ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Τρί Ιαν 22, 2008 7:37 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΕΚ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ.ΣΤΟ ΙΕΚ (ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΣΚΑΣΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ)ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣΑΝ ΣΤΟ 10% ΤΩΝ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ.ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΙΕΚ,ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ,ΣΕ ΕΚΔΟΤΙΚΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ

nike73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 19, 2008 5:46 pm

Δημοσίευσηαπό nike73 » Τρί Ιαν 22, 2008 7:50 pm

Όταν έδινα για πιστοποίηση είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!
Μόνο που εγώ έδινα για ειδικός μηχ/νης λογιστικής.Τελικά βρήκαμε βιβλίο σε βιβλιοπωλείο. Σου γράφω ακριβώς τι λέει το βιβλίο.
"Κανονισμός κατάρτισης ΕΙΔΙΚΟΥ ΜΗΧ/ΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ" από ομάδα εισηγητών Ιδιωτικού ΙΕΚ Β.Παπασπύρου από τις εκδόσεις "ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ"
Εύχομαι να υπάρχει κάτι ανάλογο και για τη δική σου ειδικότητα.
Σου προτείνω να επικοινωνήσεις και με συμφητοιτές σου, μήπως βρήκανε κάτι αυτοί. Καλή επιτυχία!

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Τρί Ιαν 22, 2008 8:01 pm

nike73 έγραψε:Όταν έδινα για πιστοποίηση είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!
Μόνο που εγώ έδινα για ειδικός μηχ/νης λογιστικής.Τελικά βρήκαμε βιβλίο σε βιβλιοπωλείο. Σου γράφω ακριβώς τι λέει το βιβλίο.
"Κανονισμός κατάρτισης ΕΙΔΙΚΟΥ ΜΗΧ/ΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ" από ομάδα εισηγητών Ιδιωτικού ΙΕΚ Β.Παπασπύρου από τις εκδόσεις "ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ"
Εύχομαι να υπάρχει κάτι ανάλογο και για τη δική σου ειδικότητα.
Σου προτείνω να επικοινωνήσεις και με συμφητοιτές σου, μήπως βρήκανε κάτι αυτοί. Καλή επιτυχία!


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΙΕΚ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΤΑΙΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΙΕΚ;ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Τετ Ιαν 23, 2008 11:06 pm

BIRITSA έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΕΚ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ.ΣΤΟ ΙΕΚ (ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΣΚΑΣΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ)ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣΑΝ ΣΤΟ 10% ΤΩΝ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ.ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΙΕΚ,ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ,ΣΕ ΕΚΔΟΤΙΚΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ


ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ;

DaFy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 10:04 am

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό DaFy » Πέμ Ιαν 24, 2008 9:09 am

Μην αγχώνεσαι!!

1. Μπορείς να βρεις απο τους παλιούς συμμαθητές σου κάτι; Έστω και ερωτήσεις απο ένα διαφορετικό μάθημα απο τον καθένα.

2. Απο τους καθηγητές που δίδαξαν το κάθε μαθημα; Μπορείς να τους βρεις και να τους ζητήσεις να σου πουν τα πιο σημαντικά σημεία απο τα κάθε μάθημα για να διαβάσεις.

3. Απο το ΙΕΚ που ήσουν μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν την διδακτέα ύλη των μαθημάτων που ήταν υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν. Θα δεις σε ποια σημεία που δίνουν βάρος.

4. Κάποια μαθήματα θα ήταν κοινά με άλλα τμήματα π.χ. Η/Υ ή αγγλικά.. Ψάξε απο το ΙΕΚ πάλι ερωτήσεις για τα κοινά μαθήματα έστω απο τα άλλα τμήματα.

5. Μήπως οι ερωτήσεις που σου έδωσαν αντιστοιχούσαν μόνο στα ειδικά μαθήματα του τμήματός σου;

6. Μπορείς και εσύ να βγάλεις για τα θεωρητικά μαθήματα κάποια σημαντικά σημεία σύμφωνα με τα θέματα που σας έβαζαν στις εξετάσεις.

Πρέπει λίγο να κουραστείς αλλά αν ψάξεις μόνη σου και βγάλεις την πιο σημαντική ύλη θα δεις ότι θα γίνουν εύκολα τα πράγματα.

Καλή επιτυχία!

Υ.Γ. Θα μπορούσες μέσω του ΙΕΚ σου να απευθυνθείτε στον ΟΕΕΚ για να πάρετε τις ερωτήσεις; (αν τις έχουν)

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Παρ Ιαν 25, 2008 10:32 pm

DaFy έγραψε:Μην αγχώνεσαι!!

1. Μπορείς να βρεις απο τους παλιούς συμμαθητές σου κάτι; Έστω και ερωτήσεις απο ένα διαφορετικό μάθημα απο τον καθένα.

2. Απο τους καθηγητές που δίδαξαν το κάθε μαθημα; Μπορείς να τους βρεις και να τους ζητήσεις να σου πουν τα πιο σημαντικά σημεία απο τα κάθε μάθημα για να διαβάσεις.

3. Απο το ΙΕΚ που ήσουν μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν την διδακτέα ύλη των μαθημάτων που ήταν υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν. Θα δεις σε ποια σημεία που δίνουν βάρος.

4. Κάποια μαθήματα θα ήταν κοινά με άλλα τμήματα π.χ. Η/Υ ή αγγλικά.. Ψάξε απο το ΙΕΚ πάλι ερωτήσεις για τα κοινά μαθήματα έστω απο τα άλλα τμήματα.

5. Μήπως οι ερωτήσεις που σου έδωσαν αντιστοιχούσαν μόνο στα ειδικά μαθήματα του τμήματός σου;

6. Μπορείς και εσύ να βγάλεις για τα θεωρητικά μαθήματα κάποια σημαντικά σημεία σύμφωνα με τα θέματα που σας έβαζαν στις εξετάσεις.

Πρέπει λίγο να κουραστείς αλλά αν ψάξεις μόνη σου και βγάλεις την πιο σημαντική ύλη θα δεις ότι θα γίνουν εύκολα τα πράγματα.

Καλή επιτυχία!

Υ.Γ. Θα μπορούσες μέσω του ΙΕΚ σου να απευθυνθείτε στον ΟΕΕΚ για να πάρετε τις ερωτήσεις; (αν τις έχουν)


DAFY ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ.ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ.ΘΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ.

markepi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 5:32 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό markepi » Κυρ Ιαν 27, 2008 2:03 pm

DAFY ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ.ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ.ΘΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ.[/quote]

Καλημέρα.Κι εγώ έχω τελειώσει χρόνια τώρα το ΙΕΚ.Ειδικότητα τουριστικού πρακτορείου.Τώρα που μου ρθε να δώσω πιστοποίηση έχω χάσει τ'αυγά κ τα πασχάλια.Ο κλειδάριθμος σίγουρα δεν έχει σχετικά βιβλία ούτε με τη δική σου ούτε με τη δική μου ειδικότητα.Αν έχεις κάποιο νέο από άλλο εκδοτικό οίκο πες μου.
Καλή τύχη.

mersina
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2007 1:17 am

Δημοσίευσηαπό mersina » Κυρ Ιαν 27, 2008 6:05 pm

Εγώ τελείωσα το 2004 σε ΙΕΚ δημόσιο με ειδικότητα στα ιατρικά εργαστήρια .Είμασταν τυχεροί γιατί είχαμε μια καλή καθηγήτρια και είχε βρει τις απαντήσεις απο παιδιά που ήταν στη ΣΒΙΕ.
Αλλά και πάλι οι καθηγητές μας ήταν όλοι πρόθυμοι να μας βοηθήσουν.Τι να σου πω μένω άφωνη με το ιδιωτικό ΙΕΚ σου.
Κουράγιο θέλει υπομονή και προσπάθεια γιατί εκτός από το να βρείς τις σωστές απαντησεις θέλει και πολύ διάβασμα.

KASSANDRA IP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 9:45 am

Δημοσίευσηαπό KASSANDRA IP » Κυρ Ιαν 27, 2008 6:25 pm

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ διότι τελείωσα το ΙΕΚ (σε άλλη ειδικότητα) το 1997 και την πιστοποίηση την πήρα το 2005. Καταλαβαίνεις ότι δεν υπήρχε κανείς να με βοηθήσει. Μεγάλη βοήθεια είναι το ίντερνετ, μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες χρησιμοποιώντας τις μηχανές αναζήτησης (Google, yahoo). Δοκίμασε να βρεις βιβλία από ΤΕΕ με τέτοια ειδικότητα (κανένα γνωστό σε σχολή εμποροπλοιάρχων;). Δοκίμασε και το παραδοσιακό τρόπο δηλαδή να πας σε βιβλιοθήκη.

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Τετ Ιαν 30, 2008 8:05 pm

mersina έγραψε:Εγώ τελείωσα το 2004 σε ΙΕΚ δημόσιο με ειδικότητα στα ιατρικά εργαστήρια .Είμασταν τυχεροί γιατί είχαμε μια καλή καθηγήτρια και είχε βρει τις απαντήσεις απο παιδιά που ήταν στη ΣΒΙΕ.
Αλλά και πάλι οι καθηγητές μας ήταν όλοι πρόθυμοι να μας βοηθήσουν.Τι να σου πω μένω άφωνη με το ιδιωτικό ΙΕΚ σου.
Κουράγιο θέλει υπομονή και προσπάθεια γιατί εκτός από το να βρείς τις σωστές απαντησεις θέλει και πολύ διάβασμα.


ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΩ ΝΕΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΙΕΚ ΜΕ ΟΝΕΙΡΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΙΕΚ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ(ΑΝ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΣ ΜΗΝ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΣ ΤΙΣ ΕΚΔΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΥΝ)

mersina
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2007 1:17 am

Δημοσίευσηαπό mersina » Τετ Ιαν 30, 2008 11:14 pm

ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΙΕΚ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΓΙΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΡΩΤΑ(ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΟΥ)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΜΕ

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Πέμ Ιαν 31, 2008 10:25 pm

mersina έγραψε:ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΙΕΚ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΓΙΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΡΩΤΑ(ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΟΥ)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΜΕ


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ.ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΠΕΙΣΜΑ.ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ MERSINA ΚΑΙ ΠΑΛΙ

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Κυρ Μαρ 16, 2008 8:56 am

BIRITSA έγραψε:
mersina έγραψε:ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΙΕΚ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΓΙΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΡΩΤΑ(ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΟΥ)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΜΕ


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ.ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΠΕΙΣΜΑ.ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ MERSINA ΚΑΙ ΠΑΛΙ


MERSINA ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ;ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

anixneutis
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 11, 2007 2:20 am

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό anixneutis » Κυρ Μαρ 16, 2008 10:15 am

DaFy έγραψε:Μην αγχώνεσαι!!


Υ.Γ. Θα μπορούσες μέσω του ΙΕΚ σου να απευθυνθείτε στον ΟΕΕΚ για να πάρετε τις ερωτήσεις; (αν τις έχουν)


Ο ΟΕΕΚ δεν δίνει τις απαντήσεις. Έχω τηλεφωνήσει και μιλούσα περίπου μία ώρα. Μου είπανε ότι το κάνουνε για να μην επικεντρώνονται οι σπουδαστές μόνο στις ερωτήσεις και για να προσπαθούνε να διαβάσουνε γενικά ώστε να αποκτήσουνε καλύτερες γνώσεις.

Αυτή είναι η επίσημη απάντηση. Εγώ πιστεύω ότι όλα γίνονται για να πουλάνε τα βιβλία τους οι "Απ'εξω", τα οποία είναι άθλια με βάση όσα έχω ακούσει απο άτομα που τα αγόρασαν.

BIRITSA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 8:28 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό BIRITSA » Κυρ Μαρ 23, 2008 2:35 pm

anixneutis έγραψε:
DaFy έγραψε:Μην αγχώνεσαι!!


Υ.Γ. Θα μπορούσες μέσω του ΙΕΚ σου να απευθυνθείτε στον ΟΕΕΚ για να πάρετε τις ερωτήσεις; (αν τις έχουν)


Ο ΟΕΕΚ δεν δίνει τις απαντήσεις. Έχω τηλεφωνήσει και μιλούσα περίπου μία ώρα. Μου είπανε ότι το κάνουνε για να μην επικεντρώνονται οι σπουδαστές μόνο στις ερωτήσεις και για να προσπαθούνε να διαβάσουνε γενικά ώστε να αποκτήσουνε καλύτερες γνώσεις.

Αυτή είναι η επίσημη απάντηση. Εγώ πιστεύω ότι όλα γίνονται για να πουλάνε τα βιβλία τους οι "Απ'εξω", τα οποία είναι άθλια με βάση όσα έχω ακούσει απο άτομα που τα αγόρασαν.



ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ Η΄ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ "ΕΙΔΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ";ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες