Γενική & Εξειδικευμένη Εμπειρία στο Μητρώο

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Γενική & Εξειδικευμένη Εμπειρία στο Μητρώο

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Τρί Ιουν 01, 2021 9:59 am

Καλημέρα σε όλους,
Θέλω να ρωτήσω αν έχεις κάποιος γνώμη/άποψη ή προηγούμενη εμπειρία για το παρακάτω:
Αν σε μια προκήρυξη ζητάνε για 2 διαφορετικές θέσεις διαφορετική εξειδικευμένη εμπειρία πρέπει να γίνουν στο μητρώο 2 διαφορετικές εγγραφές για κάθε μια με περιγραφή της θέσης + 1 εγγραφή για την γενική εμπειρία; Αναρωτιέμαι το εξής: η γενική μου εμπειρία περιλαμβάνει εργασία στον ιδιωτικό τομέα που καλύπτει και τις εξειδικευμένες εμπειρίες των 2 θέσεων. Έχω εργαστεί δηλαδή σε μια εταιρία για 12 χρόνια με παράλληλες αρμοδιότητες που καλύπτουν και τις 2 θέσεις για τις οποίες ζητείται διαφορετική εξειδικευμένη εμπειρία σε κάθε μια ως απαραίτητο πρόσθετο προσόν. Αρκεί λοιπόν να δηλώσω μια εγγραφή στο μητρώο, να βάλω σαν αντικείμενο απασχόλησης σχετική περιγραφή που να καλύπτει και τις 2 θέσεις και να επικαλεστώ την ίδια εγγραφή του μητρώου και για την γενική εμπειρία και ως απόδειξη των εξειδικευμένων εμπειριών ;

Ευχαριστώ για κάθε πληροφορία!

pulsedia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 1:09 pm

Re: Γενική & Εξειδικευμένη Εμπειρία στο Μητρώο

Δημοσίευσηαπό pulsedia » Τετ Ιουν 02, 2021 6:55 pm

Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, από την οποία να προκύπτει η χρονική διάρκεια της ασφάλισης.
Στην Αίτηση - Υπεύθυνη Δήλωση (ηλεκτρονική) του υποψηφίου, πρέπει να δηλώνονται, επακριβώς, η χρονική
διάρκεια και το αντικείμενο της απαιτούμενης κατά περίπτωση εμπειρίας του καθώς και τα στοιχεία του εργοδό-
τη, φυσικού προσώπου ή της επωνυμίας της επιχείρησης αν πρόκειται για νομικό πρόσωπο.
Γενικά η εμπειρία αλλά και το αντικείμενο εξιδικευμένο ή μή ειδικά για τον ιδιωτικό τομέα περιγράφεται στην βεβαιώση του οικείου ασφαλιστικού φορέα.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες