Απόδειξη εργασιακής εμπειρίας ελεύθερου επαγγελματία

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
vagoni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 13, 2021 5:57 pm

Απόδειξη εργασιακής εμπειρίας ελεύθερου επαγγελματία

Δημοσίευσηαπό vagoni » Τρί Μάιος 18, 2021 10:12 pm

Γεια σας.
Παλιότερα ήμουν συνέταιρος σε τεχνική – κατασκευαστική εταιρεία, στην οποία κρατούσα το γραφείο. Θέλω να χρησιμοποιήσω αυτή την γραμματειακή εμπειρία για θέσεις ΔΕ Διοικητικού στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ.
Σύμφωνα με τον ΑΣΕΠ η εμπειρία για τους ελεύθερους επαγγελματίες αποδεικνύεται με
(1) βεβαίωση χρόνου ασφάλισης από ασφαλιστικό φορέα (Έχω, και γράφει ότι είχα Τεχνικό Γραφείο)
(2) Στην ηλεκτρονική Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση να δηλώνω ότι πραγματοποιούσα εργασίες σχετικές με το αντικείμενο της θέσης και
(3) με μία τουλάχιστον σχετική σύμβαση ή δελτία παροχής υπηρεσιών, που να καλύπτουν ενδεικτικώς τη χρονική διάρκεια και το αντικείμενο της εν λόγω εμπειρίας.

Και εδώ είναι το πρόβλημα. Στις συμβάσεις και στα δελτία παροχής υπηρεσιών της εταιρείας δεν αναφέρεται πουθενά ότι εγώ εργαζόμουν ως γραμματέας, οπότε ουσιαστικά η μόνη απόδειξη των συγκεκριμένων καθηκόντων μου είναι η δική μου υπεύθυνη δήλωση. Είναι αυτό αρκετό;

Έστειλα email στον ΑΣΕΠ και μου απάντησαν «Μπορείτε να να υποβάλετε οποιοδήποτε δικαιολογητικό το οποίο, κατά την κρίση σας, αποδεικνύει τα κριτήρια και τις ιδιότητες που επιθυμείτε να επικαλεσθείτε και θα αξιολογηθεί στο στάδιο του ελέγχου αιτήσεων και δικαιολογητικών.»

Με υποχρέωσαν. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω;
Ευχαριστώ.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες