3κ 2020 μόρια για διορισμό

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Τετ Οκτ 20, 2021 12:27 pm

Λες να πάνε τον άλλον μήνα τα οριστικά; Είχαν πει ότι αναμένονται μέχρι τέλος του μήνα :(

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Οκτ 20, 2021 3:57 pm

Να εδώ είχαν πει Ιούλιος τα δε. Και βγήκαν Οκτώβρη.. οπότε προσωπικά αποκλείω τα πε και τε Οκτώβρη

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Τετ Οκτ 20, 2021 8:08 pm

daredevil έγραψε:Αν ο δεύτερος πάει στην ααδε έχει καλύτερο μισθολόγιο. Προφανώς θα πάει . Τώρα αν ο πρώτος δεν αποδεχθεί την θέση . Τότε πας. Έχεις πιθανότητες. 50% να σε πάρουν . Άρα τώρα πιστεύω μέσα στον Νοέμβριο θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα πε και τε


Κοίτα, εξαρτάται από τις ενστάσεις! Στην 5κ/2020 βγήκαν πολύ γρήγορα τα οριστικά....μακάρι, μακάρι να βγουν άμεσα τα πε, τε, ώστε καάποια στιγμή να έρθουν και τα δε....ευχαριστώ για τις 50% πιθανότητες που μου δίνεις, αλλά μάλλον θα χρειαστώ πολύ τύχη, πρώτον γιατί η πρώτη δεν πρέπει να έχει περάσει αλλού πουθενά Αθήνα, και γιατί ο δεύτερος, το πιστεύω κι εγώ θα προτιμήσει ααδε, αλλά αν δεν τον έχουν καλέσει ακόμη, μπορεί να αποδεχτεί τούτη τη θέση μέχρι να τον φωνάξουν απ' το τελωνείο....με την 6κ/2019 είναι...δεν ξέρω, δουλεύουν ήδη αυτοί ή ακόμη περιμένουν? Αν ξέρει κανείς, ας δώσει καμιά πληροφορία :roll:

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Οκτ 22, 2021 9:53 pm

Φημολογείται ότι τα πε αρχές Δεκεμβρίου. Η τέλος Νοεμβρίου.
Τα τε μέτα το νέο έτος . Και τα δε στο τέλος του χειμώνα .. άραγε Φλεβάρης;;;;

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Σάβ Οκτ 23, 2021 8:49 am

daredevil έγραψε:Φημολογείται ότι τα πε αρχές Δεκεμβρίου. Η τέλος Νοεμβρίου.
Τα τε μέτα το νέο έτος . Και τα δε στο τέλος του χειμώνα .. άραγε Φλεβάρης;;;;


Από πού φημολογείται ρε παιδιά;;; Λογικά Θα θέλουν να το περάσουν τις προσλήψεις στον προϋπολογισμό του 22 .. Αλλά όχι κ άλλο...ψυχοφθόρο :( :( :(

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Οκτ 23, 2021 11:51 am

μου το είπε ατομο που επισκέφθηκε το ΑΣΕΠ και μου μετέφερε οτι τέλος Νοεβρίου αρχες Δεκέμβρη τα ΠΕ. τα ΤΕ με τον Νέο χρόνο . και μετά λέει κατά το τέλος του χειμώνα και για τα ΔΕ. τέλος του χειμώνα ( φλεβαρης?) τι να πω πια..

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Σάβ Οκτ 23, 2021 2:01 pm

daredevil έγραψε:μου το είπε ατομο που επισκέφθηκε το ΑΣΕΠ και μου μετέφερε οτι τέλος Νοεβρίου αρχες Δεκέμβρη τα ΠΕ. τα ΤΕ με τον Νέο χρόνο . και μετά λέει κατά το τέλος του χειμώνα και για τα ΔΕ. τέλος του χειμώνα ( φλεβαρης?) τι να πω πια..


Αχ υπομονή...τι να πω...

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Δευ Οκτ 25, 2021 1:28 pm

Αναρτήθηκαν οριστικά ΤΕ στον ΑΣΕΠ

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Οκτ 25, 2021 3:38 pm

Αυτό βλέπουμε. Η πληροφορία άχρηστη που σας είπα

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Οκτ 25, 2021 7:22 pm

Lefi έγραψε:
daredevil έγραψε:μου το είπε ατομο που επισκέφθηκε το ΑΣΕΠ και μου μετέφερε οτι τέλος Νοεβρίου αρχες Δεκέμβρη τα ΠΕ. τα ΤΕ με τον Νέο χρόνο . και μετά λέει κατά το τέλος του χειμώνα και για τα ΔΕ. τέλος του χειμώνα ( φλεβαρης?) τι να πω πια..


Αχ υπομονή...τι να πω...

Τελικά μάπα το καρπούζι. Η πληροφορία που μου δόθηκε ήταν λάθος.

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Τρί Οκτ 26, 2021 12:52 pm

daredevil έγραψε:
Lefi έγραψε:
daredevil έγραψε:μου το είπε ατομο που επισκέφθηκε το ΑΣΕΠ και μου μετέφερε οτι τέλος Νοεβρίου αρχες Δεκέμβρη τα ΠΕ. τα ΤΕ με τον Νέο χρόνο . και μετά λέει κατά το τέλος του χειμώνα και για τα ΔΕ. τέλος του χειμώνα ( φλεβαρης?) τι να πω πια..


Αχ υπομονή...τι να πω...

Τελικά μάπα το καρπούζι. Η πληροφορία που μου δόθηκε ήταν λάθος.


Καλημέρα κι από μένα. Τελικά δεν υπάρχει συνταγή πρόβλεψης ούτε μοντέλο. Θα πίστευε κανείς ότι εφόσον τα προσωρινά αποτελέσματα των ΠΕ προηγήθηκαν των ΤΕ (θυμίζω εκδόθηκαν από τον περασμένο Απρίλιο) θα προηγούνταν και των οριστικών των ΤΕ. Η πραγματικότητα μας διέψευσε. Μάλλον τα δεύτερα προηγήθηκαν λόγω του ότι ο πληθυσμός των διορισθέντων ήταν μικρότερος; Tι να υποθέσει κανείς; Κι επίσης αναρωτιέμαι αν το ΥΠΑΑΤ όντως έχει πραγματική ανάγκη όλων αυτών των ειδικοτήτων ΠΕ για τις οποίες κόπτονταν κάποιους μήνες πριν λόγω και των πυρκαγιών, κ.ο.κ. Δεν πιστεύω τίποτα πλέον...Μαύρο κουτί πλέον η έκδοση των οριστικών ΠΕ... :?

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Τρί Οκτ 26, 2021 9:18 pm

Μα τι σχέση έχουν οι πυρκαγιές με τη συγκεκριμένη προκήρυξη; :shock:

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Οκτ 27, 2021 5:40 am

και εγώ το ίδιο σκέφτηκα. ΤΕ 24. δεν πιστεύω να βγουν τα Δε πρώτα απο τα ΠΕ. εδώ ειχαν πει τον ιούλιο, τελη οκτωμβρίου τα ΠΕ . ξέρω εγώ τώρα..
hitch την ίδια σκέψη έκανα, πρώτα τα ΠΕ μετά ΤΕ και μετά ΔΕ. σηκώνω τα χέρια.

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Τετ Οκτ 27, 2021 9:40 am

Lefi έγραψε:Μα τι σχέση έχουν οι πυρκαγιές με τη συγκεκριμένη προκήρυξη; :shock:

Θεωρώ μεγάλη ιδιαίτερα σε ό,τι αφορά τους γεωπόνους και τη διαχείριση κάθε μορφής ενισχύσεων προς τον αγροτικό πληθυσμό. Εκτός κι όλα αποτελούν έννοιες λεξικού. Σε κάθε συντεταγμένη πολιτεία θα έπρεπε το συγκεκριμένο Υπουργείο σε συνεργασία και με άλλους να έσκυβαν πάνω στα προβλήματα. Ένα μέρος απ' αυτά είναι και η ενίσχυση του προσωπικού με εξειδικευμένο προσωπικό, η έγκαιρη προετοιμασία, η συναφής εκπαίδευση, κ.λπ, κ.λπ. Αλλά είπαμε ζούμε σ' ένα παράλληλο σύμπαν όπου η πραγματικότητα έχει πάρει διαζύγιο με τη λογική.

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Τετ Οκτ 27, 2021 9:42 am

daredevil έγραψε:και εγώ το ίδιο σκέφτηκα. ΤΕ 24. δεν πιστεύω να βγουν τα Δε πρώτα απο τα ΠΕ. εδώ ειχαν πει τον ιούλιο, τελη οκτωμβρίου τα ΠΕ . ξέρω εγώ τώρα..
hitch την ίδια σκέψη έκανα, πρώτα τα ΠΕ μετά ΤΕ και μετά ΔΕ. σηκώνω τα χέρια.

Θα συμφωνούσα αν ζούσαμε σε περιβάλλον όπου ίσχυε η τόσο άγνωστη έννοια που αποκαλείται "κοινή λογική". Εδώ όμως μας διαψεύδει καθημερινά η κουλτούρα του "βλέποντας και κάνοντας".


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες