νεος διαγωνισμός παραίτηση και διορισμός σε νέα θέση

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

νεος διαγωνισμός παραίτηση και διορισμός σε νέα θέση

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Ιουν 08, 2020 1:31 pm

καλησπέρα σας. σκέφτομαι να συμμετάσχω σε νέα προκήρυξη. έχω 13 χρόνια προϋπηρεσία. Αν περάσω που έχω πολλές πιθανότητες., λογικά θα γίνει παραίτηση απο την παλιά θέση με την αποδοχή της νέας. Θα μου αναγνωριστούν τα 13 χρόνια μισθολογικά? ( ακριβώς με τον ίδιο τίτλο σπουδών γίνεται ο διορισμός. βαθμολογικά τώρα έχω τον Α Βαθμό . θα ξαναπάρω τον Α ? άπλα για τυχόν μετάταταξη σε σε διαφορετικό κλάδο θα περιμένω 2 χρόνια ως δόκιμος ξανά? και σε ανώτερη κατηγορία πάλι την 8 ετία?

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: νεος διαγωνισμός παραίτηση και διορισμός σε νέα θέση

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Ιουν 10, 2020 12:41 pm

daredevil έγραψε:καλησπέρα σας. σκέφτομαι να συμμετάσχω σε νέα προκήρυξη. έχω 13 χρόνια προϋπηρεσία. Αν περάσω που έχω πολλές πιθανότητες., λογικά θα γίνει παραίτηση απο την παλιά θέση με την αποδοχή της νέας. Θα μου αναγνωριστούν τα 13 χρόνια μισθολογικά? ( ακριβώς με τον ίδιο τίτλο σπουδών γίνεται ο διορισμός. βαθμολογικά τώρα έχω τον Α Βαθμό . θα ξαναπάρω τον Α ? άπλα για τυχόν μετάταταξη σε σε διαφορετικό κλάδο θα περιμένω 2 χρόνια ως δόκιμος ξανά? και σε ανώτερη κατηγορία πάλι την 8 ετία?

ναι θα σου αναγνωριστουν μισθολογικα. βαθμολογικά θα ανέβεις μετά τη δόκιμη υπηρεσία. και σε ανώτερη θα χρειαστείς πάλι 8 ετη


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες