Υποβολή Δικαιολογητικών

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Υποβολή Δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Μαρ 20, 2022 9:36 am

Καλημέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω δικαιολογητικά όπως βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αν κάποιος τα εκδώσει κατά τη προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών, αυτά ισχύουν και κατά την πρόσκληση υποβολής δικαιολογητικών αν αποσταλούν τα ίδια σε διάστημα κάτω των 6 μηνών? Επίσης, αν γίνει αυτό πέραν των 6 μηνών θεωρούνται άκυρα από τον ΑΣΕΠ? Όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει. Σας ευχαριστώ!

mike123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 07, 2021 12:26 pm

Re: Υποβολή Δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό mike123 » Κυρ Μαρ 20, 2022 11:59 pm

Καλησπέρα και γω αυτή την απορία έχω αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει!! Και επίσης για την παράδειγμα για την προκήρυξη 2κ2022 για να κάνω αίτηση πρέπει να έχω τα έγγραφα περασμένα στο μητρώο από τώρα η μπορώ να βάλω και αργότερα εάν με καλέσουνε να τα κάνω επίκληση?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Υποβολή Δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Μαρ 21, 2022 11:22 am

mike123 έγραψε:Καλησπέρα και γω αυτή την απορία έχω αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει!! Και επίσης για την παράδειγμα για την προκήρυξη 2κ2022 για να κάνω αίτηση πρέπει να έχω τα έγγραφα περασμένα στο μητρώο από τώρα η μπορώ να βάλω και αργότερα εάν με καλέσουνε να τα κάνω επίκληση?

Για το δεύτερο μπορώ να σου απαντήσω εγώ γιατί το έχω κάνει. Μπορείς να τα περάσεις και κατά την υποβολή δικαιολογητικών όπως και να δημιουργήσεις νέες εγγραφές στο μητρώο.

sopet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2020 4:05 pm

Re: Υποβολή Δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό sopet » Τρί Απρ 12, 2022 1:26 pm

NSSN έγραψε:Καλημέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω δικαιολογητικά όπως βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αν κάποιος τα εκδώσει κατά τη προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών, αυτά ισχύουν και κατά την πρόσκληση υποβολής δικαιολογητικών αν αποσταλούν τα ίδια σε διάστημα κάτω των 6 μηνών? Επίσης, αν γίνει αυτό πέραν των 6 μηνών θεωρούνται άκυρα από τον ΑΣΕΠ? Όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει. Σας ευχαριστώ!

Η κοινή λογική λέει πως πρέπει να ισχύουν κατά τη λήξη της προκήρυξης. Θεωρητικά αν π.χ. αποδικνύεις την τριτεκνία, όποια στιγμή και να βγάλεις το πιστοποιητικό οικ.κατάστασης φαίνονται οι ηλικίες των παιδιών που είναι κρίσιμο για το αν εχεις την ιδιότητα του τριτέκνου. Φυσικά αν εχεις εκδόσει πιστοποιητικό οικ. κατάστασης κατά τη διάρκεια που έτρεχε ο διαγωνισμός δε χρειάζεται κανένας υπολογισμός από τον φορέα που θα παραλάβει τα χαρτιά σου. Συμπερασματικά και με βάση τη λογική δεν θα έχεις πρόβλημα ακόμα κι αν δεν δώσεις το ίδιο πιστοποιητικό που έδωσες στο ΑΣΕΠ.

Julia83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Οκτ 04, 2019 5:27 pm

Re: Υποβολή Δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό Julia83 » Παρ Μάιος 20, 2022 4:49 am

Καλησπέρα σας. Πως ενημερωνόμαστε ότι πρέπει να υποβάλλουμε δικαιολογητικά; Μας στέλνει mail ο ΑΣΕΠ; Μπορούμε να το παρακολουθούμε στο site του ΑΣΕΠ; Ευχαριστώ πολύ.

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: Υποβολή Δικαιολογητικών

Δημοσίευσηαπό Brighton » Σάβ Μάιος 21, 2022 6:19 pm

Julia83 έγραψε:Καλησπέρα σας. Πως ενημερωνόμαστε ότι πρέπει να υποβάλλουμε δικαιολογητικά; Μας στέλνει mail ο ΑΣΕΠ; Μπορούμε να το παρακολουθούμε στο site του ΑΣΕΠ; Ευχαριστώ πολύ.


Έρχεται e-mail και μήνυμα στο κινητό από το ΑΣΕΠ, και ανακοινώνεται και στο site του ΑΣΕΠ.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες