σημασια που θα πέσεις... Φιλικη συμβουλη

123xristos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό 123xristos » Παρ Απρ 06, 2018 3:30 pm

Εγώ είπα για προσφυγή όχι απλά για να το πω όπως λέει κάποιος φίλος παραπάνω..Δεν είδα συμμετοχή και το άφησα.Αν κάποιος είναι από Αθήνα και μπορεί να μιλήσει με κάποιον εργατολόγο για το κατά πόσον θα στέκει μια τέτοια προσφυγή είμαι μέσα και εγώ και 2-3 ακόμα.

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Παρ Απρ 06, 2018 6:57 pm

Δεν θα κινηθω δικαστικα και ας ειμαι εγω αυτος που ανοιξα το θεμα. Να ξερετε παντως οτι ακομα και οι πρωην συμβασιουχοι κινουνται δικαστικα. Ενημερωσα ολα τα κομματα της αντιπολιτευσης,καναλια,μιλησα με δικηγορο...Ειχα ολη τη διαθεση να κινηθω νομικα αλλα ξυπνησατε αφου βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα. Καποια στιγμη ,αργα ή γρηγορα θα φτασει η υποθεση στο Σ.Τ.Ε. θελοντας και μη. Ο καθενας ας πορευτει οπως νομιζει

Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης