Από ΙΔΑΧ σε Μόνιμο

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
themis243
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:44 pm

Από ΙΔΑΧ σε Μόνιμο

Δημοσίευσηαπό themis243 » Τετ Ιουν 15, 2022 7:44 pm

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ΙΔΑΧ σε ΝΠΙΔ κ ειμαι στα οριστικα σε προκηρυξη μόνιμος σε ΝΠΔΔ . Ποια είναι η διαφορά ΙΔΑΧ κ Μόνιμος. Σαν ΙΔΑΧ περνω περισσότερα χρήματα από την θέση Μόνιμου κ αυτό με προβληματίζει στο ποια θέση να κρατήσω. Ευχαριστώ πολύ.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Από ΙΔΑΧ σε Μόνιμο

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Ιουν 16, 2022 7:18 am

themis243 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ΙΔΑΧ σε ΝΠΙΔ κ ειμαι στα οριστικα σε προκηρυξη μόνιμος σε ΝΠΔΔ . Ποια είναι η διαφορά ΙΔΑΧ κ Μόνιμος. Σαν ΙΔΑΧ περνω περισσότερα χρήματα από την θέση Μόνιμου κ αυτό με προβληματίζει στο ποια θέση να κρατήσω. Ευχαριστώ πολύ.

Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω για τί διαφορά στο μισθολογικό μιλάμε, δηλαδή πόσα παραπάνω βγαίνουν σε ένα νεοδιόριστο ΙΔΑΧ απ' ότι σε ένα μόνιμο?

themis243
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:44 pm

Re: Από ΙΔΑΧ σε Μόνιμο

Δημοσίευσηαπό themis243 » Πέμ Ιουν 16, 2022 11:23 am

NSSN έγραψε:
themis243 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ΙΔΑΧ σε ΝΠΙΔ κ ειμαι στα οριστικα σε προκηρυξη μόνιμος σε ΝΠΔΔ . Ποια είναι η διαφορά ΙΔΑΧ κ Μόνιμος. Σαν ΙΔΑΧ περνω περισσότερα χρήματα από την θέση Μόνιμου κ αυτό με προβληματίζει στο ποια θέση να κρατήσω. Ευχαριστώ πολύ.

Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω για τί διαφορά στο μισθολογικό μιλάμε, δηλαδή πόσα παραπάνω βγαίνουν σε ένα νεοδιόριστο ΙΔΑΧ απ' ότι σε ένα μόνιμο?


Καλημέρα. Εγώ έχω ένα χρόνο σαν ΙΔΑΧ σε ΝΠΙΔ στο Μετρό ΔΕ είμαι απλά έχει κάποια επιδόματα κ ανεβαίνει αρκετά ο μισθός. Τωρα βγήκαν αποτελέσματα από 6Κ2020 κ είμαι στα οριστικά ΔΕ σε νοσοκομείο (μόνιμος ΝΠΔΔ) αλλά στο νοσοκομείο δεν υπάρχουν επιδόματα κ θα είναι πιο κάτω μισθολογικα. Σκέφτομαι αξίζει να παω σαν μόνιμος σε ΝΠΔΔ κ ας είναι με λιγότερα χρήματα ή να κάτσω εδώ ΙΔΑΧ σε ΝΠΙΔ με καλύτερο μισθό. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες