«Λειτουργία Τοπικών Ομάδων Υγείας (Τ.ΟΜ.Υ.)

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό leeds » Δευ Αύγ 07, 2017 12:33 pm

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου
πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης για το συγχρηματοδοτούμενο πρόγραμμα
για την αναδιάρθρωση της Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας στις Περιφέρeιες.

Ξέρει κάποιος για ωράριο Διοικητικού; Μισθός ΠΕ; Ακόμα τα 2+2 χρόνια ποιος θα τα αποφασίζει;Μετά μπορέι να συνεχιστεί το πρόγραμμα;

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: «Λειτουργία Τοπικών Ομάδων Υγείας (Τ.ΟΜ.Υ.)

Δημοσίευσηαπό georgekn » Δευ Αύγ 07, 2017 10:02 pm

leeds έγραψε:ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου

Ξέρει κάποιος για ωράριο Διοικητικού; Μισθός ΠΕ; Ακόμα τα 2+2 χρόνια ποιος θα τα αποφασίζει;Μετά μπορέι να συνεχιστεί το πρόγραμμα;

Με ΕΣΠΑ είναι , 495 καθαρά .

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Τρί Αύγ 08, 2017 12:28 am

georgekn έγραψε:

Μπορείτε να στείλετε κάποιο λινκ να το επιβεβαιώσω; Είναι πολύ λίγα, ειδικά αν εργαστείς σε άλλο μέρος από την μόνιμη κατοικία σου.

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georgekn » Τρί Αύγ 08, 2017 6:26 pm

ap2 έγραψε:
georgekn έγραψε:

Μπορείτε να στείλετε κάποιο λινκ να το επιβεβαιώσω; Είναι πολύ λίγα, ειδικά αν εργαστείς σε άλλο μέρος από την μόνιμη κατοικία σου.

Είχε πει ο υπουργός στην βουλή ότι δεν θα επιβαρυνθεί ο κρατικός Προϋπολογισμός με αυτήν την ενέργεια ( την ψηφοθηρική αλλαγή του εοππυ ) γιατί θα τρέξει το πρόγραμμα μέσω εσπα . Η λογική λέει ότι θα παίρνουν όλοι ότι και όσοι έχουν εργασθεί με εσπα 495 καθαρά . Ελπίζω να μην υλοποιηθεί γιατί είναι κρίμα για τους εργαζομένους και πραγματικά αδικία για τους ασφαλισμένους που η γραφειοκρατία θα φτάσει ταβάνι .

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Τρί Αύγ 08, 2017 9:16 pm

georgekn έγραψε:
ap2 έγραψε:
georgekn έγραψε:

Είχε πει ο υπουργός στην βουλή ότι δεν θα επιβαρυνθεί ο κρατικός Προϋπολογισμός με αυτήν την ενέργεια ( την ψηφοθηρική αλλαγή του εοππυ ) γιατί θα τρέξει το πρόγραμμα μέσω εσπα . Η λογική λέει ότι θα παίρνουν όλοι ότι και όσοι έχουν εργασθεί με εσπα 495 καθαρά . Ελπίζω να μην υλοποιηθεί γιατί είναι κρίμα για τους εργαζομένους και πραγματικά αδικία για τους ασφαλισμένους που η γραφειοκρατία θα φτάσει ταβάνι .

Εγώ αυτού του τύπου τις συμβάσεις τις φοβάμαι ως προς το κομμάτι του χρόνου πληρωμής. Οι περισσότερες - αν όχι όλες - εξ αυτών δεν πληρώνουν τακτικά, μηνιαίως, τους εργαζομένους με αποτέλεσμα να παραμένουν πολλούς μήνες απλήρωτοι με τα έξοδα διαβίωσης "να τρέχουν".
Απλά, δεν περίμενα να είναι τόσα λίγα τα χρήματα. Δηλαδή με 500€ τι σπίτι να νοικιάσεις, πώς θα ζήσεις;
Καλό θα ήταν να βγάλουν μία ανακοίνωση επ'αυτού να γνωρίζει ο κόσμος.
Αν, όμως, έχετε λινκ από κάποιο site θα ήθελα να μου το στείλετε να το δω. Έστω και για άλλες συμβάσεις τέτοιου τύπου.
Ευχαριστώ.

kryst
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kryst » Σάβ Αύγ 12, 2017 2:42 pm

Το πεδίο για την ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ενεργοποιήθηκε και είναι διαθέσιμο μετά την οριστική καταχώρηση αίτησης

τι εννοει δεν μουβγαλε τπτ μετα την οριστικη καταχωρηση

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Σάβ Αύγ 12, 2017 3:45 pm

kryst έγραψε:Το πεδίο για την ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ενεργοποιήθηκε και είναι διαθέσιμο μετά την οριστική καταχώρηση αίτησης

τι εννοει δεν μουβγαλε τπτ μετα την οριστικη καταχωρηση

Δεν το έκανα και δεν έχω απάντηση. Γενικά, το σύστημα έχει πολλά "θέματα" και ελλείψεις.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Σάβ Αύγ 12, 2017 3:52 pm

Σε άρθρα στο Ίντερνετ και σε συζητήσεις εκτός αναφέρεται ότι θα απορρίπτουν αιτήσεις για το παραμικρό και θα επιλέξουν άτομα σύμφωνα με "κομματικούς" όρους.
Πάνε οι ελπίδες μου... :(

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Αύγ 14, 2017 12:29 am

Καλησπέρα σε όλους! θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν κάποιος έχει κάνει την αίτηση. Την έχω αποθηκεύσει προσωρινά την αίτησή μου. Πως μπορείς να επισυνάψεις τα δικαιολογητικά? Δεν βλέπω να γίνεται κάπως. Έχω απλά απαριθμήσει τι θα αποστείλω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Καλή επιτυχία σε όλους!!

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Αύγ 14, 2017 12:33 am

Και κάτι ακόμα αν μπορείτε να με ενημερώσετε παρακαλώ. Έχω αποθηκεύσει την αίτησή μου προσωρινά. Μπορώ να την ακυρώσω και να δημιουργήσω νέα?

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Αύγ 14, 2017 9:56 am

mar23 έγραψε:Και κάτι ακόμα αν μπορείτε να με ενημερώσετε παρακαλώ. Έχω αποθηκεύσει την αίτησή μου προσωρινά. Μπορώ να την ακυρώσω και να δημιουργήσω νέα?

Αν δεν έχει οριστικοποιηθεί η αίτηση, δίπλα στην επεξεργασία υπάρχει η επιλογή "διαγραφή". Οπότε ναι. Μπορείς.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Αύγ 14, 2017 9:57 am

mar23 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν κάποιος έχει κάνει την αίτηση. Την έχω αποθηκεύσει προσωρινά την αίτησή μου. Πως μπορείς να επισυνάψεις τα δικαιολογητικά? Δεν βλέπω να γίνεται κάπως. Έχω απλά απαριθμήσει τι θα αποστείλω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Καλή επιτυχία σε όλους!!

Έχει επιλογή επισύναψης των δικαιολογητικών; Πού το είδες;

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Αύγ 14, 2017 3:05 pm

ap2 έγραψε:
mar23 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν κάποιος έχει κάνει την αίτηση. Την έχω αποθηκεύσει προσωρινά την αίτησή μου. Πως μπορείς να επισυνάψεις τα δικαιολογητικά? Δεν βλέπω να γίνεται κάπως. Έχω απλά απαριθμήσει τι θα αποστείλω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Καλή επιτυχία σε όλους!!

Στις οδηγίες που έχει το site αναφέρει ότι συμπληρώνεις τα δικαιολογητικά και τα επισυναπτεις. Όμως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην καρτέλα των δικαιολογητικών, άρα το συμπέρασμα λογικά είναι ότι απλά τα στέλνεις ταχυδρομικά. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Πάντως πήγα να κάνω οριστική υποβολή να δω τα μόρια μου και δεν τα βγάζει. Έκανε κάποιος στην κατηγορία πε διοικητικού οριστική υποβολή και του έβγαλε τα μόρια του;;

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Αύγ 14, 2017 4:29 pm

mar23 έγραψε:
ap2 έγραψε:

Στις οδηγίες που έχει το site αναφέρει ότι συμπληρώνεις τα δικαιολογητικά και τα επισυναπτεις. Όμως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην καρτέλα των δικαιολογητικών, άρα το συμπέρασμα λογικά είναι ότι απλά τα στέλνεις ταχυδρομικά. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Πάντως πήγα να κάνω οριστική υποβολή να δω τα μόρια μου και δεν τα βγάζει. Έκανε κάποιος στην κατηγορία πε διοικητικού οριστική υποβολή και του έβγαλε τα μόρια του;;

Δεν έκανα. Δεν ξέρω τι να δηλώσω με τις πέντε μόνο επιλογές.
Πάντως, πού λέει ότι κατά την οριστικοποίηση εμφανίζονται τα μόρια;
Επίσης, για την απόδειξη εμπειρίας τί θα στείλεις;
Δε ζητάει όλα όσα ζητάνε στο ΑΣΕΠ. Μόνο βεβαίωση ΙΚΑ, λέει, για τους μισθωτούς.

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Αύγ 14, 2017 5:27 pm

ap2 έγραψε:
mar23 έγραψε:
ap2 έγραψε:

Δεν έκανα. Δεν ξέρω τι να δηλώσω με τις πέντε μόνο επιλογές.
Πάντως, πού λέει ότι κατά την οριστικοποίηση εμφανίζονται τα μόρια;
Επίσης, για την απόδειξη εμπειρίας τί θα στείλεις;
Δε ζητάει όλα όσα ζητάνε στο ΑΣΕΠ. Μόνο βεβαίωση ΙΚΑ, λέει, για τους μισθωτούς.

Λοιπόν μπες στην αρχική σελίδα μετά πάτα το εικονίδιο τέρμα δεξιά και εκεί που λέει πληροφορίες στο τέλος λέει κατεβάστε τον οδηγό συμπλήρωσης. Εκεί όταν το ανοίξεις θα δεις ότι στην οριστική καταχώρηση εμφανίζει τα μόρια του υποψηφίου. Αυτό αν κάποιος την έχει κάνει θα μας πει με σιγουριά αν όντως ισχύουν όσα λέει ο οδηγός.
Εγώ θα στείλω την βεβαίωση ΙΚΑ για την προϋπηρεσία και μια υπεύθυνη δήλωση του ΑΣΕΠ ώστε να δηλώσω την ειδικότητα μου που είμαι λογιστές .
Εγώ που είμαι από επαρχία θα δηλώσω τα γύρω γύρω.
Βρήκες κάπου να γίνεται επισυναψη δικαιολογητικών; Εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Ούτε να μπαίνει κάπου ο κωδικός 001.
Δεν έχουν και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας να μάθουμε τι γίνεται.

Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης