Ερώτημα για την έγκριση πιστώσεων για τον διορισμό υπαλλήλου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
vpa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 27, 2019 1:05 am

Ερώτημα για την έγκριση πιστώσεων για τον διορισμό υπαλλήλου

Δημοσίευσηαπό vpa » Σάβ Απρ 15, 2023 3:29 pm

καλησπέρα. Επειδή είμαι ακόμα σε αναμονή του διορισμού μου θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει. Από το τμήμα προσωπικού του φορέα που διορίζομαι μου είπαν ότι εγκρίθηκε η πίστωση για τη δαπάνη μισθοδοσίας των υπαλλήλων. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βρω αυτή την απόφαση στο διαδίκτυο; Πρέπει να ψάξω στη διαυγεια; Η απόφαση αυτή δημοσιεύεται στην ΕτΚ;
Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει για τα επόμενα στάδια του διορισμού; Ακολουθεί η απόφαση κατανομής θέσεων και μετά η πράξη διορισμού;
Επειδή θα ήθελα να υπολογίσω πόσο χρονικό διάστημα έχω ακόμα μέχρι τον διορισμό μου καθώς δεν έχω παραιτηθεί ακόμα από την τρέχουσα εργασία μου (στον ιδιωτικό τομέα) και θα ήταν χρήσιμο να ξέρω περίπου σε πόσο καιρό θα πρέπει να ξεκινήσω τη μετακόμισή μου.
Αν και μεσολαβούν οι εκλογές, εξαιτίας της πρόσφατης τροπολογίας εξαιρείται η συγκεκριμένη προκήρυξη από την απαγόρευση έκδοσης πράξεων διορισμού επειδή είναι ήδη ολοκληρωμένη.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Ερώτημα για την έγκριση πιστώσεων για τον διορισμό υπαλλήλου

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Απρ 18, 2023 10:30 am

vpa έγραψε:καλησπέρα. Επειδή είμαι ακόμα σε αναμονή του διορισμού μου θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει. Από το τμήμα προσωπικού του φορέα που διορίζομαι μου είπαν ότι εγκρίθηκε η πίστωση για τη δαπάνη μισθοδοσίας των υπαλλήλων. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βρω αυτή την απόφαση στο διαδίκτυο; Πρέπει να ψάξω στη διαυγεια; Η απόφαση αυτή δημοσιεύεται στην ΕτΚ;
Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει για τα επόμενα στάδια του διορισμού; Ακολουθεί η απόφαση κατανομής θέσεων και μετά η πράξη διορισμού;
Επειδή θα ήθελα να υπολογίσω πόσο χρονικό διάστημα έχω ακόμα μέχρι τον διορισμό μου καθώς δεν έχω παραιτηθεί ακόμα από την τρέχουσα εργασία μου (στον ιδιωτικό τομέα) και θα ήταν χρήσιμο να ξέρω περίπου σε πόσο καιρό θα πρέπει να ξεκινήσω τη μετακόμισή μου.
Αν και μεσολαβούν οι εκλογές, εξαιτίας της πρόσφατης τροπολογίας εξαιρείται η συγκεκριμένη προκήρυξη από την απαγόρευση έκδοσης πράξεων διορισμού επειδή είναι ήδη ολοκληρωμένη.

Η απόφαση για την πίστωση δεν δημοσιεύεται. Η απόφαση διορισμού σου δημοσιεύεται σε ΦΕΚ και θα έχεις 1 μηνα περιθώριο από τη δημοσιεύση του φεκ να παρουσιαστείς από τη στιγμή που θα σε ενημερώσει ο φορέα σου εγγράφως ότι έχει δημοσειυτεί το φεκ διορισμού σου.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες