Μηχανικός ΤΕΙ για θέση ΔΕ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Skrmech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Μηχανικός ΤΕΙ για θέση ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Skrmech » Κυρ Αύγ 16, 2020 9:17 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Σε προκήρυξη ΑΣΕΠ, δεν έχει στη πόλη μου θέση για ΤΕ, έχει αντίστοιχα θέση για ΔΕ σε ειδικότητα πάνω στην οποία εργάζομαι αυτή τη στιγμή και έχω μεγάλη εμπειρία.

Το θέμα έχει ως εξής. Έχω την εμπειρία, έχω την άδεια εργασίας που προκύπτει από το πτυχίο μου και την έχω λάβει από τη περιφέρεια που ανήκω. Εργάζομαι ακριβώς σε αυτή την ειδικότητα, όμως στη περιγραφή λέει τα παρακάτω:

"Ο ομώνυμος ή αντίστοιχος τίτλος Ι.Ε.Κ. ή Επαγγελματικού Λυκείου ή Τεχνικού Επαγγελματικού Εκπαιδευτηρίου Α΄ ή Β΄ κύκλου σπουδών ή Ενιαίου Πολυκλαδικού Λυκείου ή Τεχνικού Επαγγελματικού Λυκείου ή Επαγγελματικής Σχολής ή Τεχνικών Επαγγελματικών σχολών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή Σχολών Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. του ν. 1346/83 ή ν. 3475/2006 ή άλλος ισότιμος τίτλος σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή αλλοδαπής, αντίστοιχης ειδικότητας, ο οποίος οδηγεί στην
απαιτούμενη άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση ή βεβαίωση αναγγελίας.
ή
Οποιοσδήποτε τίτλος μεταδευτεροβάθμιας (Ι.Ε.Κ.) ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή αλλοδαπής, υπό την προϋπόθεση ότι ο υποψήφιοςυποβάλλει βεβαίωση της αρμόδιας υπηρεσίας για την έκδοση της άδειας άσκησης επαγγέλματος, ότι η απαιτούμενη άδεια άσκησης επαγγέλματος ή Βεβαίωση ή βεβαίωση αναγγελίας χορηγήθηκε βάσει του συγκεκριμένου τίτλου είτε αυτοτελώς είτε με συνυπολογισμό και εμπειρίας. "

Ωστόσο το απολυτήριο μου είναι από γενικό λύκειο!
Ερώτηση λοιπόν, βάση των boldαρισμενων, μπορώ να κάνω αίτηση και να γίνει δεκτή ή όχι;
Επιπλέον μπορώ να δηλώσω και το πτυχίο ΤΕΙ μου μιας και έχει συνάφεια με την ειδικότητα;

Ευχαριστώ πολύ

Skrmech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Μηχανικός ΤΕΙ για θέση ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Skrmech » Σάβ Αύγ 22, 2020 11:13 am

Αν υπάρχει κάποιος να μου εξηγήσει θα ήμουν εξαιρετικά ευγνώμων...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

gery
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Αύγ 22, 2020 4:53 pm

Skrmech έγραψε:Αν υπάρχει κάποιος να μου εξηγήσει θα ήμουν εξαιρετικά ευγνώμων...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλύτερα να στείλεις μέιλ στο ασεπ και να ρωτήσεις. Είναι εξειδικευμένο θέμα, δύσκολα θα βρεθεί κάποιος
με ... σχετική εμπειρία!

Skrmech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Skrmech » Σάβ Αύγ 22, 2020 6:14 pm

Καταλαβαίνω! Σε ευχαριστώ πολύ!

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης