ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ ΠΕ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
alka22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ ΠΕ

Δημοσίευσηαπό alka22 » Πέμ Μάιος 07, 2020 9:09 am

Καλημέρα σας Συγχαρητήρια σε όλους (συντονιστές και συμμετέχοντες) για το φόρουμ!
Το δικό μου προφίλ πάει ως εξής:
Είμαι οικονομολόγος με μεταπτυχιακό στη λογιστική και στοχεύω σε θέσεις ΠΕ Οικονομικού Διοικητικού και ΠΕ Οικονομικού Λογιστικού.
Το πρώτο μου πτυχίο (προπτυχιακό Διοίκησης Επιχειρήσεων) ΠΕ το πήρα το 2017.
Το μεταπτυχιακό μου (Λογιστικής Χρηματοοικονομικής) το πήρα το 2019.
Τώρα φοιτώ για δεύτερο πτυχίο (προπτυχιακό Διεθνών Οικονομικών Ευρωπαϊκών Σπουδών) το οποίο αναμένεται να ολοκληρώσω το 2024.

Η ερώτηση είναι η εξής:
Όταν πάρω το δεύτερο πτυχίο μου (το 2024) μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως βασικό τίτλο σπουδών στις προκηρύξεις και να χρησιμοποιήσω το πρώτο (2017) σας δεύτερο τίτλο σπουδών;
Αυτό θέλω να το κάνω καθώς μαζεύω περισσότερα μόρια με αυτόν τον τρόπο.Θα γίνει όμως δεκτό από τον ΑΣΕΠ καθώς ο βασικός τίτλος είναι μεταγενέστερος του δεύτερου;
Να επισημάνω πως και τα δυο πτυχία είναι συναφή με τις θέσεις ΠΕ Οικονομικού Διοικητικού και ΠΕ Οικονομικού Λογιστικού.

Ευχαριστώ πολύ!

titig
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ ΠΕ

Δημοσίευσηαπό titig » Παρ Μάιος 08, 2020 8:03 am

Φυσικά και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις, βάζεις πρώτο τον τίτλο με την υψηλότερη βαθμολογία.
Μόνο που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την αποκτηθείσα έως τώρα εργασιακή εμπειρία. Αυτή που αναγνωρίζεται είναι αυτή που αποκτήθηκε μετά τον βασικό τίτιλο σπουδών.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 2 επισκέπτες