Εργασιακή εμπειρία υπαλλήλου γραφείου για θέσεις ΔΕ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
EVAFD
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2021 10:25 am

Εργασιακή εμπειρία υπαλλήλου γραφείου για θέσεις ΔΕ

Δημοσίευσηαπό EVAFD » Δευ Αύγ 30, 2021 10:48 am

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Γνωρίζει μήπως κανείς αν η εργασία ως υπάλληλος γραφείου στον ιδιωτικό τομέα, αποτελεί εμπειρία που αναγνωρίζει ο ΑΣΕΠ για θέσεις ΔΕ?

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: Εργασιακή εμπειρία υπαλλήλου γραφείου για θέσεις ΔΕ

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Δευ Αύγ 30, 2021 5:30 pm

EVAFD έγραψε:Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Γνωρίζει μήπως κανείς αν η εργασία ως υπάλληλος γραφείου στον ιδιωτικό τομέα, αποτελεί εμπειρία που αναγνωρίζει ο ΑΣΕΠ για θέσεις ΔΕ?


Ναι, αναγνωρίζεται, αρκεί να είναι συναφής με την εκάστοτε προκήρυξη και να συνοδεύεται από τις αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές. Καλό είναι κάθε φορά να συμβουλεύεσαι και να διαβάζεις αναλυτικά την προκήρυξη που σε αφορά. Επίσης, κάποιες προκηρυσσόμενες θέσεις βαθμολογούν την εμπειρία και κάποιες όχι, εξαρτάται από την προκήρυξη και πάντα αναφέρονται όλα πολύ αναλυτικά. Επίσης υπάρχουν και οι περιπτώσεις/θέσεις για τις οποίες απαιτείται συγκεκριμένη εμπειρία ως απαραίτητο πρόσθετο προσόν όπου και πάλι η προκήρυξη θα το αναφέρει πολύ αναλυτικά.

EVAFD
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2021 10:25 am

Re: Εργασιακή εμπειρία υπαλλήλου γραφείου για θέσεις ΔΕ

Δημοσίευσηαπό EVAFD » Τρί Αύγ 31, 2021 9:28 am

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έκανα για παράδειγμα στην 8Κ/2020 για ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ δηλώνοντας 63 μήνες εμπειρία, με ανώτερο τους 64, αλλά δεν πέρασα στην διαδικασία της κατάθεσης δικαιολογητικών, οπότε αναρωτιέμαι μήπως δεν λαμβάνεται εντέλει υπόψιν.

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: Εργασιακή εμπειρία υπαλλήλου γραφείου για θέσεις ΔΕ

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Τρί Αύγ 31, 2021 12:00 pm

EVAFD έγραψε:Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έκανα για παράδειγμα στην 8Κ/2020 για ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ δηλώνοντας 63 μήνες εμπειρία, με ανώτερο τους 64, αλλά δεν πέρασα στην διαδικασία της κατάθεσης δικαιολογητικών, οπότε αναρωτιέμαι μήπως δεν λαμβάνεται εντέλει υπόψιν.


Ο μέγιστος βαθμολογούμενος αριθμών εμπειρίας είναι 84 και όχι 64 μήνες. Συνήθως στις θέσεις ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ/ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ που ειναι αρκετά γενικές, οι υποψήφιοι είναι πάρα πολύ και συνήθως καλούν για αποστολή δικαιολογητικών αυτούς που βάσει της ηλεκτρονικής τους δήλωσης συγκεντρώνουν υψηλές βαθμολογίες. Στη συγκεκριμένη προκήρυξη, αν δεν κάνω λάθος, οι θέσεις ήταν μόνο 2. Μπορείτε να υπολογίστε τον συνολικό αριθμό μορίων σας μέσα στο site του ΑΣΕΠ. Βάσει τον αποτελεσμάτων που ανακοινώνονται κατά καιρούς για τις θέσεις που ενδιαφέρεστε μπορείτε να αξιολογήσετε το προφίλ σας ως υποψήφιο. Να ξέρετε πως αν δεν στείλετε δικαιολογητικά και δεν είστε σε επιλέξιμη θέση ή θέση διοριστέου, δεν θα ελεγχθεί η υποψηφιότητά σας ως προς την ορθότητα όσων έχετε δηλώσει.

EVAFD
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2021 10:25 am

Re: Εργασιακή εμπειρία υπαλλήλου γραφείου για θέσεις ΔΕ

Δημοσίευσηαπό EVAFD » Τρί Αύγ 31, 2021 12:14 pm

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για την κατατόπιση. Το γνωρίζω ότι το ανώτερο είναι οι 84 μήνες,(έχω την εντύπωση οτι στην συγκεκριμένη έλεγε οτι μέχρι 64 λαμβάνουν υπόψιν), καθώς και οτι μπορώ να υπολογίσω τα μόρια μου στην σελίδα του ασεπ. Θα ανατρέξω, όπως μου προτείνατε σε παλιότερα αποτελέσματα για να πάρω μια εικόνα. Δυστυχώς έχω χαμηλό βαθμό στο απολυτήριο λυκείου, γεγονός που με ρίχνει στα μόρια για ΔΕ. Έχω βεβαία πτυχίο ΠΕ και μεταπτυχιακό, άλλα δύσκολο να βγουν θέσεις στο αντικείμενο μου, οπότε κοιτάζω τα ΔΕ.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες