ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
dimis2021
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 11, 2021 12:28 am

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό dimis2021 » Πέμ Μαρ 11, 2021 1:51 pm

Καλησπέρα, μου έχει κοινοποιηθεί η απόφαση διορισμου από τον φορέα. Και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αίτηση και σε άλλη προκήρυξη. Δεν έχω ορκιστεί ακόμη.

Ευχαριστώ

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Μαρ 12, 2021 12:47 pm

dimis2021 έγραψε:Καλησπέρα, μου έχει κοινοποιηθεί η απόφαση διορισμου από τον φορέα. Και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αίτηση και σε άλλη προκήρυξη. Δεν έχω ορκιστεί ακόμη.

Ευχαριστώ


Κανονικά μέχρι να ορκιστείς μπορείς να κάνεις αίτηση.Το θέμα όμως είναι πιο μπερδεμένο :
αν ορκιστείς μέσα σε ένα μήνα από το φεκ διορισμού θεωρείται πως είσαι υπάλληλος αναδρομικά
από την ημέρα του φεκ. Επίσης ... πρόσεξε : η νέα προκήρυξη πιθανοτατα
θα περιέχει τον όρο όλες οι προυποθέσεις, όπως και το να μην είσαι ήδη υπάλληλος την τελευταία
πενταετία, να υπάρχουν και την τελευταία ημέρα των αιτήσεων... Δηλαδή , αν την τελευταία μέρα
των αιτήσεων έχεις ορκιστεί - ή έστω και μέσα στο μήνα που ανέφερα παραπάνω -τότε έχεις κώλυμα.
Νομίζω το καλύτερο είναι να ζητήσεις μια μικρή παράταση διορισμού,
ώστε να έχουν τελειώσει οι αιτήσεις της νέας προκήρυξης και να έχει περάσει πάνω από μήνας
από το φεκ...τουλάχιστο αυτό συμπεραίνω. Σε κάθε περίπτωση η υπήρεσία που θα ορκιστείς,
όταν ορκιστείς, θα σου διευκρίνισει το διάστημα που δεν μπορείς να κάνεις αίτηση...

Δε ξέρω αν βοήθησα ...

dimis2021
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 11, 2021 12:28 am

Re: ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ

Δημοσίευσηαπό dimis2021 » Παρ Μαρ 12, 2021 7:27 pm

Δυστυχώς ανάφερει η προκήρυξη για πενταετία...

Ίσως ζητήσω λίγες μέρες παράταση για οικογενειακούς λόγους, με την ελπίδα ότι θα μου την εγκρίνουν σύντομα.

Σε ευχαριστώ πολύ


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες