ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ...

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Τρί Οκτ 20, 2009 9:32 am

καλημερα..

το υπεχωδε ξερεται τι μισθο εχει για εναν πε διοικητικο οικονομικο????

trapezikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 6:42 pm

Δημοσίευσηαπό trapezikos » Σάβ Οκτ 24, 2009 11:15 am

Καλημερα! Ξερει καποιος συνθηκες εργασιας και μισθους-επιδοματα σε Υπουργειο Πολιτισμου (Κεντρικη Υπηρεσια και εφορεια), Υπουργειο Παιδειας και Μετοχικο Ταμειο Στρατου? Ευχαριστω σε οσους απαντησουν..

ate-riastos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 9:21 pm

Δημοσίευσηαπό ate-riastos » Κυρ Οκτ 25, 2009 11:22 am

ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΤΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ? :?:

ate-riastos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 9:21 pm

Δημοσίευσηαπό ate-riastos » Κυρ Οκτ 25, 2009 11:24 am

ate-riastos έγραψε:ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΤΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ? :?:


ΣΤΟ ΑΣΕΠ :lol:

Litsa06
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό Litsa06 » Τρί Οκτ 27, 2009 1:42 pm

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς βασικό μισθό και επιδόματα σε νομαρχία ως ΔΕ χειριστής υπολογιστών?

Ευχαριστώ!

1g2008te
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2009 3:30 pm

Δημοσίευσηαπό 1g2008te » Σάβ Νοέμ 07, 2009 1:06 am

Ελενη Παρασκευα έγραψε:Λοιπον για πρωτοδιοριστο ΤΕ εφοριακων το ετος 2005 ειχα
Μισθολογικο κλιμακιο 800, Κινητρο αποδοσης 135, Εργ. εισφορα ΤΑΥΟΥ 25,59. Κρατησεις Μ.Τ.Π.Υ. και αλλα πολλα 286,68. Καθαρα :673,91, ΚΑΙ ΔΙΒΕΕΤ 683,11. Σημερινα χρηματα Ιουλιος 2007 με δυο παιδια : 1640Ε. Επιπλεον υπολογισε γυρω στα 300Ε εξοδα κινησης καθε τριμηνο εφοσον εργαζεσαι πληρως.


c.k. έγραψε:Τα λεφτά ειναι καλά, για πρωτοδιοριστους ΠΕ ειναι 1600 ευρω (μισθος+διβεετ) και 10 ευρω την ημέρα εξοδα κινησης (220 το μηνα).Συνολο 1820 ευρω.
Στα 3 χρονια γινονται 1800 (μειωνονται οι κρατησεις) συν τα εξοδα κινησης 220.
Αν εισαι και σε συνεργειο ελέγχου παιρνεις αλλά 450 ευρώ βαλε και επιδοματα γαμου κτλ οπότε συνολο (μεγιστο) περιπου 2600. Το καλό ειναι οτι τα μισα διβεετ ειναι αφορολόγητα.


ioazon έγραψε:Οι προθεσμίες ξεκινάνε από την επόμενη μέρα από την στιγμή που λάβατε την επιστολή και είναι ημερολογιακές. Αν η ημερομηνία λήξης πέφτει αργία (Σάββατο ή Κυριακή ή εορτή), τότε μεταφέρεται στην επόμενη εργάσιμη.

Για όσους κωλύεστε να βγάλετε τόσο γρήγορα το Πιστοποιητικό Υγείας, υπάρχει περίπτωση ο φορέας σας να δέχεται υπεύθυνη δήλωση στην οποία να δηλώνετε οτι έχετε ξεκινήσει τις διαδικασίες για την έκδοσή του. Στην περίπτωση αυτή, ξεκινάει την διαδικασία διορισμού και στο μεταξύ εσείς πάτε και το Πιστ.Υγείας. Σε εμάς γίνεται αυτό, αλλά ΔΕΝ αποστέλουμε την απόφαση στο Εθνικό Τυπογραφείο αν μέχρι και ο τελευταίος δεν έχει φέρει το πιστοποιητικό υγείας.

c.k. έγραψε:Ο διορισμός του εφοριακού αρχίζει από την ημέρα δημοσιευσης του ΦΕΚ. Αυτη ειναι η ημερομηνία που θα μετράει για όλα (Μονιμοποίηση, προαγωγή κτλ) συνεπώς εισαστε ήδη εφοριακοί και μισθολογικά δεν μπορει να εχετε διαφορετική αντιμετώπιση από τους παλιούς συναδέλφους, ασχετα αν δεν εχετε ακόμα τοποθετηθεί σε ΔΟΥ. (δε σας πιάνει το υποτιθεμενο νεο μισθολογιο)


ioazon έγραψε:Παιδιά, αν αλλάξει ο νόμος και οι μισοί έχουν ήδη αναλάβει υπηρεσία, πάνε με το παλιό καθεστώς & οι άλλοι μισοι-οι καινούριοι με το καινούριο.
'Εχουν γίνει 100 φορές αυτά.

π.χ. εγώ αποφοίτησα από την ΕΣΔΔ στα τέλη του 2005. Πολλοί συνάδελφοί μου έκαναν κατευθείαν μετατάξεις. Όταν εγώ (μετά την ψήφιση του νέου υπαλληλικού κώδικα του 2007) έκανα αίτηση για μετάταξη, μου είπαν οτι δεν μπορούν να την δεχτούν επειδή δεν είχα κλείσει 2ετία από την τοποθέτησή μου σύμφωνα με τον νέο υπαλληλικό (και ας μην περνάμε 2ετή δοκιμαστική υπηρεσία ως απόφοιτοι). Αν αλλάξει η νομοθεσία, πάτε με την νομοθεσία που ισχύει την στιγμή που ορκίζεστε και αναλαμβάνετε υπηρεσία. Αυτή την στιγμή δεν έχετε καμία έννομη σχέση με το δημόσιο, είστε διοριστέοι == διατιθέμενοι για διορισμό.


c.k.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΣΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ? ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΤΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΤΑΤΕΘΕΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΜΟΡΟ ΝΟΜΟ?

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ POSTS ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ THREADS ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΕΣ.

1g2008te
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2009 3:30 pm

Δημοσίευσηαπό 1g2008te » Σάβ Νοέμ 07, 2009 1:08 am

ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ POST!

ΠΡΟΟΡΙΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟ TOPIC....

Vasilis01
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:13 pm

ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΕΘΑ

Δημοσίευσηαπό Vasilis01 » Τετ Νοέμ 11, 2009 1:44 pm

Γνωριζει κανεις τι μισθοι παιζουν στο ΥΠΕΘΑ;

για ΠΕ και ΔΕ;;;

Ευχαριστω πολυ

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Re: ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΕΘΑ

Δημοσίευσηαπό ioazon » Τετ Νοέμ 11, 2009 2:06 pm

Vasilis01 έγραψε:Γνωριζει κανεις τι μισθοι παιζουν στο ΥΠΕΘΑ;

για ΠΕ και ΔΕ;;;

Ευχαριστω πολυ

Στις πρώτες σελίδες του topic έχω ξαναγράψει.
Αίσχος είναι οι αποδοχές του ΥΕΘΑ.
Συγκεκριμένα,
παίρνουμε 200 ευρώ οδοιπορικά το μήνα.
Τέλος.
Δε έχουμε κανένα επίδομα
Εγώ είμαι ΠΕ με 6 χρόνια προϋπηρεσία και παίρνω 1050 καθαρά.
(+190 τα οδοιπορικά = 1240)

Οι ΔΕ παίρνουν γύρω στα 200 ευρώ λιγότερα.

Vasilis01
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:13 pm

Re: ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΕΘΑ

Δημοσίευσηαπό Vasilis01 » Τετ Νοέμ 11, 2009 2:22 pm

ioazon έγραψε:
Vasilis01 έγραψε:Γνωριζει κανεις τι μισθοι παιζουν στο ΥΠΕΘΑ;

για ΠΕ και ΔΕ;;;

Ευχαριστω πολυ

Στις πρώτες σελίδες του topic έχω ξαναγράψει.
Αίσχος είναι οι αποδοχές του ΥΕΘΑ.
Συγκεκριμένα,
παίρνουμε 200 ευρώ οδοιπορικά το μήνα.
Τέλος.
Δε έχουμε κανένα επίδομα
Εγώ είμαι ΠΕ με 6 χρόνια προϋπηρεσία και παίρνω 1050 καθαρά.
(+190 τα οδοιπορικά = 1240)

Οι ΔΕ παίρνουν γύρω στα 200 ευρώ λιγότερα.


Οιονει συναδελφισσα σε ευχαριστω για την ενημερωση

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Πέμ Νοέμ 12, 2009 10:33 am

Μηπως εχει αναφερει καποιος μισθο για ΔΕ Δ/κων στο ΙΚΑ; Οι σελιδες ειναι παρα πολλες κ' εχω χαθει.

Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει τι παιζει με μισθο, επιδοματα κλπ.

Ευχαριστω προκαταβολικα (βεβαια συνεχιζω κ' το διαβασμα απο την 1η σελ.)..

lolf
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 11:01 pm

Δημοσίευσηαπό lolf » Τετ Δεκ 09, 2009 4:10 pm

MICHAEL_CH έγραψε:ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ (ΝΠΔΔ)

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΠΕ ΔΙΟΚΗΤΙΚΟΥ

1. ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥΘΕΝΑ (~900 ΓΙΑ ΜΚ 18)
2. ΚΙΝΗΤΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ 150 ΠΕ ΚΤΛ
3. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 250 (275 ΑΝ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ Ή ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ)....ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΜΒΑΝΕΙΝ ΕΧΤΡΑ ΑΠΟ 35 ΕΥΡΩ ΑΠΟ 1/1/2008 & 1/1/2009 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ
4. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ 45
ΚΤΛ

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1050 (ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΔΙΟΡΙΣΤΟΣ ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΕΧΤΡΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ~ 100 ΕΥΡΩ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ~25 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ...ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΧΥΛΟ ΕΦΑΠΑΞ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ, ΠΙΝΟΥΝ ΚΑΦΕΔΕΣ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΚΑΙ ......ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!)

ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ 17 ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 7/000 ΚΑΙ 6/000....ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥς ΕΝΤΟς ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ...ΚΑΤΑΡΑΣΤΟΥΝ...ΙΔΙΩΣ ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟΙ, ΒΟΗΘΟΙ ΘΑΛΑΜΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΟΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ...ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ..ΤΑΜΙΕΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥΡΗ!!!

ΑΠΟ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΦΙΞΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΩΣ ΤΙΠΟΤΑ (ΑΝ ΠΕΡΙΣΕΨΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΦΑΓΗ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΠΑΡΕΙ...ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥς ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΜΗΝΟ...ΞΕΡΕΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 200 - 300 ΕΥΡΩ ΣΥΝΟΛΟ ΕΚΑΣΤΟΣ)

ΑΥΤΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ


αυτο με τους Χ-τεμπεληδες ειναι μεγαλη αληθεια.
τα επιδοματα παραπανω,τα παιρνουν οι συμβασιουχοι?

apostolos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 22, 2006 10:04 am

Re: ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΕΘΑ

Δημοσίευσηαπό apostolos1 » Παρ Δεκ 11, 2009 8:29 am

Δες το μήνυμα που σου έχω αφήσει στις Γενικές Ερωτήσεις «Προς Ioazon»
http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=15189

decadence
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Μαρ 13, 2009 1:40 pm

Δημοσίευσηαπό decadence » Παρ Δεκ 11, 2009 10:15 am

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΡΩΤΟΥΝ ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΦΟΡΕΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΥΓΩΡΕΣΤΕ ΜΕ..ΙΣΩΣ ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ..ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ''ΠΟΝΗΡΟΣ'' ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Παρ Δεκ 11, 2009 10:30 am

ΜΠορεί να θέλουν να κάνουν μετάταξη.

Επίσης, φαντάσου οτι σε προκηρύξεις που έχουν ήδη βγει τα αποτελέσματα ο φορέας μπορεί για 1 χρόνο να ζητάει αναπλήρωση της θέσης λόγω μη αποδοχής της από τον διοριστέο. Αν σου γίνουν για την ίδια θέση 4-5 παραιτήσεις, μπορεί ο τελευταίος διοριστέος να ειδοποιηθεί ακόμα και 18 ή 20 μήνες από τον φορέα για το αν επιθυμεί να διοριστεί. Υπό αυτό το πρίσμα, μπορεί κάποιος που είχε κάνει μια αίτηση πριν 4-5 χρόνια να ειδοποιείται τώρα από τον φορέα για το αν επιθυμεί την θέση ή όχι.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες