Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσ/νικης - εργασία...

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Bender
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 9:12 pm

Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσ/νικης - εργασία...

Δημοσίευσηαπό Bender » Κυρ Νοέμ 16, 2008 8:36 pm

Γράφω αυτό το post για να περιγράψω το αξιοκρατικόν της πρόσληψης ατόμων στο 49ο ΦΚΘ...
Διαβάζοντας τον Αγγελιοφόρο της προηγούμενης Κυριακής (9/11/08) είδα ότι ανακοινώθηκαν 227 θέσεις εργασίας ορισμένου χρόνου (15 ή 30 ημερών). Σημειώστε ημερομηνία λήξης αιτήσεων: 12/11/08 και ημερομηνία εκκίνησης Φεστιβάλ: 14/11/08. Πήγα έκανα κανονικά τα χαρτιά μου (μια αίτηση όπου γράφεις για τι κατηγορία ενδιαφέρεσαι και τα προσόντα σου), πήρα τον αριθμό πρωτοκόλλου μου (χωρίς να τον ζητήσω) και από τότε απλά περιμένω...Σύμφωνα με τον Αγγελιοφόρο θα έπρεπε να αναρτηθούν πίνακες κατάταξης, με δικαίωμα ένστασης των υποψηφίων εντός 3 ημερών και κρίσης των ενστάσεων εντός και πάλι 3 ημερών.

Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω για τα αποτελέσματα στις 13/11, μου λένε ότι θα ειδοποιηθούν οι επιτυχόντες μέσω τηλεφώνου, συνεχίζω 14/11 και ρωτάω για τους πίνακες κατάταξης, μου λένε "δεν έχουν βγει ακόμη, θα βγουν μπορεί το απόγευμα", πηγαίνω 15/11 τίποτα δεν έχει αναρτηθεί έξω. Γενικά στο τηλέφωνο μου μιλούσε κάπως "θα,ίσως,μπορεί,δεν είμαι σίγουρη,κτλ".

Με πτυχίο ΑΕΙ, μεταπτυχιακό και αγγλικά-γαλλικά δεν με ειδοποίησαν. Τι θέλουν δηλαδή για 15 μέρες εργασία; Διδακτορικό;; Έχει κανείς σας ανάλογη εμπειρία; :evil:

Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες