«Λειτουργία Τοπικών Ομάδων Υγείας (Τ.ΟΜ.Υ.)

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: «Λειτουργία Τοπικών Ομάδων Υγείας (Τ.ΟΜ.Υ.)

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Αύγ 14, 2017 11:12 pm

mar23 έγραψε:
ap2 έγραψε:
mar23 έγραψε:

Στις οδηγίες που έχει το site αναφέρει ότι συμπληρώνεις τα δικαιολογητικά και τα επισυναπτεις. Όμως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην καρτέλα των δικαιολογητικών, άρα το συμπέρασμα λογικά είναι ότι απλά τα στέλνεις ταχυδρομικά. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Πάντως πήγα να κάνω οριστική υποβολή να δω τα μόρια μου και δεν τα βγάζει. Έκανε κάποιος στην κατηγορία πε διοικητικού οριστική υποβολή και του έβγαλε τα μόρια του;;


Δεν έκανα. Δεν ξέρω τι να δηλώσω με τις πέντε μόνο επιλογές.
Πάντως, πού λέει ότι κατά την οριστικοποίηση εμφανίζονται τα μόρια;
Επίσης, για την απόδειξη εμπειρίας τί θα στείλεις;
Δε ζητάει όλα όσα ζητάνε στο ΑΣΕΠ. Μόνο βεβαίωση ΙΚΑ, λέει, για τους μισθωτούς.


Λοιπόν μπες στην αρχική σελίδα μετά πάτα το εικονίδιο τέρμα δεξιά και εκεί που λέει πληροφορίες στο τέλος λέει κατεβάστε τον οδηγό συμπλήρωσης. Εκεί όταν το ανοίξεις θα δεις ότι στην οριστική καταχώρηση εμφανίζει τα μόρια του υποψηφίου. Αυτό αν κάποιος την έχει κάνει θα μας πει με σιγουριά αν όντως ισχύουν όσα λέει ο οδηγός.
Εγώ θα στείλω την βεβαίωση ΙΚΑ για την προϋπηρεσία και μια υπεύθυνη δήλωση του ΑΣΕΠ ώστε να δηλώσω την ειδικότητα μου που είμαι λογιστές .
Εγώ που είμαι από επαρχία θα δηλώσω τα γύρω γύρω.
Βρήκες κάπου να γίνεται επισυναψη δικαιολογητικών; Εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Ούτε να μπαίνει κάπου ο κωδικός 001.
Δεν έχουν και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας να μάθουμε τι γίνεται.


Μα η Υ/Δ λέει προς "Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού", αν θυμάμαι καλά. (Πες μου, δεν την έχω πρόχειρη). Άρα άσχετο δικαιολογητικό γι'αυτούς.
Συν του ότι δεν την αναφέρει κάπου.
Μόνο βεβαίωση ΙΚΑ για ημέρες απασχόλησης και εργοδότη γράφει. Αυτή η... τύπου ΑΣΕΠ που λέμε πρόχειρα.

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: «Λειτουργία Τοπικών Ομάδων Υγείας (Τ.ΟΜ.Υ.)

Δημοσίευσηαπό mar23 » Τρί Αύγ 15, 2017 1:31 am

Η αλήθεια είναι ότι μόνο την βεβαίωση του ΙΚΑ γράφει η προκήρυξη, αλλά για να μπορέσω κάπως να δηλώσω την προϋπηρεσία μου ως λογιστής από τον ιδιώτη θα στείλω και μία υπεύθυνη δήλωση του ΑΣΕΠ. Το μειονέκτημα της βεβαίωσης του ΙΚΑ είναι ότι δεν αναγράφει την ειδικότητα μας.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες